Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 98,797 εγγεγραμμένα μέλη και 711,467 μηνύματα σε 22,266 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 228 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δωμάτιο ύπνου

pappael

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pappael
H pappael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H pappael έγραψε στις 21:56, 05-09-20:

Καλησπέρα!

Είμαι η Ελευθερία και πριν λίγες μέρες πήραμε ένα πανέμορφο γατάκι 3,5 μηνών στο σπίτι μας. Ο Τάμπυ είναι γλυκύτατος με εξαιρετικό χαρακτήρα μέχρι στιγμής και αν και δεν είχα καμία εμπειρία ποτέ από κατοικίδια ο ίδιος είναι εκπαιδευμένος και έτσι δεν χρειάζεται να κάνω πολλά εγώ!
Σχετικά με τον ύπνο ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας.
Εγώ κοιμάμαι στο σαλόνι, στη μία κρεβατοκάμαρα κοιμούνται οι κόρες μου και στο άλλο δωμάτιο είναι το γραφείο. εκεί έχω βάλει το κραβατάκι του. το βράδυ επειδή δεν είμαι εξοικειωμένη ακόμα με ένα ζώο μέσα στο σπίτι και ειδικά με γάτες να σκαρφαλώνουν μέσα στη νύχτα στο κεφάλι μου τον βάζω την ώρα που είναι να κοιμηθούμε στο γραφείο με το κρεβάτι του και τα παιχνίδια του, αφήνω ένα μικρό φωτάκι και κλείνω την πόρτα.

Κατά τις τρεις και κάτι ακούω που γρατζουνάει την πόρτα αλλά δεν του ανοίγω. και σταματάει. κατά τις εξήμισι ξυπνάει και νιαουρίζει να τον βγάλω. τις δύο πρώτες μέρες σηκώθηκα και τον έβγαλα και ήρθε και με καβάλησε εννοείται αλλά είπα πως δεν μπορώ να ξυπνάω κάθε μέρα από τις έξι το πρωί... χτες νιαούρισε λίγο, δεν του άνοιξα και σταμάτησε μέχρι τις εφτάμισι που σηκώθηκα.

Κάνω καλά που τον κλείνω στο δωμάτιο; Να πω πως πρόκειται για ένα μεγάλο δωμάτιο με όλα του τα γατοκομφόρ και ανοιχτό παράθυρο (έχει κάγκελα δεν μπορεί να φύγει) για να μπαίνει φως και αέρας.

Επίσης όταν φεύγουμε είτε για δουλειά είτε για βόλτα τον βάζω πάλι εκεί. Λείπουμε από το σπίτι αρκετά αλλά σε σπαστά διαστήματα. Δηλαδή δεν λείπουμε από το πρωί μέχρι το βράδυ συνεχόμενα.

Ακούω απόψεις!ευχαριστώ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το απαγορευμένο δωμάτιο - Από Tinacat
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-05-11 στις 17:16.
    • Απολαυστικοί τρόποι ύπνου με γάτες - Από yasmin1gr
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-10-09 στις 21:21.
    • Στάσεις ύπνου (φωτό) - Από Nightfall
      Το θέμα έχει λάβει 168 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-12-08 στις 12:20.
    • Τινάγματα κατά τη διάρκεια του ύπνου - Από russianblue
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-03-08 στις 14:03.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους