Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 93,127 εγγεγραμμένα μέλη και 719,984 μηνύματα σε 22,905 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 264 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Sushicat

Sushicat
Sushicat
Δημοσιεύτηκε από ψωρόγατο
23-02-11
Sushicat

Τώρα πλέον, με 3 γάτες μέσα στο σπίτι το θέμα άμμος είναι ένα θέμα που πονάει,συγνώμη, βρωμάει ήθελα να πώ!
Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν γίνεται τίποτα. Όλα αυτά βέβαια πριν μπει στη ζωή μας η Sushicat!
Τη συνάντησα εντελώς τυχαία στο κτηνιατρικό φαρμακείο,όπου πήγα να αγοράσω τις προμήθειες μας και αφού είχα ξεμείνει απο άμμο,είπα να πάρω ότι βρω μπροστά μου μιας και καμία (μέχρι εκείνη την ώρα) δεν μπορούσε να καλύψει τις ανάγκες μας!
Η συσκευασία δεν λέει κάτι έτσι χάρτινη όπως είναι αλλά,όταν την ανοίγεις και σε 'χτυπάει' το υπέροχο άρωμα της σε κάνει να λές: Μήπως; Είναι άρωμα ocean perfume όπου είναι το μοναδικό.Η μόνη άλλη συσκευασία που δίνει η εταιρία αυτή είναι η κρυσταλλική,οπού και δεν μπήκα στο πειρασμό να τη δοκιμάσω γιατί όντως πολύ είμαι ικανοποιημένη απο τη παρούσα.
Βάζοντας την στην αμμολεκάνη δεν σηκώθηκε κανένα κύμα σκόνης μόνο ένα υπέροχο άρωμα πλανήθηκε στο χώρο! Οι κόκκοι είναι μικροί και στρωτά στογγυλοί σαν να είναι τεχνιτά φτιαγμένοι. Αποτελείται απο 100% μπετονίτη και η χώρα παραγωγής της είναι η Ιταλία. Και μετά έρχεται η ώρα για να καθαρίσεις τις τουαλέτες τους και λές:YESSSSS!!!!!!! Ναι τη βρήκα!!!! Και μυρίζει υπέροχα και έχει υπέροχη σύνθεση! έτσι ώστε όταν κάνουν, ξέρετε τι, να είναι σαν σβόλος για να είναι πιο εύκολο το καθάρισμα. Ο 'σβόλος' είναι συμπαγής και δεν διαλύεται ή δεν γίνετε λάσπη στο πάτο της τουαλέτας. Να φανταστείτε οτι αμέσως μετά τη 'ρευστή' ανάγκη τους το άρωμα της άμμου είναι πιο έντονο!
Η τιμή τώρα βέβαια δεν είναι μικρή, 11E τα 6κ, αλλά σας διαβεβαιώνω οτι θα σας αποζημιώσει!Enjoy!!!
Ή καλύτερα δοκιμάστε τη,μια δοκιμή θα σας πείσει!!!
Δημοσιεύτηκε από
Το avatar του χρήστη ψωρόγατο
Δραστήριο Μέλος

Εργαλεία Θεμάτων

Member rating
Aπόδοση/τιμήΜη Διαθέσιμο
ΠοιότηταΜη Διαθέσιμο
ΜυρωδιάΜη Διαθέσιμο
Αντίδραση γάταςΜη Διαθέσιμο
0 users rated Μη Διαθέσιμο% average

5 most read κριτικές
By danai_ns on 23-02-11, 21:18
Καλησπέρα! Σ'ευχαριστώ που μοιράστηκες την ανακάλυψή σου, είναι πολύ ενδιαφέρουσα! Επειδή δεν θυμάμαι να την έχω δει πουθενά έως τώρα, θα μπορούσες να πεις από πού την προμηθεύεσαι;
Παράθεση
By Piwaki on 24-02-11, 16:36
Απάντηση: Syshicat

Ακόμα 1 ερώτηση, γράφει εάν είναι αντιβακτηριδιακή ? Ευχαριστώ
Παράθεση
By ψωρόγατο on 06-03-11, 23:27
Τη ανακάλυψα στο κτηνιατρικό φαρμακείο αλλά μετά τη ζήτησα από το petshop οπού και ψωνίζω και την έφερε.Δεν γράφει για αντιμ..... δράση, γράφει για τη σύνθεση της τα εξής: PH 9,8 Granulometria 0,8-2,5mm Assorbenza 100% vol.min. δεν ξέρω ιταλικά
Παράθεση
By bagheera on 10-03-11, 20:03
Granulometria: κοκκιομετρική διαβάθμιση (μέγεθος κόκκου σε χιλιοστά διέλευσης από κόσκινο)
Assorbenza: δείκτης απορροφητικότητας
PH: δείκτης οξύτητας (ελευθέρων ιόντων υδρογόνου). Ο συγκεκριμένος δείχνει οτι το προιόν είναι μετρίως προς έντονα αλκαλικό.
Που την προμηθεύεστε και πόσο κοστίζει η συσκευασία ποίου βάρους;
Παράθεση
By ψωρόγατο on 11-03-11, 22:33
Την παίρνω από το pet shop που ψωνίζω,Αθανασίου Διάκου στα Ψηλαλλώνια στη Πάτρα,η τιμή της είναι 11Ε τα 6 κιλά.
Παράθεση
By Roulakarmi on 02-02-14, 03:05
Απάντηση: Sushicat

θα την δοκιμασω αγαπητο ψωρογατο...σε ευχαριστω..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους