Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,087 εγγεγραμμένα μέλη και 713,368 μηνύματα σε 22,477 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 218 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δεν με αφήνει να διαβάσω...

Cleopatra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cleopatra
H Cleopatra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H Cleopatra έγραψε στις 16:20, 12-06-07:

Όπως όλοι οι φοιτητές έτσι κι εγώ αυτόν τον καιρό έχω εξεταστική.. Το μωράκι μου ενώ είναι σχεδόν αγγελούδι τις άλλες μέρες αποφάσισε αυτές τις μέρες να με βασανίσει..
Κάθομαι λοιπόν να διαβάσω στο γραφείο μου..έρχεται ο κυριος και ξαπλώνει πάνω στο βιβλίο μου.. Τον παίρνω, τον ακουμπάω σε ένα τραπεζάκι δίπλα που του έχω βάλει και μια πετσετούλα.. όσο τον παρατηρώ άγιος, μόλις κάνω να διαβάσω έρχεται πάλι στο βιβλίο μου.. Σταματάω το διάβασμα και τον παρατηρώ.. ξαπλώνει μπροστά απο την οθόνη του υπολογιστή που είναι δίπλα στο γραφείο μου και κάνει πως κοιμάται.. Μόλις πάω να ξαναδιαβάσω αρχίζει τα ίδια.. Τον βάζω σε μια καρέκλα δίπλα μου ηρεμεί και μετά αρχίζει να μασάει με μανία ένα τετράδιο με σημειώσεις μου..
Πριν λίγο πήρε το στυλό μου και κόντεψε να χύσει τον καφέ μου πάνω στο βιβλίο... Και δεν μου πάει να τον κλείσω σε άλλο δωμάτιο γιατί θα κλαίει...

Καμία ιδέα παιδιά???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cris

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cris
H cris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 239 μηνύματα.

H cris έγραψε στις 16:24, 12-06-07:

Ίσως θα μπορούσες να κάνεις ένα διάλειμα για να παίξεις με κάποιο παιχνιδάκι μαζί του και όταν το παιχνίδι του αποσπάσει την προσοχή να τον αφήσεις να συνεχίσει μόνος του.... Παρεούλα και προσοχή θέλει μωρε το παλικάρι!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cleopatra

Δραστήριο Μέλος

H Cleopatra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H Cleopatra έγραψε στις 16:36, 12-06-07:

Μου είναι και παραπονιάρης ο καλομαθημένος μου.. Κάποια γατομανούλα του κάνει όλα τα χατήρια και τώρα μου κάνει ναζάκια...έπαιζα από το πρωί μαζί του.. και κορδονάκια κυνηγήσαμε και τισ μπαλίτσες μας, αλλά φαίνεται τα νέα τετράδια τα φτιάχνουν με catnip..δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια λατρεία.......

Παράθεση

cris

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cris
H cris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 239 μηνύματα.

H cris έγραψε στις 16:43, 12-06-07:

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 16:51, 12-06-07:

Κι εμένα το κάνει αυτό. Από τη μια χαίρεται που είμαι όλη μέρα σπίτι αλλά από την άλλη ζηλεύει που ασχολούμαι συνέχεια με αυτά τα παλιοβιβλία. Παίζεις μαζί του μέχρι να ξεθεωθεί και να την πέσει για ύπνο. Βέβαια το δικό σου είναι μικρούλι οπότε έχει μπόλικες αντοχές. Αλλιώς αν δεν σε αφήνει αναγκαστικά σε άλλο δωμάτιο ή αν το ψέκαζες με λίγο νερό;

Παράθεση

Cleopatra

Δραστήριο Μέλος

H Cleopatra έγραψε στις 16:57, 12-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από anabou
Κι εμένα το κάνει αυτό. Από τη μια χαίρεται που είμαι όλη μέρα σπίτι αλλά από την άλλη ζηλεύει που ασχολούμαι συνέχεια με αυτά τα παλιοβιβλία. Παίζεις μαζί του μέχρι να ξεθεωθεί και να την πέσει για ύπνο. Βέβαια το δικό σου είναι μικρούλι οπότε έχει μπόλικες αντοχές. Αλλιώς αν δεν σε αφήνει αναγκαστικά σε άλλο δωμάτιο ή αν το ψέκαζες με λίγο νερό;
Αντέχει αρκετά το ζουζουνάκι μου.. Το πιο πιθανό είναι να ξεθεώσει αυτός εμένα παρά εγώ αυτόν.. Ευτυχώς τώρα ήρθε ο μπαμπάς του από την δουλειά και θα τον φορτώσω σ'αυτόν.. έχουν και οι μπαμπάδες υποχρεώσεις.. Με βλέπω να διαβάζω το βράδυ που κοιμάται ο μικρός..

Παράθεση

MHTSI

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MHTSI
H MHTSI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H MHTSI έγραψε στις 17:02, 12-06-07:

παρτον αγκαλια και παρε και το βιβλιο αγκαλια και βαλτον να διαβασει μολις δει τι διαβαζεις ... (τι δινεις πλακα πλακα ?) θα δει ποσο βαρετο ειναι και θα προτιμησει μονος του τα παιχνιδια του

Παράθεση

Cleopatra

Δραστήριο Μέλος

H Cleopatra έγραψε στις 17:06, 12-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από MHTSI
παρτον αγκαλια και παρε και το βιβλιο αγκαλια και βαλτον να διαβασει μολις δει τι διαβαζεις ... (τι δινεις πλακα πλακα ?) θα δει ποσο βαρετο ειναι και θα προτιμησει μονος του τα παιχνιδια του

Το πρόβλημα είναι πως με αυτά που διαβάζω στο τέλος θα προτιμήσω εγώ τα παιχνίδια του.. Διεθνείς Οικονομικές Σχέσεις ΙΙ.. Στο Οικονομικό του Πειραιά είμαι..

Παράθεση

lucifer

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lucifer
Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Ακατονόμαστα πολλές!!!! έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O lucifer έγραψε στις 07:39, 17-06-07:

Όσο περίεργο και να ακουστεί, η υποτιθέμενη ισχυρή ανεξαρτησία της γάτας έχει ένα ακόμα πιο ισχυρό αντίποδα στη συντροφικότητα. Σαν συνέπεια, οι γάτες - όντας πλάσματα με ιδιόμορφη ευστροφία και αντίληψη - είναι εξαιρετικά ευαίσθητες στις αλλαγές συμπεριφοράς, μερικές από τις οποίες μάλιστα μπορεί να πάρουν και προσωπικά.

Στην περίπτωσή σου υπάρχει ένα πράγμα μόνο που μπορείς να κάνεις. Να ασχοληθείς μαζί της. Η γάτα είναι πολύ πιο έξυπνο ζώο απ'όσο δείχνει και οποιαδήποτε πρακτική (παιχνιδάκια, τηλεόραση, κλπ) να σκαρφιστείς για να σκεδάσεις το ενδιαφέρον της, θα την παρακάμψει αμέσως.

Εξάντλησέ την με παιχνίδι και όταν αρχίσει να δείχνει ότι κουράστηκε, θα είναι πολύ πρόθυμη να αποκοιμηθεί για ώρες στα γόνατά σου καθώς εσύ διαβάζεις.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 11:21, 17-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Cleopatra
Το πρόβλημα είναι πως με αυτά που διαβάζω στο τέλος θα προτιμήσω εγώ τα παιχνίδια του.. Διεθνείς Οικονομικές Σχέσεις ΙΙ.. Στο Οικονομικό του Πειραιά είμαι..
Κι εδώ, κυρίες και κύριοι, αποκαλύπτονται οι πραγματικές διαστάσεις του θέματος. Οι οποίες είναι το παλιό καλό "Δεν θέλω να διαβάσω, αλλά φταίει η γάτα μου".
Δεν πειράζει, Κλεοπάτρα μου, όλοι το κάνουμε.
Καλή τύχη στις εξετάσεις σου!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους