Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,361 εγγεγραμμένα μέλη και 713,410 μηνύματα σε 22,482 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 338 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Επίτηδες το κάνεις;;;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:23, 13-03-12:

Μην τρομάζετε.

Διάβασα σε ένα θέμα (που απασχόλησε όλους μας) κάτι σχετικά με τις δυσκολίες του να έχει κανείς γάτα, και την τεράστια υπομονή που πρέπει να έχει μία γατομαμά.

Πείτε εδώ ιστορίες από -ομολογουμένως- εκνευριστικά πράγματα που έκανε μία φορά ή κάνει τακτικά το γατάκι σας, όπου θέλετε να το μαλώσετε και να του γκρινιάξετε... αλλά είναι τόσο αξιολάτρευτα τα σκασμένα, που ένα γατίσιο βλέμμα να σας ρίξει και το ξεχνάτε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 22:28, 13-03-12:

Η Νεφέλη..
6.00 το πρωί ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ θέλει φαγητό..Χτυπιέται πάνω στη ντουλάπα, τη γρατζουνάει, μουρμουρίζει, δαγκώνει....Μου έρχεται να κατεβάσω πολλά καντήλια..
Και όταν γυρίζω και την κοιτώ..Πέφτει κάτω και τρίβεται καθώς με κοιτάει ΚΑΤΑματα και μου κάνει πππρρρρ !!
Και εγώ γελάω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eirinaki84

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη eirinaki84
H eirinaki84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

H eirinaki84 λογοκρισια 2012 έγραψε στις 22:36, 13-03-12:

εμένα δεν κάνει τίποτα που να φαντάζει αξιαγάπητο!!!! χαχαχαχαχα

1) τρώει όλα τα καλώδια (σε σημείο να κινδυνεύει)-υπολογιστών, πορτατιφ κτλ
2) ξηλώνει κάνοντας πατουσάκια το κάλυμμα του καναπέ μου
3) δαγκώνει χέρια , μύτες, πόδια , χείλια, αυτιά μέχρι αιμορραγίας....χαχαχαχα
4)κλαίει να της δώσεις σημασία και δεν σταματάει καθόλου
5)της δίνεις ένα παιχνιδάκι κ σε 5 λεπτά είναι χαρτοπόλεμος
6) το βράδυ θα κοιμηθεί στις 5 μμ και εκείνη την ώρα αφήνει κ εσένα να κοιμηθείς αφού τα ρίχνει όλα κάτω (βιβλία, καθρέπτες)
7) Δεν μπορώ άλλοοοοοοοοοο |(χαχαχαχαχαχαχα)

αλλά είναι μια σχέση μίσους κ αγάπης!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Myrtle

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 669 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 00:46, 14-03-12:

Όταν είμαστε όλοι μαζί ξαπλωμένοι στο κρεβάτι κι εγώ σκεπασμένη με το πάπλωμα, όταν πάω να κουνήσω τα πόδια μου λίγο, αυτά τα τρελιάρικα δεν καταλαβαίνουν τι είναι αυτό που κουνιέται κάτω από το πάπλωμα και του ορμάνε. Έχουν απίστευτο γέλιο καθώς κάθονται πρώτα λίγο και το κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια για ώρα να δουν που πηγαίνει και τι κάνει, μετά κάθονται σε στάση επίθεσης και στο τέλος του ορμάνε με πηδηματάκι, το πιάνουν με τα πατούσια τους και το δαγκώνουν με τις ώρες!

Το καλύτερο από όλα, βέβαια, είναι όταν εκεί που κοζάρουν το πόδι κάτω από το πάπλωμα, σταματάω να το κουνάω για λίγο, αυτά πλησιάζουν με τρόμο να το επεξεργαστούν και εκείνη την ώρα το κουνάω απότομα προς το μέρος τους! Ε και όπως είναι φυσικό, τα ατρόμητα γατιά μου... όπου φύγει, φύγει!

Τι γέλιο κάνω κάθε φορά!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vasopent (Βάσω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasopent
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H vasopent έγραψε στις 02:28, 14-03-12:

Όταν ξετυλίγει το χαρτί υγείας σε όλο το σπίτι ή το χαρτί κουζίνας!!! Το παίρνω χαμπάρι το πρωί ή μόλις γυρίζω σπίτι...
Το αίμα ανεβαίνει στο κεφάλι μου και μετά τρίψιμο και νιαρ και όλα ξεχνιούνται

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 11:08, 14-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Myrtle
Όταν είμαστε όλοι μαζί ξαπλωμένοι στο κρεβάτι κι εγώ σκεπασμένη με το πάπλωμα, όταν πάω να κουνήσω τα πόδια μου λίγο, αυτά τα τρελιάρικα δεν καταλαβαίνουν τι είναι αυτό που κουνιέται κάτω από το πάπλωμα και του ορμάνε. Έχουν απίστευτο γέλιο καθώς κάθονται πρώτα λίγο και το κοιτάνε με γουρλωμένα μάτια για ώρα να δουν που πηγαίνει και τι κάνει, μετά κάθονται σε στάση επίθεσης και στο τέλος του ορμάνε με πηδηματάκι, το πιάνουν με τα πατούσια τους και το δαγκώνουν με τις ώρες!

Το καλύτερο από όλα, βέβαια, είναι όταν εκεί που κοζάρουν το πόδι κάτω από το πάπλωμα, σταματάω να το κουνάω για λίγο, αυτά πλησιάζουν με τρόμο να το επεξεργαστούν και εκείνη την ώρα το κουνάω απότομα προς το μέρος τους! Ε και όπως είναι φυσικό, τα ατρόμητα γατιά μου... όπου φύγει, φύγει!

Τι γέλιο κάνω κάθε φορά!
Αυτό συνέβαινε παλιότερα και με την δική μου!
Σύντομα όμως άρχισε να μην τρομάζει αλλά να δαγκώνει κι όταν λέμε δάγκωμα δε λέμε για αστεία...

Κάτι που έχει σταματήσει να κάνει - ευτυχώς - είναι να μου δαγκώνει τα πόδια για να ξυπνήσω το πρωί και απλώς κοιμάται ήσυχα κι όμορφα.
Για εμένα είναι βάρβαρος τρόπος ξυπνήματος () και πλέον όταν θέλει να με ξυπνήσει τρίβεται στο πρόσωπο μου ή με γλύφει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:43, 14-03-12:

Η Μπριάμ αν ήταν άντρας θα έπρεπε να λέγεται Μέρφι, γιατί ξέρει να παίζει το παιχνίδι των συμπτώσεων πολύ καλά...

1. Με το που θα καθαρίσω την τουαλέτα της, θα πάει να κάνει κακά...
  2. ...ή, με το που θα πω "οκ, ώρα για φτυάρι", πάει και κάνει την ανάγκη της (να'ναι φρέσκα και μυρωδάτα).
  3. Με το που θα βάλω σκούπα, θα πάει τουαλέτα και θα εξέλθει θριαμβευτικά, αφήνωντας πίσω της νέα συλλογή άμμου.
  4. Με το που θα σφουγγαρίσω θα εκτοξεύσει το ποντικάκι της μέσα στο πιατάκι με το νερό της, κάνοντας το πάτωμα... μπιπ.
  5. Όποιο βράδυ είμαι ξερή και πέφτω στο κρεβάτι με σκοπό να αναπληρώσω ύπνο, θα με ξυπνήσει με καντάδες.

Αυτά ... κατ'αρχήν!!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:05, 02-04-12:

...όταν σκύψω να της φιλήσω το μυτάκι, φτερνίζεται στα μούτρα μου...!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,689 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:08, 02-04-12:

χαχααχαχαχαχ....το τερατακι!

Το πιο εκνευριστικο που κανει η πουπυ,και μαλιστα τωρα τελευταια,ειναι οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο,ερχεται στο γραφειο που καθομαι,και μου ριχνει απο το κατω μερος του γραφειου(εχει ενα ραφι),ολα τα μπλωκακια που κραταω σημειωσεις.Μα ΠΑΝΤΑ ομως!

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 15:23, 02-04-12:

Οτι γραψω,αφορουν το Ρικυ....η Μπριζιτ ειναι ενα αγγελος.
1.Δεν τολμαμε νααφησουμε ποτηρι με νερο εκτεθειμενο.Αν δεν φτανει το μουσουδι του τη σταθμη του νερου για να πιει (ας εχει φρεσκο στο μπωλακι του),βαζει το ποδι μεσα ,το αναποδογυριζει ,γεμιζει ο τοπος με νερα και πολλες φορες σπαει και το ποτηρι.

2.Πολλα πρωινα,εχω φαει αγριες σφαλιαρες για να ξυπνησω και να του βαλω να φαει,μεχρι που οταν κουκουλωνομουνα με το παπλωμα,προσγειωνοταν με φορα πανω στα ματια μου.Ηθελα να ηξερα μονο,πως εβαζε σημαδι τα ματια μου αφου δεν τα εβλεπε....Τες πα...

3.Τα βραδυα ειναι πολλες οι φορες που ξυπναω,γιατι τον ακουω να σκαλιζει τη σακκουλα σκουπιδιων.(οποτε δεν την εχω πεταξει).

4.Στο επομενο η συνεχεια...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Whisky κανείς; - Από Fideloudi
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αναδημοσιεύσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-02-12 στις 22:16.
    • Τι κάνεις αν δεν υιοθετεί κανείς το γατί που δεν μπορείς να κρατήσεις; - Από Alniyat
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-09-09 στις 00:42.
    • Για να μην ησυχάζει κανείς!!!! - Από ΟΥΡΑΝΙΑ
      Το θέμα έχει λάβει 29 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-05-09 στις 23:44.
    • Ξέρει κανείς;; - Από Χριστιάννα Γερακαρίτη
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-12-08 στις 17:11.
    • Κανείς από Σάμο; - Από strayshelp
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-11-08 στις 19:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους