Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 102,913 εγγεγραμμένα μέλη και 711,924 μηνύματα σε 22,321 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 185 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μου τρώει όλα τα φυτά!!!

Αντα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Αντα
H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 6,545 μηνύματα.

H Αντα έγραψε στις 14:23, 18-03-08:

Καλημέρα!! Ο Αλφι μου τρώει ολα τα φυτά. Δεν εχει καμία προτίμηση...απλα να ειναι πράσινο και να έχει φύλλα. Ολα θέλει να τα δαγκώσει...αλλα δεν τα δαγκώνει απλά, τα κόβει. Μονο τα φύλλα του ιουγκα που ειναι λεπτά τα ψιλομασάει! Δεν τον ξεγελάς με χόρτο για γάτες και άλλα σπόρια..ειναι κολλημένος σε αυτά! Περιμένει πως και πως να ανοίξω τη μπαλκονόρτα και με ενα σάλτο πάνω απο το πόδι μου ( βάζω το πόδι μπροστά για να μην βγει) βρίσκεται έξω.
Εχω βάλει ολα τα φυτά μου σε ενα δωμάτιο, αλλα δεν ειναι λύση αυτή. Ασε που κάθεται έξω απο το δωμάτιο και κλαίει! Στο μπαλκόνι τα ίδια, πρέπει να ειμαι συνέχεια απο πίσω του..Το χειμώνα δεν με πείραζε, αλλα τωρα που ανοίγει και ο καιρός, θέλω να βγαίνω και εγω στο μπαλκόνι , αλλά και αυτα...
Τι να κάνω? καμιά ιδέα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 14:33, 18-03-08:

Αχ, βρε Άντα μου με τον Άλφι... Του αρέσει η χλωρίδα, τι να κάνουμε; Αν έβαζες τις γλάστες στα κάγκελα του μπαλκονιού για να μην της φτάνει; Ή να ψεκάσεις τα φύλλα με χυμό πορτοκαλιού ή κάτι άλλο που να τον κάνει να αηδιάσει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 6,545 μηνύματα.

H Αντα έγραψε στις 14:36, 18-03-08:

Δεν μπορώ να τις ανεβάσω στα κάγκελα γιατι το κάγκελο ειναι λεπτό και το μπαλκόνι στρογγυλό!!
Δοκίμασα το πορτοκάλι στα καλώδια, που επίσης εχει αδυναμία να μασάει...δεν έπιασε!! Λεσ να μην εχει καλη οσφρηση?

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 14:41, 18-03-08:

Αποκλείεται! Γάτα χωρίς καλή όσφρηση γίνεται; Εκτός αν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας... Πάντως δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις, δεν μου έχει τύχει. Ο Άλφι είναι μαθημένος να τρώει απ' όλα, και πορτοκάλι... Λυπάμαι που δεν μπορώ να βοηθήσω. Πρόσεξε, πάντως, να μην είναι κανένα τοξικό φυτό στη συλλογή σου και μετά τον κλαις τον ομορφούλη!

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 14:42, 18-03-08:

για αρχή δες το link που έδωσε η Fotini εδώ

https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=25196&page=14

και μη στερείς την χαρά των φυτών, του γατούλη σου και την δική σου

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 12:11, 08-04-08:

Χα,χα,δεν το πιστευω οτι βρηκα ομοιοπαθουσα σ'αυτο το θεμα!!Κι εμενα ο Robertουλης εχει αδυναμια στα φυλλα και τα λουλουδια,ειδικα στην γαρδενια..Οσο για το πορτοκαλι,προσφατα ανακαλυψα οτι τρελαινεται να τρωει πορτοκαλοφλουδες και να γλυφει τον χυμο απ'τα πορτοκαλια...Μηπως δεν ειναι γατος τελικα;;

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα έγραψε στις 12:21, 08-04-08:

Γεια σου Γεωργία!! αχχ ειναι παντως πολυ σπαστικό μερικές φορές..συνέχεια απο πίσω του ειμαι οταν βγαίνει στο μπαλκόνι

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 12:24, 08-04-08:

Γεια σου Αντα!Εγω,παντως,καταργησα τα φυτα και ησυχασα...

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 12:26, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γεωργια Αλεξανδροπουλου
Γεια σου Αντα!Εγω,παντως,καταργησα τα φυτα και ησυχασα...
Ριζική λύση, Γεωργία..:cool:

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα έγραψε στις 12:30, 08-04-08:

Επιμένω εγω... δεν μπορει να με κάνει οτι θελει ο χονδρούλης!! Που ηδη με κανουν,αλλα λεμε τώρα....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους