Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,215 εγγεγραμμένα μέλη και 719,308 μηνύματα σε 22,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 343 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Ασπρόμαυρος μπέμπης 3 μηνών αναζητά ε π ε ι γ ό ν τ ω ς μια αγκαλιά ! HELP !!!

antonis_1978

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antonis_1978
Ο antonis_1978 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O antonis_1978 έγραψε στις 10:52, 08-09-10:

Τον βρήκα σε μια σακκούλα, πεταμένο δίπλα στα σκουπίδια της γειτονιάς. Μόλις είχε ανοίξει τα μάτια του. Τον μεγάλωσα με μπιμπερό και έχει γίνει ένας παιχνιδιάρης σπιτόγατος. Δυστυχώς έχει πρόβλημα στο ότι δε τρώει στερεά τροφή. Ότι κι αν φάει, θα το κάνει εμμετό. Έχει απογαλακτιστεί πλήρως, αλλά δυστυχώς ακόμα μόνο με γάλα ζει και μεγαλώνει. Μόνο με γάλα και άνθος ορύζης (ρυζάλευρο) μέσα στο γάλα μπορεί να τραφεί. Το πήγα σε 2 γιατρούς στην περιοχή μου, κάναμε αποπαρασίτωση μήπως φταίνε σκουληκάκια στο στομάχι του αλλά τίποτα. Ακόμα και ακτινογραφία του έκανα σε τρίτο γιατρό με ειδική χορήγηση βαρίου, αλλά ο γιατρός δεν βρήκε τίποτα (πρόβλημα στένωσης εσωτερικά). Μου είπε ότι ίσως το γατάκι ακόμα δεν είναι έτοιμο και ώριμο νευρολογικά να δεχτεί στερεά τροφή και ότι ίσως θέλει το χρόνο του. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι δεν έχω άλλο χρόνο από γονείς στο σπίτι για να το φιλοξενήσω άλλο. Δε βρήκα κάποιον να το θέλει παρά τις αγγελίες που έβαλα. Μήπως μπορείτε και έχετε χώρο για τη φιλοξενία του, αν αναλάβω εγώ όλα του τα έξοδα; Δε βρίσκω λύση δυστυχώς και πρέπει να φύγει απ το σπίτι επειγόντως γιατί οι γονείς δε το συμπαθούν. Ειλικρινά δε ξέρω τι να κάνω. Δε θέλω να το παρατήσω στο δρόμο πάλι γιατί δε θα ζήσει. Θα προτιμούσα να του κάνω ευθανασία παρά να το παρατήσω στο δρόμο αν δε βρω λύση. Σε φιλοζωϊκή και πάλι αν το πάω, το πιθανότερο είναι να του κάνουν ευθανασία.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε στη φιλοξενία του (με τα έξοδά του όλα δικά μου); Ευχαριστώ !

ΑΝΤΩΝΗΣ (ΤΗΛ. 6942-682216) ΠΕΡΙΟΧΗ: ΒΥΡΩΝΑΣ - ΑΘΗΝΑ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  45124_1512019727680_1450003529_1313667_7363732_n.jpg
Εμφανίσεις:  86
Μέγεθος:  32,7 KB  
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 390 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 12:19, 08-09-10:

Βάλε αγγελία και σε άλλα sites:www.xe.gr, www.aggeliopolis.gr, www.#########.com, www.pets.gr, www.ifoliatoutsino.gr, www.stray.gr και στείλε και στην ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ μήνυμα farma@enet.gr
Είναι δυνατόν να σκέφτεσαι ευθανασία για ένα υγιές γατάκι; Στη χειρότερη το αφήνεις κάπου που να του δίνουν ένα πιάτο φαί και νερό και ας ζει έξω. Ασε που είναι γλύκας και κάποιος σίγουρα θα το θέλει. Τα γατάκια που ζουν έξω έχουν μέσο όρο ζωής 4 γατίσια χρόνια (περίπου 30 ανθρώπινα) δεν είναι και λίγο...
Καλή τύχη στον ομορφούλη και να έχεις υπομονή γιατί μπορεί να σου πάρει λίγο καιρό η υιοθεσία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

antonis_1978

Νεοφερμένος

O antonis_1978 έγραψε στις 12:38, 08-09-10:

Ευχαριστώ youla. Αυτό είναι το θέμα μου...να το αφήσω κάπου να το φροντίζουν με δικά μου έξοδα έστω. Αλλά 2 μήνες τώρα τίποτα και τα περιθώρια στενεύουν. Μακάρι να μπορούσε να ζήσει έξω στο δρόμο μόνο του... αλλά έχει μάθει σε σπίτι και φοβάμαι ότι θα το πατήσουν αυτοκίνητα. Ακόμα και αν βρισκόταν κάποιος να το ταίζει στο δρόμο, αυτό ζει μόνο με γάλα, θέλει ειδική φροντίδα και διατροφή δυστυχώς. Μακάρι να βρεθεί κάποιος να έχει αυλή και να το θέλει...

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 390 μηνύματα.

H youla GATO έγραψε στις 13:00, 08-09-10:

Περίμενε κανα μήνα ακόμα. Είμαι σίγουρη ότι κάποιος θα το υιοθετήσει. Αν δε γίνει τίποτα στείλε πάλι μήνυμα στο φόρουμ. Εχω κάτι υπόψη μου για αυλή

antonis_1978

Νεοφερμένος

O antonis_1978 έγραψε στις 16:56, 08-09-10:

σ' ευχαριστω youla μου. Εγω περιμενω και μια ζωη, οι γονεις ειναι το προβλημα...καταλαβαινεις. Το εβαλα και αγγελια σε 2 απ' τα site που μου ειπες και στο facebook και σε πολλες φιλοζωικες μεσω facebook. Να εισαι παντα καλα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ceres Victoria : 08-09-10 στις 23:41. Αιτία: greeklish

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,185 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 18:42, 08-09-10:

Αντώνη μη το βάζεις κάτω, σε φίλους και συγγενείς έχεις μιλήσει? Μπορεί κάποιος που δεν το περιμένεις να το θέλει.
Κι οι γονείς σου αν τους παρακαλέσεις και φροντίσεις να μην επιβαρύνονται με τη φροντίδα του ίσως το δουν αλλιώς κάποια στιγμή.Πίεσε τους με το γεγονος οτι δεν τρέφετασι ακόμα απο μόνο του με ξηρά τροφή και θα το κρατησεις μέχρι να αρχίσει να τρώει. Σου εύχομαι το καλύτερο

ΥΓ. Μην γράφεις σε greeklish σε παρακαλώ, είναι κανόνας του site

antonis_1978

Νεοφερμένος

O antonis_1978 έγραψε στις 23:22, 08-09-10:

Ευχαριστώ mickey. Το προσπαθώ όσο μπορώ και το παλεύω μόνος μου. Θα ρωτήσω παντού, θα εξαντλήσω όλες τις πιθανότητες. Συγγνώμη για τα greeklish, δε το ήξερα. Να είσαι καλά.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους