Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 98,998 εγγεγραμμένα μέλη και 711,493 μηνύματα σε 22,271 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 294 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σκασμένες πατούσες

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 13:03, 05-09-13:

Δεν βρξκα αντιστοιχο θεμα,γι αυτο ειπα να ανοιξω καινουριο(σε περιπτωση που κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με).Ο μικρουλης μου εχει αρχισει να εχει σκασμενες πατουσιτσες,σαν αφυδατωμενες,και ψαχνω καποιο balm η κρεμα ειδικη για γατες,ετσι ωστε σε περιπτωση που γλυψει τις πατουσιτσες του,να μην τον πειραξει.Εχετε να προτεινετε κατι?Βρηκα καποια προιοντα μεσω ιντερνετ,αλλα χρειαζονται παραγγελια απο εξωτερικο αναγκαστικα,και ενδιαφερομουν να βρω κατι πιο αμεσο,αν υπαρχει κατι εντος Ελλαδος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:10, 05-09-13:

Κτηνιατρος τον ειδε και αν τον ειδε τι ειπε πως συμβαινει;
Σε τετοιες περιπτωσεις ειναι καλυτερα να θεραπευουμε την αιτια και οχι να καταπολεμουμε τα συμπτωματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

H Conan έγραψε στις 13:13, 05-09-13:

Τον ειδε,δεν εχει τπτ σοβαρο,απλα ειναι σαν αφυδατωμενες,απο την αμμο ειναι κι επειδη ειναι συνεχεια μεσα στα νερα της μπανιερας του εβαλα λιγη βιταμινη εψιλον σε λαδακι,της εβιολ,που και να το γλυψει δεν προκειται να του κανει καποια παρενεργεια,το ιδιο λειτουργει και το ελαιολαδο μου πε η κτηνιατρος,απλα ηθελα κατι σε πιο πηχτη μορφη,οπως ειναι η βαζελινη η το ειδικο κερι για πατουσες που βρηκα σε σαιτ του εξωτερικου.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:33, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Conan
Τον ειδε,δεν εχει τπτ σοβαρο,απλα ειναι σαν αφυδατωμενες,απο την αμμο ειναι κι επειδη ειναι συνεχεια μεσα στα νερα της μπανιερας του εβαλα λιγη βιταμινη εψιλον σε λαδακι,της εβιολ,που και να το γλυψει δεν προκειται να του κανει καποια παρενεργεια,το ιδιο λειτουργει και το ελαιολαδο μου πε η κτηνιατρος,απλα ηθελα κατι σε πιο πηχτη μορφη,οπως ειναι η βαζελινη η το ειδικο κερι για πατουσες που βρηκα σε σαιτ του εξωτερικου.
Γιατι δεν δοκιμαζεις την βαζελινη τοτε; Δεν θα παθει τιποτα και να γλυψει λιγακι, οι παστουλες που ειναι για τις τριχομπαλλες εχουν σαν βαση την βαζελινη, οποτε...
Την χρησιμοποιω κι εγω για τα πελματα μου κατοπιν προτροπης του χειρουργου μου γιατι εχω κι εγω το ιδιο προβλημα και εχω δει σημαντικη διαφορα, νομιζω πως θα του τα καλυτερεψει μεσα σε λιγες μερες. Ενα αλλο tip ειναι το lipgloss, ειναι εξαιρετικα μαλακτικο και δεν πειραζει να το γλυψει, τα δικα μου γλυφουν συνεχεια το δικο μου απο τα χειλια μου.

Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

H Conan έγραψε στις 13:44, 05-09-13:

Το σκεφτηκα κι εγω αυτο με τη βαζελινη,αλλα ψιλοφοβαμαι.Πριν λιγο του εβαλα βιταμινη εψιλον,τρυπησα με μια καρφιτσουλα 2 αμπουλιτσες και του εκανα μασαζ σε πατουσιτσες,του αρεσε,την εγλυψε λιγο και την αφησε,αχαχαχαχαχ!Αυτο με το λιπ γκλος μου λεει οτι τα γατια σου θελουν να ναι παντα ομορφα ε?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 13:53, 05-09-13:

Γιατί δεν δοκιμάζεις κεραλοιφή, που είναι και φυσικό προϊόν; Αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα στο στομάχι τους.... Η eviol δεν έχει καμιά κρεμούλα;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

H Conan έγραψε στις 18:31, 05-09-13:

Αυτο φοβαμαι κι εγω με την κεραλοιφη,και δεν βαζω.

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 18:47, 05-09-13:

Το ίδιο θεματάκι είχα με την 'Ενα και τη Δύο. Το καλοκαίρι μάλλον φταίει. Εγώ τους έβαλα ελαιόλαδο. Την πρώτη φορά και τη δεύτερη το έγλυφαν μετά μανίας και την επόμενη μέρα έκαναν μαλακά κακάκια. Από την τρίτη φορά, σταμάτησαν να το γλύφουν τόσο πολύ, μαλάκωσαν τα πατουσάκια τους και σταμάτησαν να ξεφλουδίζουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους