Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,769 εγγεγραμμένα μέλη και 719,930 μηνύματα σε 22,900 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 235 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Άμμος Cat's Pride

Άμμος Cat's Pride
Άμμος Cat's Pride
Δημοσιεύτηκε από darkjudith
25-11-08
Άμμος Cat's Pride

Πρόλογος
Αφού δοκίμασα σχεδόν όλες τις άμμους που κυκλοφορούν στην αγορά, και έπειτα από προτροπή του ιδιοκτήτη petshop ότι πρόκειται για μια εξαιρετική άμμο, αποφάσισα να δοκιμάσω την Catʼs Pride complete

Περιγραφή
Η άμμος ανήκει στην κατηγορία των clumping litter δηλαδή δημιουργία σβώλων. Οι σβώλοι που σχηματίζονται δεν σπάνε καθόλου εύκολα με αποτέλεσμα να καθαρίζονται πολύ άνετα και έτσι να μπορεί να πετάγεται μόνο η άμμος που δεν είναι καθαρή. Παράλληλα δεν κολλάνε στα πατουσάκια ή στο τρίχωμα.

Γενική εντύπωση
Η γενική εντύπωση που αποκόμισα εγώ και η γατούλα μου από την άμμο είναι ότι πρόκειται για μια άμμο άριστης ποιότητας με πολλαπλή δράση. Η συγκεκριμένη άμμος ελέγχει απόλυτα τις μυρωδιές ενώ παράλληλα έχει αντιβακτηριδιακή δράση με μακρά διάρκεια. Οι κόκκοι της είναι λευκοί και μπλε ώστε να παρέχει την αντιβακτηριδιακή δράση και όπως γράφει και επάνω στην συσκευασία, είναι ιδανική για την πρόληψη μετάδοσης ουρολογικών προβλημάτων. Την πρώτη φορά που την χρησιμοποίησα, η γατούλα μου αντέδρασε σαν να ήταν αυτό που πάντα περίμενε ενώ κάποια στιγμή που τελείωσε και αναγκαστικά χρησιμοποίησα μια άλλη, η γατούλα μου είχε κάτσει πάνω από την αμμολεκάνη και νιαούριζε (βραδιάτικα έτρεχα να αγοράσω την Catʼs Pride γιατί αρνιόταν πεισματικά να μπει στην αμμολεκάνη).
Η συσκευασία είναι πολύ προσεγμένη, ένα πλαστικό κουτί το οποίο κλείνει ερμητικά και προφυλάσσει από την υγρασία ενώ όταν τελειώσει η άμμος, μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν αποθηκευτικός χώρος.

Κόστος
Ένα μειονέκτημα της άμμου είναι η αρκετά τσουχτερή τιμή της. Από το συγκεκριμένο petshop που ψωνίζω αγόρασα την συσκευασία των 13,5 κιλών, το μεγάλο κουτί με το κόκκινο καπάκι(20 lib.) 16 ευρώ. Σε ένα άλλο petshop που την είδα είχε την ίδια συσκευασία 23 ευρώ! Προσοχή λοιπόν, μιας και υπάρχουν αρκετές αποκλίσεις στην τιμή, ανάλογα με την περιοχή. Ένα άλλο αρνητικό επίσης της συγκεκριμένης άμμου είναι ότι την πουλούν ελάχιστα μαγαζιά.

Επιπλέον πληροφορίες
Η άμμος προέρχεται από Αμερική και συστήνεται από την American Human Association, περισσότερες πληροφορίες για τα προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρίας στο www.catspride.com
Δημοσιεύτηκε από
Το avatar του χρήστη darkjudith
Δραστήριο Μέλος

Εργαλεία Θεμάτων

Member rating
Aπόδοση/τιμή
63.3%63.3%63.3%
6,33
Ποιότητα
80%80%80%
8,00
Μυρωδιά
83.3%83.3%83.3%
8,33
Αντίδραση γάτας
81.1%81.1%81.1%
8,11
9 users rated 77% average

5 most read κριτικές
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kokkoi.jpg
Εμφανίσεις:  176
Μέγεθος:  126,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kouti.jpg
Εμφανίσεις:  158
Μέγεθος:  73,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  kouti1.jpg
Εμφανίσεις:  159
Μέγεθος:  117,6 KB  

By roulsydney on 26-11-08, 11:25
Αν έχεις χρησιμοποιήσει την ever clean θα με ενδιέφερε μια συγκριτική παρουσίαση των δύο
Παράθεση
By darkjudith on 26-11-08, 12:11
Φυσικά και έχω δοκιμάσει την ever clean! Και ενώ στην αρχή μου άρεσε, αργότερα (μπορεί να είναι και ιδέα μου) νομίζω έπεσε η ποιότητα της κάπως και άρχισε να λασπώνει στον πάτο της αμμολεκάνης με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την καθαρίσω καλά. Την θεωρώ επίσης υπερβολικά ακριβή. Η Cat's Pride είναι ελαφρώς πιο οικονομική.
Παράθεση
By zweet_dreamz on 26-11-08, 13:42
έψαξα και έμαθα την εισαγωγική εταιρία της άμμου, είναι η παρακάτω,
https://www.accessgroup.gr/contact.htm
το τηλ είναι 210-6630800 μπορεί να πάρει κάποιος και να ρωτήσει σε πιο κατάστημα προμηθεύουν την άμμο κοντά στην περιοχή του
Παράθεση
By Fotini on 26-11-08, 15:04
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
80%80%80%
8
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
90%90%90%
9
Average 83%
Tη χρησιμοποιούν οι γάτες μου εδώ κι ένα μήνα περίπου και τους αρέσει. Αλλά εξακολουθεί να κολλάει ολίγον στο τρίχωμα του πωπού και στις τριχούλες στις πατούσες, οπότε δεν είναι η τέλεια άμμος. Την προτείνω, πάντως, είναι καλύτερη από την Everclean. Αγοράζω τον κουβά 15 ευρώ
Παράθεση
By roulsydney on 27-11-08, 09:41
Αρχική Δημοσίευση από darkjudith
Φυσικά και έχω δοκιμάσει την ever clean! Και ενώ στην αρχή μου άρεσε, αργότερα (μπορεί να είναι και ιδέα μου) νομίζω έπεσε η ποιότητα της κάπως και άρχισε να λασπώνει στον πάτο της αμμολεκάνης με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την καθαρίσω καλά. Την θεωρώ επίσης υπερβολικά ακριβή. Η Cat's Pride είναι ελαφρώς πιο οικονομική.
Η τιμή των 15 ευρώ σε τι βάρος συσκευασίας αντιστοιχεί?Το λάσπωμα της άμμου στον πάτο της αμμολεκάνης συμβαίνει όταν η ποσότητα της δεν είναι αρκετή,δηλαδή 5 εκατοστα τουλάχιστον σύμφωνα με τις οδηγίες.
Παράθεση
By darkjudith on 27-11-08, 11:21
Η τιμή των 15 ευρώ (εγώ την αγοράζω 16 και όπως έχω γράψει και στην κριτική την έχω δει και 23!) αντιστοιχεί σε άμμο βάρους 13,5 κιλών μαζί με τον κουβά. Το έχει ζυγίσει μπροστά μου ο ιδιοκτήτης pet shop. Επειδή σχηματίζει πολύ δυνατούς σβώλους, μπορώ να την καθαρίζω εύκολα και να πετάω ΜΟΝΟ τους σβώλους. Μου κρατάει σχεδόν ένα μήνα.
Παράθεση
By katkats on 27-11-08, 11:47
καλημέρα
Από που την αγοραζετε 15 ευρω?
Παράθεση
By Fotini on 27-11-08, 12:16
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
80%80%80%
8
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
90%90%90%
9
Average 83%
Αρχική Δημοσίευση από katkats
καλημέρα
Από που την αγοραζετε 15 ευρω?
Από ένα συνοικιακό πετ σοπ στην περιοχή που μένω
Παράθεση
By Luna on 28-11-08, 00:57
μηπως μενεις κοντα στο Παγκρατι???
Παράθεση
By Fotini on 28-11-08, 09:58
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
80%80%80%
8
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
90%90%90%
9
Average 83%
Αρχική Δημοσίευση από Luna
μηπως μενεις κοντα στο Παγκρατι???
Όχι Νίκαια είμαι..
Παράθεση
By KittyG on 28-11-08, 13:46
Βρήκα την συγκεκριμένη άμμο 16 ευρώ το μικρό μπετονάκι.Πολύ ακριβή....
Παράθεση
By Luna on 28-11-08, 19:52
θα ψαξω να την βρω κιι εγω στο παγρατι και θα σας πω!!!!
Παράθεση
By yasmin1gr on 29-11-08, 13:15
Αρχική Δημοσίευση από darkjudith
Συμφωνω η εβερκλεεν τα τελευταια χρονια χαλασε ακομα και η λεσσ τρακ παλια δεν μυριζε τοσ αν ειχες πολλες γατες τωρα δεν ειναι τοσο αποδοτικη και οι κοκκοι δεν ειναι τοσο μεγαλοι. Θα με ενδιεφερε η αμμος αυτη να δουμε που την πουλανε και σε θεσσαλονικη
Παράθεση
By vi2ka on 29-11-08, 20:30
Τη συγκεκριμένη άμμο την αγόρασα τυχαία προχθές μιας και δεν υπήρχε η εβερκλιν που χρησιμοποιούμε.Εχει την ίδια ποιότητα,ίσως λίγο καλύτερη μιας και η εβερκλιν τον τελευταίο καιρό έχει χαλάσει. Οι σβώλοι δεν είναι τόσο ισχυροί με αποτέλεσμα να σπάνε και να γεμίζει όλη η άμμος καθώς και να δημιουργεί λάσπη στον πάτο της λεκάνης.Με την κατςπραιντ για την ώρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι.Είναι αρκετα καλή και η μικρή μου τη δέχτηκε αμέσως.Αγόρασα τα 6 κιλά 12 ευρώ από τη Ζωοφιλία Παγκρατίου
Παράθεση
By Luna on 29-11-08, 20:31
ζωοφιλια στο παγκρατι????
ποιο ειναι αυτο???γιατι δεν το θυμαμαι το ονομα!!
Παράθεση
By vi2ka on 29-11-08, 20:42
Αρχική Δημοσίευση από Luna
ζωοφιλια στο παγκρατι????
ποιο ειναι αυτο???γιατι δεν το θυμαμαι το ονομα!!
Δυστυχώς είναι ένα πετ-σοπ που πουλάει και ζώα αλλά όταν έχεις ανάγκη..δε θυμάμαι διεύθυνση.Βάλε στο γουγλη ζωοφιλία και θα σου βγάλει καταστήματα και διεύθυνση.
Παράθεση
By panapetr on 03-12-08, 23:44
Καλησπέρα παιδιά, έχω ψάξει για αυτή την άμμο αλλά δεν την έχω βρει.... Ας μου στείλει κάποιος κανένα μήνυμα με Petshop που τις αγοράζει. Και εγώ χρησιμοποιώ την ever clean αλλά τελευταία δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Αν γνωρίζει κάποιος κατάστημα σε περιοχή Πειραιά ή Δυτικά Προάστια ας μου στείλει μήνυμα. Ευχαριστώ
Παράθεση
By darkjudith on 04-12-08, 10:07
Αρχική Δημοσίευση από panapetr
Καλησπέρα παιδιά, έχω ψάξει για αυτή την άμμο αλλά δεν την έχω βρει.... Ας μου στείλει κάποιος κανένα μήνυμα με Petshop που τις αγοράζει. Και εγώ χρησιμοποιώ την ever clean αλλά τελευταία δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Αν γνωρίζει κάποιος κατάστημα σε περιοχή Πειραιά ή Δυτικά Προάστια ας μου στείλει μήνυμα. Ευχαριστώ
Μπορείς να καλέσεις στο 210-6630800 (είναι οι εισαγωγείς στην Ελλάδα) και να ρωτήσεις σε ποια καταστήματα της περιοχής σου την προμηθεύουν.
Παράθεση
By KittyG on 04-12-08, 13:09
Αρχική Δημοσίευση από panapetr
Πειραιά το βρήκα στο cosmozoo...αλλά φέρνει μόνο την μικρή συσκευασία.
Παράθεση
By Luna on 09-12-08, 13:46
Αρχική Δημοσίευση από vi2ka
Δυστυχώς είναι ένα πετ-σοπ που πουλάει και ζώα αλλά όταν έχεις ανάγκη..δε θυμάμαι διεύθυνση.Βάλε στο γουγλη ζωοφιλία και θα σου βγάλει καταστήματα και διεύθυνση.
τελικα μου την εκαναν delivery στο σπιτι!!
πολυ ωραια αμμος!!ακομα δεν εχω δει τρελες διαφορες απο την ever clean αλλα μ'αρεσει!!
και η Luna δεν ενοχληθηκε καθολου με την διαφορα!!:up::up:
Παράθεση
By mata_n on 11-12-08, 21:07
Εδω στη Ροδο βρηκα την cat's pride τα 13,5 κιλα 22 ευρω!!! κουφαθηκα! ειναι ομως οντως πολυ καλη! επαιρνα την friskies αλλα λασπωνε πολυ! αν ξερει καποιος απο Ροδο καποιο πετ σοπ που να την πουλα φθηνοτερα ας πει!
Παράθεση
By Bijou on 15-12-08, 20:24
Στο Zoolosophy πάντως που βρίσκεται στην Άνω Νέα Σμύρνη, βρήκα τα 13.5 κιλά, 16 ευρώ!
Τελικά, μάλλον εκεί έχω καταλήξει.
Παράθεση
By rrrrr on 19-12-08, 21:30
Βρήκα στη Νάξο ένα γερμανικό αμμο που κανει 10 ευρώ για μια τσάντα 10 κιλα, σταμάτησα να αγοραζο το " everclean" από τότε. Μάζεβη πολύ καλά και νομιζο ότι ο εισαγωγέας είναι ο ίδιος που φέρνει τα τρόφιμα γατών Leonardo (LYDIA) Το όνομα του αμμο είναι GOLDEN WHITE
Παράθεση
By ghost on 04-01-09, 18:29
Θα μπορούσαμε να έχουμε ένα συγκριτικό μεταξύ διαφόρων ειδών άμμου, θα με ενδιέφερε πολυ
Παράθεση
By billio on 26-05-09, 08:16
Εγω ειχα ξεκινησει με αμμο ever clean ...διαβαζοντας τα σχολια για την cats pride ειπα να την δοκιμασω.Μεγαλο κουτι μεγαλη ποσοτητα μια χαρα μου ακουστηκε. Και της μικρης της αρεσε...αν και δεν νομιζω να εχει προτιμησεις η τσουπρα μου. Ολα ωραια αλλα εχει ενα μειονεκτημα. Βρωμαει!!! Βρωμαει μετα απο καθε χρηση...Βρωμαγε το σπιτι μου (ειναι μικρο) κι ας καθαριζα τη λεκανη 2 φροες την ημερα. Εσεις το εχετε παρατηρησει αυτο? Αναγκαστηκα να γυρισω πισω στην αμμο ever clean και βρηκα ξανα την υγεια μου.
Παράθεση
By mandeson on 09-06-09, 13:02
Αρχική Δημοσίευση από billio
Εγω ειχα ξεκινησει με αμμο ever clean ...διαβαζοντας τα σχολια για την cats pride ειπα να την δοκιμασω.Μεγαλο κουτι μεγαλη ποσοτητα μια χαρα μου ακουστηκε. Και της μικρης της αρεσε...αν και δεν νομιζω να εχει προτιμησεις η τσουπρα μου. Ολα ωραια αλλα εχει ενα μειονεκτημα. Βρωμαει!!! Βρωμαει μετα απο καθε χρηση...Βρωμαγε το σπιτι μου (ειναι μικρο) κι ας καθαριζα τη λεκανη 2 φροες την ημερα. Εσεις το εχετε παρατηρησει αυτο? Αναγκαστηκα να γυρισω πισω στην αμμο ever clean και βρηκα ξανα την υγεια μου.

Τι να σου πω...Μου κάνει εντύπωση... Κι εγώ χρόνια ολόκληρα χρησιμοποιούσα την Ever Clean Heavy Duty μα επειδή τους τελευταίους μήνες είχε αρχίσει να λασπώνει και αναγκαζόμουν να πλένω κάθε δύο μέρες τόσες λεκάνες, είπα να δοκιμάσω την Cat's Pride και ΣΩΘΗΚΑ! Ως πολύτεκνη, έχω επτά λεκάνες και πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση... Από μυρωδιά δε, το απόλυτο κενό... Σαν να μην έχω άμμο... Όταν ανανεώνεις την άμμο, πλένεις τη λεκάνη;
Παράθεση
By mandeson on 09-06-09, 13:03
Αρχική Δημοσίευση από Bijou
Στο Zoolosophy πάντως που βρίσκεται στην Άνω Νέα Σμύρνη, βρήκα τα 13.5 κιλά, 16 ευρώ!
Τελικά, μάλλον εκεί έχω καταλήξει.
Σίγουρα έχει σε 13,5 κιλά; Αφού η μέγιστη συσκευασία της είναι τα 12,7...Μου κάνει εντύπωση... Είναι σφραγισμένο το κουτί όταν την παίρνεις ή σου προσθέτει και το βάρος του πλαστικού κουτιού;
Παράθεση
By xoxlidaki on 14-07-09, 12:20
Θα συμφωνήσω και εγώ ότι αν και πολύ καλή σε θέμα λασπώματος, σβώλοι σκληροί κτλ. ρε παιδιά μυρίζει......καθαρίζω και εγώ σαν μανιακή καθε μερα, είναι λεκάνη με σκέπασμα και φίλτρο και πορτάκι, αλλά και πάλι μυρίζει με το που τα κάνουν. Πρεπει δηλαδή να καθαριστεί αμέσως. Αγοράζω αυτή με το κόκκινο καπάκι απο το zoolosophy στην νεα σμύρνη όπου την έχει 18,50. Σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω πάλι στην Ever Clean, και ας λασπώνει. Εϊπα στην αρχή λέω θα είναι η ζέστη και μυρίζει, αλλά με την Εβερ Κλιν δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Απλά για 18,5 ευρω ο κουβας νομίζω θα έπρεπε να είναι σούπερ.
Παράθεση
By μουσταρδούλα on 05-10-09, 19:41
γεια σας!
σήμερα αγόρασα την συγκεκριμένη άμμο και θέλω να ρωτήσω
κάθε πότε την αλλάζουμε;
μόλις τελειώσει η παλιά που χρησιμοποιώ θα βάλω την καινούργια...
αλλά κάθε πότε την αλλάζουμε;

ευχαριστώ!
Παράθεση
By evelynkar on 05-10-09, 20:09
Αρχική Δημοσίευση από μουσταρδούλα
γεια σας!
κάθε πότε την αλλάζουμε;

ευχαριστώ!
θα βγαζεις μονο τους σβολους και τα κακακια, καλο ειναι καθε μηνα να πλενεις την λεκανη, εγω τουλαχιστο ετσι κανω. οταν δεις οτι λιγοστευει πολυ η αμμος προσθεσε κι αλλη! ελπιζω να βοηθησα!
Παράθεση
By μουσταρδούλα on 05-10-09, 20:12
οπότε μόλις την βάλω, θα δοκιμάσω να την καθαρίζω κάθε φορά που λερώνεται.. λογικά μια φορά την ημέρα την καθαρίζω και μετά κάνω ότι πεις...

μία ακόμα απορία: το δοχείο πόσο περίπου καιρό κρατάει;
Παράθεση
By evelynkar on 05-10-09, 20:16
οπότε μόλις την βάλω, θα δοκιμάσω να την καθαρίζω κάθε φορά που λερώνεται.. λογικά μια φορά την ημέρα την καθαρίζω και μετά κάνω ότι πεις...

μία ακόμα απορία: το δοχείο πόσο περίπου καιρό κρατάει;
να την καθαριζεις καθε μια δυο μερες εκτος και αν μυριζει εντονα οποτε το κανεις πιο συχνα..εγω προσωπικα δεν την εχω δοκιμασει, για να δω ποσο καιρο κραταει..
Παράθεση
By μουσταρδούλα on 05-10-09, 20:22
έγινε! άντε να τελειώσει η παλιά για να αρχίσουμε να χρησιμοποιούμε αυτή την άμμο... ευχαριστώ για μια ακόμα φορά...
Παράθεση
By Felice on 06-10-09, 13:59
γεια σας!
κάθε πότε την αλλάζουμε;

ευχαριστώ!
Οι περισσότερες άμμοι, άμα βάλεις την σωστη ποσότητα που αναφέρεται στην συσκευασία επανω, με καθημερινό καθαρισμό κρατάνε 3 εβδομάδες και με υπομονή άντε με το ζόρυ 4.Δεν έχω δει ποτέ καμία παραπάνω
Παράθεση
By maria737 on 07-10-09, 17:39
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Μια πραγματικά αξιόλογη συμβουλή

Ακολουθώντας τη θετική αξιολόγηση της συγκεκριμένης άμμου, βρήκα κατάστημα που τη φέρνει μέσω της εταιρείας που την εισάγει και τη χρησιμοποιώ εδώ και 4 μήνες. Είναι πολύ καλή όντως, αν και ακριβή (23 € η μεγάλη συσκευασία). Όμως επειδή σχηματίζει τέλειους σβώλους και δε λασπώνει, δε σπαταλάς προιόν και με την έννοια αυτή συμφέρει. Οι μυρωδιές απορροφώνται γρήγορα και ο γατούλης δεν τη σκορπάει σε όλο το σπίτι όπως μας συνέβαινε πρίν. Ευχαριστώ πολύ για την παρουσίαση, η συμβουλή ήταν χρησιμότατη!
Παράθεση
By Felice on 08-10-09, 09:22
Αρχική Δημοσίευση από maria737
Ακολουθώντας τη θετική αξιολόγηση της συγκεκριμένης άμμου, βρήκα κατάστημα που τη φέρνει μέσω της εταιρείας που την εισάγει και τη χρησιμοποιώ εδώ και 4 μήνες. Είναι πολύ καλή όντως, αν και ακριβή (23 € η μεγάλη συσκευασία). Όμως επειδή σχηματίζει τέλειους σβώλους και δε λασπώνει, δε σπαταλάς προιόν και με την έννοια αυτή συμφέρει. Οι μυρωδιές απορροφώνται γρήγορα και ο γατούλης δεν τη σκορπάει σε όλο το σπίτι όπως μας συνέβαινε πρίν. Ευχαριστώ πολύ για την παρουσίαση, η συμβουλή ήταν χρησιμότατη!
Για υπάλληλο εταιρείας σε κόβω. Έτσι όπως τα γράφεις!!Όλα είναι ΥΠΕΡΟΧΑ , ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ , η άμμος δεν σκορπάει ΠΟΥΘΕΝΑ και μυρωδιές ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση
By maria737 on 09-10-09, 19:16
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Το μόνο που προσπαθεί πιστεύω καθένας μας στο χώρο αυτό είναι να μεταδόσει πληροφορίες που θεωρεί χρήσιμες για τους υπόλοιπους και να καταθέσει ανησυχίες για να πάρει ίσως απαντήσεις που θα τον βοηθήσουν. Δε θα ήθελα να προσβάλω το μέλος που απαξίωσε τόσο εύκολα μια εμπειρία που σκέφτηκα να μοιραστώ με τους υπόλοιπους, πάντως ελπίζω να μη γίνει σύστημα κάτι τέτοιο εδώ μέσα γιατί θα έχει ακυρωθεί ο αρχικός στόχος, ότι δηλαδή όλοι παίρνουμε θέση πάντα καλοπροαίρετα. Και όχι δεν είμαι υπάλληλος εταιρείας!
Παράθεση
By Fotini on 12-10-09, 14:30
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
80%80%80%
8
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
90%90%90%
9
Average 83%
Αρχική Δημοσίευση από Felice
Για υπάλληλο εταιρείας σε κόβω. Έτσι όπως τα γράφεις!!Όλα είναι ΥΠΕΡΟΧΑ , ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ , η άμμος δεν σκορπάει ΠΟΥΘΕΝΑ και μυρωδιές ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συγγνώμη, κορίτσι μου, αλλά τυχαίνει και εγώ να τη βρίσκω καλύτερη από την Everclean, χωρίς μυρωδιές κι ας έχω δύο κλειστές αμμολεκάνες... και κάνει πιο σκληρούς σβώλους από την άμμο που χρησιμοποιούσαν πριν οι γάτες μου + ότι δεν κολλάει συχνά στις τρίχες του πωπού τους...
Παράθεση
By Felice on 12-10-09, 14:59
Αρχική Δημοσίευση από maria737
Το μόνο που προσπαθεί πιστεύω καθένας μας στο χώρο αυτό είναι να μεταδόσει πληροφορίες που θεωρεί χρήσιμες για τους υπόλοιπους και να καταθέσει ανησυχίες για να πάρει ίσως απαντήσεις που θα τον βοηθήσουν. Δε θα ήθελα να προσβάλω το μέλος που απαξίωσε τόσο εύκολα μια εμπειρία που σκέφτηκα να μοιραστώ με τους υπόλοιπους, πάντως ελπίζω να μη γίνει σύστημα κάτι τέτοιο εδώ μέσα γιατί θα έχει ακυρωθεί ο αρχικός στόχος, ότι δηλαδή όλοι παίρνουμε θέση πάντα καλοπροαίρετα. Και όχι δεν είμαι υπάλληλος εταιρείας!
Δεν είχα πρόθεση να προσβάλω κανέναν απλά το μήνυμα ήταν πολύ τυπικό και έμοιαζε με μηνύματα που γράφουν διάφοροι διαφημιστές που μπαίνουν σε sites.Επαναλαμβάνω ότι δεν είχα σκοπώ να προσβάλλω.
Πάντως προσωπική μου γνώμη είναι ότι την βρίσκω πανάκριβη.
Δίνω 80 ευρώ τον μήνα για διατροφή βάλε 20 για διάφορα άλλα παιχνίδια φάρμακα διάφορα . Αμα παίρνω και τόσο ακριβή άμμο πάει πολύ . Αμα σκεφτείς ότι ο μέσος μισθός είναι 800 ( που βάζω και πολλά!!) Άμα είναι να χαλάμε και για την άμμο 50 € με πόσα θα ζήσουμε?! Εγώ δίνω 3,20 παίρνω μία φθηνή την αλλάζω κάθε 1 1/2 βδομάδα και την βγάζω περίφημα με 9,60 τον μήνα.
Καθαρά προσωπική μου γνώμη θα μου πείς.!!
Παράθεση
By Fotini on 12-10-09, 15:11
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
80%80%80%
8
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
90%90%90%
9
Average 83%
Αν σου πουλάνε 50 ευρώ τον κουβά της Cat's Pride, σ' έχουν πιάσει κότσο μετά συγχωρήσεως. Αυτός ο κουβάς μου κοστίζει 15 ευρώ και μου κρατάει ένα μήνα...για δύο αμμολεκάνες
Παράθεση
By Felice on 12-10-09, 15:47
Αρχική Δημοσίευση από Fotini
Αν σου πουλάνε 50 ευρώ τον κουβά της Cat's Pride, σ' έχουν πιάσει κότσο μετά συγχωρήσεως. Αυτός ο κουβάς μου κοστίζει 15 ευρώ και μου κρατάει ένα μήνα...για δύο αμμολεκάνες
Προς τα κορίτσια παρακαλώ . Εκείνες γράφουν ότι το αγοράζουν 23 .
Εγώ αναφέρθηκα σαν σύνολο . Συνήθως στον μήνα παίρνουμε 2 με 3 συσκευασίες αναλόγως πόσο μπορούμε να ανεχτουμε εμείς την άμμο τους.
Παράθεση
By yasmin1gr on 14-10-09, 02:38
Παιδια την παραγγειλε ο κτηνιατρος μας γιατι την εβερκλυν δεν την εφερναν στην ωρα τους. Την δοκιμασαμε δυο ατομα με πανω απο δυο γατες αλλα σε σχεση με την εβερκλυν τη βρηκαμε λιγότερο αποτελεσματική ιδίως σε θέμα μυρωδιας. Σε τουαλέττα με κλειστο καπακι και φιλτρα ανθρωκα η μια δεν μυριζε οτι και να κανανε σε μια μερα η αλλη μυριζε απιστευτα. Καταληκξαμε παλι στην εβερκλυν δυστυχως γιατι πολλοι μαγαζατορες ειχαν προβληματα με τους διανομεις και σχεδον ειμαστε εξαρτημενοι απο αυτη την αμμο οσοι εχουν πολλα για φιλοξενεια
Παράθεση
By maria737 on 22-10-09, 14:00
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
70%70%70%
7
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
90%90%90%
9
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Αρχική Δημοσίευση από Felice
Δεν είχα πρόθεση να προσβάλω κανέναν απλά το μήνυμα ήταν πολύ τυπικό και έμοιαζε με μηνύματα που γράφουν διάφοροι διαφημιστές που μπαίνουν σε sites.Επαναλαμβάνω ότι δεν είχα σκοπώ να προσβάλλω.
Πάντως προσωπική μου γνώμη είναι ότι την βρίσκω πανάκριβη.
Δίνω 80 ευρώ τον μήνα για διατροφή βάλε 20 για διάφορα άλλα παιχνίδια φάρμακα διάφορα . Αμα παίρνω και τόσο ακριβή άμμο πάει πολύ . Αμα σκεφτείς ότι ο μέσος μισθός είναι 800 ( που βάζω και πολλά!!) Άμα είναι να χαλάμε και για την άμμο 50 € με πόσα θα ζήσουμε?! Εγώ δίνω 3,20 παίρνω μία φθηνή την αλλάζω κάθε 1 1/2 βδομάδα και την βγάζω περίφημα με 9,60 τον μήνα.
Καθαρά προσωπική μου γνώμη θα μου πείς.!!
Δυστυχώς γράφω "τυπικά" λόγω μάλλον επαγγελματικής συνήθειας! Οπότε δίκιο είχες! Φυσικά και είναι πανάκριβη, αυτό που προσπάθησα να μεταφέρω, κρίνοντας και από άλλες μάρκες που χρησιμοποιούν φίλοι που τους πρσέχω κατά καιρούς τα γατάκια τους, είναι ότι δεν καταναλώνεις εύκολα, φτουράει που λέμε, άρα έρχεσαι κάπως στα ίσια από πλευράς δαπάνης. Πάντα προσωπική άποψη είναι κι ο καθένας διαβάζει, δοκιμάζει, άλλοτε του είναι χρήσιμη, άλλοτε όχι κ.ο.κ. Χαίρομαι για την ανταπόκριση σου, γιατί ψιλο-πληγώθηκα, εύχομαι καλή υπόλοιπη μέρα.
Παράθεση
By vaso85 on 02-11-09, 17:09
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
80%80%80%
8
Average 83%
Μιας και τη δοκίμασα και εγώ (με μια γατούλα μικρή βέβαια) και χωρίς να έχω εμπειρία από την Everclean αλλά μόνο από φθηνές του σούπερ μάρκετ και μια σιλικόνης, να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη και θα μου κρατήσει για πολύ καιρό από ότι φαίνεται.
Παράθεση
By moukelis on 08-12-09, 14:05
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
50%50%50%
5
Ποιότητα
70%70%70%
7
Μυρωδιά
60%60%60%
6
Αντίδραση γάτας
40%40%40%
4
Average 55%
Τη δοκιμασαμε κι εμεις...Πηρα το μπετονακι,που ειναι στην ιδια τιμη στην επαρχια με το εξαλιτρο της Everclean.Δε μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη για την τιμη της...Το αρωμα της ειναι πολυ εντονο,με αποτελεσμα να μυριζει ακομα και το τριχωμα των γατων,και κολλα στα πατουσακια τους.Οι σβωλοι που ηταν πανω πανω ηταν ενταξει,αλλα παρολο που εβαλα πολυ αμμο,αν τα ουρα πηγαιναν στον πατο,λασπωνε.Γενικα ειναι στο ιδιο επιπεδο με την Everclean,που την αλλαξαμε γιατι χαλασε τελευταια την ποιοτητα της.
Παράθεση
By vaso85 on 08-12-09, 14:09
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
80%80%80%
8
Average 83%
Μου κάνει εντύπωση που λες ότι έχει έντονο άρωμα. Η δικιά μου δεν μυρίζει απολύτως τίποτα και οι σβώλοι από τα ούρα είναι απίστευτα σκληροί. Είχε διάφορους κωδικούς εκείπου την πήρες γιατί εγώ βρίσκω μόνο έναν?
Παράθεση
By moukelis on 08-12-09, 14:10
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
50%50%50%
5
Ποιότητα
70%70%70%
7
Μυρωδιά
60%60%60%
6
Αντίδραση γάτας
40%40%40%
4
Average 55%
Οχι,και σε μας εναν ειχε,αλλα δεν ειχε τον κουβα ή το κουτι,μονο το μπετονακι.
Παράθεση
By stav on 04-07-10, 16:38
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
90%90%90%
9
Ποιότητα
90%90%90%
9
Μυρωδιά
70%70%70%
7
Αντίδραση γάτας
100%100%100%
10
Average 88%
Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα ever clean και ήταν καλή αν εξαιρέσει κανείς το συχνό σπάσιμο των σβόλων . Ο πετσοπας μου προτεινε την cat's pride σαν μια καλή άμμο λίγο φθηνότερη. Τη βρήκα πολύ καλή γιατί οι σβόλοι δεν σπάνε. Αναφορικά με τη μυρωδιά δεν παρατήρησα καμια διαφορά απο την ever clean.Το ίδιο μου κάνει. Σκοπεύω να τη συνεχίσω, αρκει να βρώ που την πουλάνε στο Μπραχαμι.
Παράθεση
By Fotini on 05-07-10, 09:13
Βαθμολογίες μελών
Aπόδοση/τιμή
80%80%80%
8
Ποιότητα
80%80%80%
8
Μυρωδιά
80%80%80%
8
Αντίδραση γάτας
90%90%90%
9
Average 83%
Αρχική Δημοσίευση από stav
Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα ever clean και ήταν καλή αν εξαιρέσει κανείς το συχνό σπάσιμο των σβόλων . Ο πετσοπας μου προτεινε την cat's pride σαν μια καλή άμμο λίγο φθηνότερη. Τη βρήκα πολύ καλή γιατί οι σβόλοι δεν σπάνε. Αναφορικά με τη μυρωδιά δεν παρατήρησα καμια διαφορά απο την ever clean.Το ίδιο μου κάνει. Σκοπεύω να τη συνεχίσω, αρκει να βρώ που την πουλάνε στο Μπραχαμι.
Πάρε τηλ. τον εισαγωγέα να σου πει πού θα τη βρεις στην περιοχή σου: https://www.accessgroup.gr/pet_index.htm
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Άμμος - Από savvina
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-05-10 στις 13:23.
    • Άμμος... - Από fffaye
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-08-09 στις 11:28.
    • Άμμος - Από Mariel
      Το θέμα έχει λάβει 50 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-11-06 στις 12:24.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους