Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,205 εγγεγραμμένα μέλη και 713,378 μηνύματα σε 22,481 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 225 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Συμβαίνουν και θαύματα

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ
H Λύδια Λεκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 10:45, 19-06-08:

Σείριε και Leia τα μάθατε τα νέα τα χθεσινά απο την μαμά ε;

Έκανα τις πρώτες μου απατεωνιές!

Αφού άκανα θέατρό, έκανα και κάτι άλλο!

Ο μπαμπάς είναι πυγμάχος (τώρα γιατί λένε έτσι αυτόν που βαράει ένα σάκο καθε μέρα μην με ρωτάτε) και εχθές είχε πιαστεί λέει στις πλάτες του (ψέματα, το λέει στην μαμά για να μου κλέψει τα χαδάκια)
η ανόητη μαμά μου λοιπόν που τον πίστεψε και του έκανε μασάζ στο σβέρκο για να του περάσει και τότε είπα ΟΧΙ δεν θα μας κλέβει τα χάδια ο μπαμπάς με τα παραμύθια που πουλάει στην μαμά.

Πήγα λοιπόν με τα ρουχουνητά μου και κάθησα δίπλα στον μπαμπά και έβαλα το κεφαλάκι μου κάτω απο το χέρι της μαμάς, η μαμά τσίμπησε αμέσως και άρχησε να με χαϊδεύει, αλλά ο μπαμπάς θύμωσε και με έσπρωξε κάτω και φυσικά η μαμά άρχησε να το φωνάζει!
Λούσυ- Μπαμπάς 1-0
Συμπέρασμα μερικές φορές το καλύτερο όπλο είναι το νάζι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Λύδια Λεκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 11:00, 23-06-08:

Το σαββατοκύριακό η μαμά είπε να ξεκαθαρίσει τα συρτάρια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Lousy 006.jpg
Εμφανίσεις:  146
Μέγεθος:  143,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Lousy 007.jpg
Εμφανίσεις:  146
Μέγεθος:  163,9 KB  
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 11:01, 23-06-08:

Επίτηδες μπήκα εκεί να της την σπάσω ακου να μου πάρουν την ακρίδα μέσα απο το στώμα!
Το τρόπαιό ΜΟΥ!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:08, 23-06-08:

Καλά της εκανες,άκου εκεί,κοτζάμ ακρίδα!

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina10
H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 21:20, 06-07-08:

Τώρα διάβασα τα κατορθώματα της Λούσυ!!!Πολύ έξυπνη κόρη έχετε!!!Φοβερή!!!

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 13:34, 08-09-08:

Γειά σας και πάλι μετά απο τόσο καιρό!!
Έχω να σας πώ συνταρακτικά νέα....
Η μαμά μου έφερε αδέσποτο αδερφάκι στο σπίτι!!!
ΔΕΝ το μπορώ το μυξιάρικο!!!
Μου σπάει τα νεύρα!!!
Ολο μου πειράζει την ουρά όταν τρώω δεν με αφήνει να πάω τουαλέτα γιατί την στείνει απ΄έξω απο το χώμα και δεν με αφήνει να μπώ μέσα!
Μια φορά δεν κρατήθηκα και τα έκανα έξω απο το χώμα!
Η μαμά λέει δεν πειράζει γιατί είναι αδέσποτο και το λυπάτε!
Αλλά εμένα τα νεύρα μου!
Άσε το ξύλο που έχει φάει και δεν καταλαβαίνει τίποτα!!
Και το ξέρετε το χέρι μιας μαφιόζας νίντζα!!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:47, 08-09-08:

Υπομονή μικρη μου,τι να κάνουμε,ετσι ειναι οι μαμαδες...Πως το λένε το αδερφακι σου;

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,004 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 23:01, 08-09-08:

Όχου, τι σε βρήκε καημενούλα μου Κανόνισε να βάλεις νερό στο κρασ....στις κροκέτες σου ήθελα να πω. Μάλλον αυτό θα είναι το νέο σου αδελφάκι, οπότε, άσε τις αγριάδες και τις γκρίνιες και να δεχθείς αξιοπρεπώς την παρέα του. Δεν θα είναι πια και τόσο χάλια!!
ΜΠΑΣΣΕΤ

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 08:51, 09-09-08:

Ναί, ναί όπως σας τα λέω!!
ΚΑΣΥ την λένε την τσούπρα με έχει ζαλίσει, αφού αντί να κοιμάμαι στο κρεβάτι μου με την μανουλίτσα μου με πετάνε και εμένα έξω απο το δωμάτιο γιατί λέει έχω παρέα τώρα!!!
Και τελικός κοιμάμαι ΟΧΙ στον καναπέ ΟΧΙ στην καρεκλίτσα όπως παλιά αλλά στον μπάγκω της κουζίνας ή πάνω στο πλυντήριο που δεν μπορεί το κακομαθημένο να με πιάσει!
Α!Σιγά να μην είναι αδερφή μου ΑΥΤΟ.
Εξάλλου η μαμά λέει να μην ανυσηχώ γιατί θα είμαι πάντα η μοναδική της κορη!!!

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,004 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 12:53, 09-09-08:

Λούσυ, να κάνεις ό,τι και εγώ. Δεν με άφηναν να κοιμηθώ στο κρεβάτι τους και τώρα, με παίρνει η μαμά μου αγκαλιά κοιμισμένη για να κοιμηθούμε μαζί , άμα της έρθει η όρεξη και εγώ, ξυπνάω, βλέπω ότι με πήγε στο κρεβάτι της και......μεγαλοπρεπώς, της γυρίζω τα οπίσθια και πάω να συνεχίσω τον ύπνο μου κάτω από την ντουλάπα, στο βάθος ,ώστε να μη μπορέσει να με ξαναενοχλήσει. Αμ τι νομίσανε; Και εσένα να ξέρεις, θα έρθει η στιγμή και θα σε παρακαλάνε να κοιμηθείς μαζί τους, εσένα τότε, όμως σε θέλω....βράχο.

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 20:48, 14-07-15:

Η Μικρή μου Λούσυ!!! Πέθανε αυτόν τον Μήνα στην ηλικία των 13 ετών. Όμως αυτά τα 13 χρόνια ζήσαμε τόσα πολλά μαζί με το κοριτσάκι μου! Την αγαπώ πολύ και μου λείπει!! Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να μεγάλωνε κι άλλο πριν μου φύγει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,790 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:24, 14-07-15:

Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου..
Μέχρι ο χρόνος να γιατρέψει τον πόνο σου, ας παίρνεις κουράγιο και δύναμη από τις αναμνήσεις αυτών που ζήσατε και την αγάπη που μοιραστήκατε . Αυτά δεν θα φύγουν ποτέ, θα ζουν για πάντα μέσα σου.

Κι ας είναι καλά το αγγελούδι σου στο γατοπαράδεισο που βρίσκεται...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 22:14, 14-07-15:

Σε ευχαριστώ πολύ... Έμοιαζε πολύ με την Τέρψη σου. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 00:29, 15-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ
Η Μικρή μου Λούσυ!!! Πέθανε αυτόν τον Μήνα στην ηλικία των 13 ετών. Όμως αυτά τα 13 χρόνια ζήσαμε τόσα πολλά μαζί με το κοριτσάκι μου! Την αγαπώ πολύ και μου λείπει!! Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να μεγάλωνε κι άλλο πριν μου φύγει...

Συγκινηθηκα παρα πολυ για το χαμο της Λουσης σου.Ειναι δυσκολο να συνειδητοποιησουμε οτι φευγουν απο τη ζωη μας ετσι ξαφνικα.Αισθανομαι τη θλιψη σου γιατι και γω πριν ενα μηνα εχασα τη Νταιζουλα μου 12 χρονων.Κανε κουραγιο ,ειναι εκει ψηλα τωρα μαζι με αλλες γατοψυχουλες και σε κοιταζει με αγαπη!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 14:19, 15-07-15:

Τα κοριτσάκια μας... Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:09, 17-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ
Ως νέα γατομαμά έψαχνα το σάιτ και τυχαία βρήκα την ιστορία σου. Συγκινήθηκα τόσο πολύ! Πήρες την πιο σωστή απόφαση τότε στην Ύδρα. Της χάρισες το καλύτερο δώρο της Λούσης, την ζωή. Δώρο ανεκτίμητο! Και σε είχε δίπλα της όλα αυτά τα χρόνια, πήρε τόση αγάπη που της φτάνει για άλλες 10 γατοζωές. Όταν κάτι το χάνουμε, συνεχίζει να υπάρχει κοντά μας. Στην καρδιά και στο μυαλό μας.

Εύχομαι να το ξεπεράσεις σύντομα ( όσο σύντομα μπορεί να ξεπεράσει κανείς κάτι τέτοιο) και ο πόνος και η απώλεια που τώρα σου φαίνονται βουνό να γλυκάνουν με τον καιρό.

Μην ξεχνάς ότι κάποιο άλλο γατάκι ίσως περιμένει να το υιοθετήσεις και να του δώσεις την αγάπη σου!

Με αγάπη

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 19:37, 17-07-15:

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση. Είναι πολύ όμορφο να ξέρεις ότι υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που έχουν κατανόηση και ευαισθησίες και σε συμπονούν!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους