Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,262 εγγεγραμμένα μέλη και 719,305 μηνύματα σε 22,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 173 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιά ράτσα;

ΜΑΪΜΟΥ

Guest

Το avatar του χρήστη ΜΑΪΜΟΥ
. Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O ΜΑΪΜΟΥ έγραψε στις 23:43, 23-04-09:

Λοιπόν γατομαμάδες και γατομπαμπάδες , έχω γράψει ένα θέμα στην Συμπεριφορά και Εκπέδευση που ψάχνουμε για ράτσα σκύλου να πάρουμε. Σκευτήκαμε Μαλτέζ. Εσείς τι λέτε?

:up::up::up:!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 08:09, 24-04-09:

Να πάρετε γάτα Κι αν ήδη έχετε, να πάρετε κι άλλη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetyCat
H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (καμια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε στις 20:15, 16-05-09:

Τελικα πηρατε σκυλο?

Παράθεση

maria-christina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria-christina
H maria-christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H maria-christina έγραψε στις 04:20, 17-05-09:

Έχοντας απο 3 ετων παντα σκυλι έχω να πω πως πρέπει να προτιμάτε μεγαλοσωμα σκυλιά.Τα μικρά συχνά βγαζουν κόμπλεξ και εκδικητικότητα.Π.χ Χαιδέψατε τη γάτα?Μπορεί να δαγωσουν, να κάνουν ζημια να σας κατουρήσουν το χαλι το κρεβάτι κλπ.Τωρα τα Μαλτεζ είναι περίεργη ιστορία.Εχω γνωρίσει τελειως αγαθα αλλα και μερικα που πραγματικα ηθελα να τα σκοτωσω...Είναι θέμα χαρακτήρα και εκπαίδευσης.Ένα ημίαιμο ίσως?Είναι και τετραπέρατα

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 05:43, 17-05-09:

Αν θελετε να παρετε σκυλακι υπαρχει και η λυση να σωσετε ενα αδεσποτακι. Αυτη τη στιγμη υπαρχουν πολλα που κινδυνευουν στη στεγη βορειου ελλαδος εδω και εθελοντες πανε για να τα θεραπευσουν απο τη ψωρα, εχω δει ενα πολύ συμπαθητικουλι μεγαλοσωμο που προωθω για υιοθεσια και εχουμε και πολύ καλο θετικο εκπαιδευτη εδω, αν θελετε κατι τετοιο ισως συννενοηθουμε να σας το στειλουμε εκπαιδευμενο και φυσικα θεραπευμενο.
Σκεφτειτε το, ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι πολύ γλυκουλης οταν θεραπευτει!
Ειδατε τι γλυκεια φατσουλα που εχει???

Να κι αλλα

Παράθεση

ΜΑΪΜΟΥ

Guest

O ΜΑΪΜΟΥ έγραψε στις 23:34, 30-05-09:

Μορέ, όλα έχουν καταπλικτικές φατσούλες αλλά θέλουμε να είναι μικρόσομο γιατί μένουμε σε πολυκατοικια και δεν θα είναι ευτυχισμένος.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 10:22, 31-05-09:

Το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε είναι να αρχίσετε να διαβάζετε για τις διάφορες φυλές σκύλων (στο ίντερνετ υπάρχουν πάρα πολλές πηγές). Το μέγεθος δεν μπορεί να είναι το μόνο κριτήριο, καθώς κάθε φυλή έχει διαφορετικό χαρακτήρα, διαφορετικές ανάγκες άσκησης κ.λπ. οπότε καλό είναι να τα ξέρετε όλα αυτά.
Και τέλος, μην πάρετε σκυλάκι από πετ σοπ, γιατί τα περισσότερα, αν δεν είναι ημίαιμα, είναι προϊόντα απρόσεκτης εκτροφής κια βγάζουν πολλά προβλήματα υγείας στο μέλλον.

Παράθεση

Φένια '72

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φένια '72
H Φένια '72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,047 μηνύματα.

H Φένια '72 έγραψε στις 10:21, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΑΪΜΟΥ
Λοιπόν γατομαμάδες και γατομπαμπάδες , έχω γράψει ένα θέμα στην Συμπεριφορά και Εκπέδευση που ψάχνουμε για ράτσα σκύλου να πάρουμε. Σκευτήκαμε Μαλτέζ. Εσείς τι λέτε?

:up::up::up:!!!

Γιατι να αγοράζεις σκυλάκι οταν υπάρχουν τόσα που αναζητούν στέγη;;
Τα ημίαιμα ειναι πιο ανθεκτικά σε ασθένειες και έχει παρατηρηθεί πως ειναι και πιο καλά συμπεριφοριστικά, πιο δεκτικά σε εκπαίδευση κλπ.
Τα maltez δεν ειναι και τοσο ευκολη υπόθεση.
Φυσικά δε θα αφορίσουμε τη ράτσα αλλά ειναι αρκετά δύστροπα,πολύ περισσότερο απο άλλα εξ' ισου μικρόσωμα - ασχετα με το αν εσυ επειδη θα ειναι δικο σου θα το βλεπεις τελειο - και παθολογικά ζηλιάρικα!!!
(πέρα απο το μέγεθος που τα κομπλεξάρει, η ζήλια συμφωνα με ιατρικές μελέτες που έχουν γινει πρόσφατα ειναι θέμα γονιδίου συνεπώς και ράτσας)
Προσωπικά αν και τα αγαπώ πολύ όπως όλα τα ζωα, τα βρισκω εντελώς ανυπόφορα.
Και τελος συμφωνώ με το ruko. Μακριά απο pet shop.

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 10:54, 02-06-09:

Αν και γατόφιλη και γατομαμά, επιτρέψτε μου μια παρέμβαση, κυρίως λόγω βιώματος (5 μαλτέζ ζούσαν στο μπαλκόνι πάνω απ'την κρεβατοκάμάρά μου για περίπου 10 χρόνια...)
Είναι πανέξυπνα σκυλιά που θέλουν προσεκτική και σωστή εκπαίδευση και εντατική ενασχόληση, γιατί αν βαρεθούν γίνονται υστερικά και γαυγίζουν όλη μέρα. Επίσης, έχουν μια τάση να κάνουν μολύνσεις στα ματάκια τους, γιατί φυτρώνουν τριχούλες και κλείνουν το δακρυγόνο αδένα...

Παράθεση

Φένια '72

Περιβόητο Μέλος

H Φένια '72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,047 μηνύματα.

H Φένια '72 έγραψε στις 12:29, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Αν και γατόφιλη και γατομαμά, επιτρέψτε μου μια παρέμβαση, κυρίως λόγω βιώματος (5 μαλτέζ ζούσαν στο μπαλκόνι πάνω απ'την κρεβατοκάμάρά μου για περίπου 10 χρόνια...)
Είναι πανέξυπνα σκυλιά που θέλουν προσεκτική και σωστή εκπαίδευση και εντατική ενασχόληση, γιατί αν βαρεθούν γίνονται υστερικά και γαυγίζουν όλη μέρα. Επίσης, έχουν μια τάση να κάνουν μολύνσεις στα ματάκια τους, γιατί φυτρώνουν τριχούλες και κλείνουν το δακρυγόνο αδένα...

Κι εγώ θα πω...τι ουρά ειναι αυτή καλέ μου γκρι γατούλη του Μeliniou ????

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 12:38, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Φένια '72
Κι εγώ θα πω...τι ουρά ειναι αυτή καλέ μου γκρι γατούλη του Μeliniou ????
Σας ευχαριστούμε
Επειδή έχω ένα ταλέντο να βγάζω όλα τα θέματα οφφ, πήγαινε να δεις και το θεματάκι του , για να μη σου αρχίσω την κουβέντα εδώ για το παιδί μου

Παράθεση

Φένια '72

Περιβόητο Μέλος

H Φένια '72 έγραψε στις 13:10, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Σας ευχαριστούμε
Επειδή έχω ένα ταλέντο να βγάζω όλα τα θέματα οφφ, πήγαινε να δεις και το θεματάκι του , για να μη σου αρχίσω την κουβέντα εδώ για το παιδί μου

:up::up:

Παράθεση

ΜΑΪΜΟΥ

Guest

O ΜΑΪΜΟΥ έγραψε στις 12:13, 09-07-09:

Κοίτα yasmin μου , εγώ λατρέβω όλα τα σκυλάκια που βλέπω αλλά αν πάρω μεγαλόσωμο, μένουμε σε πολυκατοικία και δεν θα είναι ευτυχισμένο.

Παράθεση

zanin

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 12:17, 09-07-09:

υπάρχουν και μικρόσωμα που ψάχνουν σπιτάκι....αλλά και μεσαίου μεγέθους...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ποια ράτσα σκύλου προτείνετε; - Από Κατερίνα7
      Το θέμα έχει λάβει 172 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σκύλοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-07-14 στις 07:19.
    • Ποια είναι η αγαπημένη σας ράτσα και γιατί; - Από agaph!!!
      Το θέμα έχει λάβει 62 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-08-11 στις 08:30.
    • Ράτσα κουνελιού - Από maria9016755
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-12-08 στις 21:14.
    • Ράτσα! - Από Nikos
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-04-08 στις 16:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους