Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 102,700 εγγεγραμμένα μέλη και 711,909 μηνύματα σε 22,319 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 254 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βόλτα με λουρί;

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:14, 09-12-08:

Θα μπω αμεσως στο ψητο και ας γελασετε..
θελω να παω τη γατα μου βολτα..

περναμε υπεροχα στο σπιτι, τη λατρευω και με λατρευει, αλλα νιωθω τρελες τυψεις που την κλεινω σε διαμερισμα και δεν την παω βολτα..
θελω να δει τα πουλακια, τα δεντρα, τα ζουζουνια, να δει ενα παρκο πως ειναι ρε αδερφε !
καθεται πανω στο περβαζι του παραθυρου και νομιζω μελαγχολει.
ασε που ειναι σα να να σκεφτεται " ω ρε τι θα σου εκανα παλιοπουλο αν ημουν εξω !!!!! " και τη λυπαμαι παρα πολυ που δε μπορει να τρεξει στη φυση..
υπαρχουν λουρακια για γατακια? εχει κανεις απο εσας βγαλει βολτα τη γατα του? ειναι η γατα ζωο να το πας βολτα, ή θα φαει το λουρι και θα μου φυγει & θα τη χασω ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vickymoon
H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 14:17, 09-12-08:

εξαρταται απο τη γατα. εχω δει γατα στη παραλια με το αφεντικο της. νομιζω ομως οτι η γατα θα φρικαρει αν τη πας βολτα. οι δικες μου σιγουρα. αν θες να τη πας δοκιμασε σιγα σιγα βγαζοντας τη στη πολυκατοικια με το λουρι για δοκιμη κ θα καταλαβεις πως το βλεπει το θεμα η ιδια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,746 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 14:27, 09-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από vickymoon
εξαρταται απο τη γατα. εχω δει γατα στη παραλια με το αφεντικο της. νομιζω ομως οτι η γατα θα φρικαρει αν τη πας βολτα. οι δικες μου σιγουρα. αν θες να τη πας δοκιμασε σιγα σιγα βγαζοντας τη στη πολυκατοικια με το λουρι για δοκιμη κ θα καταλαβεις πως το βλεπει το θεμα η ιδια
Δεν ειναι καθολου αστεια η απορια σου. Πολλοι την εχουν.
Θα συμφωνησω με την vickymoon oτι κατεξοχην εξαρταται απο τον χαρακτηρα της γατας.Υπαρχουν περιπτωσεις(νομιζω οτι εχουν αναφερθει και παραδειγματα εδω στο φορουμ) που εβγαζαν την γατουλα τους βολτα με σαμαρακι και λουρακι φυσικα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:28, 09-12-08:

την εχω βγαλει εξω στο διαδρομο της πολυκατοικιας χωρις λουρι και αντεδρασε μαλλον φυσιολογικα..
ανεβηκε τα σκαλια ως πανω ψηλα, και καθοταν και μυριζε..
μετα πηγα να την πιασω βεβαια και δε μπορουσα, εκανα αμαν να την ξαναβαλω μεσα.. με πεθανε στο κυνηγητο πανω κατω τους οροφους..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:30, 09-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Δεν ειναι καθολου αστεια η απορια σου. Πολλοι την εχουν.
αχ ευχαριστω για την κατανοηση !! νομιζω αν το ελεγα σε αλλους θα εβαζαν τα γελια..

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:30, 09-12-08:

Η Δήμητρα που φιλοξενεί την Αμελί μας την βγάζει βόλτα αργά το βράδυ με σαμαράκι.Είναι ήσυχα,και της αρεσει πολυ απο οτι μου λεει.Το κανουν τουλαχιστον δυο φορες την εβδομαδα και το απολαμβανουν και οι δυο.Υποψιν οτι ηταν γατουλα αυλης και εβαλε σαμαρακι πρωτη φορα οκτω μηνων.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,746 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 14:33, 09-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
την εχω βγαλει εξω στο διαδρομο της πολυκατοικιας χωρις λουρι και αντεδρασε μαλλον φυσιολογικα..
ανεβηκε τα σκαλια ως πανω ψηλα, και καθοταν και μυριζε..
μετα πηγα να την πιασω βεβαια και δε μπορουσα, εκανα αμαν να την ξαναβαλω μεσα.. με πεθανε στο κυνηγητο πανω κατω τους οροφους..
Οπωσδηποτε θελει λουρι και σαμαρακι.Διαφορετικα δεν υπαρχει περιπτωση, θα σου φυγει.Ειπαμε οσο ηρεμη και να ειναι, δεν παυει να ειναι ΓΑΤΑ!

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:33, 09-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Η Δήμητρα που φιλοξενεί την Αμελί μας την βγάζει βόλτα αργά το βράδυ με σαμαράκι.Είναι ήσυχα,και της αρεσει πολυ απο οτι μου λεει.Το κανουν τουλαχιστον δυο φορες την εβδομαδα και το απολαμβανουν και οι δυο.Υποψιν οτι ηταν γατουλα αυλης και εβαλε σαμαρακι πρωτη φορα οκτω μηνων.
και μενα 8 μηνων ειναι ! ειναι μικρουλα ακομα ευτυχως !
τι ειναι το σαμαρακι και που θα το βρω, σε πετ σοπ? μπορει καποιος να αναρτησει φωτο του? αχ τι καλες που ειστε ! σε σας θα χρωσταει η πασχαλιτσα μου τις νεες τις εμπειριες !!! :up:

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 14:35, 09-12-08:

Η Prince βγάζει βόλτα με λουράκι.... θα σου πει..

Και εγώ το σκέφτηκα, να το κάνω όταν ήμουν στην Αθήνα... αλλά δεν το έκανα, γιατί μετά θα το μάθαινε, και θα το αποζητούσε, θα του έλειπε.. και μετά αν δεν τον έβγαζα όσο ήθελε να είχαμε γκρίνια και κλαμα..... και εκεί θα τον λυπόμουν.

Θα του είχα ανοίξει μια πόρτα, που δεν θα μπορούσε να την χαρεί ολοκληρωτικά..

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:35, 09-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
ηταν γατουλα αυλης
εμενα δεν ειναι γατουλα αυλης γμτ..

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,362 μηνύματα.

H vickymoon έγραψε στις 14:37, 09-12-08:

γιατι δε το προσπαθεις αφου της παρεις σαμαρακι κτλ. στην αρχη βραδυ που ειναι πιο ησυχα. αλλα ποτε μη την αφησεις χαλαρη γιατι ειδες κυνηγητο στη πολυκατοικια. πολυ θα μου αρεσε να εβγαζα κ τις δικες μου.

Παράθεση

Κείρα

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κείρα
H Κείρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H Κείρα έγραψε στις 14:39, 09-12-08:

Το σαμαράκι είναι ενω λουράκι που δένεται στο στηθος και το σβέρκο αντί για τον λαιμο. Σιγουρα θα έχεις δεί σε μικρόσωμα σκυλακια ή σε κουταβακια.
Βαλτο στην αρχή στο σπιτι και βοηθησέ το να το συνδυασει με μια καλη εικονα (πχ οταν τρωει). Μετα βολτα στους οροφους της πολυκατοικίας, στην πυλωτή κλπ. Διαλεξε για την πρωτη σας εξοδο μια πολυ ησυχη ώρα γιατι οσο κι αν της αρεσει το "εξω" θα τρελαθεί και θα τρομοκρατηθεί αν εχει κορναρίσματα, δυνατούς θουβους και αυτοκίνητα δίπλα της.
Δοκιμασε καλυτερα να πατε με αυτοκίνητο μεχρι το παρκο για να δεί μονο δεντρα και χωμα στην αρχη, να μην φοβηθεί.

Παράθεση

Κείρα

Διάσημο Μέλος

H Κείρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Παλλήνη (Αττική). Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H Κείρα έγραψε στις 14:40, 09-12-08:

Α και αν τα καταφερεις οπωσδήποτε φωτογραφίες, ε;

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:41, 09-12-08:

γιατι δε το προσπαθεις αφου της παρεις σαμαρακι κτλ. στην αρχη βραδυ που ειναι πιο ησυχα. αλλα ποτε μη την αφησεις χαλαρη γιατι ειδες κυνηγητο στη πολυκατοικια. πολυ θα μου αρεσε να εβγαζα κ τις δικες μου.
θα το προσπαθησω εννοειται,εχεις δικιο βραδυ θα βγουμε, και αφου καταλαβω ποιο ειναι το σαμαρακι..και εννοειται σφιχτα θα την κραταω, αν μου φυγει η ζουζουνα μου θα τρελαθω. ας ελπισουμε να δει και η prince το μην και να απαντησει.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:43, 09-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κείρα
Το σαμαράκι είναι ενω λουράκι που δένεται στο στηθος και το σβέρκο αντί για τον λαιμο. Σιγουρα θα έχεις δεί σε μικρόσωμα σκυλακια ή σε κουταβακια.
Καταλαβα ποιο ειναι ναι, λουρακι στηθους το ελεγα, τι καλα !!
θα της το παρω και αν τα καταφερουμε εννοειται θα σας στειλω φωτος της καλης μου στο υπαιθρο !! αν βλεπετε μια τρελη να την κυνηγαει εγω θα ειμαι, ο θεος βοηθος, καλες οι συμβουλες σου κειρα..

Παράθεση

vickymoon

Επιφανές Μέλος

H vickymoon έγραψε στις 14:48, 09-12-08:

επισης αν τη πας πρωτη φορα στο παρκο θα προτεινα να παρεις μαζι και το καλαθακι που τη μεταφερεις στο γιατρο. γιατι αν συμβει κατι κ φρικαρει και κανει σα παλαβη κ γρατζουναει μπορει να δυσκολευτεις να τη γυρισεις πισω. ενω αλλιως τσακ θα τη βαλεις μεσα στο κουτι της κ ολα καλα. προσπαθησε να ειναι ελαφρυ

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:52, 09-12-08:

επισης αν τη πας πρωτη φορα στο παρκο θα προτεινα να παρεις μαζι και το καλαθακι που τη μεταφερεις στο γιατρο. γιατι αν συμβει κατι κ φρικαρει και κανει σα παλαβη κ γρατζουναει μπορει να δυσκολευτεις να τη γυρισεις πισω. ενω αλλιως τσακ θα τη βαλεις μεσα στο κουτι της κ ολα καλα. προσπαθησε να ειναι ελαφρυ
σωστα..αν κανει βλακειουλες στο κλουβι με τις τρελες..
θα το παρω και αυτο.
και θα παρω και την ψυχραιμια μου μαζι.
να ξερε τι την περιμενει. χριστουγεννιατικος μποναμας. :up:

Παράθεση

Κείρα

Διάσημο Μέλος

H Κείρα έγραψε στις 14:55, 09-12-08:

Και να την παρεις φωτογραφία μια φορά απο το αριστερό μαγουλο και μια απο το δεξί, να νομιζουμε οτι εχεις βγαλει δύο γατες βολτα. Την ασπρομαγουλη και την μαυρομάγουλη

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 10:01, 10-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κείρα
Και να την παρεις φωτογραφία μια φορά απο το αριστερό μαγουλο και μια απο το δεξί, να νομιζουμε οτι εχεις βγαλει δύο γατες βολτα. Την ασπρομαγουλη και την μαυρομάγουλη
Καλο, μ'αρεσε !! :up::up::up::up:

Παράθεση

stellamaria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stellamaria
H stellamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H stellamaria kalispera! έγραψε στις 12:02, 31-12-08:

συγνωμη αλλα τι ειναι το σαμαρακι?

Παράθεση

Lita

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lita
H Lita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 927 μηνύματα.

H Lita έγραψε στις 11:34, 05-01-09:

εγώ το έψαξα το θέμα με τις βόλτες και έμαθα ότι στο εξωτερικό τις πάνε βόλτες κανονικά με το λουράκι αλλά στο εξωτερικό γενικά έχουν και περισσότερα πάρκα από εμάς το δύσκολο εδώ είναι που θα την πας βόλτα!το μόνο που χρειάζεται είναι να της φοράς το λουράκι στο σπίτι για να το συνηθίσει και όταν αρχίσουν οι βόλτες ή λουράκι για ψύλλους ή αμπούλα!

Παράθεση

Alniyat

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alniyat
H Alniyat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.

H Alniyat έγραψε στις 11:39, 05-01-09:

Καλημέρα,

διάβασα και εγώ κάπου ότι τις βγάζεις τις γάτες βόλτα και πήρα ένα λουράκι. Μόνο που ... η Morgan έχει το παρατσούκλι 'κοτόπουλο'. Ούτε τα σκαλιά δεν κατεβήκαμε Αν όμως έχεις γάτα παιχνιδιάρα και κοινωνική νομίζω ότι είναι πολύ καλή ιδέα

Παράθεση

mercy (Μαριλένα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mercy
H Μαριλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Τον Sirhan.Η Mercina(για 12 χρονια) και αλλα γατακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

H mercy έγραψε στις 12:34, 05-01-09:

Σιγουρα εξαρταται απο τον χαρακτηρα της γατας, αλλα πιστευω οτι ολες μπορουν να συνηθισουν απλα αλλες πιο ευκολα και σε αλλες χρειαζετε περισσοτερος καιρος. Στην αρχη φοβουνται, καθονται και μυριζουν το καθετι με σχολαστικοτητα, αλλα αν συνηθισουν πλεον το μερος και τις μυρωδιες του ποιος τις πιανει!

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,781 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 14:16, 05-01-09:

Τα δικά μου γατάκια δεν ήταν τόσο ευγενικά ώστε να περιμένουν την αδειά μου για να βγουν. Όταν το σπίτι που έμενα ήταν ισόγειο ο μεγάλος μου (ο καφρος) το βράδυ κυρίως, με την πρώτη ευκαιρία έπειρνε τους δρόμους. Όταν το γατί έβγαινε έξω άλλαζε η ψυχολογιά του τελείως. Δέν με άφηνε να το πλησιάσω και δεν μπορούσα να τον κανω καλά με τίποτα. Ο μόνο τρόπος να τον μαζέψω ήταν να κουνάω το κουτί που έχει την ξηρά τροφή του ώστε να ακούει τον ήχο και να έρχεται. Φαντάσου τώρα μία τρελή μέσα στο βράδυ να γυρνάει τους δρόμους κουνώντας ένα κουτί και να ψάχνει κατω από αυτοκίνητα και μέσα σε πολυκατοικίες. Το γατί βέβαια πάντα γύρναγε όταν αυτό ήθελε. Έτσι αυτός έγινε σαν βόδι, γιατί του έδινα και λίγο όταν γύρναγε για επιβράβευση και εγώ έγινα καρδιακή γιατι από τον δρόμο μου περνάνε συνέχεια αυτοκίνητα. Θέλω να καταλήξω στό ότι δεν νομίζω με το λουράκι να τον έκανα καλά. Έχει πολύ τσαμπουκά για να τον ελεγξω. Φαντάζομαι ότι δεν είναι μόνο ο δικός μου έτσι.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:09, 24-01-09:

υποθετω πως σαμαρακι ειναι αυτο που βαζω στον γατο μου οταν τον βγαζω βολτα Εγω τον εβγαζα απο 4 μηνων χωρις λουρι και απο 6 με λουρι γιατι καποιες φορες τρομαζε οταν του γαβγιζε καποιο σκυλι. Αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να τον κανω να με ακολουθει. Περπαταει λιγο και σταματαει να ελεγξει το περιβαλλον γυρω του, να δει κανενα πουλακι, να μυρισει θαμνους, χορτα, λουλουδακια κτλ

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 01:12, 24-01-09:

Τι υπέροχος γάτος είναι αυτός!!! Το φουντωτή ουρά...:up:

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 02:49, 24-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από zoo
Τι υπέροχος γάτος είναι αυτός!!! Το φουντωτή ουρά...:up:
τα φαινομενα απατουν!!! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο τερατακι ειναι!
Η ουρα του πιθανον να φουντωσει ακομα λιγο γιατι ακομα δεν εχει αλλαξει το παιδικο του τριχωμα εντελως

Παράθεση

shadowdancer

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη shadowdancer
H shadowdancer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 467 μηνύματα.

H shadowdancer έγραψε στις 14:55, 06-03-09:

Καταρχας καλησπερα!!!
Εχω μια απορια σχετικα με τον εξοπλισμο της γατας.
Σημερα αγορασα ενα λουρακι απο αυτα τα ολοσωμα ομως που ειναι για βολτα και δεν εχω ιδεα πως το βαζουμε στη γατα.Κατι εχω σκεφτει αλλα δεν ειμαι και σιγουρη και δεν θελω να ταλαιπωρω αδικα την γατα.
Σας παρακαλω οποιος εχει υποψιν του κατι ας βοηθησει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

shadowdancer

Πολύ δραστήριο μέλος

H shadowdancer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 467 μηνύματα.

H shadowdancer έγραψε στις 15:20, 06-03-09:

Να και μια φωτο για να βοηθησει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01714.JPG
Εμφανίσεις:  1849
Μέγεθος:  77,9 KB  
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 16:24, 06-03-09:

Μηπως λειπει κατι??? ετσι πως το βλεπω δεν μπορω να καταλαβω πως θα το βαλεις, εκτος αν μπαινει ενα ποδι σε καθε τρυπα και κλεινεις τα δυο ακρα στη πλατη μετα ...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:26, 06-03-09:

σιγουρα ειναι λουρι για βολτα; Περισσοτερο με φιμωτρο μοιαζει. Δεν μοιαζει με κανεναν απο τους τυπους που ξερω (Η, 8, μπλουζακι). Μηπως μπαινει καπως ετσι:

Γιατι δεν το επιστρεφεις να παρεις κατι σαν και αυτο:

Παράθεση

Catia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Catia
H Catia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Catia έγραψε στις 01:48, 07-03-09:

Μπρε, κι άλλος Βολιώτης, δε σε είχα πάρει χαμπάρι! Καλώστο :up:!
Όπως τα λέει η Ασημίνα είναι, βάζεις από ένα πόδι σε κάθε τρύπα και το κουμπώνεις στη ράχη. Έτσι ακριβώς είναι το παλιό μου.
Όμως αν το γατί είναι στοιχειωδώς ζωηρό τραβιέται προς τα πίσω και αυτό περνάει πάνω από το κεφάλι και βγαίνουν και τα πόδια χλουτς αμέσως. Οπότε καλύτερα το άλλο που προτείνει η sakura-chan που δε βγαίνει με τίποτε.
Πάντως δε θα σου έλεγα να το αλλάξεις. Καλύτερα στην αρχή ξεκίνα με το πρώτο μέσα στο σπίτι μέχρι να το συνηθίσει γιατί το δεύτερο μπαίνει πιο δύσκολα. Αν γίνει μάχη στην αρχή μόνο για να μπει μπορεί να το πάρει με κακό μάτι και να μη το θελήσει ποτέ. Κάνε λοιπόν προβες με το πρώτο και μετά που θα εξοικιωθεί με την όλη ρουτίνα πέρνα στο δεύτερο. Εκτός σπιτιού μόνο με το δεύτερο για να μην τρέχεις και δε φτάνεις....

Παράθεση

shadowdancer

Πολύ δραστήριο μέλος

H shadowdancer έγραψε στις 18:32, 08-03-09:

Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις απαντησεις και τις συμβουλες!!!
Πωπω ετσι και το δοκιμαζα ετσι οπως πιστευα εγω θα πιεζοταν το γατι.....Παλι καλα που δεν εκανα καμια χαζομαρα.
Hi Catia.Ευχαριστω για το καλωσορισμα .Ναι ναι και γω ηρθα προς Βολο μερια....Βρε Catia εσυ σε ποιον κτηνιατρο πηγαινεις το γατακι σου?Εγω μεχρι τωρα γνωριζω 2 στον Βολο (Κουκουσελης για τον οποιο δεν ακουσα και τα καλυτερα και του Τακοπουλου Μιχαλη στον οποιο και πηγαινω τον γατο μου)Απο τον Τακοπουλο μεχρι τωρα εμεινα πολυ ευχαριστημενη και δεν ειχα κανενα προβλημα ειδικα με την στειρωση.Αλλα θα ηθελα να ξερω και καποιον εναλλακτικο για πασα πιθανοτητα.

Παράθεση

Barbelona

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Barbelona
H Barbelona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Barbelona έγραψε στις 23:19, 07-04-09:

Πάει κανένας βόλτα τη γατούλα του με λουράκι;;Σκέφτομαι κι εγώ να της πάρω αλλά το θέαμα θα είναι πόλύ αστείο και εκκεντρικό Δεν έχουμε συνηθίσει κάτι τέτοιο εδώ, εσείς;;

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:03, 08-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Barbelona
Πάει κανένας βόλτα τη γατούλα του με λουράκι;;Σκέφτομαι κι εγώ να της πάρω αλλά το θέαμα θα είναι πόλύ αστείο και εκκεντρικό Δεν έχουμε συνηθίσει κάτι τέτοιο εδώ, εσείς;;
εγω τον βγαζω με λουρι καθημερινα (οταν δεν βρεχει και δεν χιονιζει). Δεν ειναι αστειο, ουτε εκκεντρικο. Χαριτωμενο ειναι θα λεγα και επισης ειναι ενας ασφαλης τροπος να βγαινει εξω η γατουλα Ακομα δεν εχει εξοικειωθει καλα με τους θορυβους του εξω κοσμου, αλλα εχουμε κανει μεγαλη προοδο. Πιστευω σε κανενα χρονο ακομα να ειναι σαν σκυλακι Σημερα περπατησε μεγαλυτερη αποσταση απο οτι συνηθως και μαλιστα σταματησε να φοβαται τα διερχομενα αυτοκινητα. Ο φοβος του ομως στις γριες με τα καροτσια παραμενει

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 11:30, 08-04-09:

Εμένα μου παίρνει περισσότερο απ'όσο υπολόγιζα... φοράω στο Gandalf κάθε μέρα το χαλινάρι, το έχει συνηθίσει πλέον. Αλλά το λουράκι είναι πιο δύσκολο, θέλει να πηδάει προς όλες τις κατευθύνσεις και φυσικά το λουρί τον περιορίζει... προς το παρόν, του το βάζω και πάμε πέρα δώθε στο διάδρομο με ανταμοιβή σε φαγητό, όσο μένει κοντά μου, αλλά μετά από λίγο αντιδρά και το βγάζω η εκπαίδευση δεν κρατά πάνω από 5 λεπτά.

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 11:02, 10-04-09:

Ηταν μια ερωτηση που ηθελα ανα κανω και ντρεπομουνα.Πιστευα οτι θα φανει αστειο.Βγαζουμε τη γατα βολτα οπως ενα σκυλο;φοραμε στη γατα λουρακι για βολτα και πως αντιδρα;Τη δικια μου δεν την αφηνω εξω μονη της ουτε δευτερολεπτο.Μονο αγκαλια μου στη βεραντα ,γιατι σιγουρα θελει και λιγο οξυγονο,λιγο ηλιο ,και μετα παλι μεσα.Και μου περασε απο το μυαλο το λουρακι και η βολτα.Εδω που μενω ,ειναι αποκεντρα κι ετσι δεν εχω φοβο να φανω εκκεντρικη οποτε με παιρνει να το κανω.Διαβασα παραπανω πως εξοικειωνεται το ζωακι με το λουρι.Δεν ξερω ομως πως συμπεριφερεται στο δρομο.Αν το εχετε επιχειρησει γραψτε μου τις αντιδρασεις του .

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 11:11, 10-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από brigite
Ηταν μια ερωτηση που ηθελα ανα κανω και ντρεπομουνα.Πιστευα οτι θα φανει αστειο.Βγαζουμε τη γατα βολτα οπως ενα σκυλο;φοραμε στη γατα λουρακι για βολτα και πως αντιδρα;Τη δικια μου δεν την αφηνω εξω μονη της ουτε δευτερολεπτο.Μονο αγκαλια μου στη βεραντα ,γιατι σιγουρα θελει και λιγο οξυγονο,λιγο ηλιο ,και μετα παλι μεσα.Και μου περασε απο το μυαλο το λουρακι και η βολτα.Εδω που μενω ,ειναι αποκεντρα κι ετσι δεν εχω φοβο να φανω εκκεντρικη οποτε με παιρνει να το κανω.Διαβασα παραπανω πως εξοικειωνεται το ζωακι με το λουρι.Δεν ξερω ομως πως συμπεριφερεται στο δρομο.Αν το εχετε επιχειρησει γραψτε μου τις αντιδρασεις του .
Κοίτα, μια βόλτα με τη γάτα δεν πρέπει να είναι ίδια με μια βόλτα με το σκύλο... το σκύλο τον κουμαντάρεις και τον πας όπου θες εσύ. Υποθέτω ότι η γάτα σε πάει βόλτα. Απ'όσο βλέπω, θέλει πολλές δοκιμές και σταδιακή προσαρμογή της γάτας, πρώτα στο χαλινάρι, μετά στο λουρί και μετά προσεκτικές εξορμήσεις για την εξοικείωση της γάτας... εγώ σκοπεύω να τον βγάλω να εξερευνήσει πρώτα την πολυκατοικία και λίγο-λίγο, κάθε μέρα θα πηγαίνουμε πιο πέρα... στον κήπο. Επίσης, καλού κακού, θα έχω μαζί μου μια μαλακή γατοφόρο, οπότε αν πανικοβληθεί θα τον χώσω μέσα και θα έχω έναν έλεγχο της κατάστασης.
Το πιο δύσκολο που βλέπω είναι η εξοικείωση με το λουρί, η γάτα θέλει να κινείται και να χοροπηδάει, ένα λουρί την περιορίζει και την εκνευρίζει... η sakura είναι πιο ειδική στο κομμάτι της βόλτας, αυτή μπορεί να μας πει πώς έμαθε ο Naruto, και απ'ό,τι θυμάμαι είχε κάτι μικροευτράπελα

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 18:59, 10-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Κοίτα, μια βόλτα με τη γάτα δεν πρέπει να είναι ίδια με μια βόλτα με το σκύλο... το σκύλο τον κουμαντάρεις και τον πας όπου θες εσύ. Υποθέτω ότι η γάτα σε πάει βόλτα. Απ'όσο βλέπω, θέλει πολλές δοκιμές και σταδιακή προσαρμογή της γάτας, πρώτα στο χαλινάρι, μετά στο λουρί και μετά προσεκτικές εξορμήσεις για την εξοικείωση της γάτας... εγώ σκοπεύω να τον βγάλω να εξερευνήσει πρώτα την πολυκατοικία και λίγο-λίγο, κάθε μέρα θα πηγαίνουμε πιο πέρα... στον κήπο. Επίσης, καλού κακού, θα έχω μαζί μου μια μαλακή γατοφόρο, οπότε αν πανικοβληθεί θα τον χώσω μέσα και θα έχω έναν έλεγχο της κατάστασης.
Το πιο δύσκολο που βλέπω είναι η εξοικείωση με το λουρί, η γάτα θέλει να κινείται και να χοροπηδάει, ένα λουρί την περιορίζει και την εκνευρίζει... η sakura είναι πιο ειδική στο κομμάτι της βόλτας, αυτή μπορεί να μας πει πώς έμαθε ο Naruto, και απ'ό,τι θυμάμαι είχε κάτι μικροευτράπελα
ακομα εχουμε ευτραπελα Με το λουρι δεν ειχαμε προβλημα. Απο την 1η μερα που του φορεσα το harness το δεχτηκε. Το λουρι ουτε που το αισθανθηκε πανω του. Ουτε μια μερα δεν σπαταλησα μεσα να του μαθω να το δεχεται. Τουλαχιστον σ'αυτο το θεμα ηταν αψογος. Το μεγαλυτερο μου προβλημα ηταν οι θορυβοι του εξω κοσμου. Καθοτι γατι του σπιτιου αυτος δεν ηταν συνηθησμενος στους θορυβους των αυτοκινητων, των ανθρωπων με πατινια, ή αυτων που ειχαν βαλιτσουλα με ροδες. Τρομαζε με το παραμικρο και ακομα τρομαζει οταν ακουσει θορυβο που δεν γνωριζει.

Ας περασουμε στο περπατημα τωρα. Εκει ειναι το 2ο μεγαλο ζορι. Στην αρχη πηγαινε και κρυβοταν σε οτι θαμνο εβρισκε μπροστα του. Δεν τον ενδιεφερε να εξερευνησει το περιβαλλον του. Σιγα σιγα ομως αρχισε να συνηθιζει και να κανει δειλα δειλα καποια βηματα και να εξερευνει αλλους θαμνους. Φοβαται ακομα και σημερα. Τον τελευταιο καιρο τα παει καλυτερα ομως και με ακολουθει απο την μια ακρη του οικοδομικου τετραγωνου ως την αλλη. Βεβαια δεν ειναι σαν σκυλος. Περπαταει λιγο και σταματαει σε κανενα λουλουδακι ή θαμνο και μυριζει με τις ωρες. Το κακο ειναι οτι υπαρχουν πολλα σκυλια εδω και παρολο που τα εχουν δεμενα μαζι τους, μερικα θα γαβγισουν και θα τον τρομαξουν.

Δεν σε παει οπου θελει, αλλα ουτε και εσυ μπορεις να τον πας οπου θελεις. Δοκιμασα με treats να τον κανω να με ακολουθει, αλλα δεν τσιμπησε Τωρα βεβαια αυτος ειναι μπροστα και εγω ακολουθω.

Παντως μια φορα ειχα δει μια κοπελα να εχει εναν μαυρο γατουλη με λουρι βολτα και μαλιστα τον ειχε παρει μαζι της σε μια παρελαση και περπατουσε σαν σκυλι. Ετσι θελω να κανω και τον δικο μου αλλα...ακομα τρομαζει με τις γριες με τα καροτσακια

Προχθες οταν ανοιξα την πορτα να μπουμε μεσα (επειδη ανοιγει ηλεκτρονικα κανει θορυβο), τρομαξε τοσο πολυ που σκαρφαλωσε στον λαιμο μου, μου εκανε 3 γρατσουνιες και πηδηξε στον διαδρομο και ετρεξε κατευθειαν στο ασανσερ για να ανεβει πανω. Τουλαχιστον ξερει πως να παει στο σπιτι του

Νομιζω πως του αρεσει πολυ η βολτα εξω και αξιζει ο κοπος με την εκπαιδευση του λουριου. Μολις βγουμε εξω σηκωνει καθε λιγο και λιγακι την ουρα του απο την χαρα του και γουργουριζει ολη την ωρα. Επισης οταν επιστρεψουμε απο την βολτα και ειμαστε εξω απο την πορτα του διαμερισματος τον πιανει τρελλη κριση γουργουρισματος και οταν μπει μεσα τρελαινεται στις τουμπες και στα χαδια! Ασε που ειναι για ωρα συνεχεια κολλημενος στα ποδια μου και δεν μ'αφηνει λεπτο μονη μου.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 19:05, 10-04-09:

αυτο που σκεφτομαι να κανω τωρα που αρχισε να καλυτερευει ο καιρος ειναι να τον βαλω στην γατοφορο και να τον παω σε ενα παρκο εδω κοντα στην θαλασσα που ειναι ησυχα και δεν θα τρομαζει με το παραμικρο. Πιστευω πως ειναι καλυτερα να συνηθισει σε ενα περιβαλλον μακρια απο δρομους και αυτοκινητα. Μετα σιγα σιγα μπορω να τον φερνω στο σπιτι περπατωντας αφου συνηθισει το περιβαλλον του πρωτα.

Παράθεση

sapostol1

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη sapostol1
Ο sapostol1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 480 μηνύματα.

O sapostol1 έγραψε στις 19:33, 10-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
αυτο που σκεφτομαι να κανω τωρα που αρχισε να καλυτερευει ο καιρος ειναι να τον βαλω στην γατοφορο και να τον παω σε ενα παρκο εδω κοντα στην θαλασσα που ειναι ησυχα και δεν θα τρομαζει με το παραμικρο. Πιστευω πως ειναι καλυτερα να συνηθισει σε ενα περιβαλλον μακρια απο δρομους και αυτοκινητα. Μετα σιγα σιγα μπορω να τον φερνω στο σπιτι περπατωντας αφου συνηθισει το περιβαλλον του πρωτα.
Σ'το έχω πει ότι σε θαυμάζω; :up:

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:58, 10-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από sapostol1
Σ'το έχω πει ότι σε θαυμάζω; :up:
εμενα ή τον naruto;
Περα απο την πλακα πρεπει να τον μαθω να περπαταει με λουρι σαν σκυλακι γιατι ετσι οπως εχει μεγαλωσει μου βγαινει ο ωμος να τον κουβαλαω στον κτηνιατρο. Ασε που πρεπει να παω αυτες τις μερες στον γιατρο γιατι εμφανισε κατω απο την μυτη του ενα μαυρο πραγμα που ειναι σαν ξερο αιμα και φοβαμαι μην ειναι τιποτα σοβαρο.

Οταν ξεβαρεθω και τελειωσω με τις εξετασεις θα σηκωσω κανενα βιντεο με τον naruto σε δραση Να δειτε τι ωραια που περπαταει το παιδι μου με λουρι

Παράθεση

ΜΑΪΜΟΥ

Guest

Το avatar του χρήστη ΜΑΪΜΟΥ
. Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O ΜΑΪΜΟΥ έγραψε στις 23:34, 23-04-09:

Έτσι είναι yasmin . Έχω και εγώ ένα και ετσι μπαίνει.

Παράθεση

Naiva

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Naiva
H Naiva αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H Naiva έγραψε στις 15:15, 24-04-09:

κ εγώ έχω πάρει ένα από Γερμανία, γτ εκεί είναι πολύ νορμάλ να βγάζουν γατιά η νυφίτσες βόλτα με λουρί όπως τα σκυλιά. Παιδιά εδώ... μόλις την έβγαλα έξω, εκτός ότι κατουρήθηκε απτό φόβο της, με κορόιδευαν όλοι... είμαστε πολύ πίσω..

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ιωάννα-μπιάνκα
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 18:27, 26-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από shadowdancer
Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις απαντησεις και τις συμβουλες!!!
Πωπω ετσι και το δοκιμαζα ετσι οπως πιστευα εγω θα πιεζοταν το γατι.....Παλι καλα που δεν εκανα καμια χαζομαρα.
Hi Catia.Ευχαριστω για το καλωσορισμα .Ναι ναι και γω ηρθα προς Βολο μερια....Βρε Catia εσυ σε ποιον κτηνιατρο πηγαινεις το γατακι σου?Εγω μεχρι τωρα γνωριζω 2 στον Βολο (Κουκουσελης για τον οποιο δεν ακουσα και τα καλυτερα και του Τακοπουλου Μιχαλη στον οποιο και πηγαινω τον γατο μου)Απο τον Τακοπουλο μεχρι τωρα εμεινα πολυ ευχαριστημενη και δεν ειχα κανενα προβλημα ειδικα με την στειρωση.Αλλα θα ηθελα να ξερω και καποιον εναλλακτικο για πασα πιθανοτητα.
Μην την πας με τίποτα στον Κουκουσέλη!!!είναι φραγκοφονιάς κ αναίσθητος!! κ έγώ θα ήθελα όποιος είναι από βόλο να μου συστήνει τουες καλύτερους κτηνίατρους.Λές να φτιάξω νέο θέμα κ να ρωτήσω;;;

Παράθεση

shadowdancer

Πολύ δραστήριο μέλος

H shadowdancer έγραψε στις 20:06, 26-04-09:

Εγω πηγα βολτα σημερα τον δικο μου με το λουρακι και με βλεπει μια κυρια.Μου λεει "καλα τα δενουν τα γατακια να τα πανε βολτα?" (δεν μου το πε με καμια ειρωνια η αηδια η κατι τετοιο,πιο πολυ διεκρινα ενα τονο λυπησης στην φωνη της) Της λεω "αμε και τα δενουν...αμα υπαρχουν φολες και αυτοκινητα..." Μου λεει "Ναι δικιο εχεις..." και εφυγε.Παρ'ολο που ηταν σχετικα μεγαλη σε ηλικια συμφωνησε με την αποψη μολις της ειπα τα πιο τρανταχτα επειχηρηματα...Μακαρι να ηταν ολοι ετσι

Παράθεση

ιωάννα-μπιάνκα (Ιωάννα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ιωάννα-μπιάνκα
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

H ιωάννα-μπιάνκα έγραψε στις 20:08, 26-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από shadowdancer
Εγω πηγα βολτα σημερα τον δικο μου με το λουρακι και με βλεπει μια κυρια.Μου λεει "καλα τα δενουν τα γατακια να τα πανε βολτα?" (δεν μου το πε με καμια ειρωνια η αηδια η κατι τετοιο,πιο πολυ διεκρινα ενα τονο λυπησης στην φωνη της) Της λεω "αμε και τα δενουν...αμα υπαρχουν φολες και αυτοκινητα..." Μου λεει "Ναι δικιο εχεις..." και εφυγε.Παρ'ολο που ηταν σχετικα μεγαλη σε ηλικια συμφωνησε με την αποψη μολις της ειπα τα πιο τρανταχτα επειχηρηματα...Μακαρι να ηταν ολοι ετσι
Πολύ σωστή σε βρίσκω!!!:up::up::up::up::up::up::up:

Παράθεση

Vasiliki86

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vasiliki86
H Vasiliki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,118 μηνύματα.

H Vasiliki86 έγραψε στις 21:03, 26-04-09:

Ξερω οτι η Prince βγαζει τον γατο της τον Prince με σαμαρακι γιατι της το προτεινε ο γιατρος για να κοινωνικοποιηθει...
Θα ηθελα και εγω πολυ να βγαζω τις γατουλες μου με σαμαρακι βολτα... Αλλα φοβαμαι μην κολλησει καμια αρρωστια απο εξω.... Δεν υπαρχει κινδυνος να γινει κατι τετοιο??
Τελικα την εβγαλες για βολτα τη γατουλα σου??

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 22:56, 26-04-09:

Ειχα κι εγω απορια ,τη βολτα της γατας με το λουρι και πηρα απο δω πολλες πληροφοριες σχετικα με το θεμα.Δεν το εχω επιχειρησει ακομα για πολλους λογους.Κατ,αρχην φοβαμαι οτι θα τρομαξει απο τους θορυβους του δρομου και δεν ξερω πως θα αντιδρασει.Επειτα σκεφτομαι τα τσιμπουρια,και τα ζωα του σπιτιου πιανουν με το παραμικρο,μολις βρεθουν σε χορτα κλπ.Σκεφτομαι επισης τα πατουσακια της,που θα πατησουν τοσες βρωμιες και μετα θα τα καθαρισει γλυφοντας τα ,οχι,οχι προτιμω στη βεραντα και καθαρα ειναι και την ησυχια της εχει κι αν κατι τη φοβισει θα μπει στο σπιτι.:cool:

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 23:48, 26-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vasiliki86
Ξερω οτι η Prince βγαζει τον γατο της τον Prince με σαμαρακι γιατι της το προτεινε ο γιατρος για να κοινωνικοποιηθει...
Θα ηθελα και εγω πολυ να βγαζω τις γατουλες μου με σαμαρακι βολτα... Αλλα φοβαμαι μην κολλησει καμια αρρωστια απο εξω.... Δεν υπαρχει κινδυνος να γινει κατι τετοιο??
Τελικα την εβγαλες για βολτα τη γατουλα σου??
αν ρωτας εμενα βασιλικη, οχι δεν την εχω βγαλει ακομα..το σκεφτομαι, δεν εχω καταληξει αν θελω η οχι...
αρρωστιες δε θα κολλησει, ψυλλους ομως κ μαλιστα την ανοιξη ειναι πιθανο να κολλησει, οποτε αν το αποφασισεις, βαλε τους ειδικο κολλαρο για ψυλλους, αλλα και αμπουλα.
φανταζεσαι εκει που ειναι ολοκαθαρο να γεμισει ψυλλους ? και οχι τιποτα αλλο, αλλα εμεις κοιμομαστε αγκαλια...

Αρχική Δημοσίευση από brigite
Ειχα κι εγω απορια ,τη βολτα της γατας με το λουρι και πηρα απο δω πολλες πληροφοριες σχετικα με το θεμα.Δεν το εχω επιχειρησει ακομα για πολλους λογους.Κατ,αρχην φοβαμαι οτι θα τρομαξει απο τους θορυβους του δρομου και δεν ξερω πως θα αντιδρασει.Επειτα σκεφτομαι τα τσιμπουρια,και τα ζωα του σπιτιου πιανουν με το παραμικρο,μολις βρεθουν σε χορτα κλπ.Σκεφτομαι επισης τα πατουσακια της,που θα πατησουν τοσες βρωμιες και μετα θα τα καθαρισει γλυφοντας τα ,οχι,οχι προτιμω στη βεραντα και καθαρα ειναι και την ησυχια της εχει κι αν κατι τη φοβισει θα μπει στο σπιτι.:cool:

κι εγω τους ψυλλλους σκεφτομαι, και οτι μπορει να τρομαξει (γενικα ειναι πολυ φοβιτσιαρα). ασε που ανοιγεις ενα παραθυρο που μετα δε μπορεις να κλεισεις. η γατα θα στο ζητα συνεχεια..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους