Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 131,540 εγγεγραμμένα μέλη και 713,772 μηνύματα σε 22,532 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 505 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί;

venere_f32

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη venere_f32
H venere_f32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (έχασα το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H venere_f32 έγραψε στις 16:38, 19-11-08:

Έχω ήδη στην αυλή μου 3 γατάκια και δεν είχα σκοπό να αποκτήσω άλλο εκτός και αν βρισκόταν κανένα αδέσποτο στην πόρτα μου - κάτι το οποίο συμβαίνει κατά διαστήματα - όπως συνέβη και με τη μαμά των 3 γατιών μου.

Χθές προσπάθησα να αποκτήσω έναν υπέροχο γατούλη που βρέθηκε το καλοκαίρι στην Λ. Γαλατσίου (αλλά η Αγγελική η σωτήρας του το έχει ήδη αγαπήσει και το έχει υιοθετήσει οριστικά - να είναι καλά και μπράβο της).
Βλέπετε έχω ήδη 3 γατιά αλλά αυτό που ένιωσα βλέποντας την φωτογραφία του ήταν συγκλονιστικό - είναι ίδιος ο Μαυρούλης μου (ο λατρεμένος μου γάτος προ 10ετίας).

Σήμερα τρελάθηκα μόλις είδα τις μπλε ματάρες του γάτου Μπίλλυ.
Τέρμα λέω χθες δεν ήταν τυχερό να πάρω τον "Μαυρούλη" αλλά σήμερα αυτόν τον γατούλη με τις υπέροχες μπλε ματάρες τον θέλωωωωωωωωωω.:up::up::up:

Πριν λίγο έλαβα την απάντηση ότι μολις χθες βρέθηκαν νέοι γατογονείς για αυτόν τον Πρίγκηπα Μπιλλυ και έτσι δεν τον πρόλαβα!

Μη μου πείτε για τις αγγελίες.......ναι όλα είναι κουκλιά δεν ξέρεις ποιό να διαλέξεις........αλλά σας είπα δεν ειχα σκοπό να παρω άλλο.
Απλά αυτά τα 2 με τρέλαναν τόσο πολύ!!!!!!

Γιατί να είμαι τόσο άτυχη????

Πάντως αν υπάρχει κάποιο που να μοιάζει καταπληκτικά στον γατούλη που βρέθηκε στο Γαλάτσι .........ενδιαφέρομαι τρελάααα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aalyah

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aalyah
H aalyah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (....6......και αρκετές ακόμα για φιλοξενεία... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,181 μηνύματα.

H aalyah έγραψε στις 17:14, 19-11-08:

Λυπάμαι που δεν πρόλαβες αυτά που σου κάναν κλικ. Αλλά αυτό που έχω να προτείνω είναι να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά και να ελέγχεις τα χαρίζονται συχνά. Είμαι σίγουρη οτι αν δεν βιαστείς όλο και κάποιο άλλο θα σου κάνει κλικ όπως σου κάναν οι ματάρες του Μπίλη και θα θελήσεις να το πάρεις. Απλά υπομονή και θα δεις θα βρεθει.

Μια του κλεφτη δυο του κλεφτη....την τρίτη θα είσαι τυχερή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venere_f32

Νεοφερμένος

H venere_f32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (έχασα το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H venere_f32 έγραψε στις 17:17, 19-11-08:

Σνιφ κλαψ.........θέλω έναν νέο Μαυρούληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

aalyah

Επιφανές Μέλος

H aalyah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (....6......και αρκετές ακόμα για φιλοξενεία... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,181 μηνύματα.

H aalyah έγραψε στις 17:24, 19-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από venere_f32
Σνιφ κλαψ.........θέλω έναν νέο Μαυρούληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε καταλαβαίνω. Και εγώ έχασα τον γατούλη μου πριν σχεδον 2 μήνες και ξέρω πως είναι να βλέπεις γατιά που στον θυμίζουν....εγώ προσπαθώ να μην παρασείρομαι γιατι δεν με βοηθάει.

Είδα τον γατούλη που μοιάζει με τον Μαυρούλη σου. Εμένα μου έκανε πολυ για μειν κουν αυτός ο γατούλης. Αν θα ήθελες τόσο πολύ να βρεις κάτι παρόμοιο μ'αυτον τότε ίσως να κοιτούσες κάτι προς μειν κουν. Η νεκταρία που είναι εκτροφέας μειν κουν έχει παρόμοιες γάτες. Δες το σαιτ της. Αλλά αυτές οι γάτες είναι ράτσας και σε καμιά περίπτωση δεν χαρίζονται. Θα πρέπει να την αγοράσεις.

Εγώ θα σου πρότεινα για μια ακόμα φορά να μην είσαι βιαστική. Να ελέγχεις συχνά τα χαρίζονται και σίγουρα θα σου κάνει κάποια στιγμή κλικ κάποιο γατί οπως ο Μπίλη που δεν μοιάζει με τον Μαυρουλη σου. Μην πάρεις βιαστικές αποφάσεις. Σίγουρα θα βρεις κάποια στιγμή κάποιο άλλο γατάκι που θα το δεις και απλά θα το ερωτευτείς και θα θέλεις να το πάρεις και ας μην μοιάζει στον Μαυρούλη σου.

Παράθεση

venere_f32

Νεοφερμένος

H venere_f32 έγραψε στις 18:01, 19-11-08:

δεν έχω ιδέα οτι υπάρει ράτσα μειν κουν.
Ο Μαυρούλης μου ήταν το παιδί της πρώτης μου γάτας της Αστραφτερούλας η οποία γέννησε 4 γάτους:
Τον ασπρούλη εντελώς κοντότριχος
Τον Πειρατή εντελώς κοντότριχος ασπρόμαυρος (ειδαμε έναν ολοιδιο στο δρόμο κοντα στο σπιτι μας και πιστεύω ότι αυτός ηταν ο πατέρας των γατιών)
Ο Στρογγυλομούρης: Λίγο μακρύ και πολύ πυκνο τρίχωμα
και ο Μαυρούλης με τόσο ξεχωριστό τριχωμα και χρώμα σε σχέση με τα αδερφια του.

Παντως ευχαριστώ πολύ

Παράθεση

venere_f32

Νεοφερμένος

H venere_f32 έγραψε στις 18:10, 19-11-08:

Α μπηκα στο site της Νεκταρίας.
Ναι μοιαζει λιγο αλλά δεν ήταν τόσο μεγαλόσωμος (αυτά καλέ είναι θηρία), αντιθέτως θα έλεγα ότι ήταν μετριος και χοντρούλης (απο το πολύ φαι).
Ισως να είχε ρίζες από ημίαιμο μειν κουν, ποιος ξέρει.........

Παράθεση

aalyah

Επιφανές Μέλος

H aalyah έγραψε στις 18:33, 19-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από venere_f32
Α μπηκα στο site της Νεκταρίας.
Ναι μοιαζει λιγο αλλά δεν ήταν τόσο μεγαλόσωμος (αυτά καλέ είναι θηρία), αντιθέτως θα έλεγα ότι ήταν μετριος και χοντρούλης (απο το πολύ φαι).
Ισως να είχε ρίζες από ημίαιμο μειν κουν, ποιος ξέρει.........

Ισως να είχε ποτέ δεν ξέρεις

Ναι είναι μεγαλόσωμα τα μειν κουν αλλά είναι πολύ καλά γατιά! Όσο μέγεθος έχουν τόσο καλά είναι!

έχε το νου σου στα χαρίζονται. Είμαι σίγουρη οτι κάτι θα βρεις. Φαίνεσαι οτι είσαι έτοιμη για 4ο γατί!

Παράθεση

maroulaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maroulaki
H maroulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

H maroulaki έγραψε στις 18:48, 19-11-08:

Κι εμενα ενα απο τα δικα μου ειναι μαυρουλι. Και συμφωνω ειναι υπεροχα τα μαυρο-πειρατακια.
Για δες εδώ και εδώ αυτα τα πλασματα και πες μου οτι δεν εχεις παθει πλάκα....
Τα 3 γατονια που ήδη εχεις, θα τα στειρωσεις? αν οχι θα αποκτησεις κι αλλα.
Καλη τυχη στην αναζήτηση

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina10
H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 19:02, 19-11-08:

Καλ'η μου..εγώ πάντα λέω ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΡΜΑ ΣΟΥ!!!Αν έρθει την στιγμή που δεν το περιμένεις τότε θα είναι δώρο εξ ουρανού..Αλλά πάντα όλα γίνονται για τον καλύτερο σκοπό..Εγώ ήθελα 2 γατάκια στην αρχή που ήταν μεγάλα σε ηλικία, μετά κάτι αλλα και κανείς δεν ήθελε να μου τα δώσει ή τα προλάβαιναν άλλοι.Ε, δεν μετανοιώνω στιγμη που τα έχασα τα άλλα..Ηταν καλύτερα από όλα!Υπομονή και θα έρθει η ώρα!

Παράθεση

venere_f32

Νεοφερμένος

H venere_f32 έγραψε στις 20:12, 19-11-08:

Ναι για πρώτη φορά θα στειρώσω τα γατάκια ....... και σας ευχαριστώ που με βοηθήσατε να καταλάβω όλα όσα χρειάζονται για ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ φροντίδα των ζώων (και όχι μόνο το φαγητό και η στέγη).

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γιατί;; Γιατί κλάνει το γατί! - Από Δαρμένη Γατούλα
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-01-11 στις 10:14.
    • Γιατί;;; - Από Selina Kyle
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-08-09 στις 23:03.
    • Πες μου, γιατί; - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-08-09 στις 07:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους