Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,293 εγγεγραμμένα μέλη και 713,403 μηνύματα σε 22,480 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 282 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτα σε οίστρο σε συγκατοίκηση με στειρωμένο αρσενικό γάτο

cutie29

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cutie29
H cutie29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H cutie29 έγραψε στις 23:13, 27-04-21:

Καλησπέρα σε όλους! ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Η γάτα μου είναι έξι μηνών, σε οίστρο και τώρα έχουμε προγραμματίσει στείρωση για μετά τις διακοπές του Πάσχα. Ωστόσο θα φιλοξενήσω για μια εβδομάδα την αρσενική γάτα του φίλου μου. Είναι στειρωμένος και έχει ελεγχθεί για ασθένειες κτλ. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, εάν θα έχει «διάθεση» για να ζευγαρώσει και μετά τη στείρωσή του. Επίσης, εάν τελικά έρθουν κοντά θα είναι κακό για τη γάτα μου η συνεύρεση αφού δεν θα μείνει έγκυος; Γιατί έχω διαβάσει ότι οι θηλυκές θέλουν να ζευγαρώνουν μόνο για αναπαραγωγή και γενικά τους είναι επώδυνο το ζευγάρωμα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LillyQ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LillyQ
H LillyQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H LillyQ έγραψε στις 23:36, 27-04-21:

Αρχική Δημοσίευση από tessa
Καλησπέρα σε όλους! ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Η γάτα μου είναι έξι μηνών, σε οίστρο και τώρα έχουμε προγραμματίσει στείρωση για μετά τις διακοπές του Πάσχα. Ωστόσο θα φιλοξενήσω για μια εβδομάδα την αρσενική γάτα του φίλου μου. Είναι στειρωμένος και έχει ελεγχθεί για ασθένειες κτλ. Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, εάν θα έχει «διάθεση» για να ζευγαρώσει και μετά τη στείρωσή του. Επίσης, εάν τελικά έρθουν κοντά θα είναι κακό για τη γάτα μου η συνεύρεση αφού δεν θα μείνει έγκυος; Γιατί έχω διαβάσει ότι οι θηλυκές θέλουν να ζευγαρώνουν μόνο για αναπαραγωγή και γενικά τους είναι επώδυνο το ζευγάρωμα.
Επειδη ειχα γατια αρσενικα στειρωμενα σε πληροφορω οχι μετα τη στειρωση ουδεμια σκεψη ειχαν περι αναπαραγωγης
ειχαν γινει σαν γατουλες αληθεια
αλλο αν ειχε το καθενα το χαρακτηρα του ας πουμε στο φαγητο να ειναι διεκδικητικα στο φαγητο τους και το λεω γιατι θα εχεις 2 γατια πλεον οσο τα εχεις μαζι και θα πρεπει να εξασφαλιζεις ικανη τροφη και για τα 2,2 πιατα,2 για το νερο κλπ για να μη τσακωνονται.
Δεν τα θυμαμαι να εβγαζαν τασεις να αναπαραχθουν παρολο που συναναστρεφονταν γατια αστειρωτα και στειρωμενα.
Τωρα εσυ αμα δεις τιποτα περιεργο πχ να επιτεθει το ενα στο αλλο ξερω γω γιατι ειναι και η φαση του οιστρου γενικα περιεργη,και επειδη η γατα φωναζει παει το αλλο και καθεται απο πανω και κοιταζει να δει τι επαθε,αν δεις τιποτα περιεργο απλα φροντιζεις να τα απομονωσεις σε ξεχωριστα δωματια μεχρι να ηρεμησουν.
Υπομονη καλο φαγητο και ηρεμια και ολα θα πανε καλα πιστευω
Οτιδηποτε αλλο δεις μας ενημερωνεις.

Καλο πασχα με υγεια σε σενα και στα γατια σου!!! Και ολα καλα θα πανε!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους