Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 124,542 εγγεγραμμένα μέλη και 713,660 μηνύματα σε 22,525 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 528 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μήπως η γατούλα μου είναι δυστυχισμένη;

chmatska (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chmatska
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H chmatska έγραψε στις 21:10, 24-09-09:

Γεια σας και πάλι..Δεν ξέρω αν η επιλογή της κατηγορίας είναι σωστή όμως δεν ήξερα που αλλού να εντάξω το θέμα μου..Τις τελευταίες μέρες η Ήβη μου συμπεριφέρεται περίεργα..Ενώ τις περισσότερες ώρες είναι μια χαρά,κάποιες στιγμές μου φαίνεται μελαγχολική και δυστυχισμένη..Κοιτάει έξω από το παράθυρο τις άλλες γάτες και κλαψουρίζει και όταν βγαίνουμε στο μπαλκόνι έχει τάσεις <<αυτοκτονίας>>.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό..Δεν λείπω από το σπίτι σχεδόν καθόλου λόγω εξεταστικής,ασχολούμαι και παίζω μαζί της αρκετά..Α,και είναι μόλις 4 μηνών οπότε την περίπτωση οίστρου την απέρριψα ως ιδέα..Παρόλα αυτά δεν θέλω να βγαίνει από το σπίτι γιατί θεωρώ πως είναι επικίνδυνα γι αυτήν..

Τι να κάνω;;;Μήπως τελικά είναι χειρότερο να την κρατάω <<φυλακισμένη>>;;Θέλω η γατούλα μου να είναι καλά,και δεν θα το αντέξω αν μου πάθει κάτι...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:13, 24-09-09:

Μην απορριπτεις καθολου την ιδεα του οιστρου,εμεις ειχαμε γατουλα που πεντε μηνων ηταν ηδη εγκυος.Ισως ειναι προοιστρος.Ασχολησου λιγο περισσοτερο μαζι της,παιξε,κανε της χαδια.Ισως της λειπει παρεουλα.Δεν υπαρχει δυνατοτητα για δευτερο γατακι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:20, 24-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από chmatska
Γεια σας και πάλι..Δεν ξέρω αν η επιλογή της κατηγορίας είναι σωστή όμως δεν ήξερα που αλλού να εντάξω το θέμα μου..Τις τελευταίες μέρες η Ήβη μου συμπεριφέρεται περίεργα..Ενώ τις περισσότερες ώρες είναι μια χαρά,κάποιες στιγμές μου φαίνεται μελαγχολική και δυστυχισμένη..Κοιτάει έξω από το παράθυρο τις άλλες γάτες και κλαψουρίζει και όταν βγαίνουμε στο μπαλκόνι έχει τάσεις <<αυτοκτονίας>>.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό..Δεν λείπω από το σπίτι σχεδόν καθόλου λόγω εξεταστικής,ασχολούμαι και παίζω μαζί της αρκετά..Α,και είναι μόλις 4 μηνών οπότε την περίπτωση οίστρου την απέρριψα ως ιδέα..Παρόλα αυτά δεν θέλω να βγαίνει από το σπίτι γιατί θεωρώ πως είναι επικίνδυνα γι αυτήν..

Τι να κάνω;;;Μήπως τελικά είναι χειρότερο να την κρατάω <<φυλακισμένη>>;;Θέλω η γατούλα μου να είναι καλά,και δεν θα το αντέξω αν μου πάθει κάτι...

Δεν θα το χαρακτήριζα τάσεις αυτοκτονίας.
Θα έλεγα μάλλον ότι βαριέται και θέλει να κατέβει κάτω να παίξει και να εξερευνήσει!Αν είναι τεσσάρων μηνών σίγουρα θα είναι πολύ ζωηρή.
Για τον οίστρο ρώτησε τον κτηνίατρο σας.

Υ.Γ Εχει δίκιο η moukelis, ένα δεύτερο γατί θα ήταν ότι πρέπει για να παίζουν μαζί.Αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα σκέψου το.

Παράθεση

x98x

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη x98x
Ο x98x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O x98x έγραψε στις 02:09, 25-09-09:

chmatska αν έμπαινες για λιγάκι στη θέση της και αντίκριζες κάτι καινούριο θα ήθελες να το εξερευνήσεις. Πιστεύω κάτι ανάλογο έχει συμβεί στο γατάκι από τη στιγμή που είχε οπτική επαφή με τον έξω κόσμο μέσο του παραθύρου. Φυσικά όπως λες στη πορεία το ξεχνάει λόγο του ότι παίζεις μαζί της. Δε ξέρω κατά πόσο θα αισθανθεί καλύτερα αν ασχολιόσουν περισσότερες ώρες.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 02:41, 25-09-09:

Την στειρωσες ? Αν οχι μηπως εχει οιστρο? αν ειναι στειρωμενη σου εχω λυση: να φιλοξενησεις λιγο καιρο ενα απο τα τρια γατακια που μου κατηγγειλαν σημερα για να παιζει με ολα τα εξοδα του καλυμενα.Σκεψου το

Παράθεση

chmatska (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H chmatska έγραψε στις 09:09, 25-09-09:

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον..Στειρωμένη δεν είναι γιατί ο κτηνίατρος θεωρεί ότι είναι πολύ μικρή..Επίσης είναι αρκετά δύσκολο να πάρω και δεύτερο γατάκι γιατί μένω με τον φίλο μου και δεν το συζητάει καν!Ακόμα προσπαθεί να συνηθίσει την Ήβη..!
Εντάξει,το καταλαβαίνω ότι δεν θέλει να << αυτοκτονήσει >>,όμως μια βουτιά από τα 2 μέτρα(του μπαλκονιού) είναι επικίνδυνη..
Γενικά,ασχολούμαι πολλές ώρες μαζί της και η συμπεριφορά της μοιάζει με σκύλου..Με ακολουθεί παντού και θέλει να κοιμάται συνέχεια στην αγκαλιά μου..Μήπως τελικά το πρόβλημα είναι ότι την έχω καλομάθει κ της κάνω τα χατίρια,οπότε κ θυμώνει που δεν την αφήνω να βγει;

Κ ποιά είναι τα σημάδια του προ-οίστρου;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:16, 25-09-09:

Ισως ειναι πολυ προσκολλημενη πανω σου...Ετσι ηταν κι ο γατος μου μεχρι που πηραμε δευτερο γατακι.
Ο προοιστρος μοιαζει με ηπιο οιστρο.Τριψιματα,φωνουλες,υγρο στην επιμαχη περιοχη,τασεις φυγης,ισως ανορεξια...Ο γιατρος σου θα σε διαφωτισει καλυτερα.

Παράθεση

chmatska (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H chmatska έγραψε στις 15:20, 25-09-09:

Καλώς,θα φροντίσω να επικοινωνήσω μαζί του όσο το δυνατόν συντομότερα..Ευχαριστώ πολύ και πάλι..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μήπως είναι έγκυος; - Από Nikos
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-04-08 στις 09:14.
    • Μήπως είναι έγκυος; - Από dimmik
      Το θέμα έχει λάβει 42 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-02-08 στις 21:34.
    • Μήπως είναι μικρή;; - Από Ψιψίνα
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-11-07 στις 14:09.
    • Μήπως δεν είναι φυσιολογικό; - Από μελινάκι
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-04-07 στις 12:11.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους