Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,088 εγγεγραμμένα μέλη και 713,368 μηνύματα σε 22,477 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 504 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σεξουαλική ωρίμανση και στείρωση στα αρσενικά

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,673 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:03, 12-12-19:

Πριν λίγη ώρα στο καθιερωμένο κρεσέντο των 04:00-07:00 έκανε το ίδιο: μπήκε στην άμμο, και τα έκανε όλα λίμπα. Η τουαλέτα του μετακινήθηκε λίγα εκατοστά, λίγο παραπάνω και θα χτύπαγαν τηλέφωνα στο Γεωδυναμικό.
δεν παιζεσαι,τα περιγραφεις φοβερα!

(καβαλούσε το μπράτσο μου με το λιλί έξω)

Λοιπον,οκ στα σιγουρα τιποτα δνε μπορω να σου πω,γεγονος ειναι οτι οταν ειναι στα ντουζενια τους λογικα αναστατωνουν το σιμπαν...Σημασια εχει οτι θα τον πατε για στειρωση,οποτε θα ξεγνιασετε και εσεις και θα ηρεμισει ο πολλα βαρυς και πολυ αντρακλας ρε παιδι μου Genji .Πολυ ορεξατος μας βγηκε.6 μηνων σκατο!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη filakas
Ο filakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O filakas έγραψε στις 19:02, 23-01-21:

Γεια σας, στειρωσα προσφατα τρια αρσενικα αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα μεχρι στιγμης.Συνεχιζουν να σημαδευουν τον χωρο και το ενα θελει να βγαινει εξω οπως πρωτα , η μονη διαφορα οτι το ενα δεν φωναζει οπως πρωτα.Ο γιατρος μου ειπε οτι θελει χρονο μεχρι να φυγουν οι ορμονες αλλα δεν διευκρινησε ποσο χρονο θελουν. Τι γνωριζετε απο την δικια σας εμπειρια ?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,673 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:31, 24-01-21:

Αρχική Δημοσίευση από filakas
Γεια σας, στειρωσα προσφατα τρια αρσενικα αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα μεχρι στιγμης.Συνεχιζουν να σημαδευουν τον χωρο και το ενα θελει να βγαινει εξω οπως πρωτα , η μονη διαφορα οτι το ενα δεν φωναζει οπως πρωτα.Ο γιατρος μου ειπε οτι θελει χρονο μεχρι να φυγουν οι ορμονες αλλα δεν διευκρινησε ποσο χρονο θελουν. Τι γνωριζετε απο την δικια σας εμπειρια ?
Καλημερα. Ετσι ειναι οπως το ειπε ο γιατρος.Καταρχην πρεπει να πεσουν οι τιμες των ορμονων στον οργανισμο τους και αυτο δεν γινεται αμεσως. Επισης απο η στιγμη που ισως αργησαν να στειρωθουν,δηλαδη ηδη σημαδευαν τον χώρο και απεκτησαν αυτη τη συνηθεια, θα χρειαστει καποιος χρονος να την κοψουν, για αυτο λεμε οτι καλο ειναι και τα αρσενικα να στειρωνονται νωρις,πριν αποκτησουν τη συνηθεια να σημαδευουν για να μην τους μεινει αυτη η συνειθεια.Εμενα για παραδειγμα ο δικος μου γατος τον στειρωσα 8 μηνων παρακαλω οχι και απο 6 που στειρωνουν αλλοι,αλλα επειδη δεν ειχε ξεκινησει να σημαδευει ποτε δεν το εκανε.

Το ποσο χρονο θα παρει δεν το ξερω. Ε...δεν φανταζομαι και παρα πολυ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

filakas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη filakas
Ο filakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O filakas έγραψε στις 12:27, 24-01-21:

Ευχαριστω για την απαντηση, ελπιζω να ειναι λιγοτερο απο μηνα ο χρονος που χρειαζεται, μου φαινεται σαν να ηρεμησαν λιγο.
Ο κτηνιατρος μου ειπε απο 6 μηνων στειρωνονται εγω ομως διαβασα οτι πρεπει απο 8 διοτι επηρεαζεται η αναπτυξη τους λογο ορμονων.Τα δικα μου ειναι ισως λιγο παραπανω απο ενα χρονων .Η τροφη για στειρωμενες ειναι για να μην παρουν βαρος μου ειπε ο κτηνιατρος και υπαρχει αλλη τροφη για προβληματα του ουροποιητικου, για ουροληθιαση που τον ρωτησα η οποια ειναι πανακριβη, αλλα μου ειπε ειναι σπανιο να συμβει τετοιο προβλημα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους