Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,990 εγγεγραμμένα μέλη και 719,969 μηνύματα σε 22,903 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 265 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κτηνιατρική σχολή

valentina_cat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη valentina_cat
H valentina_cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H valentina_cat έγραψε στις 01:09, 21-03-07:

Παιδια , καλησπερα σημερα ειχα μια απαισια εμπειρια ! Πηγα σε κτηνιατρικη σχολη .Πηγα το γατακι μου εκει , τι το΄θελα΄; ( Ειχα δημοσιευσει πριν 6-7 μερες το θεμα , αναφεροντας το προβλημα που εχει το γατακι ) . Εκει οι ¨ανθρωποι¨ απο οτι καταλαβα δεν ξερουν που παν τα τρια ! Αλλά αυτο ειναι το λιγοτερο , την ταλεπωρια που τραβηξε το ζωο δεν περιγραφεται . Τον πηρανε μεσα και μετα τον τρεχανε απο το ενα γραφειο στο αλλο και το χειροτερο ειναι οτι δεν σε αφηνουν να εισαι παρον εκει , σε βγαζουν εξω και περιμενεις αγνοωντας την τυχη του , δεν ξερεις τι του κανουνε μεσα . Μαζευονται καμια δεκαρια ατομα πανω του και στην κυριολεξια κανουν μαθημα . Του πηρανε αιμα ετσι με το σ....νιο και το λεω αυτο γιατι ειχαμε κανει ηδη εξετασεις του αιματος και δεν πηγαμε εκει γιάυτο , πηγαμε να του κανουμε υπερηχο στην καρδια . Τελος παντων , δεν ξερω πραγματικα τι κανανε 5 ωρες με το γατο μεσα , ακομα και με τις εξετασεις που του κανανε δεν μπορεσαν να μου πουν τι εχει το γατακι . Και μου ειπανε να τον αφησω εκει για ενα 24Ωρο αλλά δεν το εκανα . Βρε παιδια απο οτι εχω καταλαβει αυτοι οι πουσ....δες εκει κανουν πειραματα με τα ζωα και τιποτα αλλο !Πραγματικα πιστευω καλυτερα να πας το ζωακι σου σε 10 ιδιωτικες κληνικες αν χρειαζεται παρα εκει μεσα ! Αγχοθηκα παρα πολυ και φοβαμαι μην του κανανε καμια μαλ...κια εκει μεσα . Χιλια συγνωμη για τις ανηθικες λεξεις που χρησιμοποιησα αλλά αναστατωθηκα παρα πολυ σημερα με αυτο το περιστατικο .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:29. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nena
H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 10:00, 21-03-07:

Δεν καταλαβαίνω τους κατηγορείς γιατί ασχολήθηκαν 10 άτομα πέντε ώρες μαζί του και του έκαναν ένα σωρό εξετάσεις και σου ζήτησαν να τον αφήσεις για 24ωρη παρακολούθηση; Μα και εμείς όταν πάμε σε νοσοκομείο και ας έχουμε κάνει εξετάσεις μας κάνουν νέες. Τι ήθελες να κάνουν; Δεν είναι ακτινολογικό εργαστήριο να σου κάνουν ένα υπέρηχο και να σου πουν να τον πας στο γιατρό σου για διάγνωση. Την πιθανότητα οι αιματολογικές σου να ήταν λάθος ή ελλιπείς την σκέφτηκες; Θα καταλάβαινα να έλεγες περίμενα 5 ώρες και με γράψανε, ή του έκαναν έναν υπέρηχο δεν του βρήκαν τι έχει και με διώξανε, αυτό που λες δεν το καταλαβαίνω....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 10:56, 21-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από valentina_cat
Μαζευονται καμια δεκαρια ατομα πανω του και στην κυριολεξια κανουν μαθημα .
Αυτό συμβαίνει σε όλα τα πανεπιστημιακά νοσοκομεία, εξ ορισμού.

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 11:02, 21-03-07:

Εγω που εχω ενα φιλο στην κτηνιατρικη σχολη, δεν μου εχει πει οτι ταλαιπωρουν τα ζωα οπως περιγραφεις.
Το οτι "επεσαν"πανω του δεκα ατομα δεν ειναι απαραιτητα κακο.
Ισα ισα, που το εξετασαν καλυτερα.
Τις 5 ωρες τις ειπες για υπερβολη, η ηταν οντως τοσο?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:30. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

valentina_cat

Νεοφερμένος

H valentina_cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H valentina_cat έγραψε στις 13:36, 21-03-07:

Το γατακι ηταν εκει απο τις 9 η ωρα το πρωι μεχρι τις 2 το μεσημερι και δεν υπερβαλλω καθολου .

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 13:50, 21-03-07:

Και τελικα τι του βρηκανε?

Παράθεση

valentina_cat

Νεοφερμένος

H valentina_cat έγραψε στις 22:13, 22-03-07:

Κοριτσι μου , δεν μου ειπαν κατι συγκεκριμενο . Ειπαν οτι μπορει να εχει προβλημα η καρδια του , ειπαν να τον παω ξανα εκει για να το ναρκωσουνε και να του κανουνε υπερηχο . Και αναρωτιεμαι τωρα εγω εαν εχει προβλημα με την καρδια του γιατι να τον ναρκωσει και που ξερει αν θα αντεξει η καρδια του την ναρκωση ? Οταν τον ρωτησα γιατι να τον ναρκωσετε μου απαντησε γιατι δεν καθεται φρονιμα και αγριευει , ε δεν ειναι λογικο να αγριεψει οταν εχει πανω του δεκα αγνωστα γι΄αυτον ατομα ? Δηλαδη οταν τον παω σε ενα κτηνιατρο γιατι δεν αγριευει ? Την ακτινογραφια που του κανανε δεν μου την δωσανε πληρωσα ομως και οταν την ζητησα μου ειπανε οτι μπορουν να μου δωσουν μονο το αντιγραφο για το οποιο πρεπει να πληρωσω και άλλα λεφτα . Δηλαδη πληρωνουμε χρηματα για να κανουμε πρακτικη τα βλαχακια αυτοι το πρωτοτυπο τι το θελουν εκει ? Και γιατι δεν σε αφηνουν να μπεις οταν εξεταζουν το ζωακι σου με ποια λογικη ? Τι πολιτικη αυτη ? Δεν εχουν σκεφτει οτι το ζωακι αν εχει διπλα του ενα δικο του ατομο θα ειναι πιο ηρεμο ? Και γιατι να μου πλασαρει ενα φαρμακο το οποιο δεν εχει κυκλοφορησει ακομα στην Ελλαδα για το οποιο εμαθα οτι δεν εχει εγκριθει ακομη τη χρηση του ? Απαντησε μου σε αυτες τις λιγες ερωτησεις και αν εχεις ακομα αποριες μπορω να σου πω και άλλα . Μαλλον καποιοι δεν εχουν καταλαβει καποια πραγματα !!!!! p.s. Εαν θεωρουν καποιοι οτι ειναι καλο ενα ηδη ταλεπωρημενο ζωο απο την αρρωστια να εχει πανω του καμια δεκαρια φοιτητες και να κανει ο καθενας την πρακτικη του τοτε και οι ανθρωποι πρεπει να πηγαινουν σε τετοιου ειδους κληνικες !

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 08:42, 23-03-07:

p.s. Εαν θεωρουν καποιοι οτι ειναι καλο ενα ηδη ταλεπωρημενο ζωο απο την αρρωστια να εχει πανω του καμια δεκαρια φοιτητες και να κανει ο καθενας την πρακτικη του τοτε και οι ανθρωποι πρεπει να πηγαινουν σε τετοιου ειδους κληνικες !
Χμμμμμ... μα πηγαίνουν και οι άνθρωποι!! Πανεπιστημιακές κλινικές υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα

Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 09:04, 23-03-07:

Ένα νοσοκομείο για ζώα δεν διαφέρει σε τίποτα απο ένα νοσοκομείο για ανθρώπους και καλά κάνει γιατί το ζητούμενο είναι οι συνθήκες πέρίθαλψης να είναι ίδιες για όλα τα είδη. Όταν λοιπόν πας σε ένα νοσοκομείο και πόσο μάλλον πανεπιστημιακό, υπάρχουν γιατροί, ειδικευόμενοι και φοιτητές που κάνουν τις κλινικές τους. Εάν δεν κάνουν την πρακτική τους οι φοιτητές σε νοσοκομεία πως θέλεις να γίνουν οι κτηνίατροι που θα έχουν τις ικανότητες να περιθάλψουν τα ζώα μας; Είναι λογικό να κάνουν μόνο τα θεωρητικά μαθήματα και μετά όταν βγουν στο επάγγελμα να μάθουν πάνω στα ζώα μας χωρίς προηγούμενη εμπειρία; Ένα αυτό.
Όταν πας σε νοσοκομείο ως ασθενής ξεκινάς απο την αρχή ως να ήσουν αδιάγνωστος. Όλο το πακέτο των εξετάσεων ώστε να έχουν τα δικά τους στοιχεία που θα τους επιτρέψουν να κάνουν διάγνωση. Δε ξέρω κανένα νοσοσκομείο που να τους λες έχω αυτό θέλω να μου κάνετε μόνο αυτό και τίποτα άλλο. Δύο αυτό.
Δεν ξέρω σχεδόν κανένα δημόσιο νοσοκομείο που να σου δίνει φάκελλο νοσηλείας. Επίσης εάν πας μόνο για εξετάσεις και δεν τις καλύπτει το ταμείο σου πληρώνεις ένα ποσό για να κάνεις και να πάρεις την εξέταση σου. Και αυτό σε νοσοκομεία που καλύπτονται απο το ΕΣΥ λέμε. Οι Κτηνιατρικές απο όσο ξέρω δεν επιδοτούνται απο το Δημόσιο για αυτό και οι ιδιοκτήτες των ζώων καταβάλλουν ένα ποσό για τα έξοαδα νοσηλείας. Η αδυναμία αυτή δεν οφείλεται σε δικό τους λάθος, αλλά στη λάθος πολιτική που ασκείται σε σχέση με τη λειτουργία τους απο το κράτος. Τρία αυτό.
Τα "βλαχάκια" στα οποία αναφέρεσαι είναι οι μελλοντικοί κτηνίατροι και ¨"βλαχάκι" υπήρξε και ο κτηνίατρος που εμπιστεύεσαι το ζώο σου και εσύ τέσσερα. Τέσσερα αυτό.
Επειδή τα ζώα είναι σαν τα παιδιά και επειδή είχα την ατυχία να αρρωστήσει η μικρή και να νοσηλευτεί και σε εμάς τους γονείς αρνούνται να μείνουμε μαζί με τα παιδιά μας την ώρα των εξετάσεων. Επειδή πολλές φορές συμβαίνει να λειτουργούμε συναισθηματικά και να τους δυσκολεύουμε ακόμα περισσότερο. Πέντε αυτό.
Δεν ξέρω για τη νάρκωση, αλλά εγχείριση καρδιάς χωρίς νάρκωση δε ξέρω και δεν μπορώ να καταλάβω απο που βγάζεις το συμπέρασμα ότι η νάρκωση είναι απαγορευτική για ασθενή ζώα με υποψία καρδιακού προβλήματος. Έξη αυτό.
Τώρα για το φάρμακο χωρίς έγκριση, φαντάζομαι απο τον ΕΟΦ εννοείς, εγώ μόνο σε αυτό θα στεκόμουν, εάν και εφόσον ήμουν σίγουρη ότι δεν έχει πάρει έγκριση απο τον ΕΟΦ η συγκεκριμένη κλινική να το χρησιμοποιεί. Επτά και τέλος.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τη γάτα σου.
Υ.Γ. Σου απαντάω εδώ και όχι με pm γιατί είδα ότι το ίδιο μήνυμα έχεις γράψει και εδώ. (εννοώ με αυτό που μου έστειλες).

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 16:42, 23-03-07:

Τελικά συγγνώμη άλλα γιατί λετε πως υπάρχει πρόβλημα με τη καρδια? Δεν εχω καταλάβει. Τι συμπτώματα εχει? Για τον υπέρηχο πάντως όταν εκανα στον δικό μου γατούλη στη καρδια έκατσε ηρεμός (ημουν κι εγω μαζί) αλλα αυτός ηταν εξαιρετικά ηρεμος από τη φύση του

Παράθεση

isavvas

Λέκτορας Κτηνιατρικής Αναισθησιολογίας ΑΠΘ

Το avatar του χρήστη isavvas
Ο isavvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.

O isavvas έγραψε στις 17:12, 24-03-07:

valentina_cat δεν θα σχολιάσω τους χαρακτηρισμούς σας για την Κτηνιατρική Σχολή και το προσωπικό της, καθώς προκαταβολικά ζητήσατε συγγνώμη. Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι επισκεφθήκατε την καλύτερη πανεπιστημιακή κτηνιατρική κλινική της Ελλάδας, και μία από τις καλύτερες της Ευρώπης. Όπως καταλαβαίνω, δεν έχετε ουσιαστικά παράπονα για το επίπεδο των παρεχόμενων ιατρικών υπηρεσιών, παρά μόνο για το χρόνο αναμονής. Δείτε την παράγραφο Εκπαιδευτική αποστολή των Κλινικών στο site της Σχολής. Εύχομαι ολόψυχα περαστικά στο γατάκι σας και ελπίζω να μην χρειαστεί να τρέξετε σε δέκα ιδιωτικές κλινικές και ιατρεία για να λυθεί το πρόβλημά σας.

ΝERINA με κάλυψες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:34. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

valentina_cat

Νεοφερμένος

H valentina_cat έγραψε στις 19:38, 24-03-07:

αξιοτιμε κυριε ιωαννη εχετε διαβασει καθολου και αλλα παρομοια θεματα ? οταν αφηνανε οι ανθρωποι τα ζωακια τους εκει και τα παιρνανε πισω νεκρα! θα σας παρακαλουσα να τα διαβασετε υπαρχουν και σε αυτο το φορουμ και αν κανετε αναζητηση στο google . να διευκρινησω και κατι αλλο εγω δεν ειπα να ειναι δωρεαν οι εξετασεις .... ξερω πολυ καλα τι ειναι η σχολη,. ειναι ενας οργανισμος μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα δηλαδη θελουνε τοσα εσοδα οσα ειναι και τα εξοδα .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:36. Αιτία: Κεφαλαια και προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

Γωγω

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γωγω
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H Γωγω έγραψε στις 21:31, 24-03-07:

γεια σου κουκλα..
δε θελω να αναφερθω στο θεμα της κτηνιατρικης ΠΑΛΙ. ειναι παρα πολυ επωδυνο θεμα και αλλωστε..νομιζω τα εχω πει ολα..
Αυτο ομως που μπορω να σου πω..ειναι οτι αρκετα καλοι κτηνιατροι ειναι ενας (μου διαφευγει αυτη τη στιγμη το ονομα του..σορρυ) αιγαιου- με Αδριανουπολεως..και επισης για κατι πολυ επειγον μπορεις να πηγαινεις στην Κλινικη που εχει κανει ο Ψυχογιος.Παλαιοτερα ειχαν ακουστει ασχημες φημες, αλλα ο Ψυχογιος απο οτι ξερω εχει αποσυρθει, και εχω ακουσει απο γνωστους παρα πολυ καλα σχολια για αυτην την κλινικη. ειναι ανοιχτα ολο το 24..
Ξερω οτι ειναι πανακριβη..αλλα για μενα αυτο λιγη σημασια εχει, εαν ξερω οτι θα ασχοληθουν με το ζωο μου και θα το δουν σαν Πελατη και οχι σαν πειραματοζωο ή σαν ευκαιρεια για να μαθουν οι φοιτητες κατι.(αν και γι αυτο κανονικα θα επρεπε να πληρωνουν τον κοσμο, ωστε να γινονται τα ζωα αντικειμενα μαθησης και οχι να χρυσοπληρωνουν οι ιδιοκτητες για να τα παρουν σε μια μαυρη σακουλα..)

Εχω ενα γνωστο που πχ πηγε την σκυλα του Κυριακη για καισαρικη.ηταν εγκυος και εκαναν παρα παρα πολυ καλη δουλεια..ομως ξαναλεω οτι ειναι ακριβη κλινικη..να ξερεις..αν θες παντως τηλ ευχαριστως να στο δωσω..

Ευχομαι οτι καλυτερο για το γατακι σου.

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 22:14, 24-03-07:

Θα πω μονο οτι η Νερινα με καλυψε και οτι ευχομαι να πανε ολα καλα με το γατακι σου.

Παράθεση

Γωγω

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γωγω
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H Γωγω έγραψε στις 00:06, 25-03-07:

στη θεωρια ωραια τα λετε... στην πραξη ομως δεν γινονται ετσι!!!
δυστυχως...

και εχω φαει ολη μου τη ζωη στα νοσοκομεια λογω οικογενειακων προβληματων.. σε καμια περιπτωση ομως δεν πηγε συγγενης μου στα εξωτερικα ιατρεια, στα επειγοντα περιστατικα, με εμφανη σημαδια προβληματος οπως το να βγαζει αιμα απο παντου..και να τον εχουν να περιμενει απο τις 7 μεχρι τις 17 00 και να του δωθουν οι πρωτες βοηθειες μετα απο καυγα και απαιτηση του συνοδου..

Συμφωνω και γω με τη nerina, ετσι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειναι, να υπαρχουν και πανεπιστημιακα νοσοκομειο αλλα ΚΑΙ κανονικα. Το μπαχαλο που γινετε εκει μεσα, επιτρεψτε μου να σας πω οτι δε μπορειτε να το γνωριζετε οντας 500χλμ μακρια και την στιγμη που υπαρχουν δεκαδες ανθρωποι (τουλαχιστον τοσους ξερω εγω) που εχουν αυτα και χειροτερα παραπονα.. Και η εμπειρια μου αλλα προφανως και της κοπελας εδω, υποθηκε με ενα σκοπο και μονο..να καλυτερεψουν τα πραγματα..τωρα απο εκει και περα οποιος θελει καταλαβαινει..
Ουτε τρελλοι ειμαστε, ουτε φαντασιοπληκτοι, ουτε ανθρωποι που δεν μπορουν να αναγνωρισουν ενα εργο οταν αυτο γινετε σωστα..εγω για χρονια αδιαφορουσα για αυτα που μου ελεγαν γνωστοι για την κτηνιατρικη και υποστηριζα οτι και σεις..Ημουν ενθερμη υποστηρικτρια και αυτο γιατι δεν ειχα πειρα..

Εμ παση περιπτωση εαν για καποιον ανθρωπο το ζωο του ειναι κατι αναλωσιμο..βεβαιως και να παει, μαλιστα του το συστηνω κι ολας..

Τα δικα μου ομως ζωα ΔΕΝ ειναι αναλωσιμα..και το μονο που παρακαλω το ΘΕΟ ειναι να μη ξαναχρειαστει ποτε να παω εκει..Γιατι φυσικα ειμαστε σε τετοιο προηγμενο επιπεδο πολιτισμικα που εχουμε παρα πολλες κλινικες και νοσοκομεια..αλλα φυσικα αυτο δε μας ενοχλει..ειμαστε ικανοποιημενοι με την κτηνιατρικη..

Παράθεση

valentina_cat

Νεοφερμένος

H valentina_cat έγραψε στις 13:37, 25-03-07:

Γωγω μου καλημερα κοπελα μου με καλυψες !!!!Αν δεν το ζησεις δεν μπορεις να το κρινεις ! Εδω δεν μιλαμε για το κρατος ουτε για τα πολιτικα και τα συστηματα.... μιλαμε για καποιες ψυχουλες !

Παράθεση

isavvas

Ο isavvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.

O isavvas έγραψε στις 16:44, 25-03-07:

Πιστεύει κάποιος σε αυτό το forum ότι όποιος μπαίνει σε ένα νοσοκομείο βγαίνει ΠΑΝΤΑ ζωντανός; Στην Κτηνιατρική Σχολή αντιμετωπίζουμε καθημερινά πολύ βαριά περιστατικά, που έχουν έρθει από ιδιωτικά ιατρεία. Θα πρέπει να ξέρετε ότι όσο καλύτερη μια κλινική τόσο περισσότερους θανάτους έχει. Είναι οξύμωρο, αλλά αυτό σημαίνει ότι μια τέτοια κλινική μπορεί να δέχεται και να αντιμετωπίζει βαριά περιστατικά. Σε ένα ιδιωτικό ιατρείο που γίνονται μόνο στειρώσεις, το ποσοστό θανάτων πλησιάζει το 0%. Είναι φυσικό, αφού ένα τέτοιο ιατρείο δεν μπορεί να δεχτεί βαριά περιστατικά. Παρεμπιπτόντως, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι το ποσοστό θανάτων στη Σχολή μας είναι μικρότερο από αυτό του ΑΧΕΠΑ.

Υπάρχει όμως ένα άλλο πραγματικά οξύμωρο: Πώς είναι δυνατόν να επικρατεί ένα «μπάχαλο» στην Κτηνιατρική Σχολή, να μην δίνουμε σημασία στα ζώα, να είμαστε επιστημονικά ανεπαρκείς και οι κτηνίατροι τους οποίους βγάζουμε να είναι άριστοι; Το 90% των κτηνιάτρων έχει σπουδάσει στη Σχολή μας. Πώς γίνεται μόλις αποφοιτήσουν να γίνουν «φωστήρες» από μια «σχολή-τσίρκο»;

Αλήθεια, πού αλλού έχετε δει για ζώα τα οποία ήρθαν «υγιή» και έφυγαν νεκρά στην κλινική μας; Πώς μπορείτε να κρίνετε πόσο βαριά είναι το ζώο σας όταν το προσκομίζετε στην κλινική μας; Επειδή ένα ζώο έρχεται περπατώντας σημαίνει ότι δεν είναι σοβαρά; Valentina, απ' όσο μπορώ να καταλάβω, η γάτα σας έχει σοβαρό καρδιολογικό πρόβλημα. Εύχομαι να μην αναγκαστείτε να την ξαναφέρετε στην κλινική μας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:40. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

valentina_cat

Νεοφερμένος

H valentina_cat έγραψε στις 17:53, 25-03-07:

Κυριε Ιωαννη , πραγματικα γιατι σας πειραζει τοσο πολυ η αληθεια ; Εχω παρακολουθησει και άλλες συζητησεις σας και παντου υποστηριζεται τοσο εντονα την Κτηνιατρικη Σχολη ! Φοβαστε τιποτα ; Στο κατω κατω αν αυτα που λετε και υποστηριζεται τα πιστευετε κιολας δεν χρειαζεται να κουραζεστε τοσο πολυ για να αλλαξετε την γνωμη του αλλουνου , φτανει που το ξερετε εσεις και το πιστευετε ! ! Αν ειναι τοσο καλη η Κτηνιατρικη Σχολη,δεν εχει αναγκη την διαφημιση σας !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:40. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

Vana Balafa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vana Balafa
Έχει 3 γάτες (τουλάχιστον 15 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O Vana Balafa έγραψε στις 18:11, 25-03-07:

Έλεος.....δεν μπορώ να δεχτώ ούτε οτι δεν γίνονται ευτράπελα στην σχολή σας, αλλά ούτε και ότι ειναι και τσίρκο....!!!!!!!
σαφέστατα και γίνονται κουλά και εκεί, όπως και γίνονται και στα υπόλοιπα νοσοκομεία, βεβαίως και βγαίνουν καλοί γιατροί, αλλά υπάρχουν και άλλοι που δεν είναι!!!!!
το θέμα ειναι ότι ο άμεσσα ενδιαφερόμενος, που πάει το ζωάκι του δεν μπορεί ούτε οφείλει να ξέρει το τι συμβαίνει εκεί μέσα, απλά το μόνο που θέλει ειναι να γίνει ότι καλύτερο ειναι δυνατόν για αυτο!!!! λοιπόν μην την κατακρίνεται την κοπέλλα, σίγουρα αντιμετώπισε κάποια δύσκολη κατάσταση, είδε το ζωάκι της να σέρνεται και να μην κάνει κανείς τίποτα, η τέλος πάντων να νόμιζε ότι δεν έκαναν τίποτα!!! όπως και να έχει, ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει την όποια άποψη θέλει, και ανάλογα με την εμπειρία του την αποχτά!!!!!
και εσείς κ. Ιωάννη γιατρός είστε, έχετε δεί εκατοντάδες περιστατικά και μπορείτε να είστε ελαφρώς πιο "ψυχρός" απέναντι σε αυτά που λεει η κοπελιά, εκείνη όμως ειναι συνασθηματικά εμπλεκόμενη και ειναι σε δύσκολη θέση, κινδυνεύει η γατούλα της, το ζωάκι της!!!!
καταλάβε τε την, και μην προσπαθείτε να την πείσετε ότι αυτό που έζησε δεν ισχύει!!!!
ευχαριστώ,

εύχομαι το γατουλίνι σου να γίνει καλά, να την πάς και αλλού να σιγουρευτείς , για το τι συμβαίνει!!!!!!!!

Παράθεση

isavvas

O isavvas έγραψε στις 21:31, 25-03-07:

Κυριε Ιωαννη , πραγματικα γιατι σας πειραζει τοσο πολυ η αληθεια;
Με εντυπωσιάζει η πεποίθησή σας ότι κατέχετε την αλήθεια. Μήπως εσείς φοβάστε την αντίθετη άποψη;

Αρχική Δημοσίευση από Vana Balafa
...εκείνη όμως ειναι συνασθηματικά εμπλεκόμενη και ειναι σε δύσκολη θέση, κινδυνεύει η γατούλα της, το ζωάκι της!!!!
καταλάβε τε την, και μην προσπαθείτε να την πείσετε ότι αυτό που έζησε δεν ισχύει!!!!
Έχετε δίκιο! Καταλαβαίνω τη συναισθηματική φόρτιση, αλλά όλα έχουν τα όριά τους. Δείτε τον τίτλο του post: «*****************».

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:41. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 21:40, 25-03-07:

δηλαδη εγω που λεω αυτον που πεταξε φολλα στο γατο μου δολοφονο ειμαι υπερβολικη η μηπως δεν κανετε λαθη στην σχολη που τα καλυπτετε το να δωσετε τον υπερηχο κ οτι εξετασεις εκανε μια γατα η ζωο δεν το θεωρω παραλογο τι σας εθιξε ο τιτλος κτηνος? μα οταν καποιος ειναι αγανακτησμενος ετσι νιωθει την καταλαβαινω απολυτα ειναι ενας χαρακτηρισμος πανω στην αγανακτησση της μην μου πειτε οτι εσεις δεν τσατιζεστε οταν σας παει κατι στραβα? τεσπα καλα κανετε την δουλεια σας οπως την κανετε αλλα θα πρεπει να εισαστε πιο διαλακτικος κ να καταλαβαινετε το ψυχικο φορτο του αλλου

Παράθεση

valentina_cat

Νεοφερμένος

H valentina_cat έγραψε στις 21:55, 25-03-07:

Αγαπητε κυριε Ιωαννη , εγω γιατι να φοβαμαι την αντιθετη αποψη αφου ειναι τοσο ωραια ετσι οπως την παρουσιαζεται ;

Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

H nena έγραψε στις 22:06, 25-03-07:

Εγώ ακόμα δεν κατάλαβα τι πήγε στραβά στη περίπτωση της Βαλεντίνας. Η οποία ειρήσθω εν παρόδω δεν έχει καμία σχέση με τη Γωγώ. Η Γωγώ έχασε το σκυλάκι της απο την καθυστερημένη αντίδραση, η Βαλεντίνα αντίθετα υποστηρίζει ότι τους πήρε πέντε ώρες να εξετάζουν 10 άτομα το γατί της και άκρη δεν βγάλανε. Η γάτα δεν κινδύνευσε απο ότι κατάλαβα
Και Φρόσω το να πω δολοφόνο αυτό που ρίχνει φόλα λογικό μου φαίνεται το να λέω κτήνη και βλαχάκια τους κτηνίατρους για μένα καμία ψυχική φόρτιση δεν το δικαιολογεί.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 22:31, 25-03-07:

μπα εγω λεω κ χειροτερα αμα με πιασει το νευρο μου κατεβαζω καντηλια που αντρας δεν τα λεει

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 16:54, 26-03-07:

Παιδια εγω να ρωτησω πάλι τι εχει το γατακι τελικά ή τι παρουσιασε?????
Για την κτηνατρική σχολή δεν μπορω να πω κατι καθώς ειμαι ακόμη πιο μακρυα από εσας, αλλα το παραπονο και η αντιδραση εστιαζεται στην πολύωρη εξέταση και το ότι δεν επετράπη η παρουσια του ιδιοκτήτη?

Παράθεση

evelynaRoidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynaRoidou
H evelynaRoidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H evelynaRoidou έγραψε στις 22:43, 26-03-07:

. Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι επισκεφθήκατε την καλύτερη πανεπιστημιακή κτηνιατρική κλινική της Ελλάδας, και μία από τις καλύτερες της Ευρώπης.
Φοβάμαι να φανταστώ πως είναι οι υπόλοιπες!!!
Όπως καταλαβαίνω, δεν έχετε ουσιαστικά παράπονα για το επίπεδο των παρεχόμενων ιατρικών υπηρεσιών, παρά μόνο για το χρόνο αναμονής.
Έχω εγώ.Αλλά αυτή τη στιγμή αρνούμαι να διηγηθώ μια ιστορία που πονάει ακόμα τόσο πολύ!
Όχι αγαπητέ μου!Αυτή να τη δείτε εσείς!Για να μαθαίνετε τι πρέπει να κάνετε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 29-10-11 στις 15:16. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

evelynaRoidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynaRoidou
H evelynaRoidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H evelynaRoidou έγραψε στις 22:49, 26-03-07:

Πιστεύει κάποιος σε αυτό το forum ότι όποιος μπαίνει σε ένα νοσοκομείο βγαίνει ΠΑΝΤΑ ζωντανός; Στην Κτηνιατρική Σχολή, αντιμετωπίζουμε καθημερινά πολύ βαριά περιστατικά, που έχουν έρθει από ιδιωτικά ιατρεία. Θα πρέπει να ξέρετε ότι όσο καλύτερη μια κλινική τόσο περισσότερους θανάτους έχει

ΜΠΡΡΡΡΡ!!!!!!
Πιστεύετε ότι αυτό σας τιμάει;;;;!!!!,κύριε Λέκτορα Αναισθησιολογίας Κτηνιατρικής ;;;!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:44. Αιτία: προσαρμογη στους ορους χρησης
Παράθεση

valentina_cat

Νεοφερμένος

H valentina_cat έγραψε στις 23:23, 26-03-07:

Γεια σου , Χριστινα μαλλον εχει προβλημα με την καρδια του γι' αυτο δεν μπορει το αιμα να κυκλοφορησει καλα . Περιμενω νεα για το δικο σου γατακι !

Παράθεση

isavvas

O isavvas έγραψε στις 07:23, 27-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από evelynaRoidou
Φοβάμαι να φανταστώ πως είναι οι υπόλοιπες!!!
Για να μην φαντάζεστε άδικα, καλό είναι να επισκεφθείτε μερικές.

Έχω εγώ.Αλλά αυτή τη στιγμή αρνούμαι να διηγηθώ μια ιστορία που πονάει ακόμα τόσο πολύ!
Χα χα! Πολύ καλό! Κι εγώ έχω να αποκαλύψω κάτι οικονομικά σκάνδαλα της κυβέρνησης, αλλά βαριέμαι πρωινιάτικα...

Όχι αγαπητέ μου!Αυτή να τη δείτε εσείς!Για να μαθαίνετε τι πρέπει να κάνετε!
Θέλετε να πείτε ότι ούτε εκπαίδευση δεν μπορούμε να κάνουμε; Θα σας έχουμε υπόψη όταν πάρουμε νέο προσωπικό.

ΜΠΡΡΡΡΡ!!!!!!
Πιστεύετε ότι αυτό σας τιμάει;;;;!!!!,κύριε Λέκτορα Αναισθησιολογίας Κτηνιατρικής ;;;!!
Λυπάμαι που αδυνατείτε να κατανοήσετε μερικά αυτονόητα πράγματα. Αν εγώ καταφέρω να μειώσω το ποσοστό θανάτων μιας ασθένειας από το 99% στο 98% είναι τεράστια επιτυχία. Εσείς αν είχατε έναν συγγενή με ανίατη (πρακτικά) ασθένεια, σε ποιο νοσοκομείο θα τον πηγαίνατε; Σε αυτό με ποσοστό επιτυχίας 1% ή σε αυτό με 2%; Προσέξτε: το δεύτερο έχει διπλάσιο ποσοστό επιτυχίας!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 29-10-11 στις 14:44. Αιτία: Διορθωση παραθεσης
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 01:02, 01-05-07:

Δεν θα παρω θεση στο παρον θεμα γιατι ειναι ηδη γνωστη η διαφωνια μου με τον ιωαννη και ο στανταρ τροπος που απανταει ειναι για μενα ενα μεγαλο προβλημα επικοινωνιας.

Αν ομως καποιοι θελουν μια γνωμη για κλινικες η κτηνιατρους απο τοτε που εγινα μελος στον Αργο και το μαζί μπορουμε ξερω πολλους καλους.

Εχω ιδιαν πειραν απο την Κλινική του ψυχογιου που αν και δεν ειναι τελεια ( τουσ ειχε χαλασει ενα μηχανημα και τρεχανε τη μια μερα απο τις 4) δεν πηρανε τρελο ποσο για την νοσοκομειακη καλυψη του γατουλη γνωστων μου με πανλευκοπενια , τον κρατησαν σε ειδικο θαλαμο λογω λοιμωδους και η συγκεκριμενη γιατρος ηταν πολυ ανθρωπινη, εξισου παντα απαντουν στο τηλ και μου ειπαν για επειγοντα οδηγιες αρα αυτο ειναι καλο.

Η Anima εξισου μου απαντησε στο τηλεφωνο για επειγοντα αν και ηταν πιο ακριβη και δεν ακουσα καλα λογια αλλα σε μερικουσ γνωστους εσωσαν σκυλακια τους.

Ο κος Αμασλίδης που λεει η γωγω στην αιγαιου εξισου μου εχει στειρωσει με επιτυχια ζωα και ειναι και στον αρκτουρο .. ε αφου τα καταφερνει με αρκουδες δεν νομιζω η γατα να ναι προβλημα.. παντως ειμαι αρκετα ικανοποιημενη απο αυτον αν και τον βλεπω πια ακριβουτσικο.

Αυτο ειναι γιατι ανακαλυψα δυο αλλους τον Δασκαλοπουλο που ειναι στον Αργο και τον Τσαντηλα που μου εκαναν εξαιρετικη εντυπωση. Δεν το λεω για να παινεψω το σπιτι μου ( τον Αργο) αλλα ο πρωτος μου εσωσε τον βουλιτσο πρωτον δευτερον με δεχτηκε σαββατο βραδυ σε επειγον περιστατικο αν και δεν τα καταφεραμε λογω χρονου και τριτον οποτε τον χρειαστηκα ηρθε σπιτι, και οι τιμες απαιχτες.

Εξισου εκτιμω για μικρες επεμβασεις μια καλη κτηνιατρο συνεργατη του ιωαννη ( δεν θα πω ποια) αλλα αν μου ελεγε να παω ζωο στην κλινικη δεν θα το εκανα παρα μοναχα αν μου επετρεπαν να ειμαι συνεχεια εκει καινα διαλεξω εγω γιατρο. Δηλαδη να χρησιμοποιησω μοναχα τα καλα μηχανηματα τους με γιατρο που εμπιστευομαι απολυτα.

Ο κτηνιατρος Μηλιος στα μνηματα κανει πολυ καλη δουλεια σε ζωα φιλων ιδιως σκυλους.

Μετα απο αυτα πιστευω οτι εχουμε μια πολυ καλη ενναλακτικη λυση στα επειγοντα και μια πολυ πιο ανθρωπινη και φιλοζωη αντιμετωπιση ιδιωτικα και εγω προσωπικα αυτο κανω καθε φορα που εχω προβλημα. Εξισου αποφευγω το ιδιο και τα δημοσια νοσοκομεια οποτε μπορω και δεν μου εχει τυχει να παω εξεταση εκει και να μην τη λαβουν υποψην αλλα να μου κανουν αλλη αμφισβητωντας την. Αυτα απο μενα.

Τωρα ο καθε ενας ας κανει αυτο που του λεει η εμπειρια του και οι γνωσεις του, αλλα δεν υπαρχει μονο η κτηνιατρικη που ειναι καλη αυτο σιγουρο 100%.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 01:19, 01-05-07:

Kαι μια υπενθυμηση απο τον κωδικα δεοντολογιας του κτηνίατρου:

• Οι κτηνίατροι θα πρέπει να προσπαθούν να εξασφαλίζουν την ευζωία και την υγεία των ζώων που βρίσκονται υπό την φροντίδα τους, σε οποιοδήποτε τομέα του κτηνιατρικού επαγγέλματος και αν απασχολούνται.
  • Οι κτηνίατροι θα πρέπει να λαμβάνουν υπόψη τους πάντα τις πέντε ελευθερίες σύμφωνα με τις οποίες αξιολογείται η ευζωία των ζώων.
  • Όταν οι κτηνίατροι ενημερώνονται ή αντιλαμβάνονται παραβιάσεις της νομοθεσίας περί της ευζωίας των ζώων, θα πρέπει να επισείσουν την προσοχή του ιδιοκτήτη του ζώου/ζώων σʼ αυτές και να κάνουν ότι είναι δυνατόν για να λύσουν το πρόβλημα.
  • Οι κτηνίατροι θα πρέπει να συμπεριφέρνονται σε όλα τα ζώα που βρίσκονται υπό την φροντίδα τους με σεβασμό.
  • Οι κτηνίατροι θα πρέπει να επιδιώκουν και να διατηρούν μια καλή σχέση με τους πελάτες τους.
  • Οι κτηνίατροι θα πρέπει να κερδίζουν την εμπιστοσύνη των πελατών τους μέσω της επικοινωνίας μαζί τους και της παροχής των σωστών πληροφοριών-υπηρεσιών.
  • Οι κτηνίατροι θα πρέπει να σέβονται τις απόψεις των πελατών τους και να προστατεύουν τα προσωπικά δεδομένα τους.
  • Οι κτηνίατροι θα πρέπει να ανταποκρίνονται άμεσα, πλήρως και με αβρότητα στις εναντίον τους καταγγελίες και κριτική.
  • Οι κτηνίατροι θα πρέπει να έχουν υπόψη τους ότι κάθε πελάτης τους έχει διαφορετικές ανάγκες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εργασία για την σχολή μου - Ιδέες - Από mary-babis
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-12-10 στις 12:45.
    • Σχολή σκύλων-οδηγών - Από kiara
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ελπιδοφόρες εμπειρίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-06-09 στις 11:27.
    • Σχολή ταχυδακτυλουργών; - Από bunny
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-03-09 στις 15:20.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους