Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,265 εγγεγραμμένα μέλη και 719,305 μηνύματα σε 22,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 188 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Ζητείται για χάρισμα Περσάκι!!!

CATWOMAN5 (MΑΙΡΗ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CATWOMAN5
H MΑΙΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτελεός (Μαγνησία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H CATWOMAN5 έγραψε στις 14:52, 14-01-14:

Ζητώ να μου χαρίσουν περσικό γατάκι ή ενήλικο περσικό γατούνι(κατά προτίμηση αρσενικό)...αλλά και θηλυκό να είναι κανένα πρόβλημα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 14-01-14 στις 16:35. Αιτία: Κεφαλαια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

CATWOMAN5 (MΑΙΡΗ)

Νεοφερμένος

H MΑΙΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτελεός (Μαγνησία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H CATWOMAN5 έγραψε στις 16:56, 14-01-14:

Καποτε(περα απο τα 12 γατουνια που ειχα ακομα πιο παλια, στην αυλη του πατρικου μου) ... ειχα μια Περσιδα καλλονη , την Τζινα, χρωματος γκρι. Η γουνιτσα της σαν μεταξι ..... Οι σχεσεις μας, τολμω να πω, ως μανα με παιδι . Την ειχα αποκτησει, βρισκοντας την χτυπημενη και παρατημενη σε μια περιοχη εκτος Αττικης.
Φαινοταν γατουλα παρατημενη, αλλα απο σπιτι .Ποτε δεν θα ξεχασω την μερα που την πηρα στην αγκαλια μου... ετρεμε σαν το ψαρι εξω απο το νερο του, απο το κρυο εκεινου του Χειμωνα και την κακοποιηση της ζωης....
Ευτυχως, την αλλη κιολας μερα, την πηγα στον κτηνιατρο και αφου της εδωσε τις πρωτες βοηθειες, της εκανε τα εμβολια και την αποπαρασιτωση-στειρωση (σε μικρο χρονικο διαστημα) ... αρχισε η μικρη να βρισκει τον εαυτο της και να γινεται μερα με την μερα π ο λ υ ομορφη και δ ο τ ι κ η !!! Οι σχεσεις μας ... δεν περιγραφονται με λογια ... Πιο γλυκια γατουλα, χαδιαρα, ναζιαρα, χωρις ποτε να μου κανει την παραμικρη ζημια, δεν θυμαμαι ποτε να ειχε βγαλει νυχακια (εστω και για πλακα) .. ουτε ενα κχχχ δεν θυμαμαι .... ε ι λ ι κ ρ ι ν α...!!!
Κι ετσι περασαν τα χρονια ... και γυρω στα 19 της, την ''εχασα'' !!!
Μονο που το γραφω , ακομα και τωρα (αν και εχουν περασει 4 με 5 χρονια) ... σ υ γ κ ι ν ο υ μ α ι .
Κι απο τοτε, δεν αποφασισα να ξαναποκτησω καποιο αλλο γατουνι ... γιατι με ''πονουσε'' το συμβαν του χαμου της...αλλα οκ τι να κανουμε ... οτι γεννιεται -πεθαινει.

Οποτε , αποφασισα να απαγκιστρωθω απο τον πονο που μου προκαλεσε ο χαμος της ... και να βαλω μια αγγελια στο forum σας. Ζητωντας να μου χαριστει ενας γατος ή μια γατα Περσιας. Να ξαναζησω αυτη την τρυφερη-γατουνιστικη-αγαπησιαρικη σχεση .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:17, 14-01-14:

Λυπαμαι πολυ για τη γατουλα σας σιγουρα ηταν εξαιρετικο και μοναδικο πλασμα.Χωρις παρεξηγηση,την ιδια σχεση μπορειτε να αναπτυξετε και με καποια αλλη γατουλα,χωρις απαραιτητα να ειναι Περσικη.Εχω δει Περσικες οπως η γατουλα που ειχατε,Περσικες απομακρες,Περσικες κτητικες με το χωρο τους,Περσικες ανεξαρτητες...οπως ολα τα ζωακια,η καθεμια εχει το χαρακτηρα της,και μονο σε γενικες γραμμες περιγραφεται ο χαρακτηρας της φυλης.Οποτε θα σας ελεγα να εχετε το νου σας και να ριχνετε καμια ματια στις αγγελιες,πολλες φορες μπορει να σας κλεψει την καρδια ενα γατακι εντελως διαφορετικο απο αυτο που ψαχνατε,και ειναι τοσα πολλα αυτα που αναζητουν μια αγκαλια εκει εξω,που εχουν γνωρισει τη σκληρη πλευρα της ζωης,οπως η γατουλα σας οταν τη βρηκατε.
Καλη επιτυχια στην αναζητηση!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

CATWOMAN5 (MΑΙΡΗ)

Νεοφερμένος

H CATWOMAN5 έγραψε στις 19:27, 14-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Λυπαμαι πολυ για τη γατουλα σας σιγουρα ηταν εξαιρετικο και μοναδικο πλασμα.Χωρις παρεξηγηση,την ιδια σχεση μπορειτε να αναπτυξετε και με καποια αλλη γατουλα,χωρις απαραιτητα να ειναι Περσικη.Εχω δει Περσικες οπως η γατουλα που ειχατε,Περσικες απομακρες,Περσικες κτητικες με το χωρο τους,Περσικες ανεξαρτητες...οπως ολα τα ζωακια,η καθεμια εχει το χαρακτηρα της,και μονο σε γενικες γραμμες περιγραφεται ο χαρακτηρας της φυλης.Οποτε θα σας ελεγα να εχετε το νου σας και να ριχνετε καμια ματια στις αγγελιες,πολλες φορες μπορει να σας κλεψει την καρδια ενα γατακι εντελως διαφορετικο απο αυτο που ψαχνατε,και ειναι τοσα πολλα αυτα που αναζητουν μια αγκαλια εκει εξω,που εχουν γνωρισει τη σκληρη πλευρα της ζωης,οπως η γατουλα σας οταν τη βρηκατε.
Καλη επιτυχια στην αναζητηση!

Σας ευχαριστω Δωρα !!!
Π ρ α γ μ α τ ι κ α, η Τζινα ηταν ενα αξιολατρευτο πλασμα ... α γ γ ε λ ο ς εγινε, οπως ηταν κατι παρομοιο και στην Γη !
Σιγουρα, υπαρχουν τρομερα πλασματα και χωρις να ανηκουν σε καποια ρατσα .. αυτο ειναι το μονο σιγουρο !!!
Καθολου δεν παρεξηγησα... μην ανησυχεις.Εχεις δικιο αλλωστε.
Αλλα οκ, προς το παρον, θα συνεχισω την αναζητηση μου... με την ελπιδα πως θα ερθει στην αγκαλια μου ... μια νεα Περσικη ψυχη .
Σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,426 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 21:23, 14-01-14:

Ευχομαι να βρεις συντομα ενα γατακι αν και οπως ειπε και η Δωρα δεν εχει σημασια απαραιτητα να ειναι ρατσας για να το αγαπησεις και να το ερωτευτεις αλλα αφου εχεις την προτιμηση οκ. Αν και ποτε δεν ξερεις μπορει καποιο να βρεθει στο δρομο σου και να σου αλλαξει γνωμη

CATWOMAN5 (MΑΙΡΗ)

Νεοφερμένος

H CATWOMAN5 έγραψε στις 00:08, 15-01-14:

Σε ευχαριστω Nicole1987 !!! Nα'σαι καλα .
Δεν ειναι τοσο θεμα ρατσας που επιμενω, αλλα ας το πουμε πως αν αποκτησω μια γατουλα Περσιας, θα ερθω λιγο πιο κοντα στην Τζινα μου ... που χαθηκε για παντα απο την ζωη μου .

CATWOMAN5 (MΑΙΡΗ)

Νεοφερμένος

H CATWOMAN5 έγραψε στις 17:26, 25-01-14:

Ω ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Επιτελους, β ρ η κ α την γατουλα Περσιας, που η θ ε λ α σαν τ ρ ε λ λ η !!!
Μια φιλη μου απο Αθηνα, η Χριστινα, μετακομιζει με την μητερα της για Αυστραλια !!!
Κι επειδη εχει 2 Περσιας και 3 ακομα αδεσποτες , τις οποιες θα παρει μαζι της στο εξωτερικο ... μου ζητησε να μεσολαβησω, μηπως καποιος ... ενδιαφεροταν για μια γατουλα Περσιας που να χαριζεται .
Και της λεω ... δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ε υ τ ι χ ι σ μ ε ν η με κανεις με αυτη σου την ερωτηση.
Και βεβαια ξερω μια κοπελλα που ειναι τ ρ ε λ λ η και π α λ α β η στην ιδεα οτι θα αποκτησει ξανα γατουλα Περσιας ,την α φ ε ν τ ι α μουυυυ !!!
Χαρηκε παρα πολυ που θα πηγαινε η μικρη της Ζακλιν σε χερια που τα γνωριζει καλα η μαμα της.
Πηγα Αθηνα και την παρελαβα .
Την λενε Ζακλιν (οπως ειπα και παραπανω) .Ειναι 3 ετων, χρωματος cameo
Eιναι θ ε α !!! Μαλακη γουνα σαν μεταξι ... μολις ηρθε μεσα στο σπιτι ... αμεσως εφαγε, ηπιε... φερθηκε εντελως φυσιολογικα και μετα απο ταξιδι παρακαλω. Το τι χαδια, τι αγκαλιες καναμε ολο το βραδυ ...που να σας τα λεω !!! Ειναι φ ο β ε ρ η !!!!!!!!!!!!!
Ειμαι πολυ ε υ τ υ χ ι σ μ ε ν η , που επιτελους το ονειρο μου , εγινε π ρ α γ μ α τ ι κ ο τ η τ α !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Nicole1987

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,426 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 17:40, 25-01-14:

Να τη χαιρεσαι. Περιμενουμε να ανοιξεις ενα θεμα να δουμε φωτογραφιες της και μεις

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:06, 25-01-14:

Μπραβο,καλως τη δεχτηκες,να τη χαιρεσαι!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους