Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 100,758 εγγεγραμμένα μέλη και 711,707 μηνύματα σε 22,287 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μόνος... στο σπίτι (μοναχικές διακοπές για γατούλη)

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roulsydney
H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 20:00, 04-07-08:

Θα ήθελα την γνώμη σας για το διάστημα που μπορεί ένα γατούλι μόνο του.Πρόκειται να λείψουμε για 5 μέρες και δεν μπορούμε να πάρουμε τον Speedy μαζί μας.Είναι ασφαλής αν μείνει μόνος του με αρκετή ποσότητα φαγητού και νερού?Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος γνωστός να τον επιβλέπει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:18, 04-07-08:

Αν έχει άααααφθονη τροφή και φρέσκο νερό,μάλλον.Δεν υπάρχει κάποιος να τον τσεκάρει που και που,ας πούμε μια φορά τη μέρα,και να παίζει λίγο μαζί του;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε στις 20:22, 04-07-08:

Δυστυχως όχι!!!Αλλά δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να γίνει...

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,746 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:29, 04-07-08:

Νομιζω οτι ειναι αρκετες οι μερες.Αν ηταν κανα δυο θα ηταν πολυ πιο ευκολα τα πραγματαΕγω την δικη μου την Μυρτουλα το πιο πολυ που την αφησα μονη ηταν για 25 ωρες.Ηταν τοτε περιπου 8 μηνων και οταν γυρισα στο σπιτι ηταν κατα καποιον τροπο σαν βομβαρδισμενο(σκορπισε τα μαξιλαρια του καναπε και τα περιοδικα και τις εφημεριδες απο το τραπεζακι και αναποδογυρισε ενα μπολακι με φαγητο).Τωρα που ειναι πεντε χρονων σιγουρα θα ηταν πιο ευκολο γιατι κοιμαται τον περισσοτερο καιρο.Ο δικος σου γατουλης ποσο ειναι?Δεν υπαρχει περιπτωση να ερθει καποιος για μια ματια εστω, στο μεσοδιαστημα να τσεκαρει νερο, φαγητο
και οτι ειναι καλα?Σκεψου και δυο και τρια μπολακια με νερακι να του βαλεις και να τα αναποδογυρισει και να μην εχει νερο με τους καυσωνεςΠιθανον αλλα μελη που εχουν εμπειρια με περισσοτερες μερες να σε κατατοπισουν καλυτερα

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 20:31, 04-07-08:

Εγω θα τον αφηνα με δυο καθαρες αμμους και αν μπορουσα καποιον να τον δει ενδιαμεσα καθως και προσβαση στο μπαλκονι αν τον εμπιστευομαι εκτος σεισμου καταποντισμου κατα τα αλλα ειναι ενταξει.Η αλλη πιο ευχαριστη λυση ειναι να φιλοξενησετε μια ακομα γατουλα γνωστου σας η καποιου απο εδω οποτε και εξυπηρετηση θα γινει κι αυτο θα χει παρεα

Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeannine
H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 598 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 21:08, 04-07-08:

Εγώ το έχω κάνει αυτό... Είχα αφήσει τη γάτα μου με άφθονο νερό, φαγητό και άμμο... και είχα αφήσει και την τηλεόραση ανοιχτή και ένα πορτατίφ επίσης αναμμένο.

Δεν θα υπάρξει πρόβλημα, μην ανησυχείς.

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 21:39, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Jeannine
Εγώ το έχω κάνει αυτό... Είχα αφήσει τη γάτα μου με άφθονο νερό, φαγητό και άμμο... και είχα αφήσει και την τηλεόραση ανοιχτή και ένα πορτατίφ επίσης αναμμένο.

Δεν θα υπάρξει πρόβλημα, μην ανησυχείς.
Mε παρηγορεί η απάντησή σου.Πόσες μέρες την άφησες μόνην της?

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 21:40, 04-07-08:

Εγω τα αφηνω ανα τεσσερις μερες καθε καλοκαιρι παντως εχουν βεβαια παρεα μεταξυ τους ποτε δε συνεβη τιποτα κακο

Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 598 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 21:43, 04-07-08:

Την είχα αφήσει τέσσερις μέρες κι εγώ! Μην ανησυχείς πραγματικά!
Αν αφήσεις και την τηλεόραση ανοιχτή, να ακούει μια ανθρώπινη φωνή θα είναι και καλύτερα!

Παράθεση

mukkie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mukkie
. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O mukkie έγραψε στις 00:02, 05-07-08:

Ποτε φευγεις και που μενεις????ειναι αρκετες μερες να μην περασει κανεις για τοσο καιρο...αν με βολευει η περιοχη (δεν εχω αυτοκινητο) και ειμαι αθηνα μπορω να περασω 2 η 3 φορες...πες μου!

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 20:55, 05-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από mukkie
ειναι αρκετες μερες να μην περασει κανεις για τοσο καιρο...
Συμφωνώ ότι 5 μέρες είναι πάρα πολλές για να μείνει ένα γατί μόνο του μέσα στο ντάλα καλοκαίρι. Οι κίνδυνοι είναι πολλοί. Από το 1998 έχω στο σπίτι μου πάντα 2 γάτες (με ένα μικρό διάλειμμα) και ποτέ δεν διανοήθηκα να τις αφήσω μόνες για τόσο μεγάλο διάστημα. Πρώτα απ' όλα, με τέτοια ζέστη που έχει, η τροφή ίσως να χαλάσει και το νερό σίγουρα θα ζεσταθεί. Έπειτα μπορεί να συμβεί κάποιο ατύχημα: να ρίξει κανένα κρυστάλλινο/γυάλινο αντικείμενο και να κοπεί, ας πούμε.
Καλό είναι να βρεθεί κάποιος να ελέγχει το ψιψίνι μία φορά τη μέρα. Δες μήπως προσφέρεται γι' αυτό κάποιος φιλικός γείτονας. Ή βάλε μια αγγελία εδώ, στο φόρουμ. Ίσως να υπάρχει κάποιο πρόθυμο μέλος στην περιοχή σου! Καλή τύχη!!

Mukkie, χαίρομαι απίστευτα που ήδη έκανες μια τόσο θετική προσφορά! Μπράβο σου!!! :up::up: Ελπίζω να μένετε κοντά... για το καλό του ψιψινίου!

Παράθεση

aiorasky

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aiorasky
H aiorasky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,137 μηνύματα.

H aiorasky έγραψε στις 21:14, 05-07-08:

Παιδια εγω σημερα επεστρεψα απο ταξιδι και ηταν τα δικα μου εδω 5 μερες. Ηρθε ενδιαμεσα μια φιλη για να βαλει φρεσκο νερο και να αλλαξει την αμμο και ολα ηταν καλα.

Τα εχω αφησει μεχρι 10 μερες με ενα διαλλειμμα ενδιαμεσα. Αρα ενα 5ημερο τα εχω αφησει. Μην το φοβαστε. Εγω μαζευω ολα τα επικινδυνα αντικειμενα, βγαζω τα λουρακια, βαζω τροφη και νερο σε πολλα σημεια δοαφορετικα. σε αρκετα σημεια αμμο και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα.

Εννοειται πως στο μπαλκονι δεν εχουν προσβαση γιατι εκει μετα δεν υπαρχει ελεγχος εαν συμβει κατι.

Αφηνω καποια πατζουρα ανοιχτα με κλειστες πορτες για να μπαινει φως και να μην ειναι στο σκοταδι και καποιες μπαλκονοπορτες με τραβηγμενα πατζουρια αλλα ανοιχτες πορτες για αερα. Απο κει που μπαινει ο ηλιος τραβαω πατζουρια για να μην καιει το σπιτι και να διατηρει μια σχετικη δροσια
Λειτουργει παρα πολυ καλα εαν εχεις πανω απο ενα γατακι. Εχουν παρεα.
Εαν ομως ειναι ενα ολο αυτο για 10 μερες ειναι πολυ πιστευω,θα πλήξει, δυστυχως δεν το προτεινω.

Για 5 μερες που λες, με καποιον να ερθει ενδιαμεσα 2 φορες γινεται πιστευω.

Οταν εχεις 2 αυτο το θεμα ειναι πιο απλο

Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

H Jeannine έγραψε στις 22:19, 05-07-08:

Αν βάλεις δύο δοχεία με άμμο και δύο μεγάλες γαβάθες με νερό και επίσης δύο μεγάλες γαβάθες με ξηρά τροφή (και παραπάνω καλύτερα μη σου πω) και αφήσεις κάποιο φωτάκι και την τηλεόραση όπως ξαναείπα δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα... Με την τηλεόραση θα ακούει και ανθρώπινη φωνή...

Πρόβλημα ζέστης δεν πρόκεται να υπάρξει από τη στιγμή που τα πατζούρια θα είναι κλειστά και ο ήλιος δεν θα μπαίνει. Ίσα ίσα που θα έχει δροσιά...
Και πάντοτε μιλάμε για 5 μέρες... όχι παραπάνω εννοείται...

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 11:39, 06-07-08:

Κι εγώ πιστεύω ότι ειναι οριακά ΟΚ το διάστημα. Αν βρεθεί κάποιος να περάσει στο ενδιάμεσο έχει καλώς, αν οχι, πιστευω οτι θα ειναι μια χαρά η γατούλα για 5 μέρες με ξηρα τροφή και νερό.

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 10:46, 07-07-08:

Θερμές ευχαριστίες για τις γνώμες που εκφράσατε.Ιδιαίτερα να ευχαριστήσω την mukkie για την καλωσύνη της.Το πρόβλημα όμως παραμένει ακόμη γιατί δεν έχω πειστεί εντελώς και κυρίως γιατί ο γατούλης μου δεν έχει άριστες ακόμη σχέσεις με τις κροκέττες.Τις τρώει μεν αλλά...θέλει και το ...φακελλάκι του της γνωστής μάρκας.Το κακό είναι ότι έχω αγχωθεί πολύ....

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 12:16, 07-07-08:

Αποψη μου ειναι να μην αγχωνεσαι.
Αν εχει φαγητο διαθεσιμο τι θα κανει, θα πεθανει απο την πείνα επειδη δεν του αρεσουν οι κροκέτες;

Αν εχεις εξασφαλισει οτι δεν θα του συμβει κάποιο ατύχημα μεσα στο σπιτι με βαρια αντικειμενα, απορρυπαντικα κλπ, το φαει και το νερο θα τον κρατησουν για 5 μερες. Το ιδανικο θα ηταν να περασει καποιος να τον δει και να αλλαξει το νερακι του στο ενδιαμεσο, αλλα και να μην γινεται θα τα καταφερει μια χαρα.
Ειναι σιγουρα πολυ καλυτερο απο το να τον πας πανσιον για 5 μερες οπου θα υποστει το αγχος της αλλαγης περιβάλλοντος, στο οποιο οι γατες δεν αντιδρουν πολύ καλα.

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 13:01, 07-07-08:

To θέμα της τροφής καλύπτεται με τα μπολάκια ξηράς τροφής όπως είπαν και τα κορίτσια. Τώρα για το νεράκι, εγώ όταν τα άφησα - για τρεις μέρες όμως- άφησα ειδικό δοχείο απο το πετ-σοπ που κοστίζει 7 ευρώ και χωράει 1 λίτρο νερό, άφησα μπωλάκια με νερό με ειδικούς πάτους που δεν αναποδογυρίζουν και τέλος άφησα και τη βρύση στη μπανιέρα να τρέχει λιγάκι.
Την πρώτη φορά που τα άφησα δεν τους άφησα πρόσβαση στη βεράντα αλλά τη δεύτερη δεν έκλεισα την πρόσβαση, σκεπτόμενη πως και στο σπίτι όταν είμαι φεύγω και τα αφήνω. Βέβαια η βεράντα μου είναι πλήρως οχυρωμένη και οι τέντες κατεβασμένες.
Το σοβαρότερο πρόβλημά σου είναι νομίζω το ότι το γατίδι σου δεν έχει παρέα ένα άλλο γατάκι πράγμα που διευκολύνει πάρα πολύ εσένα ψυχολογικά για να μην έχεις τύψεις αλλά και το γατάκι σου για να μην νοιώθει μοναξιά. Παρόλα αυτά η λύση με την τηλεόραση είναι καλή και την εφαρμόζω και όταν φεύγω για τη δουλειά.
Εύχομαι τα καλύτερα

Παράθεση

roulsydney

Διακεκριμένο μέλος

H roulsydney έγραψε στις 07:40, 08-07-08:

Τελικά βρέθηκε λύση για τον ζουζουνογατούλη μου!!!Θα μείνει σ' ενα κενό διαμέρισμα και μια συγκάτοικος θα ανεβαίνει να τον επιβλέπει και να παίζει μαζί του.Το μόνο κακό είναι ότι ο χώρος είναι άγνωστος αλλά μεταξύ 2 κακών το μη χείρον ...βέλτιστον!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 08:16, 08-07-08:

Εντάξει,κάτι είναι κι αυτό.Τουλάχιστον θα είστε σίγουροι ότι δε θα χτυπήσει και ότι κάποιος θα του ρίχνει μια ματιά.

Παράθεση

nefelouli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nefelouli
H nefelouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H nefelouli έγραψε στις 17:13, 21-07-08:

καλησπερα. και εμεις θα φυγουμε για 15 ημέρες και εχω αγχωθει. θα ερθει ο μπαμπας μου να μεινει στο σπιτι με τη νεφελη (τη γατουλα μας) αλλα δεν ειμαι σιγουρη πως θα την φροντιζει καλα οπως εγω...

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sofia-moyra
H sofia-moyra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H sofia-moyra έγραψε στις 14:19, 16-06-10:

καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν... ξέρω ότι το θέμα αυτό είναι πολυσυζητημένο αλλά επειδή κάθε γατούλα είναι διαφορετική θέλω τη γνώμη σας. Την Παρασκευή φεύγω διακοπές και δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα να πάρω το γατούλι μου μαζί μου για δύο βασικούς λόγους 1- το ταξίδι θα γίνει με μηχανή 2- θα είμαι φιλοξενούμενη σε σπίτι με σκύλο.
Οι επιλογές είναι δύο. Να μείνει μόνη στο σπίτι και να έρχεται να την ταίζει έμπιστο άτομο ανά δύο μέρες ή να την πάρει σπίτι της και να την φροντίζει εκεί. Το θέμα είναι ότι η Μουρίτσα είναι υπερβολικά προσηλωμένη πάνω μου. Φοβάμαι ότι η αλλάγη περιβάλλοντος και του προσώπου που τη φροντίζει θα την ταράξει πολυ. Από την άλλη δεν ξέρω αν είναι ασφαλές να μείνει ολομόναχη σπίτι με τέτοιο καύσωνα!
Αχ! Είμαι πολύ προβληματισμένη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,343 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 14:44, 16-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από sofia-moyra
καλησπέρα σε όλους! Λοιπόν... ξέρω ότι το θέμα αυτό είναι πολυσυζητημένο αλλά επειδή κάθε γατούλα είναι διαφορετική θέλω τη γνώμη σας. Την Παρασκευή φεύγω διακοπές και δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα να πάρω το γατούλι μου μαζί μου για δύο βασικούς λόγους 1- το ταξίδι θα γίνει με μηχανή 2- θα είμαι φιλοξενούμενη σε σπίτι με σκύλο.
Οι επιλογές είναι δύο. Να μείνει μόνη στο σπίτι και να έρχεται να την ταίζει έμπιστο άτομο ανά δύο μέρες ή να την πάρει σπίτι της και να την φροντίζει εκεί. Το θέμα είναι ότι η Μουρίτσα είναι υπερβολικά προσηλωμένη πάνω μου. Φοβάμαι ότι η αλλάγη περιβάλλοντος και του προσώπου που τη φροντίζει θα την ταράξει πολυ. Από την άλλη δεν ξέρω αν είναι ασφαλές να μείνει ολομόναχη σπίτι με τέτοιο καύσωνα!
Αχ! Είμαι πολύ προβληματισμένη.
Καλησπερα!
Ποσες μερες θα λειψεις?? Επειδη στις γατες δεν αρεσουν οι αλλαγες στο περιβαλλον τους κατα την γνωμη μου καλο ειναι να παραμεινει στο σπιτι σας και απλα το εμπιστο ατομο να πηγαινει να την ελεγχει και να της κανει παρεα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia-moyra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H sofia-moyra έγραψε στις 15:29, 16-06-10:

Ξέχασα να το γράψω! θα λείψω περίπου μία βδομάδα...
Ναι... και εγώ αυτό σκέφτομαι και μετά από λίγο το μετανιώνω... σκέφτομαι <<τι θα κάνει η καημενούλα τόσες ώρες μόνη της;>>

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,343 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 15:34, 16-06-10:

Ξέχασα να το γράψω! θα λείψω περίπου μία βδομάδα...
Ναι... και εγώ αυτό σκέφτομαι και μετά από λίγο το μετανιώνω... σκέφτομαι <<τι θα κάνει η καημενούλα τόσες ώρες μόνη της;>>
Να της αφησει μπολικα παιχνιδακια.. και το ατομο που θα την προσεχει απλα αν μπορει να καθετε για καμια ωριτσα να παιζει μαζι της και να της κανει παιχνιδια!
Βεβαια μπορει να σου κανει μερικα μουτρακια αλλα μολις επιστρεψεις θα τα ξεχασει ολα!

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia-moyra έγραψε στις 15:45, 16-06-10:

Χαίρομαι που το βλέπεις τόσο αισιόδοξα! Μου δίνεις κουράγιο!
Ανησυχώ βέβαια και για τα πιθανά οικιακά ατυχήματα αλλά θα το ξεπεράσω!

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 15:46, 16-06-10:

Χαίρομαι που το βλέπεις τόσο αισιόδοξα! Μου δίνεις κουράγιο!
Ανησυχώ βέβαια και για τα πιθανά οικιακά ατυχήματα αλλά θα το ξεπεράσω!
Θα αποσυνδεσεις μπριζες συσκευες και τετοια.. μην γινει κανενα ατυχημα..
Ολα θα πανε καλα!!

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia-moyra έγραψε στις 15:53, 16-06-10:

Φυσικά! Τα ελεγχόμενα θα τα ρυθμίσω! πιο πολύ με αγχώνει μην πάθει καμία θερμοπληξία από τη ζέστη!
Ευελπιστώ να μην έχουμε καύσωνα την άλλη βδομάδα και να είναι πιο δροσερά τα πράγματα στο σπίτι!

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,999 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 07:32, 17-06-10:

Για να αποφύγεις τα ατυχήματα, κρύψε καλά οτιδήποτε χημικό θα μπορούσε να την πειράξει (καλλυντικά, σαπούνια, απορρυπαντικά, αρωματικά). Κρύψε επίσης εύθραυστα και αιχμηρά αντικείμενα και καλώδια που θα μπορούσε να μασήσει. Κλείσε την πόρτα της τουαλέτας ή αν όχι, τουλάχιστον το καπάκι της λεκάνης.
Για τη ζέστη, εγώ κάνω το εξής: κλείνω τα πατζούρια για να μην μπαίνει ήλιος μέσα στο σπίτι και αφήνω τα τζάμια ανοιχτά για να ανανεώνεται ο αέρας και να δροσίζει το σπίτι τη νύχτα. Μπορείς επίσης να ζητήσεις από αυτόν που θα έρχεται για να της καθαρίζει την άμμο και να της βάζει φαγητό να βρέχει μια πετσετούλα και να της την απλώνει σε μια γωνία.

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia-moyra έγραψε στις 12:17, 19-06-10:

Ευχαριστώ Αλίκη! Ειδικά το σύστημα με την πετσέτα δεν το είχα σκεφτεί. Αυτό θα το κάνω και τις μέρες που την βλέπω ότι ζεσταίνεται. Νομίζω ότι θα το εκτιμήσει πολύ.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,024 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 12:41, 19-06-10:

Εχω λειψει 10 μερες απο το σπιτι και τα γατουνια ηταν μονα τους.Βεβαια εμενα ειναι 2 οποτε το θεμα της μοναξιας δεν επαιζε. Δε νομιζω οτι σοκαριστηκαν,σιγουρα τους ελειψα αλλα καναν πολλα παιχνιδια,ξεστρωνανε τους καναπεδες,τα τραπεζομαντηλα και επιπλεον ηταν η καλυτερη τους που ειχαν αφθονο φαγητο.
Παρε μια ταιστρα και μια ποτιστρα οπωσδηποτε θα σου χρειαστουνε και στο μελλον.
Οσο για τη ζεστη δεν ξερω τι να σου πω,δεν εχω λειψει καλοκαιρι,αλλα νομιζω πως θα ειναι οκ αν κλεισεις εντελως παραθυρα και παντουρια που τα βαραει ο ηλιος ωστε να υπαρχει δροσια στο σπιτι και να αφησεις να μπαινει αερας απο ενα παντουρι που δεν το χτυπαει ο ηλιος.
Ολα θα πανε μια χαρα,μην αγχωνεσαι!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,190 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:49, 19-06-10:

και εγω δεν γινεται να τα παιρνω μαζι μου...πριν παρω τη 2η μου γατα..αναγκαστικα εμενε μονος του ο μπουκακος..σιγουρα δεν ηταν οτι καλυτερο,αλλα ηταν προτιμοτερο απο την αλλαγη περιβαλλοντος που φρικαρει παρα πολυ..οτι σου ειπε η αρεθα..μην φοβασαι..αν κανεις ολα αυτα,δεν υπαρχει κανενα προβλημα..εγω μαλιστα δεν εχω κανενα ατομο να τα επισκεπτεται..αφηνω παρα πολυ νερο(σε μεγαλη ποτιστρα για σκυλους+ τα μπωλακια του νερου,τα οποια ειναι οχι πολυ κοντα στο φαγητο,διοτι αν πεσει μεσα κροκετα,μετα αχρηστευεται το νερο..)φαγητο τους αφηνω μια ολοκληρη σακουλα ξηρη τροφη..και εγω παντζουρια κλειστα με ανοιχτα παραθυρα..και οτι σπαει το απομακρυνω..αυτο με την πετσετα ειναι πολυ καλο!!!...καλες διακοπες σου ευχομαι..

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia-moyra έγραψε στις 13:45, 20-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
Εχω λειψει 10 μερες απο το σπιτι και τα γατουνια ηταν μονα τους.Βεβαια εμενα ειναι 2 οποτε το θεμα της μοναξιας δεν επαιζε. Δε νομιζω οτι σοκαριστηκαν,σιγουρα τους ελειψα αλλα καναν πολλα παιχνιδια,ξεστρωνανε τους καναπεδες,τα τραπεζομαντηλα και επιπλεον ηταν η καλυτερη τους που ειχαν αφθονο φαγητο.
Παρε μια ταιστρα και μια ποτιστρα οπωσδηποτε θα σου χρειαστουνε και στο μελλον.
Οσο για τη ζεστη δεν ξερω τι να σου πω,δεν εχω λειψει καλοκαιρι,αλλα νομιζω πως θα ειναι οκ αν κλεισεις εντελως παραθυρα και παντουρια που τα βαραει ο ηλιος ωστε να υπαρχει δροσια στο σπιτι και να αφησεις να μπαινει αερας απο ενα παντουρι που δεν το χτυπαει ο ηλιος.
Ολα θα πανε μια χαρα,μην αγχωνεσαι!
Η αλήθεια είναι ότι και γω θα ήμουν πιο ήσυχη αν είχε παρεούλα. Πάντως 10 μέρες είναι αρκετός καιρός και ένα καλό δείγμα ότι μπορούν να μείνουν μόνα τους σπίτι χωρίς να πάθουν κακό. Πολύ χαίρομαι! Ευχαριστώ

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia-moyra έγραψε στις 13:49, 20-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
και εγω δεν γινεται να τα παιρνω μαζι μου...πριν παρω τη 2η μου γατα..αναγκαστικα εμενε μονος του ο μπουκακος..σιγουρα δεν ηταν οτι καλυτερο,αλλα ηταν προτιμοτερο απο την αλλαγη περιβαλλοντος που φρικαρει παρα πολυ..οτι σου ειπε η αρεθα..μην φοβασαι..αν κανεις ολα αυτα,δεν υπαρχει κανενα προβλημα..εγω μαλιστα δεν εχω κανενα ατομο να τα επισκεπτεται..αφηνω παρα πολυ νερο(σε μεγαλη ποτιστρα για σκυλους+ τα μπωλακια του νερου,τα οποια ειναι οχι πολυ κοντα στο φαγητο,διοτι αν πεσει μεσα κροκετα,μετα αχρηστευεται το νερο..)φαγητο τους αφηνω μια ολοκληρη σακουλα ξηρη τροφη..και εγω παντζουρια κλειστα με ανοιχτα παραθυρα..και οτι σπαει το απομακρυνω..αυτο με την πετσετα ειναι πολυ καλο!!!...καλες διακοπες σου ευχομαι..
Ευχαριστώ πολύ Πουπουλίνα... Ελπίζω στο μέλλον και η Μουρίτσα μου να έχει παρεούλα... Θα κάνω όλα αυτά που μου είπατε. Τουλάχιστον τώρα πια ξέρω ότι το καλύτερο για αυτήν είναι να μείνει στο χώρο της. Ευτυχώς είναι λιτοδίαιτη και δεν ανησυχώ μην το παρακάνει με το φαγητό. Θα προσέξω και τα υπόλοιπα και όλα θα πάνε καλά.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,190 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:07, 20-06-10:

Παράθεση

filippe (Φίλιππος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη filippe
Ο Φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O filippe έγραψε στις 22:22, 14-07-10:

Σοφία, πως αντιμετώπισες το θέμα τελικά; Τι έκανες την γάτα;

Παράθεση

sofia-moyra

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sofia-moyra έγραψε στις 22:51, 14-07-10:

Όλα πήγαν περήφημα!

Έκανα ότι μου είπαν τα κορίτσια! Έβαλα πολύ φαγητό, δύο δοχεία με άμμο, νερό σε δυο τρία σημεία μες το σπίτι πέρα από το καθιερωμένο μπολάκι που βρίσκεται δίπλα στο φαγητό της. Αποσύνδεσα καλώδια και άφησα παιχνιδάκια στους διαδρόμους του σπιτιού. Το μόνο απρόοπτο, που ευτυχώς συνέβη πριν φύγουμε, είναι ότι η χαζούλα έφαγε ένα ολόκληρο κορδόνι που το είχα για να παίζουμε! Για αυτό έδωσα μεγάλη προσοχή στο να καθαρίσω το χώρο από πράγματα που μπορούσε να καταπιεί! Η αλήθεια είναι ότι το είχε ξανακάνει, οπότε μάλλον καλό είναι πριν αφήσει κανείς το γατούλι του μόνο για μερικές μέρες, να σκέφτεται και τυχόν απειλές που μπορεί να ποικίλουν ανά ζώο όπως η σχέση της δικής μου με τα κορδόνια! Επίσης άφησα κάποια παράθυρα ανοικτά από μέσα για να ανανεώνεται ο αέρας και κάποια άλλα με τα παντζούρια ανοικτά για να μπαίνει φως και να βλέπει έξω. Το καλό είναι ότι είχα άτομο που την επισκεπτόταν μέρα παρά μέρα αλλά από ότι μου είπε δεν το εκτίμησε και πολύ! (μερικές φορές είμαστε λίγο αντικοινωνικές). Γύρισα και τη βρήκα μια χαρά! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές....Το σίγουρο είναι ότι την επόμενη φορά θα είμαι ήρεμη και θα ξέρω ότι το καλύτερο είναι να την αφήνω στο χώρο που έχει μάθει να ζει! Βέβαια υπάρχει ένα ενδεχόμενο μετακομισης τον Σεμπτεβρη...αλλά ως τότε

Παράθεση

Louis (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Louis
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (Δυστυχώς,δεν θυμάμαι πια.... έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O Louis έγραψε στις 12:24, 12-08-11:

Και κάτι άλλο βρε παιδιά:το τριήμερο που θα φύγω,αν τον αφήσω μόνο του, λέτε να στρεσαριστεί πολύ;;Είναι πολύ βολικός στις μετακινήσεις, αλλά οδικώς είναι 4 ώρες συν του ότι θα μείνουμε σε ξενοδοχείο και δεν το ρισκάρω. Φαγάκι και νεράκι θα έχει άφθονο-πήρα ταίστρα, θα του αφήσω και κονσέρβες και όσο για το νερό έχω πάρει το Drinkwell Fontaine-οπότε θα είναι οκ. Μήπως να του αφήσω ανοιχτή και καμιά τηλεόραση και το aircondition να νιώθει ζωή μέσα στο σπίτι και να έχει και δροσιά;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 15:05, 12-08-11:

Εγώ όταν λείπω λίγες ημέρες το καλοκαίρι βάζω το aicondition με χρονοδιακόπτη. 3 ωρίτσες το μεσημέρι για να δροσιστεί το σαλόνι. Βάζω και το σωλήνα που βγάζει το νερό σε ένα μεγάλο κουβά για μην πέσουν τα νερά σε κανέναν περαστικό. Επίσης, παλαιότερα όταν δεν είχα κλιματιστικό, άφηνα τη βρυση του μπάνιου να στάζει. Μια χαρά ήταν η γάτα μου, άσε που δεν ήθελε και πολυκοσμία...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:13, 12-08-11:

Οταν λες να αφησεις κονσερβες;Αν ερχεται καποιος σπιτι για να τις βαζει..οκ..αλλιως σε καμια περιπτωση.Οι κονσερβες χαλανε αμεσως.
Κανενα προβλημα δεν θα εχει για ενα τριημερο.Εγω να φατνατστεις οτι τα αφηνω μια βδομαδα μονα τους.Βαλε μπολικη ξηρη τροφη(εγω αφηνω μια ολοκληρη σακουλα),νερο..οχι μονο στο συστημα που εχεις παρει,αλλα και σε μεγαλα μπωλ(δεν ξερεις ποτε τι γινεται,μπορειο να κανει διακοπη ρευματος..ή να χαλασει),καθαρη αμμος..και μια χαρα θα ειναι.Απομακρυνε τιποτε βαζα και γενικα αντικειμενα που σπαζουν.
Οσον αφορα τον κλιματισμο,εγω βασικα δεν αφηνω τιποτα στν πριζα,(ειναι και σεισμογενες το μερος που ζω)εκτος απο το ψυγειο.
Κλεισε τα παντζουρια,αλλα αφησε τα παραθυρα τα εσωτερικα ανοιχτα.

Παράθεση

Louis (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (Δυστυχώς,δεν θυμάμαι πια.... έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.

O Louis έγραψε στις 19:41, 12-08-11:

Το πρόβλημα είναι ότι δεν τρώμε ξηρά τροφή με όρεξη...αυτό με προβληματίζει..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:07, 12-08-11:

Αν δεν εχει να φαει κατι αλλο,θα τις φαει.Ομως..μετα απο μια μερα,ειδικα το καλοκαιρι οι κονσερβες χαλανε.Εκτος του οτι το πιο πιθανο ειναι να του μυριζουν,και ουτε αυτες θα φαει..φανταζεσαι να τον πιασει διαρροια..ή να αρρωστησει απο τις κονσερβες;
Δεν υπαρχει αλλη λυση για γατες που τις αφηνουμε μονες τους..απο την ξηρη τροφη.Δεν γινεται αλλιως.

Παράθεση

Louis (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Louis έγραψε στις 21:44, 12-08-11:

Σκέφτομαι μήπως να τον πάω στο σπίτι μιας συναδέλφου μου που προσφέρθηκε να μας τον κρατήσει. Είχε και παλαιότερα γατούλα και ξέρει. Απλά φοβάμαι μην πιεστεί γιατί δεν τους ξέρει. Τώρα θα πείτε ότι γίνομαι πολύ περίεργος!! Αλλά δεν μπορώ να τα σταθμίσω ρε γαμ.... τι είναι το καλύτερο.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:37, 13-08-11:

Κοιτα..εκ πειρας,αλλα και απο αυτα που μου εχει πει ο γοατρος μου,και εχω διαβασει και εγω..οι γατες δενονται πολυ με τον χωρο τους.Ομως σιγουρα εξαρταται και απο την προσωπικοτητα του γατιου.Τα δικα μου παντως..ειναι εντελως απροσαρμοστα σε αλλο χωρο.
Αν εχεις χρονο..καμια βδομαδα πριν φυγεις,βαζετου ΜΟΝΟ ξηρη τροφη.Να την συνηθισει περισσοτερο..και να δεις και αν την τρωει.Αν ναι..μην το σκεφτεσαι καθολου.3 μερες ειναι..

Παράθεση

Louis (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Louis έγραψε στις 12:42, 13-08-11:

Καλημέρα!!Φεύγω σε 1 ωρίτσα.Τελικά αφού σύσκεφθηκα μετά του εαυτού μου και έλαβα υπόψη μου ότι μου είπατε, θα τον αφήσω σπίτι. Έχεις απόλυτο δίκιο Πουπουλίνα,και ο δικός μου είναι πολύ δεμένος με τον χώρο του αν και ακόμα δεν τον έχουμε ούτε μήνα!! Τόση εξερεύνηση έχει κάνει,μην πάει χαμένη! Είμαι πιο ήσυχος γιατί θα έρθει αύριο και η συνάδελφός μου να του βάλει μια κονσερβούλα σε περίπτωση που δεν φάει καθόλου ξηρά τροφή, που δεν το βλέπω δηλαδή να τρώει,είμαστε πολύ καλομαθημένοι.Πάντως για το Σεπτέμβρη που θα λείψω 10 ημέρες στο εξωτερικό, δεν το κάνω, είτε του αρέσει είτε όχι!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:52, 13-08-11:

Σου συντιστω σιγα σιγα να του περιοριζεις πολυ την κονσερβα.Βασικα..μονο ξηρη δινε του για καποιο διαστημα..γιατι δεν γινεται να την συνηθισει αλλιως.

ΥΓ..Πες στη συναδελφο σου πολυ προσοχη στις πορτες και παραθυρα.Πταν μπει και βγει δηλαδη..μην κανει καμια τρελα ο μικρος.

Παράθεση

starblood

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη starblood
Ο starblood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O starblood έγραψε στις 17:13, 13-08-11:

Για μέχρι και 1 εβδομάδα δεν υπάρχει ουσιαστικό θέμα. Τις έχω αφήσει και εγώ αρκετές φορές. Φρόντισε να μαζέψεις αντικείμενα με τα οποία μπορεί να γίνουν ζημιές και πάρε αυτόματο ταϊστή για νερό και φαί . Υπάρχουν σε όλα τα πετ , ακόμα και στα jumbo.
Δες εδώ https://www.tiierisch.de/produkt/futt...der-fuer-hunde
Όσο για ξηρή τροφή άμα πεινάμε θα φάμε ..

Παράθεση

Louis (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Louis έγραψε στις 21:30, 15-08-11:

Παιδιά, γυρίσαμε σπίτι,τέλος καλό,όλα καλά!! Τελικά είχατε δίκιο!Πείνασε ο μοκρός μας και έφαγε και κροκετούλες! Ζημιές δεν έκανε καθόλου, απλά όταν πρωτομπήκαμε μας κρυβότανε και δεν ερχότανε κοντά.. τώρα όμως όλα οκ!! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές όλους!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους