Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 146,459 εγγεγραμμένα μέλη και 714,451 μηνύματα σε 22,620 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 613 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δεν αναπνέει καλά από τη μύτη

Elpis1317922

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elpis1317922
H Elpis1317922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Elpis1317922 έγραψε στις 13:25, 18-12-09:

Πριν 2 ημέρες, βρήκα ένα γατάκι και το μάζεψα. Είναι πολύ μικρό και δεν αναπνέει καλά. Να φανταστείτε ότι ροχαλίζει!! Επίσης, φταρνίζεται πολύ συχνά σαν να έχει φάει κάτι και να του έχει σταθεί στο λαιμό...Τι να κάνω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 13:40, 18-12-09:

Nα το πας στον κτηνίατρο, γιατί χρειάζεται αντιβίωση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 13:44, 18-12-09:

και εγω αυτο θα σου ελεγα..το καλυτερο που μπορεις να κανεις

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 17:41, 18-12-09:

Μαλλον εχει καποια ρινιτιδα το καλυτερο θα ηταν να το πας στον κτηνιατρο να του δωσει τη καταληλη αγωγη

Παράθεση

giwta1

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giwta1
H giwta1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H giwta1 έγραψε στις 23:04, 16-07-22:

Καλησπέρα σας έχει εδω και 3 4 μέρες που ακούω έναν ήχο σαν σφύριγμα από τα ρουθούνια της γατας μου και έχω ανησυχήσει....ειχε πέσει και από την κουκετα πριν 4 μέρες και από τότε ακούγεται...εννοείται ότι την πηγα κατευθείαν στο γιατρό για έλεγχο γενικό και μου είπε ότι είναι μια χαρά απλά φοβήθηκε και πως η αναπνοή της ακούγεται μια χαρά...αλλά τι είναι αυτό το σφύριγμα στη μύτη ρε παιδιά που ακούω δεν μπορώ να καταλάβω...χτύπησε ; κρυωσε από ανεμιστήρες και κλιματιστικά ; κρυώνουν οι γάτες ; δεν ξέρω και ανησυχώ γιαυτό ρωτάω...ξαναέστειλα βέβαια και στο γιατρό και βιντεακι και περιμένω απάντηση...πάντως τρώει κανονικά και πίνει νερό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,058 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 14:18, 18-07-22:

giwta καλησπέρα,
Το ότι τρώει και συνεχίζει όλες τις δραστηριότητές της κανονικά, είναι καλό σημάδι οτι μάλλον δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό.
Και, ναι, "κρυώνουν" οι γάτες, οπότε ας αποφεύγεται να εκτίθεται στο ρεύμα του κλιματιστικού.
Πιστεύω ο γιατρός θα σε κατατοπίσει σωστά για το τι ακριβώς συμβαίνει και πώς θα το αντιμετωπίσεις.

Περαστικά εύχομαι στη γατούλα σου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ματώνει η μύτη της γάτας μου - Από giota21
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-12-16 στις 12:31.
    • Κακαδάκια στη μύτη - Από youla
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-02-13 στις 01:14.
    • Στάζει η μύτη του γάτου μου... - Από saloumanol
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-10 στις 21:39.
    • Υγρή μύτη - Από rosie
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-10 στις 18:23.
    • Πρησμένη μύτη-πρόσωπο - Από mamelas
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-03-09 στις 17:44.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους