Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 110,166 εγγεγραμμένα μέλη και 712,732 μηνύματα σε 22,411 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 231 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Βοηθήστε! Γατάκια σε κίνδυνο ψάχνουν σπίτι

Louiza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Louiza
H Louiza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Louiza έγραψε στις 14:09, 22-09-11:

Πριν από λίγες μέρες μια γάτα έφερε τα τρία -κουκλιά- γατάκια της απέναντι από το γραφείο μας, σε ένα εγκατελειμένο σπίτι. Είναι περίπου 1,5 μήνα και πολύ παιχνιδιάρικα. Το θέμα είναι ότι κινδυνεύουν πολύ από τα αυτοκίνητα και τα σκυλιά της περιοχής που σκοτώνουν γάτες. Σήμερα έμαθα ότι μια αγαπημένη μου αδεσποτούλα την σκότωσαν ενώ γένναγε τα γατάκια της στο δρόμο . Τέλος πάντων, πρέπει να βρουν σπίτι! Ειδικά το ένα είναι λίγο ιδιαίτερο και δεν θα επιβιώσει στο δρόμο. Ενώ τρώει και παίζει σαν τα αδελφάκια του, είναι πιο αργό στις αντιδράσεις του, κουνάει το κεφάλι του δεξιά κι αριστερά λίγο περίεργα και ενώ τα άλλα φοβούνται όταν πάω να τα πιάσω αυτό δεν φεύγει (οπότε φαντάζομαι δεν θα φύγει και από κάποιον άλλο κίνδυνο).

Εγώ δεν μπορώ να πάρω άλλο γατί, έχω εξαντλήσει τα περιθώρια σπιτιού, γραφείου, φίλων και γονιών. Υπάρχει κάποιος/κάποια που μπορεί πάρει τουλάχιστον αυτό στο σπίτι του ή στην αυλή του;

Αν δεν βλέπετε την εικόνα, δείτε τα εδώ, είναι κουκλιά!
3.png picture by Louiza111 - Photobucket

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:12, 22-09-11:

Γλυκειά μου, μάζεψε τα γατάκια από τον δρόμο το συντομότερο!! Πολύ φοβάμαι ότι το γατάκι που παρουσιάζει μειωμένα αντανακλαστικά μπορεί να χει κτυπηθεί και να έχει εσωτερική αιμορραγία! Μάζεψέ τα και δες που μπορείς να τα πάρεις προσωρινά μέχρι να βρεθεί κάποιο σπίτι,κάτι που χρειάζεται λίγο χρόνο. Σίγουρα κάποια λύση υπάρχει την οποία δεν έχεις σκεφτεί ακόμα.
Ακόμα και στον κτηνίατρο να τα πάρεις και να τα περιορίσει σε ένα κλουβί μεγάλο με τροφή και νερό μέχρι να υιοθετηθούν είναι καλύτερα από τον δρόμο. Εκεί θα πεθάνουν!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

FELINE ANGELS

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη FELINE ANGELS
H FELINE ANGELS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H FELINE ANGELS έγραψε στις 10:24, 23-09-11:

ειδικά αυτό το "ιδιαίτερο", δεν θα πρέπει να πάει ΑΜΕΣΑ σε κτηνίατρο;;;;

Louiza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Louiza
H Louiza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Louiza έγραψε στις 13:58, 23-09-11:

Στο σπίτι μου δεν μπορώ να τα πάρω, έχω ήδη έναν επιληπτικό γάτο που παίρνει ισχυρά φάρμακα με το φαγητό του -που σημαίνει ότι δεν πορεί να υπάρχει άλλη γάτα στον χώρο του γιατί θα το φάει και θα πάθει κάτι- σε ένα δωμάτιο του σπιτιού έχω κλείσει μια γατούλα που βρήκα δαγκωμένη από σκυλιά, πέρασε από θεραπεία και τώρα που είναι καλύτερα θα ψάξω να της βρω σπίτι και στο μπαλκόνι του σπιτιού έβαλα μια σιαμέζα με όγκο στην κοιλιά που βρήκα πριν λίγες μέρες χαμένη στο δρόμο. Στο γραφείο που δουλεύω (δεν είναι δικό μου) έχω εγκαταστήσει μια γάτα που βρήκα πέρισυ μέσα σε ένα αυτοκίνητο. Ακούω φοβερή γκρίνια από τον φίλο μου και συγκάτικό μου, από την μητέρα μου, από τους συναδέλφους μου και όλους τους φίλους και γνωστούς που ξέρουν ότι μαζεύω όλα τα προβληματικά γατιά και μετά ψάχνω να βρω λαφτά για τις θεραπαίες τους ενώ δεν έχω να πληρώσω άλλα κι άλλα... Πραγματικά δεν μπορώ να πάρω τα γατάκια. Αυτή τη στιγμή είναι σχετικά προστατευμένα όταν είναι στο εγκατελειμένο σπίτι, βγαίνουν μόνο για λίγη ώρα για να φάνε αλλά είναι στην ηλικία που ξεθαρεύουν και αρχίζουν να κάνουν βόλτες, οπότε φοβάμαι για σκυλιά αυτοκίνητα κλπ. Η μητέρα τους είναι κοντά τους ακόμα αλλά όχι όλες τις ώρες. Αν μπορεί κάποιος να τα πάρει, ή έστω το ένα που έχει πρόβλημα, ας το πει. Μάλλον χτύπησε το κεφάλι του όταν ήταν μωρό γιατί η μαμά τους τα είχα γεννήσει σε ένα μπαλκόνι και μάλλον της έπεσε, και υποθέτω ότι του έχει μείνει ελαφρύ νευρολογικό πρόβλημα, πάντως δεν θέλει επείγουσα βοήθεια, τρώει, παίζει τρέχει -σχεδόν- κανονικά, απλά είναι πιο αργό στις αντιδράσεις του και θέλει προστατευμένο περιβάλον.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γατάκια ψάχνουν για σπίτι! - Από BlackFlag
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-09-11 στις 22:53.
    • Γατάκια ψάχνουν σπίτι - Από sofia-moyra
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-06-11 στις 20:02.
    • Γατάκια ψάχνουν σπίτι! - Από dorita_vak
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-02-11 στις 17:35.
    • 4 γατάκια ψάχνουν σπίτι! - Από xpapale
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-04-10 στις 17:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους