Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 94,498 εγγεγραμμένα μέλη και 715,481 μηνύματα σε 22,612 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 380 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Οισοφαγίτιδα

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 12:38, 23-10-11:

η Ήρα μου μετά απο 2η επέμβαση που είχε κάνει (ινοσάρκωμα), όπου όλα πήγαν καλά, άρχισα να παρατηρώ οτι έκανε λίγο περίεργα το στοματάκι της, πώς κάνουμε εμείς όταν έχουμε αφυδατωθεί και θέλουμε νερό... την πήγα στον γιατρό της και μου είπε να της κάνουμε αγωγή, σιρλοτον και πεπτονορμ 2 φορές την μέρα. μετα όμως απο κάποιες μέρες ενω εδειχνε να έχει βελτιωθεί αισθητά, παρουσίασε κνισμό - για την ακρίβεια δαγκωνώταν και ο γιατρός είπε να κόψουμε την αγωγή μήπως και είναι αλλεργική στα φάρμακα. τελικά μετά απο 1 εβδομάδα καταλάβαμε οτι ήταν απο άγχος και επειδή αρχίσαν τα συπτώματα να εμφανίζονται πιο "επιθετικά" της ξεκινήσαμε ξανά τα φάρμακα... μετά απο 1 μήνα και κάτι που βελτιώθηκε, κόψαμε τη δόση στο μισό, δηλ. της τα δίναμε 1 φορά την ημέρα. δυστυχώς όμως τα συμπτώματα επανήλθαν και κάπου εκεί μου παρουσίασε και λίγο βήχα 1-3 φορές την εβδομάδα με 1 φορά την ημέρα οπου έβγαζε και λίγα σαλάκια, επίσης άρχισε να ανασαίνει πιο γρήγορα και να ακούγεται... την πήγα στον γιατρό και μου είπε οτι είναι καλά, αλλά δεν το βλέπω..... διάβασα ότι μπόρεσα μέσω ιντερνετ και μάλλον όλα -θέλω να πιστεύω- συνδέονται με την οισοφαγίτιδα -μπορεί να είναι πνευμονία απο την παλινδρόμηση,εαν και δεν έχει πυρετό- θα τη πάω αύριο να της βγάλω και 1 ακτινογραφία, τι να πώ.... τα προβλήματα δεν έχουν τελειωμό......
Υ.Γ.1.ο γιατρός που την πάω τον εμπιστεύομαι πλήρως
2.η οισοφαγίτιδα έιναι πολύ ύπουλη ασθένεια....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 13:42, 23-10-11:

απλα κουραγιο και δυναμη,δε ξερω τι αλλο να σου πω,ελπιζω με την αγαπη σου να ξεπεραστει κι αυτο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 405 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 17:39, 23-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ρενακι 13
απλα κουραγιο και δυναμη,δε ξερω τι αλλο να σου πω,ελπιζω με την αγαπη σου να ξεπεραστει κι αυτο.
μακάρι βρε ρένα..... και στον πατσίνο σου εύχομαι ότι είναι καλύτερο

Παράθεση

Anna.athens

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anna.athens
H Anna.athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Anna.athens έγραψε στις 22:44, 23-10-11:

Καλησπέρα , είμαι καινούργια στην πάρεα σας , λόγο ενός προβλήματος με τον γατο μου , το οποίο έχει κάτι κοινό με το δικό σου , οισογαστροφαγικη παλιδρομιση το είπε ο γιατρός και του έδωσε θεραπεία με σιρόπι epadoren δυο φορές την ημέρα , έχουν πέραση 5 μέρες και το μόνο που καταφερα ειναι να μην θέλη να με έρθει καθόλου κοντά μου , τα συμπτώματα που έχει εναι εμετος μόνο με σάλιο και σαν λίγο αφρό πολλές φορές μέσα στην ημέρα έχει χάσει βάρος και δεν έχει καθόλου όρεξη , έχουμε κάνει όλες της εξετάσεις και βγαίνουν καλές , πριν 6 μήνες έχασε τον φίλο του που ήταν μαζι 12 χρόνια , και άλλαξε η συμπεριφορά του , δεν θέλει άλλο ζώο και εμένα επίσης , ξέρετε κάποιον που να έχει κάτι ανάλογο ? ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 20:45, 24-10-11:

της ζουζουνάκα μου της δίνω εδώ και 2 μήνες σιρόπι και χάπι και μετά έρχεται στα πόδια μου και τρίβεται... θέλει υπομονή και θα το ψιλοσυνηθίσει, οτι σε αγαπάει είναι δεδομένο και δεν αλλάζει με το οτι σου κρύβεται, για την ακρίβεια απο το σιρόπι κρύβεται και όχι απο εσένα, απλά θέλει τον χρόνο της. μην ανησυχείς.
tip: μετά το σιρόπι αφού θα τον ταίσεις χάιδεψέ τον και πές του τρυφερά λογάκια!

Παράθεση

eya95 (Εύα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eya95
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H eya95 official cat lady έγραψε στις 11:19, 11-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Anna.athens
Καλησπέρα , είμαι καινούργια στην πάρεα σας , λόγο ενός προβλήματος με τον γατο μου , το οποίο έχει κάτι κοινό με το δικό σου , οισογαστροφαγικη παλιδρομιση το είπε ο γιατρός και του έδωσε θεραπεία με σιρόπι epadoren δυο φορές την ημέρα , έχουν πέραση 5 μέρες και το μόνο που καταφερα ειναι να μην θέλη να με έρθει καθόλου κοντά μου , τα συμπτώματα που έχει εναι εμετος μόνο με σάλιο και σαν λίγο αφρό πολλές φορές μέσα στην ημέρα έχει χάσει βάρος και δεν έχει καθόλου όρεξη , έχουμε κάνει όλες της εξετάσεις και βγαίνουν καλές , πριν 6 μήνες έχασε τον φίλο του που ήταν μαζι 12 χρόνια , και άλλαξε η συμπεριφορά του , δεν θέλει άλλο ζώο και εμένα επίσης , ξέρετε κάποιον που να έχει κάτι ανάλογο ? ευχαριστώ εκ τον προτέρων .

Η γατα μου εχει ακριβως τ ιδια συμπτωματα εδω κ μια βδομαδα..!! Πως το αντιμετωπισατε τελικα ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους