Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 130,767 εγγεγραμμένα μέλη και 713,726 μηνύματα σε 22,530 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 397 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γατοϊστορία

Πώς σας φαίνεται η ιστορία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
Πολύ ωραία! Ενδιαφέρον!
8
100,00%
Ε, καλή είναι. Θα μπορούσε και καλύτερη.
0
0%
Τίποτα το ενδιαφέρον...
0
0%

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CuteKitty
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 16:25, 18-09-09:

Καλώς ορίζω τα πολλά καινούρια μας μέλη!

Στο θέμα τώρα! Γράφω μια "γατοιστορία" σ' ένα πρόγραμμα (γνωστό, το WinWord" ή αλλιώς Microsoft Office Word"). Θα ήθελα λοιπόν αν δεν σας κάνει κόπο να μου δώσετε οτηδήποτε φωτογραφίες της γάτας έχετε ανεβασμένες, όταν κοιμούνται, όταν τρώνε, όταν τρέχουν οτηδήποτε! Και μπορώ να ανεβάζω και την ιστορία για να τη βλέπετε εάν θέλετε!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sara
H Sara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 271 μηνύματα.

H Sara έγραψε στις 13:34, 19-09-09:

Ουουουου τι μας ετοιμάζεις Δημητράκι;;; Τώρα αν μπορέσω θα ανεβάσω τις δικές μου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νίκος Π.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νίκος Π.
Ο Νίκος Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες (20+ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O Νίκος Π. έγραψε στις 20:29, 21-09-09:

ΛΟΛ

Για να δούμε τι θα φτιάξεις

https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=32619

Για τις δικές μου pics, δες στο παραπάνω thread

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 617 μηνύματα.

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 09:22, 26-09-09:

Παιδιά, θα σας βάλω όλους σιγά-σιγά μην με παρεξηγήσετε, η ιστοριούλα δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα, έχω αρχίσει με το Σείριο (το γάτο της moukelis, της Δώρας που με έχει ξετρελάνει τι να κάνω.. ) μπήκα σε album από πολλά γνωστά μέλη του forum (ιβάνα, πουπουλίνα, moukelis, inferno, και άλλα πολλά, πήρα πολλές φωτογραφίες και αυτή είναι μόνο η αρχή. Αχ έχω κάνει κάτι λάθος σας παρακαλώ συγχωρέστεμε...

Μια φορά κι έναν καιρό...
Είμαι μόνος... Νιωθω ένα πόνο στο δεξί μου πόδι.. Δε μπορώ να το κουνήσω. Προσπαθώ να σηκωθώ. Αδύνατον! Τα πόδια με πονάν πάρα πολύ. Πρέπει όμως! Ξαναπροσπαθώ. Αυτή τη φορά τα καταφέρνω. Ανοίγω τα μάτια μου και κοιτάω γύρω μου. Μα, πού είμαι....; Ξαφνικά νιώθω ένα χτύπημα στην πλάτη και μετά.. τίποτα.

Είμαι γατάκι. Είμαι ένα νεογέννητο άσπρο γατάκι. Είμαι ανήμπορο και δεν έχω ανοίξει καν τα μάτια μου. Ο αδερφός μου δεν είναι πια μαζί μου. Είχε τραύμα στο πόδι και δε μπόρεσε να επιβιώσει... Μα, πού είμαι...; Κάτι μʼ έπιασε! Είναι απαλό και μυρίζει ασφάλεια. Άραγε είναι και φυλικό..; Με χαϊδεύει. Ναι, με χαϊδεύει! Αχ, τι ευτυχία! Νιώθω.. Νιώθω πως θα τα καταφέρω! Ναι! Θα τα καταφέρω! Είμαι σίγουρος! Κάτι με ζεσταίνει. Με χαϊδεύει, και με ζεσταίνει. Είναι απαλό. Πολύ απαλό. Τι να είναι άραγε; Δεν ξέρω, και δε νομίζω να μάθω. Συνέχεια σκέφτομαι τι θα απογίνω. Θα καταλείξω στα σκουπίδια, ή θα τα καταφέρω να επιζήσω; Αναρωτιέμαι.. Αναρωτιέμαι..... Ξύπνησα! Έριξα ένα τεράστιο ύπνο... Τα μάτια μου ακόμα είναι κλειστά. Δε μπορώ να δω. Κάτι όμως με πιάνει. Με σήκωσε στον αέρα! «Νιάου! Νιάου!» άρχισα να νιαουρίζω ανήσυχος. «Μη φοβάσαι μικρούλι» ακούστηκε μια φωνή. Στʼ αυτιά μου ακουγόταν σαν μια μελοδία που προσπαθούσε να μου πει κάτι. Τι άραγε;
Έι! Αυτό μυρίζει σαν γάλα! Ναι! Γάλα είναι! Κάνω αδέξιες κινήσεις και προσπαθώ να βρω τη θυλή για να πιω. Κάτι με πρώχνει προς ένα σημείο. «Εδώ! Εδώ μικρούλι!». Τι ήταν αυτό; Κάτι πιάνω. Δε μοιάζει με θυλή στα πατουσάκια μου. Μυρίζει όμως γάλα! Το πιάνω με το στόμα μου και αρχίσω να πίνω. Ναι! Γάλα είναι! Αχ, τι νόστιμο... Τελείωσα. Οι κοιλίτσα μου έχει φουσκώσει και τη νιώθω βαρία. Αχχχ.. Κάτι με χτυπάει απαλά στην πλάτη. Μου ξεφεύγει ένα μικρό αθώο ρέψιμο. Με συγχωρείτε... Τώρα νιώθω κάπως καλύτερα. Οι κοιλιά μου όμως είναι ακόμα βαριά. Κάτι κρύο μου τρίβει την κοιλίτσα μου. Αχ, τι ανακούφηση! Τη νιώθω να αδιάζει... Λίγο ακόμα.. Ναι! Νιώθω τέλεια.. Νυστάζω πολύ. Είμαι εξαντλημένος και νυστάζω... Δε κρατιέμαι. Περιμένω όμως να νιώσω απολύτως ασφαλής και μετά να αποκοιμηθώ. Εκείνο το παράξενο πράγμα δεν αργεί να με ξαναπιάσει. Ακουμπώ σε κάτι πολύ μαλακό και βελούδινο. Άραγε μπορώ τώρα να κοιμηθώ χωρίς να φοβάμαι πως κάποιος θα με αρπάξει..;

Κλείνω τελειωτικά τα μάτια μου.. Είμαι πολύ κουρασμένος... Δε μπορώ άλλο! Εγώ θα ξεκουραστώ, κι ότι γίνει έγινε! Αχχχχχχχχ... Περνάνε ώρες.. Κοιμάμαι στο αναπαφτικό μπλε κρεβατάκι μου και ονειρεύομαι. Ονειρεύομαι ότι έχω μεγαλώσει κι έχω γίνει ένας ωραίος γρίζος γάτος! Ποιο είναι όμως το όνομά μου; Ο αδερφός μου είχε κάποτε ένα όνομα. Δε θυμάμαι όμως ποιο.. Η μνήμη μου είναι θωλή και ξεθωριασμένη... Άραγε ο αδερφός μου με παρακολουθεί ακόμα; Μακάρι να ήταν εδώ δίπλα μου για να μου γλείψει το πατουσάκι μου! Να μου πει: «Μη φοβάσαι. Ότι κι αν συνβεί θα είμαι εγώ εδώ! Μη φοβάσαι!». Μακάρι! Μακάρι... «ʼΕλα μικρούλι. Ξύπνα! Ξύπνα..!». Το μυαλό μου ήταν θολωμένο από τη θλίψη. Ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι μπορούσα νʼ ανοίξω τα μάτια μου! Άνοιξα σιγά-σιγά, πρώτα το ένα, μετά το άλλο. Ένας υπέροχος κόμσος, γεμάτος πολύχρωμες εικόνες φάνηκε μπροστά στα μάτια μου. Το πρώτο πράγμα που είδα, ήταν η φωνή που μου μιλούσε.

«Σείριε! Άνοιξες τα ματάκια σου!!!» ακούστηκε η φωνή. Σείριε; Τι είναι αυτό; «Έλα, θα σου βάλω ζεστό γαλατάκι να πιεις!». Ε; Σε ποιον ή σε τι μιλάει; Δε καταλαβαίνω! «Αχ, ηρέμησε! Σου είπα θα σου βάλω γαλατάκι, κάνε υπομονή!». Και τότε κατάλαβα. Στʼ αυτιά του πλάσματος που με κρατούσε, οι λέξεις μου ήταν σαν κραυγές! Δηλαδή, νιαούριζα παραπονιάρικα! Γιατί όμως δε μπορούσε να με καταλάβει άραγε; Μήπως επειδή δε μπορούσα να καταλάνω κι εγώ αυτή..; Είδα μία σύριγγα να με πλησιάζει. Μύριζε γάλα! Την άρπαξα αδέξια με τα μικρά μου πατουσάκια και άρχισα να πίσω με λαιμαργία! Αχ, ζεστό και νοστιμότατο! Μαμά...! Για μια στιγμή! Μαμά;!;! Άφησα απότομα τη σύριγγα και φτερνίστηκα. «Ήρεμα, Σείριε! Δε θα στο κλέψει κανείς το γάλα!» είπε η φωνή. Ώστε ο «Σείριος» ήμουν εγώ! Είχα τίτλο! Όρθωσα το ανάστημά μου και στάθηκα όσο πιο όρθιος μπορούσα. Η κοπέλα γέλασε. «Χεχε, περήφανε!» είπε γελαστά.

Έπειτα μου έσειρε ξανά τη σύριγγα κοντά μου κι εγώ την άρπαξα κι άρχισα ξανά να πίνω... Όταν πια χόρτασα, η κοπέλα έκανε το ίδιο με αυτό που είχα νιώσει να μου κάνει την προηγούμενη φορά: πήρε ένα πανάκι και μου έτριψε την κοιλίτσα. Αδιασμένος πια, είμουν –όπως πάντα- έτοιμος για έναν καλό υπνάκο στο ωραίο μου κρεβατάκι... Δεν πέρασε πολύ ώρα και ένιωσα μία δόνηση. Άνοιξα τα μάτια μου και είδα την κοπέλα που είχε μόλις κάτσει δίπλα μου. Περπάτησα αδέξια και ξάπλωσα δίπλα της προσπαθώντας να γουργουρίσω όσο πιο δυνατά μπορούσα. Αυτό το κορίτσι που είχε σώσει τη ζωή. Αυτή με είχε μαζέψει. Γιατί όμως άραγε δεν είχε σώσει και τον αδερφό μου;

Αυτό είναι το πρώτο κομματάκι.. Ξέρω πως και φυσικά δε γίνεται ένα γατάκι Σιαμ να γίνει γκρίζο μετά αλλά δε βρήκα φωτογραφίες του Σείριου όταν ήταν ημερών..

Περιμένω γνώμες..

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  111.JPG
Εμφανίσεις:  273
Μέγεθος:  379,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  33.JPG
Εμφανίσεις:  259
Μέγεθος:  329,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  34.JPG
Εμφανίσεις:  255
Μέγεθος:  346,4 KB  

Όνομα:  Tartuffo10.jpg
Εμφανίσεις:  245
Μέγεθος:  120,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Mocca18days2.jpg
Εμφανίσεις:  255
Μέγεθος:  158,3 KB  
Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 09:38, 26-09-09:

Τώρα ετοιμάζω και το επόμενο κομμάτι, θα το βάλω σε λίγο..

Παράθεση

Sara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sara
H Sara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 271 μηνύματα.

H Sara έγραψε στις 10:27, 26-09-09:

Δήμητρα!!!!!! Δε το πιστεύω! Τελικά το έκανες! Ωστε γι' αυτό δεν έμπαινες τις τελευταίες τρεις μέρες!!! Δήμητρα είναι φόβερο πολύ μου άρεσε!!!!! :up::up::up: Θα με βάλεις κι εμένα;; :up::up: Περιμένεουμε το επόμενο κομμάτι!!!!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 12:06, 26-09-09:

Χαίρομαι πολύ που σ' αρέσει Ελενάκι..! Ε ναι, και βέβαια θα σας βάλω και σας! Επίσης θέλω να ευχαριστήσω και το Νίκο Π. επειδή απ' αυτόν πήρα πολλές ιδέες μέσα απ' τα βίντεό του (δε χρειάζεται να αναφέρω ότι έπεσε και πολύ γέλοιο επίσης! ) και του υπόσχομαι πως η ιστορία θα τον περιλαμβάνει οποσδήποτε.

Φιλικά,
Δήμητρα

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:07, 02-10-09:

Τωρα το ειδα αυτο!
Ευχαριστουμε!
Εχω και μωρουδιακες του Σειριου στο αλμπουμ μας.

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SweetyCat
H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (καμια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε στις 18:30, 07-10-09:

Καλα δεν σε πιστευω ηταν τελειο!!!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:04, 26-11-09:

Παιδιά, σόρρυ που άργησα τόσο πολύ ν' απαντήσω αλλά... τέσπα, και πάλι συγνώμη. Δώρα σ' άρεσε..;;; Παιδιά τώρα, το έχω γράψει και το άλλο απλά έχω ένα μικρό προβληματάκι γιατί δε το έχω στο δίσκο, είχα αλλάξει, έπρεπε να ξαναεγκαταστήσω τα προγράμματα.... Πρέπει να βρω που το έχω σωσμένο και θα το ανεβάσω σήμερα αν τα καταφέρω. Και πάλι συγνώμη!

Α, και Δωράκι το έψαξα όλοκληρο το άλμπουμ αλλά δε βρήκα του Σείριου όταν ήταν ημερών-ημερών.. Καλά δεν πειράζει βοεύτηκα και με τα σιαμεζάκια, με το γράψιμο έχω φτάσει εκεί που μεγάλωσε, εκέι χρεισιποιώ του Σείριου όταν ήταν νεαρός. Πολύ ωραίος γάτος βρε Δώρα είναι ο πρωταγωνιστής!

Δήμητρα!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:14, 26-11-09:

Ναι,σε ευχαριστω!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:49, 26-11-09:

Παρακαλώ! Οκ, θυμήθηκα πού το έχω σώσει, νομίζω το απόγευμα θα είναι έτοιμο!!! :up:

Α!!! Παραλίγο να το ξεχάσω η άτοιμη... Πολύ ωραίο το καινούριο το γατάκι, η Ηλένια! Να τη χαίρεσαι να σου ζήσει! Της άνοιξες μήπως και θεματάκι;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:46, 26-11-09:

Ευχαριστουμε!
Ναι,μπορεις να το δεις εδω.

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 20:16, 26-11-09:

Σ' ευχαριστώ πολύ Δωράκι, αύριο θα το διαβάσω όλο που δε θα έχω και διάβασμα.. Τώρα το βρήκα το επόμενο κομμάτι! Το ανεβάζω!!! :up:

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 20:50, 26-11-09:

Κόσμε, απολαύστε... :cool:

Καφάλαιο 2

Όλα αυτά τα ερωτήματα με βασάνιζαν. Πώς θα ήθελα να μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί της! Μακάρι να μπορούσα... Γεννήθηκα γάτα κι εκείνη άνθρωπος. Τι κρίμα... Δεν πειράζει όμως! Μου αρκεί που ξέρω πως αυτή με έσωσε και θα κάνω τα πάντα για να τη δω ευτυχησμένη! Ναι! Θα κάνω τα πάντα! Τίποτα δε με σταματάει πια! Τίποτα!

Αχ, είχε περάσει πια ένας μήνας. Το τρίχωμά μου είχε πάρει μια βαθιά γκρίζα απόχρωση και τα μάτια μου είχαν αχίσει νʼ αλλάζουν χρώμα. Γιατί όμως; Ήταν ένα όμορφο πρωινό του Απρίλη. Μπορούσα πια να ελέγξω τα πόδια μου, να περπατάω και να τρέχω, να τρώω μόνος μου και να πίνω νεράκι. Η κοπέλα με παίρνει στην αγκαλιά της.

«Σείριε, θέλω να μου υποσχεθείς κάτι» μου είπε. Εγώ την κοίταξα μʼ ένα βλέμμα όλο χάρη και τέντωσα τʼ αυτιά μου. «Δε θέλω να σε χάσω ποτέ...». Αυτές οι λέξεις έφτασαν σαν ...ένας πολύ ιδιαίτερος ήχος στʼ αυτιά μου. Δε θέλω να σε χάσω ποτέ... Τι να σήμαινε αυτό; Άραγε να ήταν κανένα μαγικό ξόρκι; Ή... ένα σύνθημα...;

Μα τι προσπαθούσε να μου πει;;; Κούνησα το κεφάλι μου προσπαθώντας να καθαρίσω το μυαλό μου. Αμέσως μετά συνειδητοποίησα ότι το βλέμμα μου κοίταζε αλλού και ήταν αφηρημένο. Η κοπέλα το έστρεψε πάλι μέσα στα μάτια της. «Θέλω να μου το υποσχεθείς» ξανάπε. Εγώ τρίφτηκα στο χέρι της.

Εκείνη χαμογέλασε και, έχοντάς με στην αγκαλιά της, σηκώθηκε και πήγε στην κουζίνα. Πήρε μια κονσέρβα τόνου από ένα ντουλάπι και την άνοιξε μέσα σʼ ένα μπολάκι με ζωγραφισμένα ψαλοκόκαλα γύρω γύρω. Μου χαμογέλασε. «Φαντάζομαι ξέρεις για ποιον είναι αυτό» είπε. Εγώ όμως ήμουν ξελογιασμένος απʼ την παραδησένια μυρωδιά..

Αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι έβλεπα μπροστά μου τον τόνο να με κοιτάει με το υπέροχο ασημί κεφάλι του. Με το που έβαλε η κοπέλα το μπολάκι στο πάτωμα, εγώ έπεσα με τα μούτρα κι άρχισα να τρώω με λαιμαργία. Πού να ξέρω όμως τις συνέπειες...; Η κοπέλα με άρπαξε ξαφνικά και είπε με αυστηρότητα: «Όχι!».

Τι;;; Άρχισα να χτυπιέμαι σαν τρελός προσπαθώντας να ξεφύγω, νʼ αρπάξω τον τόνο και να εξαφανηστώ αλλά ένιωσα τα δάχτυλά της να σφύγκουν. Ώσπου έβαλε μια φωνή και με επανέφερε στην πραγματικότητα: «ΗΡΕΜΑ!». Μα τι κάνω;!;! Σταμάτησα αμέσως να χτυπιέμαι και έκρυψα το πρόσωπό μου με την πατούσα μου..

Μα τι είχα κάνει;;; Είχα αφήσει τη λαιμαργία μου να με κυριεύσει.. Ένιωσα απαίσια... Η κοπέλα χαμογέλασε. «Δε χρειάζεται να είσαι λαίμαργος. Δε σα σου βγει σε καλό» είπε τρυφερά. Περπάτησα με το κεφάλι κάτω και τρύφτηκα στα πόδια της. Εκείνη χαμογέλασε ξανά και με πήρε στην αγκαλιά της. Με κοίταξε βαθιά μέσα στα μάτια μου.

Ήταν σαν να μιλούσαμε ο ένας στον άλλο. Δεν ήθελα να τελειώσει αυτή η στιγμή! Κοιτούσα την κοπέλα βαθιά μέσα στα γαλανά της μάτια. Ένιωσα ένα βαθύ γαλήνιο συναίσθημα να με κυριεύει.. Δε θα χωρήσουμε ποτέ, μου είπε με μηνύματα σκέψης. Ναι! Ούτε γω θέλω θέλω κα χωρίσουμε. Θα ζήσουμε παζί για πάντα!, της απάντησα.

Συνεχίζεται.....

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  Truffles5.jpg
Εμφανίσεις:  167
Μέγεθος:  121,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2.jpg
Εμφανίσεις:  176
Μέγεθος:  255,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  3.jpg
Εμφανίσεις:  169
Μέγεθος:  108,4 KB  

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 22:47, 26-11-09:

Έγραψα και λίγο λιγότερο απ' ότι στο πρώτο.. Ε, μέσα στο Σαββατοκύριακο θα συμπληρώσω. Ελπίζω να σας αρέσει.

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 11:48, 06-12-09:

Υ.Γ. Ιωάννα, σε αυτό το κομμάτι μπαίνεις κι εσύ με την Ιβάνα. Θέλω οποιοσδήποτε έχει πρόβλημα να μου πει και θα τον βγάλω αμέσως.

Με είχε μισοπάρει ο ύπνος. Η κοπέλα με άφησε στο κρεβατάκι μου. Εγώ μαζεύτηκα σαν κουβάρι κι έκλεισα τα μάτια μου. Την ίδια στιγμή, χτύπησε ένα κουδούνι. Η κοπέλα απομακρύνθηκε γρήγορα και πήγε στην πόρτα. Την άνοιξε και... «Δώρα!!!!!!!» ακούστηκε μια δυνατή φωνή κι αμέσως άνοιξα διάπλατα τα μάτια μου! Τι ήταν αυτό;;;

Μια ασπρόμαυρη γάτα ξεπετάχτηκε πάνω απʼ το καλάθι μου! Ποια ήταν αλήθεια η «Δώρα»; Η γάτα μπήκε στο καλάθι μου και με μύρισε. Εγώ μαζεύτηκα σε μια γωνία φοβησμένος. «Ιβάνα!» ακούστηκε πάλι η άγνωστη φωνή, ένα πρόσωπο εμφανίστηκε πάνω απʼ το καλάθι και πήρε στα χέρια της την ασπρόμαυρη γάτα. Τα κορίτσια χαμογέλασαν.

Ώστε αυτή ήταν η Δώρα! Αυτή που με τάιζε! Δώρα τη λέγαν! Αλλά η άλλη κοπέλα; Πήδηξα απʼ το καλάθι μου και κρύφτηκα πίσω απʼ τον καναπέ όπου είχαν καθήσει οι δύο κοπέλες με την ασπρόμαυρη γάτα. Δε μπορούσα νʼ ακούσω τι έλεγαν αλλά σε κάποια στιγμή, άκουσα την ιδιοκτήτριά μου να λέει το όνομα: «Ιωάννα».

Μήπως η άλλη κοπέλα λεγόταν Ιωάννα; Κι αν ναι, πώς έλεγαν τη γάτα της; Αυτό αποφάσισα να το ανακαλύψω μόνος μου. Πήδηξα στο πίσω μέρος του καναπέ και την έκανα να με προσέξει. Έπειτα πήδηξα πάλι κάτω, κάθησα στα πίσω πόδια μου και περίμενα υπομονετικά... Και η γάτα δεν άργησε να εμφανιστεί, κοιτώντας με εξεταστικά στα μάτια.

«Ποια είσαι;» νιαούρισα όσο πιο γενναία μπορούσα. Η γάτα έκανε ένα γύρω και με κοίταξε ξανά. «Εσύ ποιος είσαι;» απάντησε στην ερώτησή μου με ερώτηση. Εγώ κατσούφιασα. «Εγώ ρώτησα πρώτος!» εντιγύρισα και όρθωσα το ανάστημά μου. «Κι εγώ δεύτερη!» αποκρύθηκε η γάτα. Ξεφύσηξα αγανακτησμένος..

«Τʼ όνομά μου είναι Σείριος, και είμαι ο πιο γενναίος γκρίζος γάτος που είχες ποτέ την ευκαιρία να γνωρίσεις!» είπα και σήκωσα τα ράχη μου όσο περισσότερο μπορούσα για να φανώ μεγαλύτερος απʼ αυτή. Εκείνη χαμογέλασε. «Κάτσε ήσυχα μικρό αντράκι! Με λένε Ιβάνα» είπε και χαϊδεψε με την πατούσα της το μουσούδι μου.

Αμέσως άλλαξα γνώμη. Ίσως η γάτα προσπαθούσε να παίξει μαζί μου.. Προσπάθησα να γίνω πιο τρυφερός. «Λοιπόν, αφού οι ιδιοκτήτριες μας είναι φίλες, προτείνω να έχουμε κι εμείς κάποια σχέση» είπα διστακτικά. Η Ιβάνα με κοίταξε όλο χάρη και μου χάρησε ένα λαμπερό χαμόγελο. «Ναι αντράκι μου! Τρέξε τώρα!».

Και λέγοντας αυτά έκανε μία απότομη κίνηση κι εγώ άρχισα να τρέχω γελώντας. Εκείνη με ακολούθησε δίνοντας ένα σάλτο. Με ένα θεαματικό πήδο, βρέθηκα πάνω στο πιάνο προσθέτοντας μια ιδιαίτερη μελωδιά στο κινηγιτό μας. Η Ιβάνα γέλασε και με ακολούθησε τρέχοντας. «Σείριε!» ακούστηκε η φωνή της Δώρας.

Σταμάτησα απότομα κι έπεσα με φόρα πάνω σε κάτι πράσινα σταράκια (τα παππούτσια). Η Ιβάνα, δίχως προλαβαίνοντας να σταματήσει, έπεσε κι αυτή πάνω μου παραπατώντας στο χαλάκι. «Ιβάνα!» ακούστηκε κι η φωνή της Ιωάννας. Οι κοπέλες έκαναν την εμφάνισή τους από το καθιστικό...

Συνεχίζεται...

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  P5151089.JPG
Εμφανίσεις:  141
Μέγεθος:  682,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN3034.jpg
Εμφανίσεις:  141
Μέγεθος:  114,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN3213.JPG
Εμφανίσεις:  135
Μέγεθος:  258,9 KB  

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (καμια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H SweetyCat έγραψε στις 13:08, 06-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από CuteKitty
Έγραψα και λίγο λιγότερο απ' ότι στο πρώτο.. Ε, μέσα στο Σαββατοκύριακο θα συμπληρώσω. Ελπίζω να σας αρέσει.
Υ.Γ. Ιωάννα, σε αυτό το κομμάτι μπαίνεις κι εσύ με την Ιβάνα. Θέλω οποιοσδήποτε έχει πρόβλημα να μου πει και θα τον βγάλω αμέσως.

Με είχε μισοπάρει ο ύπνος. Η κοπέλα με άφησε στο κρεβατάκι μου. Εγώ μαζεύτηκα σαν κουβάρι κι έκλεισα τα μάτια μου. Την ίδια στιγμή, χτύπησε ένα κουδούνι. Η κοπέλα απομακρύνθηκε γρήγορα και πήγε στην πόρτα. Την άνοιξε και... «Δώρα!!!!!!!» ακούστηκε μια δυνατή φωνή κι αμέσως άνοιξα διάπλατα τα μάτια μου! Τι ήταν αυτό;;;

Μια ασπρόμαυρη γάτα ξεπετάχτηκε πάνω απʼ το καλάθι μου! Ποια ήταν αλήθεια η «Δώρα»; Η γάτα μπήκε στο καλάθι μου και με μύρισε. Εγώ μαζεύτηκα σε μια γωνία φοβησμένος. «Ιβάνα!» ακούστηκε πάλι η άγνωστη φωνή, ένα πρόσωπο εμφανίστηκε πάνω απʼ το καλάθι και πήρε στα χέρια της την ασπρόμαυρη γάτα. Τα κορίτσια χαμογέλασαν.

Ώστε αυτή ήταν η Δώρα! Αυτή που με τάιζε! Δώρα τη λέγαν! Αλλά η άλλη κοπέλα; Πήδηξα απʼ το καλάθι μου και κρύφτηκα πίσω απʼ τον καναπέ όπου είχαν καθήσει οι δύο κοπέλες με την ασπρόμαυρη γάτα. Δε μπορούσα νʼ ακούσω τι έλεγαν αλλά σε κάποια στιγμή, άκουσα την ιδιοκτήτριά μου να λέει το όνομα: «Ιωάννα».

Μήπως η άλλη κοπέλα λεγόταν Ιωάννα; Κι αν ναι, πώς έλεγαν τη γάτα της; Αυτό αποφάσισα να το ανακαλύψω μόνος μου. Πήδηξα στο πίσω μέρος του καναπέ και την έκανα να με προσέξει. Έπειτα πήδηξα πάλι κάτω, κάθησα στα πίσω πόδια μου και περίμενα υπομονετικά... Και η γάτα δεν άργησε να εμφανιστεί, κοιτώντας με εξεταστικά στα μάτια.

«Ποια είσαι;» νιαούρισα όσο πιο γενναία μπορούσα. Η γάτα έκανε ένα γύρω και με κοίταξε ξανά. «Εσύ ποιος είσαι;» απάντησε στην ερώτησή μου με ερώτηση. Εγώ κατσούφιασα. «Εγώ ρώτησα πρώτος!» εντιγύρισα και όρθωσα το ανάστημά μου. «Κι εγώ δεύτερη!» αποκρύθηκε η γάτα. Ξεφύσηξα αγανακτησμένος..

«Τʼ όνομά μου είναι Σείριος, και είμαι ο πιο γενναίος γκρίζος γάτος που είχες ποτέ την ευκαιρία να γνωρίσεις!» είπα και σήκωσα τα ράχη μου όσο περισσότερο μπορούσα για να φανώ μεγαλύτερος απʼ αυτή. Εκείνη χαμογέλασε. «Κάτσε ήσυχα μικρό αντράκι! Με λένε Ιβάνα» είπε και χαϊδεψε με την πατούσα της το μουσούδι μου.

Αμέσως άλλαξα γνώμη. Ίσως η γάτα προσπαθούσε να παίξει μαζί μου.. Προσπάθησα να γίνω πιο τρυφερός. «Λοιπόν, αφού οι ιδιοκτήτριες μας είναι φίλες, προτείνω να έχουμε κι εμείς κάποια σχέση» είπα διστακτικά. Η Ιβάνα με κοίταξε όλο χάρη και μου χάρησε ένα λαμπερό χαμόγελο. «Ναι αντράκι μου! Τρέξε τώρα!».

Και λέγοντας αυτά έκανε μία απότομη κίνηση κι εγώ άρχισα να τρέχω γελώντας. Εκείνη με ακολούθησε δίνοντας ένα σάλτο. Με ένα θεαματικό πήδο, βρέθηκα πάνω στο πιάνο προσθέτοντας μια ιδιαίτερη μελωδιά στο κινηγιτό μας. Η Ιβάνα γέλασε και με ακολούθησε τρέχοντας. «Σείριε!» ακούστηκε η φωνή της Δώρας.

Σταμάτησα απότομα κι έπεσα με φόρα πάνω σε κάτι πράσινα σταράκια (τα παππούτσια). Η Ιβάνα, δίχως προλαβαίνοντας να σταματήσει, έπεσε κι αυτή πάνω μου παραπατώντας στο χαλάκι. «Ιβάνα!» ακούστηκε κι η φωνή της Ιωάννας. Οι κοπέλες έκαναν την εμφάνισή τους από το καθιστικό...

Συνεχίζεται...
αχ ..τι τελειο!!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 13:11, 06-12-09:

Σ' αρέσει;

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 13:32, 06-12-09:

Νι ,πάρα πολύ!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 13:34, 06-12-09:

Thanks!! Νομίζω θα το βάζω κάθε εβδομάδα για να προλαβαίνω να γράφω..
Θυμυσέ μου έχεις κι εσύ κατοικίδιο; Να σας βάλω κι εσάς!

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 13:39, 06-12-09:

Thanks!! Νομίζω θα το βάζω κάθε εβδομάδα για να προλαβαίνω να γράφω..
Θυμυσέ μου έχεις κι εσύ κατοικίδιο; Να σας βάλω κι εσάς!
οχι, δεν εχω

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 13:40, 06-12-09:

Κρίμα... Εκείνο το σκυλάκι που είχες avatar παλιά τι ήταν;

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 13:41, 06-12-09:

Κρίμα... Εκείνο το σκυλάκι που είχες avatar παλιά τι ήταν;
του θείου μου ,το οποίο το διώξανε

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 13:43, 06-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από SweetyCat
του θείου μου ,το οποίο το διώξανε
Κρίμα Μαράκι... Αυτό ήταν η Λούση;

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 13:44, 06-12-09:

Κρίμα Μαράκι... Αυτό ήταν η Λούση;
ναι....

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 13:49, 06-12-09:

Χμμμ.. Κάτι θυμόμουνα για ένα σκύλο..
Δεν πειράζει! κι εγώ πιο μικρή ευχόμουν να είχα γατί και έλεγα ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσω αλλά η τύχη μου άλλαξε..! Να σταματάμε όμως σιγά-σιγά γιατί βγήκαμε λίγο off-topic..

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 13:50, 06-12-09:

Χμμμ.. Κάτι θυμόμουνα για ένα σκύλο..
Δεν πειράζει! κι εγώ πιο μικρή ευχόμουν να είχα γατί και έλεγα ποτέ δεν πρόκειται να αποκτήσω αλλά η τύχη μου άλλαξε..! Να σταματάμε όμως σιγά-σιγά γιατί βγήκαμε λίγο off-topic..
ουπςςς..!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 13:51, 06-12-09:

Οκ, για πες τι σου αρέσει περισσότερο στην ιστορία;

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 13:53, 06-12-09:

Οκ, για πες τι σου αρέσει περισσότερο στην ιστορία;
εκεί που ειναι τα δυο γατακια και μιλανε

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:10, 06-12-09:

εκεί που ειναι τα δυο γατακια και μιλανε
Ναι κι εγώ εκεί φαντάστηκα!

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 14:10, 06-12-09:

Ναι κι εγώ εκεί φαντάστηκα!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:17, 06-12-09:

Κάτσε, η συνέχεια έχει πιο ενδιαφέρον όμως.. Μήπως να τη βάλω τώρα...; Έχω χρόνο..

Παράθεση

SweetyCat

Περιβόητο Μέλος

H SweetyCat έγραψε στις 14:19, 06-12-09:

Κάτσε, η συνέχεια έχει πιο ενδιαφέρον όμως.. Μήπως να τη βάλω τώρα...; Έχω χρόνο..
ΤΩΡΑ...ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!:up::up::up:

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:19, 06-12-09:

ΤΩΡΑ...ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!:up::up::up:
Οκ! :up: Ανεβάζω της εικόνες και το δημοσιεύω!

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 14:26, 06-12-09:

Άντε, σας τη χαρίζω! :cool: Κεφάλαιο 4 την ίδια μέρα.

Οχ, τώρα τη βάψαμε..., είπα με το νου μου. Η Ιβάνα σηκώθηκε στα γρήγορα και δείνοντας ένα πήδο, βρέθηκε να περπατάει πάνω στο τραπέζι. Οι κοπέλες την κοιτούσαν απορρημένες. Μετά, η Δώρα στράφηκε σε μένα. Ο, όου..., σκέφτηκα από μέσα μου. Μην έχοντας κάτι καλύτερο να κάνω, έμεινα αγκαλιασμένος με τα παπούτσια!

Η Ιωάννα γέλασε κοιτώντας με. «Πολύ γλυκό το νέα σου γατάκι!» είπε. Για μένα μιλούσε άραγε; Η Ιβάνα πήδηξε κάτω και τρύφτηκε στα πόδια της. Εκείνη όμως κούνησε αποφασιστηκά το κεφάλι της. «Όχι μικρούλα, την τιμωρία την έχεις στο τσεπάκι σου!» είπε. Την ποια; Και η Δώρα κούνησε το κεφάλι της. «Παρέα με το Σείριο!».

Τι;;; Η Ιωάννα και η Δώρα μας πήραν αγκαλιά και μας έβαλαν σʼ ένα κλουβάκι με ένα στρώμα και μερικά λούτρινα ζωάκια. Εγώ βολεύτηκα μʼ ένα κουκλάκι ανάμεσα στα πατουσάκια μου και ξεκουράστηκα. Η Ιβάνα όμως είχε άλλες διαθέσεις.. Άρχισε να νιαουρίζει παραπονιάρικα αλλά δεν κατάφερνε και τίποτα. Μόνο να χαλάει τη φωνή της...

Όταν πια το κατάλαβε, ξάπλωσε δίπλα μου απελπισμένη. Εγώ τις έγλειψα διστακτικά την πατούσα της. «Γιατί είσαι έτσι;» τη ρώτησα. Το πρόσωπό της ήταν θλιμμένο. «Να μη σε νοιάζει» είπε έτοιμη να βάλει τα κλάματα. Σκέφτηκα πως η γατούλα ΕΠΡΕΠΕ να πάει κάπου μόνη εκείνη τη στιγμή... Αλλά διστυχώς, αυτό ήταν αδύνατο...

Κάτι όμως έπρεπε να κάνω.. Κάπως νʼ αντιδράσω! Αλλά πώς..; Σηκώθηκα όρθιος κι άρχισα να μυρίζω κάθε τετραγωνικό χιλιοστό του κλουβιού. Κάπου έπρεπε να υπάρχει διέξοδος! Δε μπορούσα να βλέπω άλλο την Ιβάνα έτσι... Και, ναι! Τα κατάφερα! Με τη δεξιά πατούσα μου προσπάθησα αδέξια νʼ ανοίξω την κλειδαριά.

Αλλά μάταια. Δεν έφτανα... Μετά από πολύ προσπάθεια, πήγα και ξάπλωσα δίπλα στην Ιβάνα η οποία μου γύρισε την πλάτη. Σε λίγο σηκώθηκε όρθια. Εγώ την κοίταξα απορρημένος. Με την άκρη της ουράς της, πέρασε μέσα απʼ τα κάγκελα και ξεκελείδωσε! Απίθανο! Μα, πώς το έκανε;;; Μακάρι να μπορούσα να το κάνω κι εγώ!

Η Ιβάνα βγήκε έξω κι έκλεισε ξανά την πόρτα του κλουβιού. «Έι!» διαμαρτηρήθηκα. «Γιατί να μη βγω κι εγώ;;;». Εκείνη όμως δεν απάντησε. Βγήκε απʼ το παράθυρο κι εξαφανήστηκε. Τι έκανε; Χα, πήγε στα πόδια της ιδιοκτήτριάς της κι άρχισε να τρύβεται... Κι όπως πάντα, την κατάφερε. Μπράβο Ιβάνα! Χάρη σε σένα είμαι κι εγώ έξω!

Ξάπλωσα αναπαυτικά στο κρεβάτι της κυράς μου γουργουρίζοντας και έκλεισα τα μάτια μου. Τι καλά! Πόσα έμαθα σήμερα! Το όνομα της ιδιοκτήτριάς μου και μια νέα γάτα! Η Δώρα ήρθε και κάθησε δίπλα μου κουνώντας το κεφάλι της. «Κατεργαράκο, πάλι τα κατάφερες!» είπε και με χάιδεψε στο λαιμό. Μα φυσικά! Εγώ πάντα τα καταφέρνω!

Η Ιωάννα ετοίμαζε τα πράγματά της για να φύγει, και η Ιβάνα πλενόταν δίπλα στην πόρτα. Την πλησίασα και της χαμολέγασα. «Θα ξανάρθεις;» τη ρώτησα. Εκείνη κούνησε ερωτιματικά το κεφάλι της. «Εξαρτάται» είπε. «Όταν η Ιωάννα ξαναέρθει επίσκεψη, ίσως να την πείσω να με πάρει μαζί της!». Μου χαμογέλασε. Κι εγώ ανταπέδωσα το χαμόγελο!

Συνεχίζεται...!!! :up:

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  P5251131.JPG
Εμφανίσεις:  109
Μέγεθος:  339,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSCN2781-.JPG
Εμφανίσεις:  115
Μέγεθος:  313,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P5251146.JPG
Εμφανίσεις:  127
Μέγεθος:  478,6 KB  

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,421 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 16:22, 06-12-09:

πολυ ομορφες οι ιστοριες σου..ευχαριστω που χρησιμοποιησες τη γατουλα μου...

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 16:42, 06-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
πολυ ομορφες οι ιστοριες σου..ευχαριστω που χρησιμοποιησες τη γατουλα μου...
Παρακαλώ. Πάρα πολύ χαίρομαι που σου αρέσει! Μου άρεσε πολύ η φάτσα της! Η πειρατίνα!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,564 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 16:57, 06-12-09:

πραγματικά είναι πάρα πολύ όμορφες, γίνεται όμως να έχουν κ περισσότερο σασπενς; (συγνώμη για την κριτική)

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 17:08, 06-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Elvenstar
πραγματικά είναι πάρα πολύ όμορφες, γίνεται όμως να έχουν κ περισσότερο σασπενς; (συγνώμη για την κριτική)
Όχι όχι αυτό θέλω! Να με κριτικάρετε!!

Μη με φας, τι είναι "σασπενς";

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,564 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 17:09, 06-12-09:

Όχι όχι αυτό θέλω! Να με κριτικάρετε!!

Μη με σκοτώσεις, τι είναι "σασπενς";
πως να σου το πω;λίγο περισσότερη αγωνία

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 17:11, 06-12-09:

πως να σου το πω;λίγο περισσότερη αγωνία
Ναι ναι κατάλαβα!!
Μην ανησυχείς, στην αρχή δεν είχα πολύ έμπευση.. Μετά είναι το ζουμί της υπόθεσης...!! :cool:

Άντε θα στη χαρίσω, θα σου πω.. Ψέματα!!!! Αποκλείεται, να περιμένεις!!!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 17:35, 06-12-09:

Ναι ναι κατάλαβα!!
Μην ανησυχείς, στην αρχή δεν είχα πολύ έμπευση.. Μετά είναι το ζουμί της υπόθεσης...!! :cool:

Άντε θα στη χαρίσω, θα σου πω.. Ψέματα!!!! Αποκλείεται, να περιμένεις!!!
Βεβαίως κ θα μου τη χαρίσεις αλλιως θα σε "θάψω" στην επόμενη κρητική κ άντε να κάνεις καριέρα μετά

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 17:39, 06-12-09:

Βεβαίως κ θα μου τη χαρίσεις αλλιως θα σε "θάψω" στην επόμενη κρητική κ άντε να κάνεις καριέρα μετά
Αποκλείεται μ' αυτό το πλευρό να κοιμάσαι!! :cool: Που να πας να χτυπιέσαι!!!! Δεν πειράζει θα φωνάξω την Ιωάννα και τη Μαρία να με ξεθάψουν... ΜΑΡΙΑ!!!!!!!! ΙΩΑΝΝΑ!!!!!!! Πού είστε βρε και σας χρειάζομαι;;;;;;;;;

Αν μαντέψεις όμως θα σε βάλω κι εσένα!! :cool::cool::cool:

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 17:44, 06-12-09:

Αποκλείεται μ' αυτό το πλευρό να κοιμάσαι!! :cool: Που να πας να χτυπιέσαι!!!! Δεν πειράζει θα φωνάξω την Ιωάννα και τη Μαρία να με ξεθάψουν... ΜΑΡΙΑ!!!!!!!! ΙΩΑΝΝΑ!!!!!!! Πού είστε βρε και σας χρειάζομαι;;;;;;;;;

Αν μαντέψεις όμως θα σε βάλω κι εσένα!! :cool::cool::cool:
που θα με βάλεις; εκεί που είσαι θαμμένη;

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 17:51, 06-12-09:

που θα με βάλεις; εκεί που είσαι θαμμένη;
Μα τώρα έρχονται να με ξεθάψουν, στραβομάρα έχεις δε τις βλέπεις;;;;;

Βοήθεια!!!!!!!!!! Ένα φτυάρι κάποιος!!!!!!!! Κάνεις;;;;;;;;; Είμαι άτυχη σήμερα!!!!!!!!!!!!!!

Σκεφτόμουν να αναμείξω μια Περσίας στην ιστορία... Χμμμμ... Ποια να διαλέξω άραγε........;;; :cool:

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 18:01, 06-12-09:

Μα τώρα έρχονται να με ξεθάψουν, στραβομάρα έχεις δε τις βλέπεις;;;;;

Βοήθεια!!!!!!!!!! Ένα φτυάρι κάποιος!!!!!!!! Κάνεις;;;;;;;;; Είμαι άτυχη σήμερα!!!!!!!!!!!!!!

Σκεφτόμουν να αναμείξω μια Περσίας στην ιστορία... Χμμμμ... Ποια να διαλέξω άραγε........;;; :cool:
Δεν μας αρέσουν εμάς οι δημοσιότητες κ τέτοια....
Καλά αν είναι όμως να πάρεις το καλό μας προφιλ

Παράθεση

CuteKitty (Δήμητρα)

Διάσημο Μέλος

H CuteKitty Βαρέθηκα... Σταματήστε τη γη να κατέβω! έγραψε στις 18:03, 06-12-09:

Δεν μας αρέσουν εμάς οι δημοσιότητες κ τέτοια....
Καλά αν είναι όμως να πάρεις το καλό μας προφιλ
Ποιες δημοσιότητες καλέ σε γατοσάιτ είμαστε!!! Μην ονειρεύεσαι κανένα fashion show!!

Μπα τις πιο αστείες θα πάρω για να σου τη σπάσω!! :cool::cool::cool: Πλάκα κάνω...! Πάντα είχα αδυναμία στα Περσάκια μην ανησυχείς, ξέρω να διαλέγω! :up:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μια μικρή γατοϊστορία! - Από ChazyChaz95
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-08-13 στις 18:44.
    • Η Γατοϊστορία μας - Από vi2ka
      Το θέμα έχει λάβει 158 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-10 στις 18:14.
    • Η γατοϊστορία της Lussile!!! - Από γιουλακι
      Το θέμα έχει λάβει 72 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-10 στις 15:09.
    • Cat mania! Γράψτε εδώ για την πιο αστεία γατοϊστορία! - Από ατζελα
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-07-10 στις 17:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους