Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 88,624 εγγεγραμμένα μέλη και 719,227 μηνύματα σε 22,784 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 327 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλόζωη γάτα(!)

Mici

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mici
H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 13:22, 19-09-07:

Μια οικογένεια με μια κόρη (συγγενείς του άντρα μου). Ζουν στην πανέμορφη Κέρκυρα.
Πριν ένα χρόνο ένα όμορφο πρωινό στο κτήμα τους, ανακάλυψαν ένα γατάκι λίγων ημερών. Το ζευγάρι το πήρε στο εξοχικό τους και ο θειος μας, έφτιαξε ένα αυτοσχέδιο μπιμπερό από μπουκάλι οινοπνεύματος και ένα σωληνάκι και το ταΐσανε. Όταν πια ανακάλυψαν ότι είναι κοριτσάκι, αποφάσισαν να την ονομάσουν Μπουμπού.
Μήνα με το μήνα τη βλέπανε να μεγαλώνει και να γίνεται μια όμορφη φουντωτή γατούλα. Την πήγαν στον κτηνίατρο, της έδωσαν τα απαραίτητα φάρμακα για τα παράσιτα και της κάνανε όλα τα εμβόλια.
Έτσι έγινε το τέταρτο μέλος της οικογένειας. Την μεγαλώνουν με πολλή - πολλή αγάπη και στοργή. Μένουν σε ένα τεράστιο διαμέρισμα με πολλά - πολλά δωμάτια και είναι πολύ ευτυχισμένη.
Που και που πηγαίνουν στο εξοχικό και κάνει τις βολτουλες της στο κτήμα. Και ο θειος μας είπε μια απίστευτη ιστορία :up:. Η Μπουμπού, όταν έβρισκε παγιδευμένα πουλάκια σε θάμνους, τα έπιανε με τα χειλάκια της και τα έβγαζε έξω και τα άφηνε μπροστά του, τα έπαιρνε τα εξέταζε να δει εάν είναι καλά και τα άφηνε ελευθέρα. Είναι απίστευτο που έχει φιλοζωίκα αισθήματα για όλα τα ζώα που έχουν ψυχή. Ούτε μύγα δεν πειράζει!!!
Τώρα πριν ένα μήνα έκλεισε ένα χρόνο και την στειρώσανε. Τώρα είναι μια ευτυχισμένη γατούλα ανάμεσα σε πολύ καλούς ανθρώπους. Είναι για αυτούς, η αδελφούλα τους, η κορούλα τους.

Αλλά μου είναι αδύνατον να πιστέψω ότι η Μπουμπού είναι φιλόζωη ! Ούτε πουλάκια, ούτε ποντικάκια, ούτε μύγες δεν πειράζει. Αν βρεθούν στο πέρασμα της, απλώς τα διώχνει...

Τα σχόλια δικά σας!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:24, 19-09-07:

Απίστευτη γατούλα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 13:25, 19-09-07:

Αβυσσος η ψυχή της γάτας! (για άλλη μια φορά!)

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 13:30, 19-09-07:

Πράγματι απίστευτη γατούλα! Μου θυμίζει μια ανάλογη ιστορία με το σκύλο του θείου μου ο οποίος είχε βρει ένα μωρό γατάκι και το είχε πάει σε μια από τις γάτες του θείου που είχε μωρά και θήλαζε για το αναλάβει μαζί με τα δικά της! Τα ζώα μας ξεπερνάνε σε ευαισθησίες κατά πολύ....

Παράθεση

Vana Balafa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vana Balafa
Έχει 3 γάτες (τουλάχιστον 15 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O Vana Balafa έγραψε στις 13:31, 19-09-07:

Απίστευτη ιστορία...:up:...τίποτα όμως δεν με εκπλήσσει πιά για αυτά τα πλάσματα!!!!!!

Παράθεση

LIFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LIFE
H LIFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,594 μηνύματα.

H LIFE έγραψε στις 15:48, 19-09-07:

Φοβερο,οντως

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 16:52, 19-09-07:

Ο σκύλαρος που έχω στο χωριό μου είναι έτσι,κοιμάτε με τις γάτες μας αγκαλιά. Έχει πρόβλημα με τα άλλα σκυλιά,τα διώχνει για να προστατέψει το χώρο του και την οικογένεια γατών

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 00:22, 20-09-07:

Τι καλη γατουλα!!!!

Παράθεση

ioanna_g

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ioanna_g
H ioanna_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H ioanna_g έγραψε στις 14:29, 20-09-07:

Από την Κέρκυρα είναι ο άντρας σου; κι εγώ κατα το ήμισυ. Και η αλήθεια είναι ότι στην Κέρκυρα έχουν αδυναμία στις ψιψίνες!

Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 11:44, 23-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από ioanna_g
Από την Κέρκυρα είναι ο άντρας σου; κι εγώ κατα το ήμισυ. Και η αλήθεια είναι ότι στην Κέρκυρα έχουν αδυναμία στις ψιψίνες!
Από την Σπάρτη είναι ο άντρας μου. Η μαμά του είναι μια γνήσια Κερκυραία και φυσικά αγαπάει πολύ τις γατούλες.

Αχ, τι όμορφη που είναι η Κέρκυρα :up:... Σαν να βρίσκομαι στην παλιά Ιταλία, αν και δεν έχω παει ποτέ εκεί, έχω δει φωτογραφίες.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 12:43, 23-10-07:

Φοβερό! Οι γάτες είναι, τελικά, πανέξυπνα πλάσματα

Παράθεση

ioanna_g

Πολύ δραστήριο μέλος

H ioanna_g έγραψε στις 12:10, 24-10-07:

Δεν έχεις πάει; Αααα, να έρθεις!

Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

H Mici έγραψε στις 12:44, 24-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από ioanna_g
Δεν έχεις πάει; Αααα, να έρθεις!
Καλέ!!! Κέρκυρα έχω παει μέχρι τώρα 3 φόρες και την έχω σχεδον δει όλη. Είναι πολύ όμορφη :up:. Ειδικά στο κέντρο, με τα όμορφα της σοκάκια.
Απλά μου θυμίζει λίγο την Ιταλία που την έχω δει μόνο σε φωτογραφίες.

Παράθεση

ioanna_g

Πολύ δραστήριο μέλος

H ioanna_g έγραψε στις 16:53, 24-10-07:

Α, λάθος κατάλαβα...

Παράθεση

Ina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ina
Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O Ina έγραψε στις 22:35, 03-11-07:

μπραβο στην γατουλα!!!:up::up::up:

Παράθεση

sofiagal

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη sofiagal
H sofiagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 526 μηνύματα.

H sofiagal έγραψε στις 08:58, 04-11-07:

Τέτοιες περίεργες φιλίες έχει και ο Μικιού , ένα σκυλάκι που βρήκα 2 ημερών και μεγάλωσε μαζί με τις γάτες , στην αδερφή μου.Οταν βγαίνει βόλτα και βλέπει γάτες , τις φωνάζει να παίξουνε , ενώ αν δει άλλο σκυλί λυσσάει.Περιττό να σας πω πως με την γερόντισσα καλυψώ κοιμούνται μαζί , πίνουν από το ίδιο μπολ γάλα , και ανέχεται τις σφαλιάρες που του ρίχνει χωρίς να κάνει κίνηση να την πειράξει.

Παράθεση

anastasiaka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anastasiaka
. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O anastasiaka έγραψε στις 22:37, 17-01-08:

Ειναι απιστευτο το τι μπορεις να δεις σε μια κοινωνια γατιων. Εκτος απο τη γατουλα μου μεσα στο σπιτι εχουμε εδω και πολλα χρονια περιπου 10 γατες στον κηπο. ειναι σπιτι στην εξοχη και ο πατερας επεμενε να ιυοθετησει ολες τις γατες της γειτονιας για να γλυτωσουν απο φιδια και ποντικια... και οντως!

Ολα αυτα τα χρονια εχω δει παρα πολλα πραγματα που θυμιζουν ντοκιμαντερ του Animal Planet. Ενα εχω να πω σαν γατομανα.... το καθε γατι εχει τον χαρακτηρα του... και η κοινωνια τους εχει και αυτη κανονες και νομους... οπως μια ανθρωπινη κοινωνια αλλα πιο απλη!

Ακουστε λοιπον!

Γεννησε η Μαρω... η Μαρω ειναι η μανα της περιοχης... η μεγαλυτερη ηλικιακα γατα και η αρχηγος! ειναι και μακρυτριχη και παρδαλη και ετσι βρωμιαρα οπως κυλιεται στα χωματα, στεκει φοβιστικη και αποτελει την κραταια γατα της γειτονιας. ειναι ομως πολυ στραβη γατα... κακος χαρακτηρας... γννησε 5 γατακια!
Μια αλλη γατα.... κορη της απο παλια γεννα, η Μαργαριτα (η κουτσαφτο=ειχε κατι μυκητες στο αυτι και μεχρι να γιατρευτει εχασε κομματι του λοβου της) γεννησε 4! Η Μαρω για αγνωστο λογο εδιωξε το ενα παιδακι της... το ιυοθετησε η αλλη! Υπεροχη σκηνη να βλεπεις την Μαργαριτα με το μισο αυτι να θηλαζει 4 μικρα γατακια και ενα ακομα πολυ μεγαλυτερο!!!

Η καθε γατα διαφορετικη... Ποσα κολλυρια δεν εχω βαλει σε μυκητιαμενα νεογεννητα... ποσα χαπακια δεν εχω ταισει την Μαργαριτα για να της σωσω το αφτι...
Τι πιο ομορφο απο το να παιρνεις στα χερια σου μια ψυχουλα και να την γιατρευεις και να την ανασταινεις... σε λατρευουν μια ζωη μετα!

Παράθεση

-NeFeLaKi-

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη -NeFeLaKi-
H -NeFeLaKi- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Δύο έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 302 μηνύματα.

H -NeFeLaKi- έγραψε στις 23:01, 17-01-08:

Αυτές οι ιστορίες μου θυμίζουν ένα παλιό αγγλικό ρητό με το οποίο δεν συμφωνώ απόλυτα κι όμως επιβεβαιώνεται
"Nursing beats instict" (η ανατροφή νικά το ένστικτο)

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 01:10, 18-01-08:

Κι εγώ Κερκυραία στην καταγωγή. Όσο για τα περέργα με τις γατούλες ακούστε ιστορία. Εκεί που πηγαίνω το αμάξι μου ο μηχανικός έχει 7 χρόνια ένα περιστέρι. Έχει και 2 γάτες. Το τι παιχνίδι κάνουν οι γάτες με το περιστέρι. Αυτό τις προκαλεί αυτές κάνουν πως πηδάνε να το πιάσουν και αφού κουραστούν πίνουν και τα δύο από το ίδο νεράκι.
Ο δε περιστέρος άμα του πάρεις το κουκλάκι σε κυνηγάει από πίσω.
Και η γατούλα μου όμως που έφυγε συμβίωνε με σκυλίτσα με την οποία κοιμόντουσταν δίπλα δίπλα και πέζανε αλλά και με παπαγαλάκια που κοιμόταν δίπλα στο κλουβί τους. Τα δε περιστεράκια που έρχονταν στη βεράντα έκανε πως τα κυνηγούσε χωρίς να τα πειράζει ποτέ. Αυτή ήταν η Νίνα μου. Εκείνο που δεν γούσταρε ήταν άλλη γάτα μαλλιοτραβιόντουσταν

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:14, 18-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από anastasiaka
Ειναι απιστευτο το τι μπορεις να δεις σε μια κοινωνια γατιων. Εκτος απο τη γατουλα μου μεσα στο σπιτι εχουμε εδω και πολλα χρονια περιπου 10 γατες στον κηπο. ειναι σπιτι στην εξοχη και ο πατερας επεμενε να ιυοθετησει ολες τις γατες της γειτονιας για να γλυτωσουν απο φιδια και ποντικια... και οντως!

Ολα αυτα τα χρονια εχω δει παρα πολλα πραγματα που θυμιζουν ντοκιμαντερ του Animal Planet. Ενα εχω να πω σαν γατομανα.... το καθε γατι εχει τον χαρακτηρα του... και η κοινωνια τους εχει και αυτη κανονες και νομους... οπως μια ανθρωπινη κοινωνια αλλα πιο απλη!

Ακουστε λοιπον!

Γεννησε η Μαρω... η Μαρω ειναι η μανα της περιοχης... η μεγαλυτερη ηλικιακα γατα και η αρχηγος! ειναι και μακρυτριχη και παρδαλη και ετσι βρωμιαρα οπως κυλιεται στα χωματα, στεκει φοβιστικη και αποτελει την κραταια γατα της γειτονιας. ειναι ομως πολυ στραβη γατα... κακος χαρακτηρας... γννησε 5 γατακια!
Μια αλλη γατα.... κορη της απο παλια γεννα, η Μαργαριτα (η κουτσαφτο=ειχε κατι μυκητες στο αυτι και μεχρι να γιατρευτει εχασε κομματι του λοβου της) γεννησε 4! Η Μαρω για αγνωστο λογο εδιωξε το ενα παιδακι της... το ιυοθετησε η αλλη! Υπεροχη σκηνη να βλεπεις την Μαργαριτα με το μισο αυτι να θηλαζει 4 μικρα γατακια και ενα ακομα πολυ μεγαλυτερο!!!

Η καθε γατα διαφορετικη... Ποσα κολλυρια δεν εχω βαλει σε μυκητιαμενα νεογεννητα... ποσα χαπακια δεν εχω ταισει την Μαργαριτα για να της σωσω το αφτι...
Τι πιο ομορφο απο το να παιρνεις στα χερια σου μια ψυχουλα και να την γιατρευεις και να την ανασταινεις... σε λατρευουν μια ζωη μετα!
Και έγώ κάτι παρόμοιο να προσθέσω...'
Στο χωριό έχουμε και εμείς Ν γατες.....
Όταν γεννάνε οι θυληκές, η μία θυλάζει της άλλης, χωρίς πρόβλημα, υπάρχουν ΄βεβαια και εξαιρέσεις που δεν αφήνουν ούτε άνθρωπο να πλησιάσει....

Υπήρξε φορά που η μία μαμά πέθανε απο φόλα... τα μικρά ήταν ημερών...
Υιοθετήθηκαν απο 2 άλλες θυληκές... καθεμία είχε 4 δικά της... συν της άλλης .. γινόταν πανικός... Νομίζω η γάτες έχουν 8στηθη τα οποία 6 κάνουν γάλα.... έλα όμως που τα γατάκια ήταν 10!!!

Γινόταν ένα μεγάλο βρεφοκομίο.. τα μικρά νομίζω 15 σε μία κουτα και οι μαμάδες ανα βάρδιες να πηγαίνουν να τα ταίζουν!!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:17, 18-01-08:

Τώρα για το θέμα της φιλοζωίας.. και εμάς μας έφερναν ζωντανά περιστέρια, σπουργίτια, σάυρες κλπ-κλπ....

Μετά απο χρόνια είδα ενα ντοκιμαντέρ για γάτες και αιλουροϊδή....
ΑΥτη η συμπεριφορά είναι συνηθισμένη!!!! Και η εξήγηση...

Η γάτα μας βλέπει σαν "παιδί" της... και αρα έχει χρέως να μας μάθει να κυνηγάμε και να σκοτώνουμε... Μας φέρνει λοιπόν το θήραμα ζωντανό ή μισοτραυματισμένο... για να το σκοτώσουμε...

Τί να πω....

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 15:03, 19-01-08:

Καλα, σοβαρά Τζούλια!!
Μας βλέπουν σαν παιδί τους ε? Αχ, ειναι καταπληκτικό!
Ετσι, λοιπον, την επόμενη φορά που ο Ραούλ θα μου φέρει ζωντανή κατσαρίδα, θα του πω "Ευχαριστω πατέρα!"

Ε, σου λενε κι αυτα, "χαζες ειναι, βλέπουν τις κατσαρίδες και τσιρίζουν; ας τους μάθουμε πως να τις σκοτώνουν, να μην φοβούνται!".

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 17:45, 19-01-08:

Εμένα η δικιά μου μου είχε φέρει ζωντανή νυχτερίδα από το μπαλκόνι Εκεί να δεις τσιρίδα

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 19:28, 19-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Ε, σου λενε κι αυτα, "χαζες ειναι, βλέπουν τις κατσαρίδες και τσιρίζουν; ας τους μάθουμε πως να τις σκοτώνουν, να μην φοβούνται!".

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:29, 21-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Εμένα η δικιά μου μου είχε φέρει ζωντανή νυχτερίδα από το μπαλκόνι Εκεί να δεις τσιρίδα

Καλά.. τί θα έχουμε ακούσει απο τους "γονείς" μας!!!!!

Άχριστοι είμαστε!!!

Και δεν πέρνουμε και απο μαθήματα!!!!

Παράθεση

Elly

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elly
H Elly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (άπειρες!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Elly έγραψε στις 11:32, 21-01-08:

Ακούστε γέλιο...
Εμένα οι γατούλες που είχαμε στο κτήμα,μου φέρνανε ποντίκια,πουλιά αλλά και κρεμμυδοφάγους...(ξέρετε τι είναι;Κάτι απαίσια τεράστια ζουζούνια που τρώνε τις ρίζες των φυτών)Και το παράξενο είναι ότι δεν τα τρώγανε(παρότι σκοτωμένα),περίμεναν να τα δω,να σχολιάσω το γεγονός και έπειτα τα παίρνανε μακριά και υποθέτω τα τρώγανε!
Και αυτή η συμπεριφορά περνούσε σαν μάθημα από γενιά σε γενιά!
Έχω ακούσει ότι το κάνουν για να δείξουν την πίστη και την αφοσίωσή τους με αυτόν τον τρόπο!

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 11:51, 31-01-08:

(Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου)

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  bild74x.jpg
Εμφανίσεις:  66
Μέγεθος:  61,5 KB  
Παράθεση

ΒΑΛΙΑ13385

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΒΑΛΙΑ13385
H ΒΑΛΙΑ13385 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ΒΑΛΙΑ13385 έγραψε στις 12:00, 31-01-08:

sweet kitty!!!!!!!!!!

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc
H nmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H nmc έγραψε στις 13:40, 31-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Elly
Έχω ακούσει ότι το κάνουν για να δείξουν την πίστη και την αφοσίωσή τους με αυτόν τον τρόπο!
Εγώ είχα διαβάσει κάπου ότι το κάνουν για να συνεισφέρουν και αυτά στην αναζήτηση τροφής της αγέλης και για να σε ευχαριστήσουν που τα προσέχεις και τα ταίζεις.:up: Κατσαριδοδωράκια!!

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 22:10, 31-01-08:

Τώρα εμένα γιατί μου φαίνεται ότι το γατάκι δεν έχει ακριβώς αγαθές διαθέσεις;

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 22:13, 31-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από ruko

Τώρα εμένα γιατί μου φαίνεται ότι το γατάκι δεν έχει ακριβώς αγαθές διαθέσεις;
Λες;;;;;;; Άντε καλέ, το μυαλό σου αμέσως στο κακό!!!!

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 22:24, 31-01-08:

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  mouse2.jpg
Εμφανίσεις:  100
Μέγεθος:  16,5 KB  
Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 22:26, 31-01-08:

Η δεύτερη φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά!

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 22:38, 31-01-08:

Και μερικές ακόμη:

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  128281890378906250ohaidoggyi.jpg
Εμφανίσεις:  57
Μέγεθος:  33,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_1019-cat-mouse-dog.jpg
Εμφανίσεις:  69
Μέγεθος:  36,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  nyan183cm0.jpg
Εμφανίσεις:  81
Μέγεθος:  95,8 KB  

Όνομα:  tom-cat-rides-dj-pig.jpg
Εμφανίσεις:  66
Μέγεθος:  18,4 KB  
Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 22:39, 31-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Και μερικές ακόμη:

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 22:52, 31-01-08:

(Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου) (Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου)
(Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου)(Η εικόνα βρίσκεται στο τέλος του κειμένου)

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  c_pferd.jpg
Εμφανίσεις:  62
Μέγεθος:  150,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  c_gorilla.jpg
Εμφανίσεις:  56
Μέγεθος:  62,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Erwischt.jpg
Εμφανίσεις:  61
Μέγεθος:  17,2 KB  

Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 22:00, 02-02-08:

Εμένα μία φορά που πήγα να δώ ένα από τα γατάκια που γέννησε ή πρώτη μου γάτα η οποία ήταν και κατάμαυρη μάλιστα μπαίνοντας μέσα στο σπίτι μου είπαν.....πρόσεχε τώρα που θα μπείς!!! γιατί ρώτησα αγριεψε η Δανάη (η γάτα) όχι αλλά μην χαιδέψεις την σκύλα μπροστά της...γιατί ρώτησα;
Γιατί η Δανάη την έχει σαν μάνα της και δεν αφήνει κανένα να πλησιάσει την σκύλα ορμάει και γρατζουνάει αμέσως...γιατί μόλις την πρωτοφέραμε στο σπίτι την πήρε η σκύλα στο καλάθι της και κοιμήθηκαν παρέα από τότε η γάτα δεν άφήνει κανένα κοντά στον σκύλο!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Ga-takis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ga-takis
Ο Ga-takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (12 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Ga-takis έγραψε στις 03:06, 03-02-08:

Διαβαζοντας τις ιστοριες για φιλικες σχεσεις γατιων με αλλα.. ειδη και μαλιστα καποια που ειναι κατα παραδοση εχθρους ή θηραματα τους :cool: μου ερχονται στο μυαλο δυο ιστοριες

Απο τη μια η Σιαμεζα της γυναικας μου (την ειχε πριν ακομα γνωριστουμε) που δεν καταφερε ποτε να συνυπαρξει με τη Χασκυ σκυλιτσα της, ουτε και επειτα απο 10 χρονια συμβιωσης στο ιδιο σπιτι. Εννοειται οτι η γατα των 3 κιλων εκανε κουμαντο και το τερας των 30 κιλων που τραβαει... ελκηθρα στην Αλασκα δεν την κοιτουσε ουτε κατα προσωπο

Απο την αλλη, η ιστορια με τον πατερα μου που πριν μερικα χρονια εκλεισε τον περση μας κατα λαθος στο ιδιο δωματιο με ενα ζευγαρι καναρινια που ειχαμε τοτε - η καναρα μαλιστα κλωσουσε και το κλουβι ηταν ακουμπισμενο στο πατωμα. Οταν εντρομοι μπηκαμε το βραδυ στο δωματιο, βρηκαμε τον γατο να κοιμαται ξερος διπλα στο κλουβι και τα καναρινια να.. τον καταβρεχουν με νερο απο την ποτιστρα - ενταξει υπερβαλλω, αλλα παντως η θηλυκη κλωσουσε αμεριμνη και ο αρσενικος εκανε κουνια :cool:.. φαινεται οτι ο γατουλης ξαπλωσε αναπαυτικα και τα παρακολουθουσε με τις ωρες να χοροπηδανε μεχρι που νυσταξε και απλως.. κοιμηθηκε

Αβυσσος η ψυχη της γατας θα συμφωνησω!

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 15:36, 03-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ga-takis
Απο τη μια η Σιαμεζα της γυναικας μου (την ειχε πριν ακομα γνωριστουμε) που δεν καταφερε ποτε να συνυπαρξει με τη Χασκυ σκυλιτσα της, ουτε και επειτα απο 10 χρονια συμβιωσης στο ιδιο σπιτι. Εννοειται οτι η γατα των 3 κιλων εκανε κουμαντο και το τερας των 30 κιλων που τραβαει... ελκηθρα στην Αλασκα δεν την κοιτουσε ουτε κατα προσωπο

βρηκαμε τον γατο να κοιμαται ξερος διπλα στο κλουβι και τα καναρινια να.. τον καταβρεχουν με νερο απο την ποτιστρα - ενταξει υπερβαλλω, αλλα παντως η θηλυκη κλωσουσε αμεριμνη και ο αρσενικος εκανε κουνια :cool:.. φαινεται οτι ο γατουλης ξαπλωσε αναπαυτικα και τα παρακολουθουσε με τις ωρες να χοροπηδανε μεχρι που νυσταξε και απλως.. κοιμηθηκε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους