Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 113,053 εγγεγραμμένα μέλη και 713,221 μηνύματα σε 22,450 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 321 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κοριτσάκι μακρύτριχο

tsili

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsili
H tsili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H tsili έγραψε στις 11:43, 02-09-14:

Kαλημέρα.
Ψάχνω να βρω μακρύτριχο κοριτσάκι, να είναι πολύ όμορφο και ιδιαίτερο (τσαχπίνικο και έξυπνο) στο χαρακτήρα.
Ζητάω πολλά , το ξέρω, αλλά είμαι σε ανέυρεση γατιού που θα αντικαταστήσει το προ δύο μηνών αδικοχαμένο κοριτσάκι μου, που ήταν όλα αυτά που περιγράφω παραπάνω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,020 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 14:13, 02-09-14:

Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σας. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στα Χαρίζονται, μήπως βρείτε κάποιο που σας κάνει το "κλικ". Εύχομαι σύντομα να βρεθείτε πάλι με γεμάτη αγκαλιά (και καρδιά)!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 (το 1 πλεον είναι αγγελάκι στο γατοπαραδεισο). έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 17:17, 02-09-14:

καλησπέρα, καλωσήρθες και λυπάμαι για την απώλειά σου.
μπράβο σου πάντως που θες να δώσεις αγάπη και σε κάποιο άλλο ζωάκι.

ευτυχώς ή δυστυχώς, μάλλον δυστυχώς, υπάρχουν πάρα πολλά αδέσποτα γατάκια, όλων των ηλικιών-σχεδόν όλων των ρατσών-χρωμάτων κλπ, είμαι σίγουρη πως θα βρεις σύντομα το μουτράκι που θα σε κερδίσει.

όπως είπε κι η φωτεινή, μια ματιά στην αντίστοιχη ενότητα εδώ, αλλά ακόμη και σε κοινωνικά δίκτυα ή σελίδες φιλοζωικών οργανώσεων, και δε θα δυσκολευτείς.
καλό θα είναι να πας κι από κοντά να γνωρίσεις μερικά πριν αποφασίσεις, αν και, πίστεψέ με, όταν το δεις θα ξέρεις πως αυτό είναι το γατάκι που θες να βάλεις στο σπίτι σου και στην καρδιά σου.

Με μια πρόχειρη ματιά βρήκα αυτά :
εκλέρ

ορνέλα

shaya-maya, νομίζω ημιμακρύτριχα

καλή τύχη και περιμένουμε νέα σου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsili

Νεοφερμένος

H tsili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H tsili έγραψε στις 18:41, 02-09-14:

Καλησπέρα κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις....
Η Ορνέλα έχει θιοθετηθεί, το ίδιο και η Maya....
Για την Shaya δεν ξέρω, εισέπραξα περίεργη συμπεριφορά από την κοπέλλα που τις χάριζε.
Για Νουγκατίνα και Εκλαίρ δεν έχω ψάξει..
Θα δυσκολευτώ να βρω αυτό που θέλω....Ψάχνω λίγο καιρό ΄τωρα.

Για να πάρετε μία ιδέα αυτό ήταν το κοριτσάκι μου

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 18:50, 02-09-14:

παντως το οτι ενα γατακι θα εχει καποια κοινα εξωτερικα χαρακτηριστικα με τη γατα που ειχες δε σημαινει οτι θα της μοιαζει, οτι θα εχει παρομοια συμπεριφορα κτλ. καθε γατα, οπως ξερεις λογικα, εχει τον δικο της χαρακτηρα και μαλιστα οταν υιοθετεις ενα μικρο γατακι δεν ξερεις ποιος θα ειναι αυτος ο χαρακτηρας οταν μεγαλωσει. καλο ειναι να υιοθετησεις λοιπον ενα γατακι οταν θα εισαι οντως ετοιμη να το αγαπησεις για αυτο που ειναι και οχι γιατι μοιαζει με την προηγουμενη γατα σου. καλη τυχη.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsili

Νεοφερμένος

H tsili έγραψε στις 19:00, 02-09-14:

Εννοείται αυτό, απλά σίγουρα ξέρω ότι θέλω κάτι όμορφο και τσαχπίνικο....Ούτε παρόμοιο εμφανισιακά, ούτε ίδιο χαρακτήρα, αυτό πως θα το ξέρω άλλωστε????
Δεν προσπαθώ να αντικαταστήσω το κοριτσάκι μου, προσπαθώ να βρώ κάτι που θα κάνει το σπίτι να μην μου φαίνεται άδειο...Έχω και δύο αρσενικούς τετράποδους, αλλά το θηλυκό εχει άλλη χάρη

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,762 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:19, 02-09-14:

Ήταν πολύ όμορφο το κοριτσάκι σου και λυπάμαι που το έχασες Όμως είμαι σίγουρη οτι "έφυγε" γεμάτη από την αγάπη που της έδωσες όσο καιρό μοιραστήκατε τη ζωή, κι αυτό είναι που έχει σημασία
Ασφαλώς και γνωρίζεις οτι κάθε ψυχούλα είναι μοναδική κι οτι "δεν υπάρχουν αντικαταστάτες, αλλά διάδοχοι", πιστεύω λοιπόν οτι και η μικρή που θα τη διαδεχτεί θα σε μαγέψει με άλλο τρόπο, αλλά με την ίδια δύναμη και θα τη λατρέψεις
Μόνο έχε υπομονή , μη βιάζεσαι και μη ξεχνάς οτι η προσμονή μπορεί να γίνει μια όμορφη διαδικασία που αργά ή γρήγορα θα σε οδηγήσει στο πλάσμα που επιθυμείς και που όταν έρθει η στιγμή θα το νιώσεις αμέσως οτι "αυτή είναι"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 08:51, 03-09-14:

Καλημέρα! Έχω εγώ ένα πανέμορφο κοριτσάκι, κοκκινόξανθη τιγρίτσα πολύ ασυνήθιστη, την Εκλέρ. Γίνεται φουντωτούλα, είναι 4.5 μηνών περίπου, αποπαρασιτωμένη κι εμβολιασμένη. Μπορείτε να τη δείτε εδώ, μαζί με την αδερφή της τη Νουγκατίνα που υιοθετήθηκε, https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=152379
Θα έλεγα ότι μοιάζει αρκετά στο κοριτσάκι σας, σε άλλο χρώμα απλά. Έχει ακόμη και το τιγρίσιο λευκό γύρω από το στόμα. Η αγαπητή rouli726 νομίζω το πέτυχε ακριβώς με το Εκλεράκι...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 10:08, 03-09-14:

Καλημέρα και λυπάμαι για την απώλειά σου... Μπράβο σου και από΄μένα που θέλεις να δώσεις φροντίδα και αγάπη σε ένα ακόμα πλασματάκι!
Αν θέλεις, ρίξε μια ματιά και στη μικρή Κασσάνδρα. Είναι η γκριζοτιγρούλα. Δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνει ημιμακρύτριχη αλλά το μαλλάκι της έχει αρχίσει να φουντώνει!Τα νάζια, τα καμώματα και οι πόζες πάντως είναι ειδικότητά της!

Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 (το 1 πλεον είναι αγγελάκι στο γατοπαραδεισο). έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 788 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 16:50, 03-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από tsili
Καλησπέρα κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις....
Η Ορνέλα έχει θιοθετηθεί, το ίδιο και η Maya....
Για την Shaya δεν ξέρω, εισέπραξα περίεργη συμπεριφορά από την κοπέλλα που τις χάριζε.
Για Νουγκατίνα και Εκλαίρ δεν έχω ψάξει..
Θα δυσκολευτώ να βρω αυτό που θέλω....Ψάχνω λίγο καιρό ΄τωρα.

Για να πάρετε μία ιδέα αυτό ήταν το κοριτσάκι μου
Α η κοπέλα είναι βασικά επιφυλακτική γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια της, αλλά κατά τα άλλα είναι πολύ καλή κι ενεργή φιλόζωη. εκείνη έσωσε και το δικό μας το μωράκι από τα σκουπίδια και το υιοθετήσαμε εμείς πριν 8 μήνες

μην απογοητεύεσαι πάντως. αν η αγάπη σου είναι αληθινή, θα το βρεις το φατσάκι που θες να υιοθετήσεις, και θα το καταλάβεις μάλλον ..με την πρώτη ματιά!

ειλικρινά δε νομίζω να δυσκολευτείς γιατί λόγω πολλών δυστυχώς αστείρωτων οικόσιτων, έχουν βρεθεί πάρα πολλά αδεσποτάκι πάλι να ψάχνουν σπίτι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους