Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 139,577 εγγεγραμμένα μέλη και 714,390 μηνύματα σε 22,610 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 434 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτα γεννάει, δεν θηλάζουν τα μωρά

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AnnieGr
H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 19:15, 26-03-22:

Καλησπέρα! Πού να το πω και να με πιστέψουν, γρήγορα γρήγορα να πω ότι το πρωί ήμουν έξω και με πήρε στο κατόπι μια έγγυος γάτα και νιαουριζε, με ακολούθησε ως το σπίτι μου και μπήκε μέσα. Την έβαλα σ'ένα δωμάτιο, έφαγε, της έκανα φωλιά γιατι την ψυλλιαστηκα και έφυγα για τη δουλειά. Γύρισα πριν κανα μισάωρο, είχε γεννήσει 2 μωρά και μόλις ήρθα άλλο ένα. Και πριν δευτερόλεπτα ένα τέταρτο. Το βασικό μου θέμα όπως τα βλέπω είναι ότι δεν τα είδα να τρώνε, το ένα που είχε ήδη δεν μου φαίνεται καλά και δεν πιστεύω να ζήσει, τα άλλα όμως; Φωνάζουν, είναι πάνω της, κινούνται δηλαδή, αλλά δεν θηλάζουν. Οι ρώγες δεν βγάζουν γάλα όταν τις πατάω αλλά δεν ξέρω και τι πρέπει να κάνω, πήγα να δώσω λίγο για γατάκια που είχα αλλά ούτε από αυτό ήπιανε, βασικά δεν ξέρω τι να κάνω. Κάθομαι και περιμένω; Συν ότι αν κάνω πως σηκώνομαι, η μαμά σηκώνεται κι αυτή και φωνάζει, έχω πελαγωσει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 19:18, 26-03-22:

Α, το πρώτο που είπα πως δεν το βλέπω καλά, το είχε αφήσει με τον πλακούντα (πλακούντας είναι αυτό βασικά; Τέλος πάντων). Το πήρα σε πετσέτα, ζωντάνεψε λίγο, τον έφαγε. Τώρα το τρίτο είναι πάλι με τον πλακούντα, ενώ το τέταρτο το καθάρισε. Μπας και είναι άρρωστα αυτά που άφησε κι εγώ επεμβαίνω ενώ δεν πρέπει; Ή είναι άπειρη κι αυτή η ερμη και τραβάμε μαζί ζόρι τώρα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 20:07, 26-03-22:

Συνεχίζω μόνη μου, δεν πειράζει Λοιπόν, της άλλαξα σκεπάσματα και έχει πιο πολλή ζέστη (γιατί υπάρχει κι ένα θέμα κρύου στο σπίτι αυτό), έχουν κοιμηθεί τα μωρά, αυτή εξακολουθεί να μην με αφήνει να φύγω αλλά θα δούμε γιατί πρέπει να ασχοληθώ και με τα άλλα ζώα σύντομα. Τα μωρά είναι ήσυχα και σκεπασμένα, τώρα καλό κακό, θα δούμε. Αυτά

Edit: Επίσης έφαγε κονσέρβα, οπότε παίζει να με βλέπει σαν την κυρά μαμή που την βοηθάει και την σερβίρει και στο κρεβάτι, μια χαρά
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,950 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:46, 26-03-22:

Αρχική Δημοσίευση από AnnieGr
Συνεχίζω μόνη μου, δεν πειράζει Λοιπόν, της άλλαξα σκεπάσματα και έχει πιο πολλή ζέστη (γιατί υπάρχει κι ένα θέμα κρύου στο σπίτι αυτό), έχουν κοιμηθεί τα μωρά, αυτή εξακολουθεί να μην με αφήνει να φύγω αλλά θα δούμε γιατί πρέπει να ασχοληθώ και με τα άλλα ζώα σύντομα. Τα μωρά είναι ήσυχα και σκεπασμένα, τώρα καλό κακό, θα δούμε. Αυτά

Edit: Επίσης έφαγε κονσέρβα, οπότε παίζει να με βλέπει σαν την κυρά μαμή που την βοηθάει και την σερβίρει και στο κρεβάτι, μια χαρά
Kαλησπερα φιλη μου! Απλα ως προς το γεγονος οτι δεν θηλαζουν τα μικρα,εγω προσωπικα δεν μπορω να πω κατι..Ομως κανεις πραγματικα οτι καλυτερο μπορεις...συμβοθυλεψου κτηνκιατρους και μακαρι να οπανε ολα καλα! Μπραβο σου!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 22:15, 26-03-22:

Λοιπόν, την σκέπασα τελείως με την κουβέρτα και αφού είχε φάει κιόλας, δεν σηκώθηκε. Μάλιστα έλειψα για μία ωραία περίπου, μόλις γύρισα και κοιμόταν χωρίς να έχει σηκωθεί, τα μωρά θηλάζουν και παραδόξως ζωντάνεψε και το πρώτο που το είχα για χαμένο. Ξέρω ότι είναι νωρίς και δεν χαίρομαι ακόμα αλλά εντάξει, είναι μια μικρή νίκη.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,950 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 08:52, 27-03-22:

1000 μπραβο γλυκια μου.Οτι και να γινει το προσπαθεις με ολη σου τη δυναμη!
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 13:26, 28-03-22:

Καλησπέρα! Το πρώτο βράδυ μείνανε 3 μωρά, δυστυχώς το ένα πορτοκαλί πέθανε τελικά, έχουμε 2 κοριτσάκια και ένα πορτοκαλί αγόρι τα οποία τρώνε και φαίνονται μια χαρά
Βασικά αφήνω τη μαμά να κάνει τη δουλειά της, εγώ κάνω τη δικιά μου όταν είμαι εκεί (την υπηρέτρια), γιατί λείπω καθημερινά αρκετές ώρες, με το φαγητό είναι λίγο περίεργη αλλά θα την βρούμε την άκρη -λογικά έτρωγε αποφάγια,με βλέπω να μαγειρεύω στο τέλος αλλά είναι η τελευταία μου λύση, ελπίζω να την καταφέρω. Επίσης από χθες ψάχνω την κοπέλα που ταΐζει τις γάτες στην γειτονιά εκείνη μήπως την ψάχνει, δεν τη συνάντησα ακόμα
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:11, 28-03-22:

Αρχική Δημοσίευση από AnnieGr
Καλησπέρα! Το πρώτο βράδυ μείνανε 3 μωρά, δυστυχώς το ένα πορτοκαλί πέθανε τελικά, έχουμε 2 κοριτσάκια και ένα πορτοκαλί αγόρι τα οποία τρώνε και φαίνονται μια χαρά
Βασικά αφήνω τη μαμά να κάνει τη δουλειά της, εγώ κάνω τη δικιά μου όταν είμαι εκεί (την υπηρέτρια), γιατί λείπω καθημερινά αρκετές ώρες, με το φαγητό είναι λίγο περίεργη αλλά θα την βρούμε την άκρη -λογικά έτρωγε αποφάγια,με βλέπω να μαγειρεύω στο τέλος αλλά είναι η τελευταία μου λύση, ελπίζω να την καταφέρω. Επίσης από χθες ψάχνω την κοπέλα που ταΐζει τις γάτες στην γειτονιά εκείνη μήπως την ψάχνει, δεν τη συνάντησα ακόμα
Καλησπερα και καλο κουραγιο! Η μαμα γατα δεν τρωει ξηρη τροφη; Διοτι αυτη ειναι η ενδεδειγμενη.Οχι μαγειρευτη ουτε αποφαγια.,
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 18:32, 28-03-22:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
Καλησπερα και καλο κουραγιο! Η μαμα γατα δεν τρωει ξηρη τροφη; Διοτι αυτη ειναι η ενδεδειγμενη.Οχι μαγειρευτη ουτε αποφαγια.,
Εμ δεν τρώει, δεν έχει μάθει μάλλον, έχω δώσει Ambrosia, Sam's Field & Equilibrio, μια τρύπα στο νερό και οι τρεις. Θα δούμε, θα δούμε..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Albertgow, katieib60

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους