Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,214 εγγεγραμμένα μέλη και 719,308 μηνύματα σε 22,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 341 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κάνει εμετό την αντιβίωση!

truzoni (Xριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη truzoni
H Xριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H truzoni έγραψε στις 20:17, 16-02-10:

Γνωριζει καποιος κατι για το σιροπι ceclon ?
Μολις το εδωσα στο γατουνι μου (μετα απο υποδειξη του κτηνιατρου φυσικα) και εκανε εμετο! Δε ξερω τι να κανω τωρα...
Δεν εχω και δικο μου κτηνιατρο ακομη και πηρα τηλεφωνο μια κτηνιατρο απ την λιστα που υπαρχει εδω μεσα και ειναι κοντα στην γειτονια μου για να ρωτησω αλλα δε το σηκωνει...Υποθετω οτι επειδη ειναι λιγο αργα θα χει κλεισει...
Βεβαια ο εμετος αναφερεται στις ανεπιθυμητες παρενεργειες του φαρμακου, αλλα ανησυχω!
Ξερει καποιος κατι γι αυτο το φαρμακο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 20:28, 16-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από truzoni
Γνωριζει καποιος κατι για το σιροπι ceclon ?
Μολις το εδωσα στο γατουνι μου (μετα απο υποδειξη του κτηνιατρου φυσικα) και εκανε εμετο! Δε ξερω τι να κανω τωρα...
Δεν εχω και δικο μου κτηνιατρο ακομη και πηρα τηλεφωνο μια κτηνιατρο απ την λιστα που υπαρχει εδω μεσα και ειναι κοντα στην γειτονια μου για να ρωτησω αλλα δε το σηκωνει...Υποθετω οτι επειδη ειναι λιγο αργα θα χει κλεισει...
Βεβαια ο εμετος αναφερεται στις ανεπιθυμητες παρενεργειες του φαρμακου, αλλα ανησυχω!
Ξερει καποιος κατι γι αυτο το φαρμακο?
Υποθέτω ceclor ειναι αντιβιωση απλως να του το δινεις με λιγο φαϊ για να μην ενοχλει το στομαχι και συνεχιζεις απο αυριο δεν χρειαζεται αν του δωσεις τωρα ξανα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

truzoni (Xριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Xριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H truzoni έγραψε στις 20:31, 16-02-10:

Nαι νομιζω αντιβιωση ειναι...αλλα νομιζω οτι μου την εδωσε τζαμπα ο γιατρος....
Και του την εδωσα αφου εφαγε εννοειται και μετα απο λιγο εκανε εμετο...
Σημερα δε θα του δινα αλλο...καθε 12 ωρες ειπε ο γιατρος...
Αλλα να του το ξαναδωσω αυριο παλι? Και αν το ξαναβγαλει? Μηπως να μη το δινα καθολου?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,699 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:36, 16-02-10:

τι εννοεις οτι σου την εδωσε τσαμπα ο γιατρος;...ληγμενη ηταν;

Παράθεση

truzoni (Xριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H truzoni έγραψε στις 20:44, 16-02-10:

Εννοω οτι ισως να μην χρειαζοταν να μου το δωσει!
Για να καταλαβεις...να το παρω απ την αρχη...
Χτες το βραδυ το γατουνι επαιζε με ενα βραχιολι μου...και εγω η ηλιθια το αφησα για ενα λεπτο απ τα ματια μου και μπλεχτηκε με το βραχιολι...το δαγκωσε με το στομα του και μπλεχτηκε στο λαιμο του και δεν εβγαινε με τιποτα!
Αρπαζω το γατι 2 η ωρα τη νυχτα και παμε στο πικερμι στο κεντρο μικρων ζωων...
Βγαζει ο γιατρος το βραχιολι...το σπαει για την ακριβεια και επειδη ειχε γεμισει αιματα το γατι νομιζε αυτος οτι ειχε κανει πληγες στα πλαινα του στοματος του και γι αυτο μου εδωσε αυτο το ceclon και ενα αλλο..το metacam, το οποιο ομως δεν εχω παρει ακομα...
Τελικα ομως οπως ειδα εγω σημερα δεν εχει καμμια πληγη στο στομα...τα αιματα ηταν απο 2 δοντακια που εσπασε προσπαθωντας να ξεμπλεχτει και τα οποια σημειωνω οτι ο γιατρος δε πηρε καν χαμπαρι! Εγω του το ειπα οτι εχει 2 δοντακια που κουνιουνται και του τα εβγαλε!
Γι αυτο λεω...αφου δεν εχει πληγες...γιατι να του δινω φαρμακο??? Αφου κανει και εμετο...ενας λογος παραπανω! Δε ξερω...

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 20:44, 16-02-10:

Nαι νομιζω αντιβιωση ειναι...αλλα νομιζω οτι μου την εδωσε τζαμπα ο γιατρος....
Και του την εδωσα αφου εφαγε εννοειται και μετα απο λιγο εκανε εμετο...
Σημερα δε θα του δινα αλλο...καθε 12 ωρες ειπε ο γιατρος...
Αλλα να του το ξαναδωσω αυριο παλι? Και αν το ξαναβγαλει? Μηπως να μη το δινα καθολου?
Αν το ξαναβγαλει θα πρεπει ναπαρει και καποιο αντιεμετικο συζητα το με τον γιατρο σου

Παράθεση

truzoni (Xριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H truzoni έγραψε στις 20:48, 16-02-10:

Ναι..αυτο θα κανω! Μαλλον δεν ειναι κατι τρομερο ε?
Απλα ανησυχησα γιατι δεν εχει ξανακανει εμετο και τα παιξα λιγο!
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΑΤΟΥΛΑ
H ΜΑΤΟΥΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 21:44, 16-02-10:

Κατα αρχας Καλησπερα !!!
Παρε τον γιατρο στο νοσοκομειο τηλ. και ρωτα τον .
του επεσε βαρυ το φαρμακο στο στομαχι γι αυτο το βγαλε , συγνωμη που θα στο πω αλλα εμεις παρ ολο που θελουμε να βοηθησουμε δεν ειμαστε γιατροι , μπορει εκεινος να εκρινε οτι πρεπει να παρει αντιβιωση γιατι του βγαλε τα δυο δοντακια
και φυσικα καλα εκανε ... θα στο ξαναπω ρωτα τον μπορει να αλλαξει την αντιβιωση ή να σου μειωσει την δοση ... τα φαρμακα γενικα αν περασει η ημερομηνια ληξης απλως χανουν την δραση τους δεν παθαινεις τιποτα .
Ενημερωσε μας πως ειναι το γατακι ... περιμενουμε .
Φιλικα Μαιρη

Παράθεση

truzoni (Xριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H truzoni έγραψε στις 21:53, 16-02-10:

Γεια σου Μαιρη!
Ισως να χεις δικιο, απλα ειμαι λιγο προκατειλημενη με τον συγκεκριμενο γιατι γενικα δε το προσεξε καθολου το παιδι μου! Οπως ειπα και πιο πανω εγω μονη μου ειδα οτι του χουν σπασει τα δοντακια του και του το ειπα! Αυτος ουτε καν κοιταξε!
Αnyway, θα παρω αυριο το πρωι τηλεφωνο στο νοσοκομειο να ρωτησω οποιον ειναι εκει γιατι το ονομα του συγκεκριμενου δε το ξερω. Απλα ετυχε να χει εφημερια χτες.
Παντως τωρα ειμαστε μια χαρα! Κοιμομαστε γουργουριζοντας!

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 22:08, 16-02-10:

Γεια σου Μαιρη!
Ισως να χεις δικιο, απλα ειμαι λιγο προκατειλημενη με τον συγκεκριμενο γιατι γενικα δε το προσεξε καθολου το παιδι μου! Οπως ειπα και πιο πανω εγω μονη μου ειδα οτι του χουν σπασει τα δοντακια του και του το ειπα! Αυτος ουτε καν κοιταξε!
Αnyway, θα παρω αυριο το πρωι τηλεφωνο στο νοσοκομειο να ρωτησω οποιον ειναι εκει γιατι το ονομα του συγκεκριμενου δε το ξερω. Απλα ετυχε να χει εφημερια χτες.
Παντως τωρα ειμαστε μια χαρα! Κοιμομαστε γουργουριζοντας!
Εχεις δικιο να εισαι προκατειλημενη ειδικα αν σου συμπεριφερθηκε ετσι και γω στην θεση σου θα νευριαζα ... εγω στα ειπα αυτα πρωτον για να μην ανησυχεις και δευτερον γιατι σαν τριτο ατομο βλεπω τα πραγματα πιο λογικα . Αν τωρα δεις ελλειψη παλι ενδιαφεροντος βρες καποιον αλλο γιατρο .
Χαιρομαι που το γατουλι σου ειναι καλα ... περιμενω αυριο νεα σας ...
Πολλα Φιλακια !!!

Παράθεση

truzoni (Xριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H truzoni έγραψε στις 22:12, 16-02-10:

Καλα εκανες Μαιρη μου και σε ευχαριστω πολυ!
Θα ακολουθησω την συμβουλη σου και αν δε λυθει το θεμα με το φαρμακο θα παω και σε κανα γιατρο της προκοπης!
Φιλακια και απο μας!

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 22:19, 16-02-10:

Παρακαλω ... τα λεμε αυριο ...
Καληνυχτα !!! Φιλακια Πολλα !!!

Παράθεση

TCH

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TCH
Ο TCH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O TCH έγραψε στις 11:23, 14-12-11:

Καλησπέρα στη κοινότητα. Έχω ένα γάτο, είναι 7 μηνών και κάτι. Το Σάββατο που μας πέρασε έκανε στείρωση. Όλα πήγαν καλά, ξύπνησε σπίτι κανονικά, έκανε μια φορά λίγο εμετό (αναμενόμενο μετά τη στείρωση) και μετά συνήλθε και άρχισε το παιχνίδι. Ο γιατρός μου έδωσε 2 διαφορετικά χάπια. Το ένα είναι για φλεγμονή, και το άλλο μια προληπτική αντιβίωση αν θυμάμαι καλά. Ποιο είναι το θέμα όμως. Από τη Κυριακή κάνει καθημερινά εμετό. Μία φορά την ημέρα. Μέχρι και σήμερα έκανε εμετό 1 με 2 ώρες αφού του έδινα το χάπι του, αλλά σήμερα έκανε εμετό πριν του το δώσω. Το παράδοξο είναι ότι στους 3 και κάτι μήνες που τον έχω στο σπίτι (τον πήρα από το δρόμο αρχές Σεπτεμβρίου) έχει κάνει 3 φορές εμετό μόνο και τη μία φορά επειδή είχε φάει χορταράκι που είναι γνωστό ότι προκαλεί εμετό. Γενικά δηλαδή, δεν το συνηθίζει.

Στο μεταξύ το χάπι του το έβαζα μέσα στο στόμα για να το καταπιεί, αλλά αυτό μόνο 2-3 φορές τις επόμενες το διέλυσα σε σκόνη και του το έδινα μαζί με τη κονσέρβα. Υπάρχει περίπτωση να του κόλλησε μέσα στο λαιμό και γι'αυτό να κάνει εμετό; Αρκετά απίθανο αυτό βέβαια από τη στιγμή που το χάπι αυτό λιώνει αρκετά γρήγορα. Δηλαδή με τόσο νερό και φαγητό θα έπρεπε να το είχε καταπιεί.. Δεν νομίζω να είναι κάτι παθολογικό, θα ήταν τραγική σύμπτωση να είχε κάτι παθολογικό και να εμφανίστηκε αμέσως μετά τη στείρωση. Ο κτηνίατρος είπε να τον παρακολουθήσω για άλλη μια μέρα για να δούμε, επίσης του σταμάτησα το ένα από το δύο χάπια αυτό για τη φλεγμονή γιατί ήταν βαρύ απ'ότι μου είπε ο γιατρός.

Τί μπορεί να έχει συμβεί? Υπάρχει περίπτωση οι εμετοί να είναι απόρροια της νάρκωσης ακόμα και 4 μέρες μετά? Μπορεί να είναι αλλεργικός στα χάπια? Ανησυχώ πολύ..

Ευχαριστώ για το χρόνο σας, ευελπιστώ σε μια απάντηση.

ΥΓ: Κατά τη διάρκεια της ημέρας ο γάτος είναι κανονικός διάβολος, δλδ τρέχει παίζει σκαρφαλώνει στο δέντρο, περιποιείται τον εαυτό του, τρώει.. Όλα κανονικά. Μόνο ο εμετός είναι το μελανό σημείο της υπόθεσης

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 13:21, 14-12-11:

Το καλό είναι πως ο γάτος είναι δραστήριος. Και δραστήριος γάτος είναι πάντα καλό σημάδι. Ίσως να είναι απόρροια της αναισθησίας. Ίσως και τα χάπια του. Παθολογική αιτία δεν νομίζω (δεν είμαι και γιατρός) αλλά αφού σου είπε να τον παρακολουθήσεις για μια μέρα ακόμα, δεν χάνεις να τον πας αυριο για εξέταση. Αν τρώει κονσέρβα τώρα που στειρώθηκε καλύτερα να του βρεις κροκέτες για στειρωμένα γατάκια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 18:06, 14-12-11:

μετα τη στειρωση και ο δικος μου εκανε συνεχεια εμετο... μολις ετρωγε η επινε νερο εκανε εμετο...
ο δικος σου κανει σε ασχετες ωρες (εκει που καθεται ας πουμε????)
η γιατρος του εκτορα μου ειπε οτι υπαρχουν χαπια αντιεμετικα που σταματανε τον εμετο... ετσι μου ειπε αλλα δεν εχω δοκιμασει κατι παρομοιο!!!

Παράθεση

TCH

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TCH
Ο TCH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O TCH έγραψε στις 11:33, 15-12-11:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Ο δικός μου κάνει εμετό λίγη ώρα αφού πάρει το χάπι του, με εξαίρεση εχθές που έκανε μόλις ξυπνήσαμε, λίγο πριν του το δώσω. Ωστόσο από τότε δεν έχει ξανακάνει, θα δείξει. Γνωρίζω για τα αντιεμετικά χάπια, το θέμα είναι όμως να μάθω την αιτία που κάνει εμετό, όχι απλά να τον σταματήσω! Σήμερα που έκανα την ανάγκη του, είδα ότι τα κόπρανά του ήταν μαλακά, όχι σαν διάρροια απλά μαλακά. Δε ξέρω πως και αν μπορεί να σχετίζεται αυτό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:42, 15-12-11:

Τα μαλακά κόπρανα μπορεί να οφείλονται και στην αντιβίωση. Στην θέση σου θα τον παρακολουθούσα μέχρι να τελειώσουν τα χάπια και αν συνέχιζε και τότε τους εμετούς (χωρίς να παίρνει χάπια), τότε θα το έψαχνα περισσότερο. Ίσως τώρα να έχει ευαισθησία στο συγκεκριμένο χάπι...

Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 12:08, 16-12-11:

tch τι γινεται??? πως ειναι ο γατουλης σου???? εχουμε κανενα νεο?????????

Παράθεση

vregmeni_gata

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vregmeni_gata
H vregmeni_gata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H vregmeni_gata Know your rights. Do no harm. έγραψε στις 00:01, 26-10-14:

Καλησπέρα!
Τι κάνουμε όταν η γάτα κάνει εμετό την αντιβίωσή αμέσως μετά τη χορήγηση της;
Βασικά με υπόδειξη κτηνιάτρου έδωσα στη γάτα μου Vibramycin σιρόπι γιατί έχει πυρετό. Λόγω του πυρετού όμως δεν έχει όρεξη και δεν τρώει καθόλου και φαίνεται την πείραξε στο στομάχι και το έβγαλε όόόλο Δυστυχώς ο κτηνίατρός μου την Τετάρτη θ'ανοίξει και ανησυχώ. Επίσης το νοσοκομείο που εφημερεύει είναι στο Πικέρμι και δεν μπορώ να την πάω γιατί από τη μια είναι πολύ μακριά μου και από την άλλη είμαι φοιτήτρια και δυστυχώς και δεν οδηγώ.
Σκέφτομαι μήπως να της το δώσω αραιωμένο με νερό αύριο πάλι γιατί το φαγητό της δεν το αγγίζει. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, ένας ορός θα βοηθούσε; Μ'ανυσηχεί κιόλας που δεν τρώει φοβάμαι μην πάθει τίποτα
Ξέρω ότι κτηνίατροι σε καμια περίπτωση δεν είμαστε, αλλά εκ πείρας αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια συμβουλή θα με βοηθούσε πάρα πολύ.Θα πάρω και αύριο τον κτηνίατρό μου στο κινητό φυσικά αλλά κάθε συμβουλή εκπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,947 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:18, 26-10-14:

Η συμβολή του κτηνιάτρου σου, απ'ό,τι κατάλαβα μέχρι την Τετάρτη θα είναι μόνο τηλεφωνική.
Όμως η Τετάρτη είναι πολύ μακριά για να περιμένεις τόσο πολύ και η γατούλα χρειάζεται κλινική εξέταση για να γίνει η διάγνωση και να πάρει τη σωστή θεραπεία σύντομα.
Στη θέση σου, δεν θα ξανα-επιχειρούσα να της δώσω δεύτερη φορά αντιβίωση, αφού δεν τη δέχεται ο ήδη αδύναμος οργανισμός της και αύριο Κυριακή, θα προσπαθούσα με κάθε τρόπο να βρω φίλο, γνωστό ή συγγενή που να διαθέτει αυτοκίνητο (αν δεν υπάρχουν τα χρήματα για ταξί) θα την έβαζα στη γατοφόρο και θα την πήγαινα σε εφημερεύον κέντρο. Ίσως να έψαχνες κι από τώρα κάποιο που να βρίσκεται σε πιο κοντινή απόσταση από το Πικέρμι. Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω αν υπάρχει άλλο, κάποτε που αντιμετώπισαμε κι εμείς μια επείγουσα κατάσταση εκεί είχαμε πάει
Εύχομαι να μην είναι κάτι το εξαιρετικά σοβαρό, σύντομα να το ξεπεράσει και να αναρρώσει με επιτυχία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

vregmeni_gata

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vregmeni_gata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H vregmeni_gata Know your rights. Do no harm. έγραψε στις 00:44, 26-10-14:

Ευχαριστώ για την απάντηση, όχι δε θα της δώσω ξανά αντιβίωση χωρίς να μιλήσω πρώτα με το γιατρό γιατί φοβάμαι μην της προκαλέσω πρόβλημα και στο στομάχι.
Τώρα για νοσοκομείο δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον που να έχει αυτοκίνητο μιας και δεν είμαι απ'εδώ και οικονομικά είμαι πιεσμένη. Η αλήθεια είναι ότι εμπιστεύομαι τον κτηνίατρό μου γιατί πάντα με συμβούλευε σωστά μέχρι τώρα, αλλά αναγκαστικά θα την πάω Δευτέρα το πρωί σε κάποιον άλλο γιατί νοσοκομείο άλλο κοντα στο κέντρο δε βρήκα που να εφημερεύει. Μου είπε κιόλας ένας άλλος κτηνίατρος πως ίσως χρειαστούν εξετάσεις και ενδέχεται να κοστίσουν 150-200 ευρώ και τρόμαξα. Κοστίζουν όντως τόσα πολλά; Γιατί μου φάνηκε υπερβολικό το ποσό για ένα ζωάκι

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,947 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 11:41, 27-10-14:

Πώς είναι τώρα η γατούλα ? Τι είπε ο γιατρός?

Παράθεση

vregmeni_gata

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vregmeni_gata Know your rights. Do no harm. έγραψε στις 14:44, 27-10-14:

Γεια και πάλι κ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Έχω καλά νέα, βασικά χθες το πρωί όταν ξύπνησα είδα προς ευχάριστη έκπληξή μου πως το μπολάκι της Αλίσας ήτανε άδειο, δηλαδή είχε φάει επιτέλους και της έβαλα κ άλλο φαγητό κ άρχισε να τρώει σιγά σιγα. Μετά από λίγο άρχισε να ανακτά τις δυνάμεις της και να βρίσκει ξανά το δραστήριο εαυτό της, έτρεχε πάνω κάτω μέσα στο σπίτι (ως συνήθως), έπαιζε με τα παιχνίδια της και αργότερα έτρωγε πλέον με πολλή όρεξη πίνοντας παράλληλα πολύ νερό.
Σκέφτηκα πως άρχισε ν'αναρρώνει, εντούτοις ήμουν επιφυλακτική και πήρα τον γιατρό τηλ για να μου πει αν χρειάζεται να δώσω άλλη αντιβίωση. Μου είπε πως αμα τρώει και είναι ευδιάθετη σημαίνει πως είναι μια χαρά και δεν είχε κάτι σοβαρό, ίσως απλά κρύωσε και να δώσω μόνο μια δόση αντιβίωσης και τέλος. Σήμερα είναι ακόμα καλύτερα, τρώει, πηγαίνει στην τουαλέτα κανονικά, είναι ευδιάθετη και σκανδαλιάρα όπως πριν και φαίνεται σαν να μην είχε αρρωστήσει ποτέ! Γενικά σε σχέση με το Σάββατο είναι η μέρα με τη νύχτα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:46, 27-10-14:

Μπράβο το Αλισάκι! Δωσ'της ένα φιλάκι από μένα, κι από δω και πέρα "σιδερένια"!

Παράθεση

vregmeni_gata

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vregmeni_gata Know your rights. Do no harm. έγραψε στις 23:03, 27-10-14:

Ευχαριστούμε!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 23:14, 27-10-14:

Πολύ ευχάριστα νέα! Σιδερένια!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κάνει εμετό - Από cherryhead122
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-07-11 στις 21:48.
    • Κάνει εμετό!!! - Από FOXYFREAK
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-09 στις 16:45.
    • Κάνει εμετό... - Από googoomuck
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-05-08 στις 11:14.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους