Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,338 εγγεγραμμένα μέλη και 713,410 μηνύματα σε 22,482 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 274 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γατόδεντρο

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 11:59, 08-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Η "άγρια" φύση τους εκφράζεται από πολύ νωρίς τελικά. Καλά θα κάνεις.

Κυρία Αναστασία τι να πω; Να τα εκατοστήσετε; Είναι πολύ όμορφα! Όταν με το καλό, στο μέλλον, πάρω και δεύτερο γατάκι, θα χρειαστώ κι εγώ δεύτερο γατόδεντρο πάντως.
Σ΄ευχαριστώ Άννα μου... αλλα δεν θα τα εκατοστήσουμεγιατι πλέον ειναι πιο πολλα απο εμας στο σπίτι τα γατόδεντρα. Ευτυχώς ομως τα έχουμε μοιράσει. Στο μπαλκόνι τα 2 μεγαλα και τα άλλα στο σαλόνι μπροστα στην μπαλκονόπορτα, στο δωμάτιό μας, στην κουζίνα μπορστα στο παράθυρο για να μην έχει κανένα τους παράπονο και να καλύπτουμε ολες τους τις ορέξεις. (π.χ η Νάλα και ο Ορφέας γουστάρουν να χαζεύουν ώωωωρες τα περιστέρια απο το παράθυρο της κουζίνας, η Ορόρα γουστάρει την κλειστή φωλιά του μπλε στο σαλόνι και ο Τιμυ την ανοιχτή φωλιά του ίδιου και ο Σεβάχ και ο Περσης τα μεγάλα στο μπαλκόνι) και βεβαια ανταλάσσουν κ θέσεις... Αν παρεις και 2ο γατόνι και χρειαστείς και άλλο γατόδεντρο αν θες μπορουμε να το ψάξουμε παρεα. Φιλάκια σε όλους

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ατσίδας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ατσίδας
H Ατσίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (περίπου 16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H Ατσίδας μια γάτα,a cat,una gata,die katse έγραψε στις 23:30, 08-02-11:

Γατόφιλοι να κάνω μια ερώτηση????????/!!!!!

Πως καθαρίζεται ή πλένεται?

Ρωτάω γιατί ζούμε στην εξοχή και έχουμε ειδικό πορτάκι για να μπαινοβγαίνουν οι γατούλες όποτε θέλουν, οπότε όταν έχει λάσπες (και δεν προλάβουμε να πλύνουμε τα πατούσια μας) κάνουμε λασπίτσες και πατουσάκια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:38, 08-02-11:

εγω το καθαριζω απο τις τριχες με την ηλεκτρικη σκουπα... λογικα για τις λασπες θα πρεπει να το καθαρισεις με νερο και μαλακο απορρυπαντικο

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 00:41, 09-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ατσίδας
Γατόφιλοι να κάνω μια ερώτηση????????/!!!!!

Πως καθαρίζεται ή πλένεται?

Ρωτάω γιατί ζούμε στην εξοχή και έχουμε ειδικό πορτάκι για να μπαινοβγαίνουν οι γατούλες όποτε θέλουν, οπότε όταν έχει λάσπες (και δεν προλάβουμε να πλύνουμε τα πατούσια μας) κάνουμε λασπίτσες και πατουσάκια.
εγω δεν τα πλενω. βαριεμαι

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Εμείς πήραμε γατόδεντρο το Σεπτέμβριο! Δε θυμάμαι το βάρος του, είναι αρκετά σταθερό πάντως (ο Μαρκ γατζώνεται και φτάνει στην κορυφή), γύρω στο 1.90. Τιμή δε θα σας πω για ευνόητους λόγους, αλλά δείτε το. Μου άρεσε και το design του πάρα πολύ! Ο γάτος μου το κατευχαριστιέται με εξαίρεση τις φωλίτσες όπου σπάνια μπαίνει, και βλέπω μια φούντα να εξέχει από κάτω. Σας αρέσει;
ειναι μυστικο της nasa η αγορα γατοδεντρου; Γιατι ντρεπεστε να πειτε καταστηματα και τιμες; Πρωτη φορα το βλεπω αυτο σε φορουμ ανταλλαγης ελευθερων αποψεων.
Και εγω το ιδιο εχω στο υπνοδωματιο μου απο το https://www.tiierisch.de/produkt/kratzbaum-stoff-maqueda στα ?111. φανταζομαι Ελλαδισταν θα κανει ?150+

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,108 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 09:42, 09-02-11:

Από Γερμανία το πήρα κι εγώ και μάλιστα λιγότερο, γιατί ήταν σε προσφορά, όταν έκανα την παραγγελία.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 19:05, 09-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Εμενα σκαρφαλωνουν,παιζουν,ξυνουν τα νυχια τους και καθονται για να χαζεψουν απο το παραθυρο.
Δώρα πολύ θα ήθελα να δω φώτο του γατόδεντρού σου ή κάποιου παρόμοιου.. αυτό που μου κανε εντύπωση είναι ότι παίζουν τα δικά σου και ήθελα να δω πως είναι ακριβώς.. Εμένα ανεβαίνει μόνο στη μεγάλη πλατφόρμα και κοιμάται όταν έχει κρύο. Τη ψηλότερη πλατφόρμα που έχει και μικρό καλυματάκι σαν κουβερτούλα ούτε να τη φτύσει. Και αναγκάστηκα να αφαιρέσω το σπιτάκι γιατί δεν έμπαινε μέσα και καλά έκανε γιατί τώρα έχω τη μεγάλη πλατφόρμα που χρησιμοποιεί. Όμως ποτέ δεν παίζει..

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:11, 09-02-11:

Καλα στο πιο πανω ραφακι ειναι που γινεται χαμος ποιος θα πρωτοκαθισει!Ανεβαζω σε λιγο φωτο και βιντεακι να παρεις μια ιδεα.

Παράθεση

Psika

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Psika
H Psika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάρα πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Psika έγραψε στις 19:15, 09-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από iokasti_21
Καλησπέρα σε όλους και όλες....Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και η αλήθεια είναι οτι με βοηθήσατε σε αρκετές απορίες σχετικά με το νέο γατάκι (τότε)...ενός χρόνου σήμερα!! Ο λόγος που γράφω εχει να κάνει με τα γατοδεντρα.Εψαχνα αρκετό καιρό να βρώ για το SHIBAKI μου,είχα διαβάσει κάποιες δημοσιεύεσεις εδώ μπας και το φτιάξω μόνη μου αλλά τελικά αγόρασα από φίλο γνωστού γιατί το θεώρησα ευκαιρία.Δεν ήθελα να γράψω πριν το δω από κοντά (μην εκτεθούμε ακομα δεν ξεκινήσαμε ). Τελοσπαντων ξέρω οτι θεωρείται διαφήμιση αλλά νομίζω οτι άξιζε αν σας ενημερώσω αφού κι εγώ τυχαία το έμαθα. Σας βαζω μια φωτο που εβγαλα πριν λίγο στο σπίτι να το δείτε.
(Ξέχασα έχει ύψος 2,30 και το πήρα 130e)
Είναι φοβερό και πολύ φτηνό για το μέγεθός του. Αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι πολύ σταθερό. Αν πχ ανέβουν 2 γατάκια πάνω ή και περισσότερα;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 19:16, 09-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από staman2
καλησπέρα παιδιά. Τα πιο σταθερά γατόδεντρα ειναι αυτά που έχουν γερή βάση και επίπεδα κάπως άνετα.
Εγω έχω 5 στο σύνολο και μπορω οτι απο τα πιο σταθερα μου ειναι αυτά:

]
Τα άλλα δυο που έχω ειναι κι αυτά πολύ ωραία αλλα το ένα ειναι σαν το τελευταίο σε υψος και το βολεύονται πολύ και το άλλο πολύ ψηλο 2,30 με μικρή βάση και μικρά ραφάκια και επειδή εχω μεγαλόσωμες γατες (Ο Σεβαχουλης μου ειναι 7,300 ) για να μην κινδυνεύουν να πέσουν το έχω στηρίξει με σιδερένια στηρίγματα στον τοίχο.
Και τα δυο παραπάνω γατόδεντρα που ειδα της Ιοκάστης και το άλλο το μπλε ειναι πιστεύω καλά για γατες οχι πολύ ενεργητικές.
Δεν μου φαίνεται αρκετά σταθερή η βάση των πρώτων 2 για το ύψος τους.

Να το δικό μας (με το μικρούλη μου να απολαμβάνει υπνάκο).. (Δώρα μου ειδού) αυτή η βάση κατά τη γνώμη μου είναι ιδανική.. και το γατόδεντρο έχει πολύ βάρος και δεν πέφτει με τίποτα. Κρίμα που δεν βγαίνει στο ψηλότερο επίπεδο ο χέστης

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:19, 09-02-11:

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:27, 09-02-11:

Κι απο οτι βλεπεις το λατρευουν,θα ηθελα βεβαια να ειναι λιγο ψηλοτεροι οι στυλοι για να μπορει να τους χρησιμοποιει ανετα κι ο καημενος ο Yogi,αλλα τι να κανουμε...

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:55, 09-02-11:

Άπαικτο!!!! Και στέρεα βάση!! Η Εριέττα σου στο πρώτο βίντεο είναι απίστευτη!! Και αυτά τα ''κροουτ'' που βγάζει..
Στο δεύτερο βίντεο όμως (γιατί δεν τα έχω δει ακόμα όλα κυριολεκτικά... δεν έχω λόγια!! Έχεις σιαμαίο;;;; Είναι η αδυναμία μου!!! Είναι θηλυκό/αρσενικο.. ξέρω πως είναι off topic αλλά πες μου τι χαρακτήρα έχει;; Κι αν δεν μπορούμε να το συζητήσουμε εδώ αν μπορείς δώσε link ..
Όσο για το γατόδεντρο.... δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο μικρούλης μου δεν παίζει.. Και γενικά αν του πάρω παιγνίδι όπως το catit senses αν το χεις ακουστά... Τα αγνοεί παντελώς... Μόνο με τον ''πιπιρίλλο'' του παίζει (ένα ποντίκι), ένα πουλί που κάνει "τσίρπι τσίρπι" δεμένο σε σκοινί που του παίζω εγώ βασικά και με τα λαστιχάκια των μαλλιών μου... η με κομματάκια σουβλάκι ή ξέρω γω κανένα κουκουνάρι... Καημό το χω να του πάρω κι εγώ ένα παιγνίδι και να το τιμήσει

Παράθεση

Psika

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Psika
H Psika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάρα πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H Psika έγραψε στις 20:57, 09-02-11:

Moukelis καταπληκτικά βιντεάκια. Μιλάμε η γατοπαρέα σου κάνει πάρτυ κανονικά!Ζήλεψα πρέπει να πάρω και εγώ γατόδεντρο και από ότι είδα και στα βιντεάκια είναι ένας τρόπος να παίζουν και μαζί τα γατούνια!Πόσο το έχεις πάρει;

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:03, 09-02-11:

Καλά ο Yogi είναι ο βασιλιάς του γατόδεντρου... όταν δεν πέφτει κάτω βέβαια!! Όσο για το Σείριο κάποια στιγμή προβληματίζεται αν αξίζει το κόπο να κυνηγήσει και λίγο την ουρά του... πολύ δελεαστική του φαίνεται!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:20, 09-02-11:

Kατ'αρχην ευχαριστουμε για τα γλυκα σας λογια.Jejebel εχω μια σιαμεζουλα,τη λένε Μόιρα και σε ένα μήνα θα γίνει τριών ετών.
Το γατόδεντρό μας το πήραμε από το γερμανικό online κατάστημα που έβαλε ο Βασιλης πιο πανω,όταν το πήρα εγώ νομίζω κόστιζε 80 ευρώ και κάτι.Βολεύει πολύ γιατί έχει σταθερή βάση,και τα δικά μου είναι...βαρεων βαρών.ο ΥοΥο ειναι κοντα στα επτα κιλα,και ειδατε ποσο κουνιεται οταν ανεβαινει.Η Εριεττα ειναι τεσσερα,και κουνιεται ελαχιστα (το γατοδεντρο,γιατι αυτη ειναι σαν πυραυλος,ολη μερα σαν τρελη παιζει,ειναι και της ηλικιας βεβαια,ολα τα γατακια ετσι κανουν).Παιζουν ολα μαζι,μονο στα κουτια δεν πολυμπαινουν,κυριως γιατι μαλλον δε χωραει πλεον κανεις αλλος απο τη Μόιρα.Τωρα με τα μωρα νομιζω οτι θα γινει ενας χαμος και θα αξιοποιηθουν επιτελους και τα κουτια.
Μπορει ο γατουλης σου να ειναι του...εναλλακτικου παιχνιδιου.Βεβαια βοηθα πολυ το να εχουν και παρεουλα για να παιζουν,γιατι οσο να'ναι αλλη επικοινωνια εχουν οι γατουλες μεταξυ τους.

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Η Εριέττα σου στο πρώτο βίντεο είναι απίστευτη!! Και αυτά τα ''κροουτ'' που βγάζει..
Η Εριεττα ειναι πεπεισμενη οτι ειναι περιστερι,κι οχι γατα.Ελπιζω μεγαλωνοντας να συμφιλιωθει με τη φυση της.
Έχεις σιαμαίο;;;; Είναι η αδυναμία μου!!! Είναι θηλυκό/αρσενικο.. ξέρω πως είναι off topic αλλά πες μου τι χαρακτήρα έχει;; Κι αν δεν μπορούμε να το συζητήσουμε εδώ αν μπορείς δώσε link ..
Ειναι πολυ "κολλημενα" με τον ανθρωπο τους ζωα.Πολυ τρυφερα,ομιλητικα,η σχεση που αναπτυσσουν μαζι σου ειναι σαν αυτη του σκυλου,σε ακολουθουν,θελουν παντα να εισαι μαζι τους και να ασχολεισαι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 12-02-11 στις 19:02. Αιτία: merge
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 22:22, 09-02-11:

Εμείς δεν έχουμε πάρει. Στις γάτες αρέσει;

hello! Ειναι κανεις εδω;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 10-02-11 στις 00:44. Αιτία: merge
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 22:30, 09-02-11:

Γειά σου Μαυρούλη!!! Καλώς μας όρισες!!!

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 22:30, 09-02-11:

Να σου πω την αληθεια ο δικος μου το λατρευει...μπορει να ασχολειται ωωωρες μαζι του
Αλλες γατες παλι ουτε να το φτυσουν
Τι να σου πω ... αναλογα με τον χαρακτηρα και την προσωπικοτητα της γατας!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 00:48, 10-02-11:

Ειναι πολυ "κολλημενα" με τον ανθρωπο τους ζωα.Πολυ τρυφερα,ομιλητικα,η σχεση που αναπτυσσουν μαζι σου ειναι σαν αυτη του σκυλου,σε ακολουθουν,θελουν παντα να εισαι μαζι τους και να ασχολεισαι.
ναι οντως, ετσι ειναι τα βιρμανακια
α σορρυ, για τα νορβηγακια ελεγες

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 00:51, 10-02-11:

Βασικα για τα σιαμ ελεγα τρελαμενε γατοπατερα.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 01:27, 10-02-11:

Βασικα για τα σιαμ ελεγα τρελαμενε γατοπατερα.
oops, αυτο παθαινει οποιος δεν διαβαζει ολοκληρα τα ποστ.

Ειπες καλο λογο για τη Μοιρα? Περιεργο.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 01:31, 10-02-11:

Και βεβαια ειπα,αλλα εσεις καλο λογο θεωρειτε μονο να λεμε οτι ειναι η πιο ωραια και η πιο εξυπνη γατα του σπιτιου.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:25, 10-02-11:

Η Εριεττα ειναι πεπεισμενη οτι ειναι περιστερι,κι οχι γατα.Ελπιζω μεγαλωνοντας να συμφιλιωθει με τη φυση της.

Είναι εκπληκτικά όμορφα γατιά... Τα βλέπω και .... τι να πω.. με συναρπάζουν!! Να τη χαίρεσαι όπως και όλα τα άλλα μωρά σου!! Μακάρι να μπορούσα να πάρω και δεύτερο γατί... αλλά ο δικός μου θα φρικάρει.. Είναι πολύ κτητικός και κακομαθημένος μικρούλης...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:45, 10-02-11:

Ευχαριστω παρα πολυ!
Κι ο Σειριος μου ηταν ετσι παλιοτερα,η συμβιωση ομως και με αλλες γατες τον εκανε πιο κοινωνικο,πιο συγκαταβατικο,και πιο τρυφερο γατουλη.Εσυ ξερεις καλυτερα.

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,044 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 11:12, 11-02-11:

Δεν μου φαίνεται αρκετά σταθερή η βάση των πρώτων 2 για το ύψος τους.

Να το δικό μας (με το μικρούλη μου να απολαμβάνει υπνάκο).. (Δώρα μου ειδού) αυτή η βάση κατά τη γνώμη μου είναι ιδανική.. και το γατόδεντρο έχει πολύ βάρος και δεν πέφτει με τίποτα. Κρίμα που δεν βγαίνει στο ψηλότερο επίπεδο ο χέστης
Eιναι πολύ σταθερή η βάση τους και να φανταστεις πως τα γατιά μου ειναι ολα βαριά. 7,3 κιλά, 5κ, 6κ, 3,5κ και μια χαρά κρατάει.
Εχουμε κι εμεις σαν το παραπάνω που έβαλες κ ειναι κι αυτό σταθερό αλλα οταν π.χ ορμάει με φόρα ο ένας απ τους γάτους μας των 5 κιλών το παίρνει παραμαζωμα και το ρίχνει κάτω αν δεν το έχω σφηνώσει να ακουμπά σε τοιχο πάντα...

Αρχική Δημοσίευση από mrniceguy
ναι οντως, ετσι ειναι τα βιρμανακια
α σορρυ, για τα νορβηγακια ελεγες
α σόρρυ τα σιβηρικά (και τα περσικά κ βρετανικά... χιχιχιχι μην με ακούσει κανεις για τα περσοβρετανάκια γιατι χάθηκα)

Αρχική Δημοσίευση από mrniceguy
oops, αυτο παθαινει οποιος δεν διαβαζει ολοκληρα τα ποστ.

Ειπες καλο λογο για τη Μοιρα? Περιεργο.
Ειδες Βασίλη μου???? Ειπε τελικά για το Μοϊράκι μας ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ γιατι ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:32, 11-02-11:

Προκατειλημμενοι.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 22:37, 11-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από staman2
Eιναι πολύ σταθερή η βάση τους και να φανταστεις πως τα γατιά μου ειναι ολα βαριά. 7,3 κιλά, 5κ, 6κ, 3,5κ και μια χαρά κρατάει.
Εχουμε κι εμεις σαν το παραπάνω που έβαλες κ ειναι κι αυτό σταθερό αλλα οταν π.χ ορμάει με φόρα ο ένας απ τους γάτους μας των 5 κιλών το παίρνει παραμαζωμα και το ρίχνει κάτω αν δεν το έχω σφηνώσει να ακουμπά σε τοιχο πάντα...

α σόρρυ τα σιβηρικά (και τα περσικά κ βρετανικά... χιχιχιχι μην με ακούσει κανεις για τα περσοβρετανάκια γιατι χάθηκα)

Ειδες Βασίλη μου???? Ειπε τελικά για το Μοϊράκι μας ΚΑΛΟ ΛΟΓΟ γιατι ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ!
καποιος φουρνος θα γκρεμιστει οπου να ναι

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 16:00, 12-02-11:

γατοδεντρο σαλονιου:

γατοδεντρο υπνοδωματιου:

ενδεχομενο μελλοντικο γατοδεντρο για το μπαλκονι:

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 16:43, 12-02-11:

Πες μας την εμπειρία σου! Είναι σταθερά αυτά που έχεις πάρει;

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 09:51, 16-02-11:

το πρωτο εχει τη δυνατοτητα να σφηνωσει στο πανω τοιχο του σαλονιου κατι που το κανει πολυ σταθερο. Επειδη ομως το μετακινω συχνα δεν το εχω σφηνωμενο με αποτελεσμα να κανει σαν τραμπολινο οταν ανεβαινει ο Quentin. Μεχρι στιγμης παντως δεν εχει δημιουργηθει καποιο προβλημα.

Το δευτερο ειναι πιο μικρο και πιο σταθερο αλλα με μικρο καλαθακι που ειναι προβλημα για τον Quentin που μεγαλωνει και αρχιζει να μην πολυχωραει. Συνηθως μπαινει για να κοιμηθει. Ευτυχως η trixie σου δινει τη δυνατοτητα να αγορασεις ξεχωριστο καλαθακι μεγαλυτερου μεγεθους και να το αντικαταστησεις.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:00, 16-02-11:

χμ, καλο αυτο που σου αλλαζει το καλαθακι! Τωρα τελευταια εχω αρχισει να βλεπω γατοδεντρα με κορμο δεντρου. Μου φαινονται πολυ ομορφα και ειναι πιο κοντα στο φυσικο περιβαλλον της γατας, αλλα αναρωτιεμαι αν θα μπορουν να σκαρφαλωνουν με ευκολια (λειπει ο φλοιος του κορμου και ειναι λεια η επιφανεια)

Παράθεση

3stela3 (στελλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3stela3
H στελλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 178 μηνύματα.

H 3stela3 η εμμα!ειναι βασσιλισα και αγαπημενη! έγραψε στις 23:25, 19-03-11:

πολυ ομορφο.και με τις κουρτινες ταιριαζει!

Παράθεση

STELIOS34

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη STELIOS34
Ο STELIOS34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O STELIOS34 έγραψε στις 09:33, 16-10-11:

καλημερα σε ολους

προσφατα η οικογενεια μου μεγαλωσε με ενα γατακι. σκεφτομαι αντι για ονυχοδρομιο να του παρω ενα κορμο δεντρου να ξινει τα νυχια του αλλα το θεμα μου ειναι αν πρεπει να βγαλω τον φλοιο η οχι.

ευχαριστω πολυ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,689 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:37, 16-10-11:

Εγω εχω στα δικα μου ,εκτος απο το ονυχοδρομιο,και κορμο δεντρου.Ελιας συγκεκριμενα.Βασικα ηταν απο τα κουτσουρα που χρησιμοποιουσα στο τζακι.
Ενα θα σου πω..ο μπουκακος μου δεν παει ΠΟΤΕ στο ονυχοδρομιο.Μονο σε αυτον το κορμο.
Γιατι να τον βγαλεις τον φλοιο;Εγω εννοειται πως δεν τον εχω βγαλει.Και εξω να ζουσε..δεν θα τα εξυνε σε αποφλοιωμενο κορμο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

STELIOS34

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο STELIOS34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O STELIOS34 έγραψε στις 10:41, 16-10-11:

αυτο σκεφτικα και εγω αλλα ειπα ας κανω μια ερωτιση.
τον εχεις καρφωσει καπου?
εμενα μια φιλη μου θα μου δωσει ενα κουτσουρο απο αυτα για το τζακι της...
λες να ψαξω και εγω για ελιας? ισως το δευτερο

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,689 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:44, 16-10-11:

Δεν τον εχω καρφωσει πουθενα.Ηταν οτι επρεπε για ονυχοδρομιο.Χοντρο κουτσουρο,οχι πολυ ψηλο..και ισια κομμενο.Στεκεται δηλαδη μια χαρα.Απλα τον εχω σχεδον ακουμπιστα στον τοιχο,επειδη ειναι και γομαρι ο μπουκακος..μπας και τον ριξει κατω απο το βαρος..

Παράθεση

STELIOS34

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O STELIOS34 έγραψε στις 10:52, 16-10-11:

μια χαρα
εγω λεω να βρω καποιον να ειναι ελαφρως γερμενος και να στεκετε σε δυο κλαδια
θα δω οτι βρω και θεωρησω καλυτερο

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:09, 16-10-11:

Κι εμένα προτιμά ένα κορμό που του έχω στην αυλή. Είναι ελαφρώς γυρτός και τον έχω στερεώσει ανάμεσα στον τοίχο και την λεκάνη ενός μικρού δέντρου. Δεν υπάρχει λόγος να αφαιρέσεις τον φλοιό.

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mauros Gatos
H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 11:53, 28-08-12:

Καλημερα! Βαλαμε στο ματι αυτο το γατοδεντρο https://www.amazon.com/Leopard-Skin-C...ords=cats+tree

για τον γατο μου ο οποιος ειναι 6μιση κιλα(θα παρει ακομα). Πρωτη φορα θα παρουμε κατι τοσο μεγαλο και θα ηθελα την γνωμη σας. Ακομα τιμη δεν εχουμε βγαλει,ουτε μεταφορικα,ουτε υψος και τα λοιπα. Στο περιπου παμε. Αλλα σε αλλα site στην Ελλαδα δεν εβγαζα ακρη και μου φαινοντουσαν πανακριβα για το μεγεθος τους. Αν εχετε καποιο site υποψην (τα περισσοτερα τα εχω ψαξει),με μεγαλη μου χαρα να το κοιταξω! Ευχαριστω!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 12:22, 28-08-12:

έχει και στο e-bay φτηνά, αυτό στο amazon είναι πολύ ωραίο

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Lina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

H Mauros Gatos έγραψε στις 12:27, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από MAYROULIS
έχει και στο e-bay φτηνά, αυτό στο amazon είναι πολύ ωραίο
Ναι το ξερω! Θα συγκρινουμε τιμη γατοδεντρου και μεταφορικα και θα δουμε απο που θα το παραγγειλουμε! Στο αμαζον εχει τεραστια ποικιλια παντως! Αν εκανα καλα την μετατροπη, 54 λιρες ειναι περιπου 69 ευρω. Ουαου! Για τοσο μεγαλο ειναι τελεια η τιμη! Να δει ενας φιλος μας και τα μεταφορικα που παραγγελνει απο αμαζον και θα δουμε.Απο σταθεροτητα πως το βλεπεις? Εχεις εμπειρια σε μεγαλα γατοδεντρα?

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 16:06, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Mauros Gatos
Απο σταθεροτητα πως το βλεπεις? Εχεις εμπειρια σε μεγαλα γατοδεντρα?
όχι δεν έχουμε γατόδεντρο (ο Μαυρούλης βρίσκει πιο ευρηματικούς τρόπους να περνάει την ώρα του ), δεν έχουμε και πολύ χώρο

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 16:09, 28-08-12:

έχει πολύ ωραία γατόδεντρα το amazon αλλά τα μεταφορικά είναι πάρα πολλά! το ψάξαμε και εμείς πρόσφατα και τελικά φτιάξαμε μόνοι μας! θα ανεβάσω σε λίγο φοτο, αν και δεν έχει ολοκληρωθεί γιατί ψάχνουμε για μοκέτα να το ντύσουμε! πάντως κόστισε 20 ευρώ για τα ξύλα (αυτά στο amazon είναι απο σωλήνα pvc) και η μοκέτα ανάλογα... περίπου 30-40ευρώ σύνολο!

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 17:56, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από rodirdi
έχει πολύ ωραία γατόδεντρα το amazon αλλά τα μεταφορικά είναι πάρα πολλά! το ψάξαμε και εμείς πρόσφατα και τελικά φτιάξαμε μόνοι μας! θα ανεβάσω σε λίγο φοτο, αν και δεν έχει ολοκληρωθεί γιατί ψάχνουμε για μοκέτα να το ντύσουμε! πάντως κόστισε 20 ευρώ για τα ξύλα (αυτά στο amazon είναι απο σωλήνα pvc) και η μοκέτα ανάλογα... περίπου 30-40ευρώ σύνολο!
Μεχρι 100 τα διαθετουμε. 69 ευρω ειναι το γατοδεντρο. Ποσο πια να ειναι τα μεταφορικα? Στα δικα μας τα μεγαλα γατοδεντρα με δυο κρυψονες κανουν πανω απο 200 ευρω.

Περιμενουμε φωτο!

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 19:03, 28-08-12:

το συγκεκριμένο δέντρο είναι στο amazon αμερικής (το πουλάει όμως άλλη εταιρία) και όχι το αγγλικό, για την ακρίβεια δεν το στέλνουν καν ελλάδα. αν θές κοίτα στο αγγλικό!

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 20:20, 28-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από rodirdi
το συγκεκριμένο δέντρο είναι στο amazon αμερικής (το πουλάει όμως άλλη εταιρία) και όχι το αγγλικό, για την ακρίβεια δεν το στέλνουν καν ελλάδα. αν θές κοίτα στο αγγλικό!
Σε ευχαριστω για την διευκρινηση γιατι τοσες ωρες νομιζα οτι ημουν στης Αγγλιας η ασχετη! Φτου και παλι απο την αρχη να ψαχνουμε.Κριμα και ειχαμε χαρει με το αλλο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Selina Kyle : 26-09-12 στις 19:00. Αιτία: split
Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 22:33, 28-08-12:

Ατυχησα.Βρηκα 2 γατοδεντρα ενα στο amazon αγγλιας ενα στο e-bay και κανενα απο τα δυο δεν ερχονται Ελλαδα. Τα νευρα μου. Που θα βρουμε ρε παιδια μεγαλο γατοδεντρο σε καλη σχετικα τιμη? Βρηκα και αυτο απο Ελλαδα https://www.culpret.gr/culpret/home.php?cat=63 αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι λεει "Οι υπηρεσίες μας απευθύνονται προς τους επαγγελματίες του κλάδου (pet shops, κτηνίατροι κ.α.)
Δηλαδη εμεις οι ιδιωτες δεν μπορουμε να αγορασουμε? Τραγικο!

Παράθεση

sophia1 (Σοφια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sophia1
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές στον κήπο,αυτές που κάνουν χχχχχχχχχχχ και δεν σε αφήνουν να πλησιάσεις και πολύ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H sophia1 έγραψε στις 19:30, 29-08-12:

τηλεφωνείς,και σου λένε με ποιά καταστήματα συνεργάζονται και το παραγγέλνεις...έτσι έκανα εγώ,με κλουβί για παπαγάλο!!

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 20:17, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από sophia1
τηλεφωνείς,και σου λένε με ποιά καταστήματα συνεργάζονται και το παραγγέλνεις...έτσι έκανα εγώ,με κλουβί για παπαγάλο!!
Ευχαριστω! Μια τελευταια προσπαθεια στο amazon για αλλο γατοδεντρο και μετα θα επικοινωνησω με το αλλο καταστημα.Αν δεν βγαλω ακρη ουτε με αυτο,θα ξεκινησουμε να μαζευουμε τα υλικα να το κατασκευασουμε μονοι μας οπως και η Τονια παραπανω!

Παράθεση

Mauros Gatos (Lina)

Δραστήριο Μέλος

H Mauros Gatos έγραψε στις 20:48, 29-08-12:

Λοιπον παιδες κοιταχτε τι βρηκα μολις και καραεντυπωσιαστηκα! https://www.yeepet.com/includes/ckfin...e-cat-tree.jpg

Δεν εχω ξαναδει κατι αντιστοιχο! Ειναι πανευκολο στην κατασκευη του και φυσικα πιο κοντα στο φυσικο περιβαλλον της γατας! Εχουμε και την αδεια να κοψουμε κατι αχρηστα δεντρακια που εχουμε στο περιβολι και ενοχλουν,οποτε θα το αρχισουμε! Καταπληκτικο?Κοτσαρεις και ψευτικα φυλλα-λουλουδια φτιαχνεις και ραφακια και κρυψωνες και γινεται τελειο!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους