Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,426 εγγεγραμμένα μέλη και 719,341 μηνύματα σε 22,801 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 446 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Έχασα τη γάτα μου

αγελικη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αγελικη
H αγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H αγελικη εχασα την γατα μου :(( έγραψε στις 10:55, 10-04-12:

στισ 6/4/12 ο γατοσ μου (την οποια την εχω το πρωι ε3ω) ειδε το κουνακι που εχω στο δοματιο μου.. και το απογευμα ειδα οτι ειχε βγαλει στον ποπο την κατι σαν φουσκαλα μεγαλο κοκινο και πηγα να παρω τον κτηνιατρο αλλα εκεινος (ο γατος ) εφυγε και μετα τον εψαχνα παντου και δεν τον βρισκο και δεν εχει γυρισει ακομα και εχουν περασει 4 μερες και δεν εχει ξαναφυγει τοσο πολυ ...ανυσιχο πολυ τι να κανω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

αγελικη

Νεοφερμένος

H αγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H αγελικη εχασα την γατα μου :(( έγραψε στις 07:56, 11-04-12:

ο γατουλησ χαθηκε στο ν.ηρακλειο αττικησ..ασ με βοηθησει καποιοσ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 09:41, 11-04-12:

Αγγελική μου, τι είδε η γάτα στο δωμάτιο σου;
Βγήκες στην γειτονιά με κονσερβούλα να την ψάξεις? Οι αφίσες επίσης βοηθούν πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις. Ψάξε καλά την περιοχή γύρω από το σπίτι σου. Μπορεί να έχει φοβηθεί και να κρύβεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αγελικη

Νεοφερμένος

H αγελικη εχασα την γατα μου :(( έγραψε στις 11:56, 12-04-12:

κουνελακι ειδε.! και βγενω καθε μερα να την ψαξω μα τιποτα...

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 12:55, 12-04-12:

Αγγελική αυτό το άρθρο περιέχει πολύ καλές συμβουλές: Πως να βρούμε μια γατούλα που χάθηκε
Εύχομαι να βρεθεί σύντομα

αγελικη

Νεοφερμένος

H αγελικη εχασα την γατα μου :(( έγραψε στις 14:50, 13-04-12:

ευχαριστω παρα πολυ

αγελικη

Νεοφερμένος

H αγελικη εχασα την γατα μου :(( έγραψε στις 14:17, 14-04-12:

εβαλα αφισες ..μα τιποτα ακομα. φοβαμε μηπως εχει πεθανει..;/

john_b (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη john_b
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O john_b έγραψε στις 17:25, 14-04-12:

Αγγελική εύχομαι να βρεις γρήγορα την γατούλα σου.

Δεν ξέρω μήπως το έκανε από ζήλεια αυτό επειδή είδε άλλοζωάκι. Το έχει ξαναδεί το κουνέλι;

Είχα κάποτε έναν γάτο απίστευτα χαϊδεμένο, χάθηκε μια μέρακαι τελικά, πάνω που τον είχα ξεγράψει, εμφανίστηκε μετά από έναν ολόκληρο μήνα.Το δικό σου είναι στειρωμένο;

gandalfthegrey (γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gandalfthegrey
Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (θα ηταν πολλες αλλα δεν με αφηναν μικρο έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O gandalfthegrey hello έγραψε στις 21:11, 14-04-12:

αυτη η εξαφανιση εχει πολλα μυστηρια... που εγω δεν καταλαβα!!!
οπως ειναι στειρωμενος?
δεν νομιζω η γατα να φοβήθηκε το κουνελι.... εκτος αν τα εβαλες με το ζορι να γνωριστουν..μην το ξανακανεις ποτε!!!
η γατα εχει εχει προσβαση στον δρομο???εαν δεν ειναι στειρωμενος τοτε μπορει να αργησει και αλλο.... εαν δεν θελεις να τον ξαναχασεις στειρωσε τον αν δεν ειναι... και μην τον ξανα αφησεις στον δρομο ποτε...
ψαξε γυρω στα στενα καπου γυρω θα ειναι... οι γατες εχουν ενα κακο μπορει να ειναι κατω απο το κρεβατι να φωναζεις για ωρες και θα απαντησουν οταν πεινασουν....χαρακτιριστικο το <<πεινιαουυυ....>>>
οταν γυρισει με την μια κτηνιατρο και ποτε εξω παλι....
εναλακτικα το κουνελακι σου μην το αφηνεις σε μερη που παει ο γατος... αργα η γρηγορα ενα απο τα δυο ενα θα τσατιστει... και θα εχουμε παλι περιεργες καταστασεις.....με απροβλεπτες συνεπειες μπορω να πω!!

αγελικη

Νεοφερμένος

H αγελικη εχασα την γατα μου :(( έγραψε στις 10:39, 16-04-12:

οχι δεν το στειρωσα..και η θα εφυγε απο ζηλια ή επιδει ειχε βγαλει αυτο το κοκκινο μεμγαλο στον ποπο του...αμα ηταν για να ζευγαρωσει θα ειχε γυρισει λειπει περισσορερο απο μια εβδομαδα!!!! πηρα τηλεφωνο τον κτηνιατρο και τον ρωτησα και μου ειπε οτι μπορει να ηξερε οτι θα πεθανει και ηθελε να με χερετισει..

john_b (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη john_b
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O john_b έγραψε στις 20:22, 16-04-12:

Χαζομάρες σου λέει, άλλαξε κτηνίατρο. Ο γατούλης τώρα βγάζει τα μάτια του και εσύ στεναχωριέσαι τζάμπα. Κάνε υπομονή και θα έρθει. Ο μόνος λόγος να μην επιστρέψει είναι γιατί οι χαζούληδες ακολουθούν τις γάτες για χιλιόμετρα χωρίς να βλέπουν που πάνε, είναι προσηλωμένοι στην γάτα και μετά χάνονται. Αυτό που σου είπε ο γιατρός θα ίσχυε σε ατύχημα που θα μέτραγε ώρες, για μια ασθένεια και μάλιστα τόσο φρέσκια, δεν θα το έκανε στα σίγουρα.

gandalfthegrey (γιωργος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gandalfthegrey
Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (θα ηταν πολλες αλλα δεν με αφηναν μικρο έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O gandalfthegrey hello έγραψε στις 23:41, 16-04-12:

βασικα γατια λοιπουν μηνες πολλες φορες και μετα γυριζουν ...η για να ζευγαρωσουν η γιατι ειναι σε αλλο σπιτι... μπορει καποιος αλλος να φροντιζει τον γατουλη σου.... παντως δεν εφυγε γιατι ηθελε να σε χαιρετήσει...καπου θα ειναι καλα και ομορφα! καλο θα ηταν να το συζητησεις με την μαμα σου και τον πατερα σου σαν μεγαλο κοριτσι ομως...

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 08:20, 17-04-12:

o μαυρούλης, πριν τον στειρώσουμε, εξαφανιζόταν για μέρες και μετά γυρνούσε. μπορεί να γυρίσει.

nikkos (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikkos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.

O nikkos έγραψε στις 10:54, 17-04-12:

Το πιθανότερο θα είναι να κυνηγάει γάτες για να ζευγαρώσει, αφού είναι αστείρωτος, με όλους τους κινδύνους που συνεπάγεται αυτό απο τις μάχες με τους άλλους αρσενικούς κι απο τους κινδύνους στους δρόμους, ανάλογα με το πόσα χιλιόμετρα μπορεί να έχει απομακρυνθεί.
Αν είναι νεαρούλης κι άπειρος η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη για να μπορέσει να επιβιώσει και να επιστρέψει.
Ο κτηνίατρος έχει δίκιο, αλλά αυτό αφορά ζώα που είναι σε πραγματικά πολύ άσχημη κατάσταση κι αποσύρονται για να πεθάνουν μόνα τους κι όχι για κάτι τέτοιο, σαν αυτό που είχε ο γατούλης σου.
Μακάρι να γυρίσει και συζήτησε το με τους γονείς σου. Η στείρωση είναι απαραίτητη.
Αυτή η ιστορία πάντως μου φαίνεται.... "περίεργη". Δύσκολα θα ζήλευε τόσο ένα μικρό κουνέλι για να φύγει αυτός κι άν είναι αρσενικός και κυριαρχικός θα ήταν μάλλον επιθετικός με το "νεοφερμένο" και θελει γενικά προσοχή σε τέτοιες "γνωριμίες" μεταξύ οποιονδήποτε ζώων ζούνε ως κατοικίδια.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Έχασα τη γάτα μου! - Από LenaΤ
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-07-12 στις 20:06.
    • Έχασα τη γάτα μου!! - Από kpagalos
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-03-12 στις 12:56.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους