Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 150,137 εγγεγραμμένα μέλη και 713,852 μηνύματα σε 22,616 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 372 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Ένα τυφλό αλλά πανέμορφο γατάκι, η Πατουσίτσα, ψάχνει για σπίτι

patousitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη patousitsa
H patousitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H patousitsa έγραψε στις 16:51, 07-07-11:

Βρήκα στον δρόμο ένα τυφλό γατάκι περίπου 5 εβδομάδων σήμερα, ήταν πολύ καταπονημένο, το πήγα στον κτηνίτρο αρκετές φορές και του έκανε ενέσεις αντιβίωσης. Τωρα είναι πολύ καλύτερα, έχει παχύνει και είναι ένα πανέμορφο τιγρέ γατάκι. Το αγαπώ πολύ αλλά επειδή είναι τυφλό (του βάζω κάθε μέρα κολλύριο και αλοιφή με βιταμίνη Α μήπως θεραπευτούν τα ματάκια του) φοβάμαι πολύ πως δεν θα καταφέρει να επιβιώσει έξω από σπίτι, έχουμε κήπο αλλά φοβάμαι ότι κάποτε θα βγει έξω από τον κήπο και θα χαθεί και όλοι οι κόποι μου θα πάνε χαμένοι...Αυτό το ζωάκι θα πρέπει να μένει μέσα σε σπίτι (μονοκατοικία ή διαμέρισμα) για να μην υπάρχει φόβος να χαθεί. Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να το έχω μέσα στο σπίτι (γιατί δεν συμφωνούν τα άλλα μέλη της οικογένειας). Τρώει πια μόνο ξηρή τροφή και πίνει νερό φυσικά και τώρα προσπαθώ να το εκπαιδεύσω να κάνει τα κακά του στην άμμο, νομίζω θα τα καταφέρει. Σκοπεύω να το εμβολιάσω και να το στειρώσω αν τα καταφέρω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ninika1988

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninika1988
H ninika1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ninika1988 έγραψε στις 16:55, 07-07-11:

Ευχομαι να βρεθει ενας υπεροχος γατογονιος για αυτο το ζουζουνι...Και μπραβο και σε σενα που το εσωσες και το βοηθησες...Καλη τυχη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

patousitsa

Νεοφερμένος

H patousitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H patousitsa έγραψε στις 16:59, 07-07-11:

Ευχαριστώ πολύ Νινίκα, να σαι καλά, μακάρι να βρεθεί, είναι και αυτά μικρές ζωούλες και είναι αμαρτία να βασανίζονται

patousitsa

Νεοφερμένος

H patousitsa έγραψε στις 10:57, 08-07-11:

Δυστυχώς η Πατουσίτσα μου δεν τα κατάφερε και πέθανε σήμερα...Είμαι πολύ στενοχωρημένη...Νόμιζα ότι θα τα κατάφερνε γιατί για 2-3 μέρες ήταν καλά. Είχε από την αρχή ρινοτραχειίτιδα ή όπως λέγεται αυτό. Δεν ξέρω γιατί πέθανε, νομίζω της έδωσαν τελικά πολλή αντιβίωση. Να προσέχετε και τους κτηνίατρους..Δεν ξ'έρω αν δίνουν την πρέπουσα σημασία ή αν ξέρουν. Εγώ πήγα σε μία κτηνίατρο (για την οποία έχω μεγάλη εκτίμηση) και σε έναν άλλο νεαρό ο οποίος έχει pet shop στην πόλη μας (έβγαλα την πόλη μου από το προφίλ μου για ευνόητους λόγους και έβαλα Φινλανδία). Της έδωσαν συνολικά 10 χάπια για 5 μέρες, μετά ενέσεις για 2 μέρες η κάθεμία και σήμερα επειδή εμφάνισε ξαφνικά μεγάλη δύσπνοια την πήγα πάλι στην κτηνίατρο και της έκανε πάλι μία διαφορετική αντιβίωση και κορτιζόνη, μου είπε έχει πνευμονία και είναι δύσκολο να ζήσει. Μετά από 1 ώρα περίπου πέθανε. έχω πολλές τύψεις γιατί σήμερα πόνεσε πολύ με τις ενέσεις και όταν την πήγα σπίτι στο κρεβατάκι της σηκώθηκε για αν πάει να πιεί γάλα, δεν μπορούσε το έριξε κάτω, έβγαλε πολύ δυνατές κραυγές και πέθανε ...Είμαι πραγματικά συντετριμμένη..Ξέρω ότι δεν είναι άνθρωπος αλλά κάθε ζωντανό πλάσμα που υποφέρει είναι για μένα το ίδιο.
Να προσέχετε τις γάτες σας από τους κτηνίατρους.

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,966 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:22, 08-07-11:

Λυπαμαι παρα πολυ..,να σκεφτεσαι οτι εκανες ότι μπορουσες.

patousitsa

Νεοφερμένος

H patousitsa έγραψε στις 11:29, 08-07-11:

Σ ευχαριστώ πολύ Πουπουλίνα που μου απάντησες...Αν κάποιος ξέρει τυχόν τι έπαθε ας μου πει σας παρακαλώ..

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,966 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:33, 08-07-11:

Σου εχω απαντησει στο αλλο θεμα που εγραψες εδω..

patousitsa

Νεοφερμένος

H patousitsa έγραψε στις 14:02, 08-07-11:

Σ ευχαριστώ πολύ, αλήθεια, πάω να το διαβάσω

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους