Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 131,899 εγγεγραμμένα μέλη και 713,783 μηνύματα σε 22,535 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 516 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες για την άμμο

kyveli

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kyveli
H kyveli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (περίπου 30 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H kyveli έγραψε στις 08:00, 16-06-09:

Δεν τη ρίχνω ολόκληρη, αλλά σα να λέμε το 1/3 σε κάθε δόση και έπειτα καθαρίζω τα τσισομπαλάκια και τα "αστεράκια" τους. Πόσα γατάκια έχεις και τη ρίχνεις όλη?!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,024 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:34, 18-06-09:

Ενα εχω,το Σηφη μου....Απλα θελω να εχει μπολικο πραμα να σκαψει γιατι αλλιως πιανει πατο! Καλα τωρα ριχνω τη μιση....Εχω και μεγαλη αμμολεκανη μπορει να φταιει αυτο! Α!μερικες αμμοι λενε να ριξεις μια στρωση παχους 5 εκ. Δεν ειναι παρα πολυ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria p

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria p
H maria p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

H maria p έγραψε στις 23:37, 22-06-09:

κορίτσια βρήκα εδώ στο Χαλάνδρι στην Ζωοφιλία την Biocats. Πήρα την πράσινη σήμερα ,δεν την έβαλα ακόμα, θα σας πω μόλις αποκτήσω εμπειρία.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 11:32, 23-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από maria p
κορίτσια βρήκα εδώ στο Χαλάνδρι στην Ζωοφιλία την Biocats. Πήρα την πράσινη σήμερα ,δεν την έβαλα ακόμα, θα σας πω μόλις αποκτήσω εμπειρία.

μπραβο, ειναι κοντα σου ! για πες μας εντυπωσεις οταν τη δοκιμασεις.......

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:01, 26-08-09:

Απο καιρό ήθελα να μάθω και να δοκιμάσω την κρυσταλική άμμο.
Την προηγούμενη βδομάδα έφερε δοκιμαστικά το Aldi μια κρυσταλική άμμο τα 8 λίτρα περίπου 8Ευρώ.
Στην συσκευασία γράφει PowerCat-πυριτική άμμος για γάτες.Επειδή και η shah που πέρνω απ'αυτούς και την αναμιγνύω με την EverClean, ανάλογα με την τιμή της πάντα(4 ευρώ), δεν την θεωρώ τόσο χάλια,είπα να την δοκιμάσω
Η απορία μου(όσο χαζή και να είναι) είναι πώς χρησιμοποιείται αυτήη άμμος?Επειδή ακολούθησα τις συμβουλές τις συσκευασίας ανακάτεψα ίση ποσότητα της παλιάς(εβαλα EverClean) με την καινούργια PowerCat.Ετσι πρότινε ο κατασκευαστής στην συσκευασία, για δύο βδομάδες, σαν μεταβατικό στάδιο.Το πρόβλημά μου είναι πώς καθαρίζεται αυτή η άμμος?
Σας μεταφέρω τι λέει στην συσκευασία
Κάθε φορά που η γάτα σας χρησιμοποιεί τη λεκάνη, η υγρασία απορροφάται εντός δευτερολέπτων από τους μεμονωμένους κόκκους, που διαθέτουν πολλούς πόρους, η άμμος παραμένει στεγνή και εμποδίζεται ο σχηματισμός βακτηριδίων.Οι κόκκοι PowerCat εξουδετερώνουν την οσμή των περιτωμάτων, ενώ δεν μεγαλώνουν,καθώς η υγρασία απορροφάται.Η απορροφούμενη υγρασία εξατμίζεται, αργότερα χωρίς να αφήνει οσμή.
Και στα πλεονεκτήματα λέει
-Απορροφα τα ούρα
-Εξουδετερώνει τις οσμές
-Εμποδίζει τον σχηματισμό βακτηριδίων
-Χωρίς ακάθαρτους σβόλους και υγρά άργιλο
-Δεν κολλάει στις πατούσες
-Δεν αφήνει σκόνη
-Χωρία άρωμα
-Ελαφριά
-Μη τοξικά
-Φυσικό προιόν- βιοαποδομήσιμο-Ασφαλές για την γάτα σας και το περιβάλλον
Επειδή εγώ την έχω αναμίξει με την άλλη η οποία φυσικά σχηματίζει τους σβόλους, δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.
Εχει κανείς εμειρία από παρόμοιες άμμους?
Πάντος και οι δύο γάτες μου, την δέχτηκαν μάλλον θετικά θα έλεγα.
Και μάλιστα ο Αρης(που πάντα επιθερωρεί την αλλαγή της άμμου) μπήκε αμέσως στην λεκάνη και έπαιζε για ώρα πατώντας την με τις πατούσες του γιατί οι κρύσταλοι εβγάζαν έναν χαρακτηριστικό ήχο.
Συγνώμη γι το μεγάλο post

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:05, 26-08-09:

Πετας μονο τα στερεα κοπρανα Νικη μου,αν θες ακομα και μεσα στην τουαλετα (εφοσον βαζεις μνο κρυσταλλικη,οχι τωρα που ειναι μιση μιση).

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:16, 26-08-09:

Η απορία μου είναι(και όχι μόνο δική μου αλλά και η Ζήνα που την πήρε για δοκιμή, το ίδιο αναρωτιώταν) αυτοί οι κρύσταλοι που χρωματίζονται κίτρινοι αφαιρούνται ή δεν πειράζει να τους αφήνω.
Επειδή γύρω από τα ούρα δεν σχηματίζονται σβόλοι, αυτοί οι χρωματισμένοι κρύσταλλοι παραμένουν μεμονομένοι και απομακρύνονται(αν χρειάζεται δηλαδή) δύσκολα, μάλλον πρέπει να έχεις φτυαράκι με πολύ πυκνές τρύπες.
Σόρρυ για την πολύ αναλυτική περιγραφή.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:17, 26-08-09:

Οχι δεν τους απομακρυνεις,απλα οταν κιτρινισει η μεγαλυτερη ποσοτητα την πετας ολη.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:19, 26-08-09:

(Ξανα)ευχαριστώ Δωράκι!!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:22, 26-08-09:

Δεν κανει τιποτα.Εμενα παντως ο Σειριος μετα απο την πρωτη εβδομαδα δεν πηγαινε στην αμμο...μαλλον του μυριζαν τα ουρα σκομα κι αν εμενα δε μου μυριζαν παρα μονο οταν ανοιγα την αμμολεκανη.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:43, 26-08-09:

Πρός το παρόν μάλλον θετικές είναι οι πρώτες εντυπώσεις
Σίγουρα εμένα δεν μου μυρίζει καθόλου(και μιλάμε για δύο γάτες με μία αμμολεκάνη σε μπάνιο χωρίς παράθυρο, μόνο με εξαερισμό) φαίνεται να μην τους πειράζει η αλλαγή, ίσως βοήθησε το μισό-μισό.
Η αλήθεια είναι ότι δεν κλείσαμε ακόμη βδομάδα, το Σάββατο την πρωτοχρησιμοποίησα.Πάντος από τα πρώτα μειονεκτήματα είναι ότι πάλι κολλάει στα πατουσάκια τους(μάλλον απ'αυτό δεν γλυτώνεις ποτέ) και μου την μεταφέρουν στο σπίτι αλλά επειδή είναι μεγαλούτσικοι οι κρύσταλοι, τους καθαρίζω εύκολα με ηλεκτρ.σκουπάκι.
Το μεγάλο μειονέκτημα της EverClean ήταν η ψιλή άμμος σκόρπια γύρω από την λεκάνη τους, σε όλο το μπάνιο και ακόμη και στο σπίτι.Μονίμως με μιά σκούπα και ένα φαράσι ήμουνα.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 22:08, 26-08-09:

μπορεί καποιος που χρησιμοποιησε everclean fresh guard και την biocats την πρασινη να μου τις συγκρίνει λίγο(ποιοτητα, τιμη στην 10κιλη)? εγώ χρησιμοποίησα την πρώτη και εμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά η τιμή της με ξενίζει..επίσης να μου πείτε ποια είναι η catsan που κανει σβολάκια..κι αν έχετε ακούσει την pura καθόλου..ευχαριστώ

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:11, 26-08-09:

Εγω εχω χρησιμοποιησει τις δυο πρωτες.Κι εγω λογω τιμης την αλλαξα,και τωρα τελευταια σαν να ειχε χαλασει λιγο και η ποιοτητα της και λασπωνε πολυ στον πατο.Η biokat's η πρασινη μας βγαζει με δυο αμμολεκανες (η μια ειναι κλειστη και θελει πολυ για να γεμισει) και τεσσερις γατες,τρεις εβδομαδες.Εμενα μου αρεσει,ειναι πιο φθηνη και κανει την ιδια δουλεια πανω κατω.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,378 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 22:15, 26-08-09:

ευχαριστώ πολύ!!!

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,024 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:42, 27-08-09:

Που θα βρω την biokats ρε παιδια?

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 16:15, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
Που θα βρω την biokats ρε παιδια?

ρωτας για οπου να ναι στην αθηνα? γιατι στην περιοχη σου δεν ξερω που.....

Παράθεση

starter

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη starter
H starter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 538 μηνύματα.

H starter έγραψε στις 17:24, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Απο καιρό ήθελα να μάθω και να δοκιμάσω την κρυσταλική άμμο.
Την προηγούμενη βδομάδα έφερε δοκιμαστικά το Aldi μια κρυσταλική άμμο τα 8 λίτρα περίπου 8Ευρώ.
Στην συσκευασία γράφει PowerCat-πυριτική άμμος για γάτες.Επειδή και η shah που πέρνω απ'αυτούς και την αναμιγνύω με την EverClean, ανάλογα με την τιμή της πάντα(4 ευρώ), δεν την θεωρώ τόσο χάλια,είπα να την δοκιμάσω
Η απορία μου(όσο χαζή και να είναι) είναι πώς χρησιμοποιείται αυτήη άμμος?Επειδή ακολούθησα τις συμβουλές τις συσκευασίας ανακάτεψα ίση ποσότητα της παλιάς(εβαλα EverClean) με την καινούργια PowerCat.Ετσι πρότινε ο κατασκευαστής στην συσκευασία, για δύο βδομάδες, σαν μεταβατικό στάδιο.Το πρόβλημά μου είναι πώς καθαρίζεται αυτή η άμμος?
Σας μεταφέρω τι λέει στην συσκευασία
Κάθε φορά που η γάτα σας χρησιμοποιεί τη λεκάνη, η υγρασία απορροφάται εντός δευτερολέπτων από τους μεμονωμένους κόκκους, που διαθέτουν πολλούς πόρους, η άμμος παραμένει στεγνή και εμποδίζεται ο σχηματισμός βακτηριδίων.Οι κόκκοι PowerCat εξουδετερώνουν την οσμή των περιτωμάτων, ενώ δεν μεγαλώνουν,καθώς η υγρασία απορροφάται.Η απορροφούμενη υγρασία εξατμίζεται, αργότερα χωρίς να αφήνει οσμή.
Και στα πλεονεκτήματα λέει
-Απορροφα τα ούρα
-Εξουδετερώνει τις οσμές
-Εμποδίζει τον σχηματισμό βακτηριδίων
-Χωρίς ακάθαρτους σβόλους και υγρά άργιλο
-Δεν κολλάει στις πατούσες
-Δεν αφήνει σκόνη
-Χωρία άρωμα
-Ελαφριά
-Μη τοξικά
-Φυσικό προιόν- βιοαποδομήσιμο-Ασφαλές για την γάτα σας και το περιβάλλον
Επειδή εγώ την έχω αναμίξει με την άλλη η οποία φυσικά σχηματίζει τους σβόλους, δεν μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.
Εχει κανείς εμειρία από παρόμοιες άμμους?
Πάντος και οι δύο γάτες μου, την δέχτηκαν μάλλον θετικά θα έλεγα.
Και μάλιστα ο Αρης(που πάντα επιθερωρεί την αλλαγή της άμμου) μπήκε αμέσως στην λεκάνη και έπαιζε για ώρα πατώντας την με τις πατούσες του γιατί οι κρύσταλοι εβγάζαν έναν χαρακτηριστικό ήχο.
Συγνώμη γι το μεγάλο post
Α στο καλό!!! Και εμείς την πήραμε και είχα την ίδια απορία και μάλιστα νόμιζα οτι οι κιτρινοι κόκκοι πετιούνται και δεν ήξερα πως να τους απομακρύνω.Πέταξα την μισή αμμολεκάνη για να τους βγάλω και αναρωτιώμουν πως είναι δυνατόν να είναι πιο οικονομική. Στις δικές μου δεν άρεσε ιδιαίτερα βέβαια,προτιμούν την Shah και πηγαίναν στην αμμολεκάνη που ήταν σκέτη. Εμείς δεν έχουμε προβληματα μυρωδιάς ούτε με αυτή.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 18:34, 28-08-09:

Πάντος σήμερα που επισκέφτηκα το Quiko και κοίταξα τις κρυσταλικές άμμους είδα ότι οι τιμές τους για τέτοιες συσκευασίες είναι γύρω στα 7-8 ευρώ.Οπότε δεν ήταν και καμιά καταπληκτική προσφορά.
Εγώ σκεφτόμουνα για πολύ πυκνό φτυαράκι ή κανένα παλιό εργαλείο κουζίνας, σαν σπάτουλα απ'αυτά από σιλικόνη, που δεν έχει καθόλου τρύπες, αν είναι να καθαρίσεις και τους κιτρινισμένους κρυστάλους.
Τώρα που την έχω ανάμικτη την άμμο στην αμμολεκάνη τους και
σχηματίζονται σβόλοι ,όταν τους απομκρύνεις, πετάω και πολλή καθαρή κρυσταλική άμμο.
Θα πρέπει μάλλον να την δοκιμάσω από μόνη της αυτήν την άμμο για να μπορέσω να καταλήξω αν θα την χρησιμοποιώ στο μέλλον.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 22:33, 28-08-09:

Τι γνωμη εχετε για την Catsan που υπαρχει στα σουπερ μαρκετ?Αν και η συσκευασια και η τιμη υποσχοταν πολλα,την εχω λιγοτερο απο 1 εβδομαδα και βρωμαει πολυ
Οσο κι αν σας ακουγετε παραξενο απο οσες εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα μου αρεσε η Carefur εχει πολυ χοντρους κοκκους και δεν βγαζουν τιποτα απ'εξω απο την αμμολεκανη και δε μυριζει καθολου!Ειναι και φθηνη

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 22:34, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
ρωτας για οπου να ναι στην αθηνα? γιατι στην περιοχη σου δεν ξερω που.....
Οπου να'ναι στην Αθηνα!

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 22:37, 28-08-09:

Οπου να'ναι στην Αθηνα!

υπαρχει σε ενα πετ σοπ τερμα αχαρνων. διπλα σε ενα μεγαλο σκλαβενιτη, εκει θα τη βρεις. δε σου δινω αριθμο γιατι αν πας εκει θα το βρεις, ειναι πολυ ευκολο. τερμα αχαρνων.
εκει η περιοχη πρεπει να ειναι συνορα νεα χαλκηδονα-αγιος ελευθεριος

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 22:38, 28-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
υπαρχει σε ενα πετ σοπ τερμα αχαρνων. διπλα σε ενα μεγαλο σκλαβενιτη, εκει θα τη βρεις. δε σου δινω αριθμο γιατι αν πας εκει θα το βρεις, ειναι πολυ ευκολο. τερμα αχαρνων.
εκει η περιοχη πρεπει να ειναι συνορα νεα χαλκηδονα-αγιος ελευθεριος
Ευχαριστω κοκκινομαλλα καλλονη!

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 22:39, 28-08-09:

Ευχαριστω κοκκινομαλλα καλλονη!

καλε μη με δουλευεις παλιοκοριτσο
η καλλονη εισαι εσυ

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 22:50, 28-08-09:

Τι γνωμη εχετε για την Catsan που υπαρχει στα σουπερ μαρκετ?Αν και η συσκευασια και η τιμη υποσχοταν πολλα,την εχω λιγοτερο απο 1 εβδομαδα και βρωμαει πολυ
Οσο κι αν σας ακουγετε παραξενο απο οσες εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα μου αρεσε η Carefur εχει πολυ χοντρους κοκκους και δεν βγαζουν τιποτα απ'εξω απο την αμμολεκανη και δε μυριζει καθολου!Ειναι και φθηνη

Ελενάκι την carrefour δεν την έχω δοκιμάσει,οπότε δεν ξέρω.
Οσο για την catsan,για 4,5 χρόνια, από την αρχή που ήρθε η Μυρτώ, αυτήν χρησιμοποιούσα.Και ήταν μιά χαρά.
Ωσπου ήρθε ο Αρης, φρεσκοστειρωμένος τότε, και δεν μπορούσα να μπώ στο μπάνιο(εκεί είναι η αμμολεκάνη τους) από την μπόχα.Και μιλάμε έφτασα να την αλλάζω όλη κάθε 4-5 μέρες.
Πήρα αυτήν που σχηματίζει σβόλους, την Ever Clean(αλλά έχει πολλές άλλες) και ησύχασα.Δεν μύριζε πιά καθόλου.
Ακόμη και η shah του Aldi απ'αυτήν την άποψη μιά χαρά είναι, δεν μυρίζει τίποτα.
Αφού έχεις αρσενικό γάτο σκέψου το.
Τον Σήφη τον έχεις στειρώσει?

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 22:58, 28-08-09:

Ελενάκι την carrefour δεν την έχω δοκιμάσει,οπότε δεν ξέρω.
Οσο για την catsan,για 4,5 χρόνια, από την αρχή που ήρθε η Μυρτώ, αυτήν χρησιμοποιούσα.Και ήταν μιά χαρά.
Ωσπου ήρθε ο Αρης, φρεσκοστειρωμένος τότε, και δεν μπορούσα να μπώ στο μπάνιο(εκεί είναι η αμμολεκάνη τους) από την μπόχα.Και μιλάμε έφτασα να την αλλάζω όλη κάθε 4-5 μέρες.
Πήρα αυτήν που σχηματίζει σβόλους, την Ever Clean(αλλά έχει πολλές άλλες) και ησύχασα.Δεν μύριζε πιά καθόλου.
Ακόμη και η shah του Aldi απ'αυτήν την άποψη μιά χαρά είναι, δεν μυρίζει τίποτα.
Αφού έχεις αρσενικό γάτο σκέψου το.
Τον Σήφη τον έχεις στειρώσει?
Ναι στειρωμενο ειναι το χοντρουλι μου!Τα αρσενικα μυριζουν πιο πολυ?Δεν το ξερα!Παντως με την catsan και με 2 γατια δεν παλευεται!Ουτε μια βδιμαδα δεν ειναι και θα την αλλαξω αυριο γιατι δεν κρατιεμαι απο τη μποχα! Η αμμολεκανη ειναι στο δωματιο μου μαζι και τα γατια γιατι οι δικοι μου εχουν κολλημα με την ολοκαινουρια τραπεζαρια τους και τα καναπεδοκαλυμματα τους!Αμ περιμεντε να σας ξαναρθω εγω!

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 23:01, 28-08-09:

Ξερεις τι ειναι 2 μηνες να ειναι κλεισμενα μονιμως σε ενα δωματιο τα μωρα μου? Εγω δεν ξαναρχομαι που να παρακαλανε!Τουλαχιστον οχι για τοσο πολυ! Και τσακωνομαι κι ολη την ωρα γιαυτα!Λες και τους ενοχλησαν κιολας!

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 12:54, 01-09-09:

Εγώ χρησιμοποιώ εναλλάξ Everclean και Biocats, όταν τελειώση η μια, συμπληρώνω με τη δεύτερη κι όταν τελειώσει η δεύτερη, έχω ήδη αγοράσει μια συσκευασία της πρώτης... έτσι ισοσταθμίζω την ακρίβεια...
Πάντως, από τότε που μπήκε και δεύτερη γάτα στο σπίτι, έκανα μια τεράστια ανακάλυψη: άμα έχεις δυο γάτες, μαζεύεις τα διπλάσια τσίσα και τα διπλάσια σκατά... if you know what I mean

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 13:17, 01-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Εγώ χρησιμοποιώ εναλλάξ Everclean και Biocats, όταν τελειώση η μια, συμπληρώνω με τη δεύτερη κι όταν τελειώσει η δεύτερη, έχω ήδη αγοράσει μια συσκευασία της πρώτης... έτσι ισοσταθμίζω την ακρίβεια...
Πάντως, από τότε που μπήκε και δεύτερη γάτα στο σπίτι, έκανα μια τεράστια ανακάλυψη: άμα έχεις δυο γάτες, μαζεύεις τα διπλάσια τσίσα και τα διπλάσια σκατά... if you know what I mean
Αστα Μελίνα από τότε που ήρθε ό Αρης(εδώ και ένα χρόνο) και εγώ την ίδια ανακάλυψη έκανα!

Υ.Γ Ξέρει κανείς που έχει την Biocats στην Θεσ/νίκη?
Τόσα που διάβασα λέω να την δοκιμάσουμε και εμείς!
Σχηματίζει σβώλους?

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 13:43, 01-09-09:

[QUOTE]
άμα έχεις δυο γάτες, μαζεύεις τα διπλάσια τσίσα και τα διπλάσια σκατά... if you know what I mean
[/QUOTE

Μπορείτε να φανταστείτε επομένως τι τραβάω εγώ με 6 γάτες

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 23:17, 23-09-09:

Παιδιά έχω μιά απορία.
Εδώ και καιρό έχω παρατηρήση ότι ο Αρης όταν πηγαίνει στην άμμο δεν σκεπάζει τα σκατ....λάκια του.Με αποτέλεσμα να μυρίζει το μπάνιο(εκεί είναι η αμμολεκάνη τους)
Ενώ η Μυρτώ τα σκεπάζει όλα σχολαστικά.
Παίζει ρόλο το φύλο ή ο Αρης απλά ...βαριέται?
Ο Αρης είναι εδώ και 15 μήνες στειρωμένος και η άμμος που χρησιμοποιούμε είναι η shah με λίγη ever clean.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:30, 23-09-09:

Nίκη και εμένα ο Αιμίλιος τα ίδια κάνει. Τα σερβίρει και ούτε ασχολείται να τα σκεπάσει. Η Πουπίνα δε τα σκεπάζει για ώρα.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,999 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 07:25, 24-09-09:

Παίζει ρόλο το φύλο ή ο Αρης απλά ...βαριέται?
Μπα, δεν νομίζω να παίζει ρόλο το φύλο, μάλλον ο χαρακτήρας του γατιού. Σ' εμάς συμβαίνει το ανάποδο: ο Πορδίτσος σκάβει με λύσσα και με τις ώρες (και πριν και μετά), ενώ το κουνάβι χεζοκατουράει σαν κομάντο, τσακ-μπαμ, ούτε που την παίρνουμε χαμπάρι

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 07:50, 24-09-09:

ο ναρουτο ειναι διχασμενη προσωπικοτητα. Οταν κανει κακακια τα σκεπαζει με μανια και οταν παει για το ψιλο του πότε τα σκεπαζει, πότε δεν τα σκεπαζει

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 13:34, 24-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
ο ναρουτο ειναι διχασμενη προσωπικοτητα. Οταν κανει κακακια τα σκεπαζει με μανια και οταν παει για το ψιλο του πότε τα σκεπαζει, πότε δεν τα σκεπαζει
Ακριβως ετσι και η selena!Ειναι καποιας ρατσας ο Ναρουτο?πολυ κουκλος!

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 13:42, 24-09-09:

Νίκη μου, στην δική μας περίπτωση υπάρχει ένας αριστοκρατικός πισινός.
Αυτός του Φοίβου του σιαμέζου που είτε δεν τα σκεπάζει καθόλου ή μας τα σερβίρει μέσα στην ντουζιέρα (δίπλα στην αμμολεκάνη πάντα) και περιμένει την δούλα να τα μαζέψει

Παράθεση

lord26

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lord26
Ο lord26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O lord26 έγραψε στις 14:21, 24-09-10:

εκτός από ever clean, που θέωρώ ότι είναι ακριβή, η whiskas, είναι φθηνή αλλά όχι τόσο καλή, η catsan δεν μου φάνηκε τίποτα ιδιαίτερο.. τι προτείνεται...κοινώς κάποια που να είναι κοντά στην ever clean, αλλά πιο φθηνή υπάρχει..?

Θέλω να μην είναι πολύ ψιλή αν γίνεται..

*την καθαρίζω πλήρως-πέταμα 1 φορά τη βδομάδα και την καθαρίζω 1 φορα στη μέση της βδομάδας...

λοιπόν ποια προτίνεται?ευχαριστώ εκ' τον προτέρων..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:17, 24-09-10:

Σαν την Everclean,αλλα λιγο πιο οικονομικη,ειναι η Cat's Pride.Ειναι ομως το ιδιο ψιλη με την Everclean.Σε αρκετα καλυτερη τιμη θα βρεις την Biokat's,που έχει πιο μεγαλο χαλικάκι και κανει σβωλους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

lord26

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lord26
Ο lord26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O lord26 έγραψε στις 18:33, 24-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Σαν την Everclean,αλλα λιγο πιο οικονομικη,ειναι η Cat's Pride.Ειναι ομως το ιδιο ψιλη με την Everclean.Σε αρκετα καλυτερη τιμη θα βρεις την Biokat's,που έχει πιο μεγαλο χαλικάκι και κανει σβωλους.

Από ότι διάβασα εδω μέσα και εγώ μάλλον προς τα εκεί κλίνω..

Παράθεση

Nefoskepastos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nefoskepastos
Ο Nefoskepastos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Nefoskepastos έγραψε στις 15:41, 02-11-10:

Ρε παιδιά , εγώ πέρνω την φτηνή του Μαρινόπουλου...ας μου πει κάποιος πως την καθαριζουμε... πέρνω απλώς με το φτιαράκι τα κακάκια του Σαμ? καθε πότε την αλλάζουμε όλη??

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 15:52, 02-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Nefoskepastos
Ρε παιδιά , εγώ πέρνω την φτηνή του Μαρινόπουλου...ας μου πει κάποιος πως την καθαριζουμε... πέρνω απλώς με το φτιαράκι τα κακάκια του Σαμ? καθε πότε την αλλάζουμε όλη??
καταρχην ο Σαμ ειναι αυτος στο avatar???γιατι αν ναι επαθα πλακα!! τι κουκλι ειναι τουτο καλεε??? φτου φτου! να το χαιρεσαι
τωρα σχετικα με την αμμο! Παιρνεις το φτυαρακι και καθαριζεις τα τσισακια και τα κακακια..Εγω την καθαριζω δυο -τρεις φορες την ημερα...αλλοι μπορει να την καθαριζουν και μια...απλα ο δικος μου ειναι λιγο περιεργος και δεν παει σε βρωμικη αμμο...την θελει πεντακαθαρη!!! Την αλλαζω ολη καθε μηνα ...οποτε δηλαδη αγοραζω και καινουρια αμμο μεχρι τοτε ομως καθε φορα που καθαριζω με το φτυαρακι ξαναγεμιζω λιγο...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,816 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:44, 02-11-10:

το καθε ποτε αλλαζεις την αμμο..εξαρταται απο την αμμο.Δες καταρχην τι γραφει η συσκευασια.Συνηθως αυτες των σ/μαρκετ ,αλλαζονται καθε βδομαδα.Θα σε συμβουλευα να δοκιμασεις την biocats την πρασινη,κανει τα τσισακια σβωλους,που σημαινει οτι τα απομακρυνεις και αυτα με το φτιαρακι,και μενει καθαρη η αμμος..δεν μυριζει καθολου...και σου κραταει πολυ περισσοτερο...καθε 20 μερες περιπου ολικη αλλαγη της αμμου.Την βρισκεις σε κτηνιατρεια και πετ σοπ

Παράθεση

Nefoskepastos

Νεοφερμένος

Ο Nefoskepastos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Nefoskepastos έγραψε στις 17:04, 03-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Pennylane
καταρχην ο Σαμ ειναι αυτος στο avatar???γιατι αν ναι επαθα πλακα!! τι κουκλι ειναι τουτο καλεε??? φτου φτου! να το χαιρεσαι
τωρα σχετικα με την αμμο! Παιρνεις το φτυαρακι και καθαριζεις τα τσισακια και τα κακακια..Εγω την καθαριζω δυο -τρεις φορες την ημερα...αλλοι μπορει να την καθαριζουν και μια...απλα ο δικος μου ειναι λιγο περιεργος και δεν παει σε βρωμικη αμμο...την θελει πεντακαθαρη!!! Την αλλαζω ολη καθε μηνα ...οποτε δηλαδη αγοραζω και καινουρια αμμο μεχρι τοτε ομως καθε φορα που καθαριζω με το φτυαρακι ξαναγεμιζω λιγο...
Ναι αυτός είναι!!!! αν και τώρα ειναι πιο μεγάλος...το γκρι έμεινε μόνο στο κεφαλάκι και την ουρίτσα του...είναι ασπρούλης τωρα!!!! ευχαριστω για την συμβουλή!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefoskepastos

Νεοφερμένος

O Nefoskepastos έγραψε στις 17:06, 03-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
το καθε ποτε αλλαζεις την αμμο..εξαρταται απο την αμμο.Δες καταρχην τι γραφει η συσκευασια.Συνηθως αυτες των σ/μαρκετ ,αλλαζονται καθε βδομαδα.Θα σε συμβουλευα να δοκιμασεις την biocats την πρασινη,κανει τα τσισακια σβωλους,που σημαινει οτι τα απομακρυνεις και αυτα με το φτιαρακι,και μενει καθαρη η αμμος..δεν μυριζει καθολου...και σου κραταει πολυ περισσοτερο...καθε 20 μερες περιπου ολικη αλλαγη της αμμου.Την βρισκεις σε κτηνιατρεια και πετ σοπ
θα την δοκιμάσω...έλεγα να πάρω την ever clean που βρήκα στο κοντινό pet shop!!!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:30, 03-11-10:

Πιο οικονομικη απο την Everclean και ιδιας ποιοτητας ειναι η Golden White,δοκιμασε την και θα με θυμηθεις.

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 17:55, 03-11-10:

βρε κορίτσιa εξηγήστε μου κάτι για την biocats που έχει φαγωθεί και η Ρανια να πάρω.
  • πόσο κοστίζει η συσκευασία και πόσα κιλά είναι
  • έχει μικρούς ή μεγάλους κόκκους κι αν υπάρχει διαφορά στην τιμή αυτής με τους μικρούς απο την άλλη με τους μεγάλους
  • γιατί λες πως πρέπει να αλλάχτεί σε 20 μέρες, δεν κρατάει δλδ και χρειάζεται πέταμα
διότι εγώ παίρνω την "ακριβή" Cat's Pride (κατά τι ακριβότερη απο την Ever Clean ή μάλλον όχι διότι τα 10 κιλά Ever Clean κοστίζουν 16 euros) που μου κοστίζει 17,95 euros (με την έκπτωση που μου κάνει το Bark Avenue) τα 12,7 κιλά ήτοι 1,4 euro το κιλό και δεν χρειάζεται ΠΟΤΕ να την πετάξω. Μάλιστα όταν πλένω τις αμμολεκάνες κάθε δίμηνο περίπου, βάζω την άμμο που έχει μείνει σε σακούλα και μετά την ξαναβάζω στην αμμολεκάνη προσθέτοντας επιπλέον αμμο αν χρειαστεί. Κάντε μου παρακαλώ έναν αντίστοιχο υπολογισμό για την biocats με λεπτούς κόκκους και διαφωτίστε με.

Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,006 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 18:48, 03-11-10:

Λοιπον εγω χρησιμοποιουσα την biocats μεχρι πριν ενα μηνα που πηρα την golden white για δοκιμη και βγηκε πολυ καλη!
H biocats βγαινει σε συσκευασια 5κιλη και κοστιζει περιπου 5 ευρω. Κραταει περιπου 20 μερες, φανταζομαι γι'αυτο λεει η Πουπουλινα καθε 20 μερες αλλαγμα. Κι εγω οταν ανοιγω καινουρια συσκευασια πεταω οση αμμο εχει στην αμμολεκανη, δεν το εχω σκεφτει ποτε να την κρατησω, αλλα μου φαινεται οτι οταν ειναι χρησιμοποιημενη μυριζει και λιγο, τωρα τι να πω μηπως η cat's pride ειναι τοσο καλυτερης ποιοτητας?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,816 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:47, 03-11-10:

εγω παιρνω την δεκακιλη biocats,που κοστιζει περιπου 8 ευρω.Βαζεις μια ποσοτητα,περιπου τη μιση στν αμμολεκανη,και μετα καθαριζεις..και αν χρειαζεται προσθετεις αμμο μεχρι να σου τελειωσει.Περιπου 20 μερες μου κραταει εμενα..και μετα την αλλαζω και παιρνω καινουργια.Απο υπολογισμους ομως..δεν τα παω καλα..οποτε το αφηνω σε εσας...παντως νομιζω οτι συμφερει..

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 21:22, 03-11-10:

εγω παιρνω την δεκακιλη biocats,που κοστιζει περιπου 8 ευρω.Βαζεις μια ποσοτητα,περιπου τη μιση στν αμμολεκανη,και μετα καθαριζεις..και αν χρειαζεται προσθετεις αμμο μεχρι να σου τελειωσει.Περιπου 20 μερες μου κραταει εμενα..και μετα την αλλαζω και παιρνω καινουργια.Απο υπολογισμους ομως..δεν τα παω καλα..οποτε το αφηνω σε εσας...παντως νομιζω οτι συμφερει..
8 ευρω μονο;;; Αυτο ειναι αδικια
Εγω εδω την πιο φτηνη την βρηκα 12 ευρω...ελεος...

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 21:43, 03-11-10:

Στο thread για την Golden White διάβασα οτι άλλος την αγοράζει 11 κι άλλος 15 ευρώ το 10κιλο οπότε η white κοστίζει απο 1,1 μέχρι 1,5 ευρώ/κιλό περίπου όσο και η Ever Clean που πάει στο 1,6 ευρώ/κιλό
Την cat's pride την αγοράζω 17,9 στο Bark Avenue κι η Στυλιανή 22 σε άλλο petshop ΑΛΛΑ είναι και 12,7 κιλά ο κουβάς!!!
Άρα εμένα μου κοστίζει 1,4 ευρώ /κιλό ενώ στη Στυλιανή πάει 1,7.
Τελικά παιδιά οι διαφορές στην τιμή είναι θέμα petshop. Εκείνο που συμπεραίνω είναι οτι και οι 3 είναι πολύ καλές με μικρές διαφορές στην τιμή.

Παράθεση

Iro13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Iro13
H Iro13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Iro13 έγραψε στις 12:38, 04-11-10:

Εχω δοκιμασει αν οχι ολες, χωρις υπερβολη το 99% των αμμων που υπαρχουν, και με κλειστα ματια επιλεγω πλεον Ever Clean με αρωμα Κεδρου.
Δεν μυριζει, δεν κολλαει, δεν λερωνει...δεν δεν...Αληθεια δεν εχω κατι αρνητικο να πω για αυτη την αμμο. Τωρα, αμα βγει καποια αλλη νεα και πιο οικονομικη ισως τη δοκιμασω, αλλα μεχρι τοτε Ever Clean. Το μονο 'αρνητικο' αν θελετε ειναι η τιμη...10 κιλα 18,50 -18,70 καπου εκει, αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο και καθαρες γατουλες χωρις μυρωδιες και ολα τα σχετικα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    BrianSed

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους