Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,881 εγγεγραμμένα μέλη και 713,946 μηνύματα σε 22,556 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 567 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτες με σκυλάκι αναζήτηση συμβουλής

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 19:08, 02-03-10:

ΚΑλησπέρα αν κ πέρασε καιρός.
ΚΑλώς ή κακώς πλην των 4 γατιων κατέληξα κ με σκυλάκι και προσπαθώ να τα εξοικειώσω
Αν θυμαμι καλα υπάρχουν μέλη που τα συνδύασαν, οπότε σε αυτή τη περίπτωση μπορεί κανεις να απαντησει μπας και βγάλω άκρη;;
Η αλήθεια είναι πως τα εχω βρει λίγο δύσκολα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 19:15, 02-03-10:

To σημαντικό είναι τα ζώα να μυρίσουν και να συνηθίσουν το ένα το άλλο. Σε αυτό θα βοηθήσεις και εσύ βάζοντας αντικείμενα δικά τους να τα μυρίζουν μεταξύ τους. Θα πρέπει να χαϊδεύεις και τις δύο πλευρές και να μην μεροληπτείς υπέρ του ενός ή του άλλου. Τα ζώα καταλαβαίνουν τις αδυναμίες. Προσπάθησε να τα ωθήσεις να παίξουν μαζί κεντρίζοντάς τους το ενδιαφέρον με ένα παιχνίδι. Να είσαι πάντα παρούσα όμως μην τσακωθούν. Να έχεις πάντα κοντά σου ένα ψεκαστήρι με νερό σε περίπτωση που κάνουν κάτι που δεν πρέπει να τα ψεκάζεις. Βασικό βέβαια είναι να είναι και τα ζώα καλοπροαίρετα και να μην είναι άγρια. Θέλει μεγάλη υπομονή αλλά είναι δυνατόν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 21:41, 02-03-10:

ΤΑ γατάκια μου δεν είναι επιθετικά, ούτε κ το κουτάβι. Όταν ας πουμε το κουτάβι είναι ήρεμο δεν έχουν πρόβλημα να καθησουν κ τα γατακια αν το πάρω στο κρεβάτι. Το πρόβλημα δημιουργείται καθως το κουτάβι θελει να παιξει κ τα κηνυγαει, αυτα τρεχουν κ αυτο νομίζει πως παιζουν κ συνεχίζει. Και οσο κ να γκαρίζω εγω "μη" ή οχι το κουταβι δεν ακουει τίποτα. Αυτο φανταζομαι όσο μεγαλώνει το κουτάβι κι αφου εκπαιδευτει (το θεωρησα απαιραιτητο αλλα πρεπει να παει 6 μηνων, αρα θελω ακομη 3 μηνες) θα μετριαστει. Ελπιζω τουλαχιστον. Παροντικα κρατω το κουταβι με πορτακι στη κουζινα, τα γατακια αν θελουν μοαινουν αλλα συνηθως τα καταδιωκει να παιξει και είναι αγαρμπο. Τουλαχιστον όμως το υπόλοιπο σπίτι το εχουν τα γατακια ελευθερα. Για λίγη ωρα αφηνω κ το σκυλακι υπο την επίβλεψή μου παντα αλλά τρεχει σαν παλαβο κ δεν αρεσει καθολου στα γατακια
Απλα ηθελα να ακουσω αν το εχει ζησει κανεις κ αν στο μελλον βελτιωνεται η κατασταση. Απο σκυλακια δεν ξερω πολλά ομολογω

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 22:09, 02-03-10:

Eγώ πάλι είχα το αντίθετο. Πολύ ήρεμη σκυλίτσα πολύ δεκτική με τα γατάκια και μια ζωηρή Σουσού ΄γατουλίτσα που τρέχει σαν παλαβή και θέλει να παίξει και με την σκυλίτσα. Είναι όμως τόσο καλή που ίσα ίσα την αγαπάει την μικρή. Εγώ νομίζω ότι είσαι σε καλό δρόμο. Το κουταβάκι θα ηρεμήσει μεγαλώνοντας και θα δεις τρομακτική αλλαγή. Εξάλλου αφού δεν υπάρχει επιθετικότητα δεν υπάρχει πρόβλημα. Βέβαια μην τα αφήνεις μαζί όταν λείπεις. Αυτό κάνω κι εγώ παρόλο που είναι φιλαράκια. Για να είμαι ήσυχη

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 22:19, 02-03-10:

Τον τελευταίο καιρό και εγώ έχω σκεφτεί πολύ πάνω σ' αυτό το θέμα.
Να ρωτήσω κάτι και εγώ.
Αν είναι ενήλικος ο σκύλος και έρθει σε περιβάλλον που χρόνια ζουν γάτες θα είναι πολύ δύσκολη η προσαρμογή;;
Περισσότερο ανησυχώ πως θα μπορούσαν να δεχτούν τον σκύλο οι γάτες.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 22:41, 02-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μυρτω
Τον τελευταίο καιρό και εγώ έχω σκεφτεί πολύ πάνω σ' αυτό το θέμα.
Να ρωτήσω κάτι και εγώ.
Αν είναι ενήλικος ο σκύλος και έρθει σε περιβάλλον που χρόνια ζουν γάτες θα είναι πολύ δύσκολη η προσαρμογή;;
Περισσότερο ανησυχώ πως θα μπορούσαν να δεχτούν τον σκύλο οι γάτες.
Eμένα η σκυλίτσα όταν την βρήκαμε ήταν 1 χρόνου οπότε εξαρτάται από τον χαρακτήρα του ζώου

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

H χριστινα έγραψε στις 15:16, 05-03-10:

Μακαρι να ηρεμησει το σκυλακι και να μην φρικαρει τα γατακια τρεχοντας πίσω τους για να πάιξει. Σε αυτο ελπίζω κι εγω....
Φυσικα και μονα τους όχι. Απλά εχω το σκυλακι στη κουζίνα κ στη πόρτα έβαλα πορτακι για να μπαινουν τα γατακια αν θελουν (η κλειστη πορτα αποτέλεσε αφορμη γατοχορωδιας) και όποτε μπαινουν το σκυλάκι τρεχει σαν παλαβο να παιξει. ΜΑκαρι!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Νέα και σε αναζήτηση! - Από MANOY
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-11-11 στις 20:12.
    • Επείγουσα αναζήτηση!!! - Από Bijoux
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αναδημοσιεύσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-11-11 στις 22:08.
    • Αναζήτηση για cat sitter - Από ΛΙΖΑ
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-11 στις 13:03.
    • Παράσιτα και αντιμετώπιση!!!! Ανάγκη συμβουλής - Από χριστινα
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-01-07 στις 22:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους