Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 111,390 εγγεγραμμένα μέλη και 713,125 μηνύματα σε 22,439 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 240 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Αναζητείται επειγόντως υιοθεσία η φιλοξενία για γατάκι 3 μηνών

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 22:13, 19-07-11:

Τελικά το μαύρο χρώμα στις γάτες φέρνει από ότι φαίνεται ατυχία, όχι σε αυτούς που είναι κοντά τους αλλά στις ίδιες. Για του λόγου το αληθές μπορείτε να ρίξετε μια μάτιά εδώ ( https://forum.mycat.gr/προβλήματα-υγείας/μικρό-γατάκι-με-δύσπνοια-και-φτέρνισμα-81399/3/ ).
Αλλά όλα αυτά ανήκουν στο μακρινό παρελθόν και δεν θέλω ούτε να τα σκέφτομαι.
Οπότε για όσους θέλουν κάτι ευχάριστο, έχω να τους πληροφορήσω τα εξής:
Είμαι 3 μηνών γατάκι, θηλυκό, πλήρως αποπαρασιτωμένο, πλέον είμαι υγιέστατο (στο τέλος αυτής της εβδομάδας κόβω τελείως τα φάρμακα) και έχω κάνει και το πρώτο μου εμβολιάκι. Είμαι ιδανικός συνδυασμός διότι την μία τρέχω και παίζω σαν τρελλό και αμέσως μετά γουργουρίζω, θέλω αγκαλιές και κάνω πατουσάκια σε όλους. Το μόνο που θέλω είναι φροντίδα και φυσικά να στειρωθώ όταν έρθει η ώρα μου.
Πέραν από την υιοθεσία η οποία φυσικά είναι το επιθυμητό υπάρχει πολύ μεγάλη ανάγκη φιλοξενίας. Αν μπορεί κάποιος να με πάρει έστω και για λίγες εβδομάδες θα με βοηθήσει απίστευτα πολύ.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και δεν φλυαρώ άλλο, σας αφήνω να απολάυσετε τις φωτογραφίες μου.
Μπορείτε να επικοινωνήσετε είτε εδώ είτε με προσωπικό μήνυμα ή στο e mail natalitsa1984@hotmail.com

https://i1102.photobucket.com/albums/g443/wedernoch/P7170348.jpg

https://i1102.photobucket.com/albums/g443/wedernoch/P7170347.jpg

https://i1102.photobucket.com/albums/g443/wedernoch/P7030025.jpg

Να σημειώσω εδώ ότι αν υπάρχει κάποιος που να μπορεί να το φιλοξενήσει και απλά κολλάει στο θέμα των διακοπών, εννοείται ότι θα βρούμε λύση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη le chat noir : 20-07-11 στις 00:50.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 00:54, 20-07-11:

Τώρα που το κείμενο μας και οι φώτος μας φάνηκαν κανονικά, παρακαλούμε όσοι θέλετε κάντε έναν κόπο να μας ξαναδιαβάσετε.
(Ευχαριστούμε πολύ την πουπουλίνα για τις πολύτιμες συμβουλές της).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,737 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 05:20, 20-07-11:

κουκλάκι!!!!!!!!!!!!!!

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 22:53, 31-07-11:

Κάθε μέρα μεγαλώνουμε και κάνουμε παρέα με σκύλους. Τι δεν με πιστεύετε? Παίζουμε και με το ίδιο ποντικάκι αν θέλετε να ξέρετε.. όριστε..
https://s1102.photobucket.com/albums/...t=P7250359.jpg
Κάνεις δεν με θέλει τώρα που έχω μεγαλώσει και έχω παχύνει? Είμαι πια μια κανονική γάτα. Στο σπίτι στο οποίο μένω υπάρχει και άλλη μια γάτα η οποία καθόλου δεν με θέλει. Αλλά δεν με διώχνει απλά έχει πάθει η ίδια κάτι σαν γατοκατάθλιψη. Έχει μειώσει το φαγητό της και εξαφανίζεται και αγριεύει όλη μέρα. Εδώ με αγαπούν αλλά ανησυχούν πολύ για την γάτα τους. Για αυτό δεν μπορώ να μείνω άλλο εδώ και χρειάζομαι επειγόντως ένα σπιτάκι. Άλλωστε μου αξίζει τέτοια όμορφη γάτα που είμαι. Θα μου χαρίσει κάποιος ένα σπιτάκι άμεσα?

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 18:49, 04-09-11:

Η μικρή μου πανθηρούλα από χθες το βράδυ βρίσκεται στο νέο της σπιτάκι, στην αγκαλιά του μόνιμου πλέον γατομπαμπά της. Εγώ τείνω να την αποκαλώ την υιοθεσία του αιώνα, μιας και όλα φαίνονται τέλεια. Θα έχει μια σπιταρώνα να αλωνίζει, μια τέλεια αυλή, καλά περιφραγμένη να κάνει τις βόλτες της, μια σκυλίτσα χάσκι που υποφέρει από σοβαρής μορφής φιλογατία (ανίατη ασθένεια από ότι έμαθα και είδα) να παίζει και την στείρωση της φυσικά. Ο νεαρός που την πήρε την θεώρησε την πιο όμορφη γάτα που έχει δει και όλη η οικογένεια διατεινόταν ότι θα του την κλέψει. Επαφή θα έχουμε για να βλέπω πως θα προσαρμόζεται η μικρούλα μου, οπότε πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τίποτα καλύτερο.
Εντάξει..ομολογώ.. μου λείπει.. Την σκέφτομαι συνέχεια από χθες και δεν μπορώ να την ξεπεράσω.Συνέχεια κοιτάζω γύρω μου και σκέφτομαι ότι θα εμφανιστεί και θα έρθει το βράδυ στο μπαλκόνι αγκαλίτσα να βλέπουμε με τις ώρες μαζί τηλεόραση. Ήταν για τοκαλό της όμως (και κυρίως για το καλό της άλλης μου γάτας)- αυτό σκέφτομαι και παρηγοριέμαι.
Σας ευχαριστώ όλους όσους με στηρίξατε και εύχομαι την ίδια υπέροχη τύχη σε όλα τα γατάκια και σε αυτούς που τα φροντίζουν. Μην απελπίζεστε. Ποτέ δεν ξέρεις ποια μπορεί να είναι η τυχερή μέρα που η τύχη θα χαμογελάσει στα μουστάκια τους.
Σας βάζω και μία ακόμη φωτογραφία της πανθηρούλας μου, από τις τελευταίες που της τράβηξα..Και απλά θέλω να ξέρετε όλοι ότι ήταν το πιο απίστευτο γατάκι που έχει περάσει ποτέ από τα χέρια μου.

https://s1102.photobucket.com/albums/...t=P8070140.jpg

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 19:34, 07-09-11:

Ξαναχαρίζεται..
από ότι φαίνεται κάτι ξέρω που δεν κλειδώνω

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,737 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 19:35, 07-09-11:

To καλύτερο εύχομαι...

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 20:00, 07-09-11:

Και εγώ Μαρίνα μου..αλλά δυστυχώς δεν το νομίζω!!!!Όταν κάτι που φάνηκε τόσο καλό και είχε όλες τις προδιαγραφές στράβωσε τόσο άσχημα, μόνο ματαιότητα βλέπω.

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,593 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:03, 07-09-11:

Το πόσο πολύ συγχίζομαι κάθε φορά που βλέπω να γίνεται κάτι τέτοιο..δεν λέγεται.Λες και είναι πουκάμισα γμτ..

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 20:26, 07-09-11:

Ρε κορίτσια δηλαδή ειλικρινά πείτε μου γιατί κοντεύω να τρελλαθώ, έκανα κάπου λάθος?
Είχε επί 14 χρόνια γάτο, μου έδωσε όλα τα στοιχεία του (επίθετο-κινητό-σταθερό), άφησα χρονικό περιθώριο από όταν συμφωνήσαμε μέχρι που την έδωσα μήπως θέλει να το ξανασκεφτεί, πήγα εγώ στο σπίτι του να του την δώσω, είδα το σπίτι του, συμφωνήσαμε να έχουμε επαφή, να πάμε μαζί για την στείρωση, συνάντησα όλα τα μέλη της οικογένειας και βεβαιώθηκα ότι όλοι συμφωνούν και δεν έχουν αντίρρηση να την υιοθετήσουν, είδα το σκυλάκι τους το οποίο ήταν πολύ καλά φροντισμένο. Τι έκανα λάθος γαμώτο και έγινε αυτό???Τι παραπάνω θα μπορούσα να κάνω?

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,593 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:32, 07-09-11:

Μια χαρά τα έκανες όλα.Και δεν μου λες..τι είπε δηλαδη;Γιατί "δεν του κάνει";

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 20:51, 07-09-11:

Δεν είναι ότι δεν του κάνει -υποτίθεται- απλά μέλος του σπιτιού, εμφάνισε κάποιο δερματολογικό πρόβλημα και είπε ο δερματολόγος ότι δεν πρέπει να έχουν γάτα μέσα στο σπίτι. Εγώ δεν το πιστεύω αυτό. Αυτά δεν γίνονται μέσα σε 3 ημέρες. Το Σάββατο την έδωσα έλεος!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη le chat noir : 07-09-11 στις 20:52. Αιτία: διόρθωση λάθους

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:58, 07-09-11:

Ε όχι βρε παιδιά..και βέβαια δεν γίνεται αυτό.Τόσα χρόνια που είχε την παλιά του γάτα δηλαδη..δεν είχε εμφανιστεί..και την εμφάνισε τώρα;Καλά κανεις και δεν το πιστεύεις.
Τι να πω;
Πάντως οι καλύτερες περιπτώσεις είναι σε άτομα που δεν μένουν με αλλους μαζι,αλλα δυστυχώς ξέρω ότι δεν υπάρχει πολυτέλεια για κάτι τέτοιο.

virgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη virgo
H virgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H virgo έγραψε στις 21:01, 07-09-11:

Λες να είχε ήδη αποφασίσει για άλλη γάτα κι επειδή ντρεπόταν να σου το πει "σκηνοθέτησε" όλη αυτή την ιστορία; Τι να πω...

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 08:33, 08-09-11:

Bασικά εγώ το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν λογική μιας και είχε γάτα οπότε ήξερε τι να περιμένει (δεν μπορεί να του έκανε κάτι τόσο τραγικό) είναι ότι επειδή εξ' αρχής του είχε φανεί μεγάλο σε ηλικία (5 μηνών), ίσως να του χάρισε κάποιος κάποιο μικρότερο σε ηλικία. Οπότε επιστρέφει το "χρησιμοποιημένο" και παίρνει το καινούργιο.. Και είναι ο,τι χειρότερο θα μπορούσα να σκεφτώ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 08:47, 08-09-11:

Κρίμα που γίνονται τέτοιου είδους "παζάρια" για μια ζωούλα.. Αφού δεν την εκτίμησε δεν της αξίζει της γατούλας. Κάτι καλυτερο θα βρεθεί.

irinachou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη irinachou
H irinachou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H irinachou συμπααα έγραψε στις 22:56, 08-09-11:

ρε παιδια δεν γινονται αυτα τα πραματα!δηλαδη τι? σε πηρε τηλεφωνο και σου πε οτι την παιρνεις πισω?ε μα συγνωμη εγω απο την στιγμη που πηρα το γατακι μου λεω δεν πα να μου καταστρεψει ολο το σπιτι εγω θα την κρατησω...να φανταστειτε οτι μεχρι και η κοπελα που μου την εδωσε μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα να γυρισει πισω σε περιπτωση που κατι γινει!αλλα απο την στιγμη που το ειδα το ερωτευτηκα...και δεν την αλλαζω ουτε με καθαροαιμη βεγγαλης η αιγυπτιακη μαου!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 00:32, 09-09-11:

Αχ είναι ολόιδια με την Patty μας!!!

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 09:25, 09-09-11:

Έχεις δίκιο αν και νομίζω ότι η Patty είναι λίγο πιο φουντωτούλα.
Έχω εξελίξεις με το θέμα της. Με ξανα πήρε τηλ. και μου είπε ότι κατέληξαν τελικα οικογενειακώς ότι έχουν δεθεί πάρα πολύ με αυτήν την γάτα και δεν μπορούν να την αποχωριστούν και ότι τελικά θα την κρατήσουν. Στην αρχή ήμουν λίγο σκεφτική αλλά θεωρώ ότι το γατάκι δεν πρέπει να ξανααλλάξει περιβάλλον. Το καλό είναι ότι με αυτόν τον τρόπο φαίνεται να την νιώθουν ήδη κομμάτι της οικογένειας και αυτό με κάνει να νιώθω μια ασφάλεια.

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 09:44, 09-09-11:

Όχι αυτό ήταν το μωρουδιακό της Patty! Τώρα είναι ολόιδια! Δεν μπορώ να σου περιγράψω!Γυαλιστερή πανθηρούλα!
Καλή τύχη να έχει στο νέο της σπιτάκι και επλπίζω να είναι και το μόνιμό της...

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 23:08, 09-09-11:

Αίσιο τέλος. Ευτυχώς

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

H le chat noir έγραψε στις 23:30, 09-09-11:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια.. ελπίζω και εγώ αυτή να ήταν όντως η τελευταία πράξη του δράματος της μαυρούλας μου και από εδώ και πέρα να έχει μόνο όμορφες στιγμές.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους