Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,966 εγγεγραμμένα μέλη και 713,957 μηνύματα σε 22,558 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 355 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με ένα νεογέννητο γατάκι

eleni122

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleni122
H eleni122 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H eleni122 έγραψε στις 14:34, 31-05-11:

γεια σας, έμαθα το σαιτ από μια φίλη
και χρειάζομαι βοήθεια
για ένα γατάκι που βρήκε ο αδελφός μου

είναι μικρό και αδύναμο
δεν μπορώ να το πάω σε κάποιον γιατρό γιατί είμαι μικρή
15, και δεν έχω και τα λεφτά ή κάτι που χρειάζομαι

του δώσαμε γάλα να πιει δεν ήπιε
λίγο ψαράκι , το ίδιο
είναι κάτω από το σπίτι μας , νομίζω πεθαίνει

φοβάμαι πάρα πολύ, είναι κρίμα να πεθάνει..
τα ματάκια του είναι κλειστά και δεν βλέπει καλά
η μάνα του θα το πέταξε μάλλον

χρειάζομαι βοήθεια, πείτε μου , σας παρακαλώ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 16:13, 31-05-11:

Γεια σου και καλωσήρθες.
Τα γατάκια σε αυτή την ηλικία είναι πάρα πολύ ευαίσθητα και με το παραμικρό μπορεί να πεθάνουν. Θα σου πρότινα λοιπόν να το συζητήσεις με τον αδερφό σου και τους γονείς σου και να πάρετε ένα τηλέφωνο σε κάποιον κτηνίατρο. Εξηγήστε ότι είναι αδέσποτο και ίσως να ευαισθητοποιηθεί και να μην πάρει πολλά ή και καθόλου χρήματα. Πάντως ΜΗ του δίνετε γάλα γιατί δεν είναι καθόλου καλό για τις γάτες. Μόνο ΕΙΔΙΚΟ γάλα για γάτες.Πάντως μόνη σου, και χωρίς πείρα, δε νομίζω να μπορέσεις να κάνεις πολλά.......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 369 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 18:57, 31-05-11:

Πες σε ποια περιοχή είσαι μήπως βρεθεί κάποιος να το αναλάβει

Παράθεση

Antony21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Antony21
Ο Antony21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (12 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O Antony21 έγραψε στις 10:43, 04-06-11:

πρωτον χρειαζετε ειδικο μπιμπελο και ειδικο γαλα για να το ταισετε στο στομα και δευτερον δεν μπορει να φαει απο τετοια ηλικια
Η αληθεια ειναι ομως οτι χωρις κτηνιατρο το γατακι θα σωθει δυσκολα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρόβλημα με το νεογέννητο γατάκι - Από Nikos
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-05-13 στις 02:10.
    • SOS! Νεογέννητο γατάκι!!! - Από joy
      Το θέμα έχει λάβει 113 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-10-08 στις 23:59.
    • Νεογέννητο γατάκι - Από mariepap
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-05-07 στις 10:42.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους