Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,893 εγγεγραμμένα μέλη και 719,951 μηνύματα σε 22,904 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 404 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Επείγουσα έκκληση για κατάθεση ομαδικών μηνύσεων για τη δηλητηρίαση γάτου

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mathewbeuys
H mathewbeuys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (παρα πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 20:23, 18-03-10:

σημερα το απογευμα βρηκα δηλητιριασμενο με φολλα αυτον τον γατο στην πρασια που φροντιζω και στειρωνω αδεσποτες γατες στην περιοχη της υφανετ στη θεσσαλονικη.καλεσα την αμεσο δραση αλλα μου ειπαν οτι φοβουνται τους αναρχικους της καταληψης υφανετ και δεν ηρθαν καθολου.
ο δραστης ειναι απο τη γειτονια και στις 21-5-2009 του υπεβαλλα μηνυση γιατι δηλητιριασε αλλες δεκα γατες,παλι με φολλες.δεν εχει οριστει ακομη δικασιμος.με εχουν απειλησει απο το περιβαλλον του να αποσυρω τη μηνυση.αυτη τη φορα τον ειδα να ριχνει τη φολλα στην πρασια,αλλα δεν προλαβα να σωσω το γατο.
στο τα τουμπας τριανδριας που πηγα πριν μια ωρα για να καταθεσω μηνυση μου ειπαν οτι εχουν πολυ φορτο και δεν με εξυπηρετησαν.θα παρουσιαστω αργοτερα με το δικηγορο μου πριν ληξει το 24ωρο του αυτοφωρου.
παρακαλω οποιον ενδιαφερεται να καταθεσει με την ταυτοτητα του μηνυση στο τα τουμπας τριανδριας και να κυκλοφορησει αυτο το μπλογκ και σε αλλα μπλογκς.
δεν θα αποσυρω καμια μηνυση εναντιον αυτου του επικινδυνου ατομου,ανησυχω και για τις υπολοιπες γατες.τηλ επικοινωνιας 6945285570

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC04076.jpg
Εμφανίσεις:  52
Μέγεθος:  661,0 KB  
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (παρα πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 10:25, 03-04-10:

[στις 19-3-2010 κατεθεσα νεα μηνυση κατα του ιδιου ατομου στο ατ τουμπας παρουσια της δικηγορου μου.αν και στις 18-3-2010 ημουν αυτοπτης της δηλητιριασης του γατου,οταν καλεσα την αμεσο δραση δεν ηρθε ποτε.στο ατ τουμπας που πηγα την ιδια μερα για να υποβαλλω μηνυση απαξιωσαν και την δηλητιριαση του γατου.μαλιστα εκανα παραπονα στον διοικητη του τμηματος για την αμφιλεγομενη συμπεριφορα των αστυνομων.στο υπουργειο προστασιας του πολιτη εκανα αναφορα της αντιμετωπισης απεναντι μου και επιφυλαχθηκα του δικαιωματος μου να δημοσιοποιησω στα μεσα μαζικης ενημερωσης το περιεχομενο της μηνυσης μου.χτες ατομο απο την πολυκατοικια του δηλιτιριαστη με απειλησε.απο το ατ τουμπας ανησυχω οτι δεν θα μου προσφερθει καμια βοηθεια,λογω των παραπανω που σας περιεγραψα.πως γινεται οι κακοι να συσπειρωνονται και κανενας φιλοζωος,εκτος απο καποιους γειτονες που με γνωριζουν προσωπικα και την προσφορα μου στις αδεσποτες γατες της γειτονιας,αλλα και στην κοινοτητα της γειτονιας,να υποστηριζουν τον αγωνα μου?]σημερα το απογευμα βρηκα δηλητιριασμενο με φολλα αυτον τον γατο στην πρασια που φροντιζω και στειρωνω αδεσποτες γατες στην περιοχη της υφανετ στη θεσσαλονικη.καλεσα την αμεσο δραση αλλα μου ειπαν οτι φοβουνται τους αναρχικους της καταληψης υφανετ και δεν ηρθαν καθολου.
ο δραστης ειναι απο τη γειτονια και στις 21-5-2009 του υπεβαλλα μηνυση γιατι δηλητιριασε αλλες δεκα γατες,παλι με φολλες.δεν εχει οριστει ακομη δικασιμος.με εχουν απειλησει απο το περιβαλλον του να αποσυρω τη μηνυση.αυτη τη φορα τον ειδα να ριχνει τη φολλα στην πρασια,αλλα δεν προλαβα να σωσω το γατο.
στο τα τουμπας τριανδριας που πηγα πριν μια ωρα για να καταθεσω μηνυση μου ειπαν οτι εχουν πολυ φορτο και δεν με εξυπηρετησαν.θα παρουσιαστω αργοτερα με το δικηγορο μου πριν ληξει το 24ωρο του αυτοφωρου.
παρακαλω οποιον ενδιαφερεται να καταθεσει με την ταυτοτητα του μηνυση στο τα τουμπας τριανδριας και να κυκλοφορησει αυτο το μπλογκ και σε αλλα μπλογκς.
δεν θα αποσυρω καμια μηνυση εναντιον αυτου του επικινδυνου ατομου,ανησυχω και για τις υπολοιπες γατες.τηλ επικοινωνιας 6945285570[/quote]

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 11:38, 04-04-10:

'Εχεις έρθει σε επαφή με την Ασημίνα από την γατοομάδα Θεσσαλονίκης?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 16:04, 04-04-10:

[οποιος φιλοζωος θελει μπορει να προσφερει την υποστηριξη του.σημερα εστειλα σε εφημεριδες και τα στοιχεια της μηνυσης.χτες βραδυ μια ομαδα υποστηρικτων του δηλητιριαστη μου επιτεθηκε λεκτικα.καλεσα το 100 και σημερα εκανα παραπονα στο τα τουμπας τριανδριας.μπροστα στους αστυνομικους ζητανε ο ενας απο τον αλλο οδηγιες για να φτιαξουν φολλες και να δηλητιριασουν τις γατες.ο δραστης ειναι εν ενεργεια αστυνομικος.αυτο εξηγει πολλα]

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
'Εχεις έρθει σε επαφή με την Ασημίνα από την γατοομάδα Θεσσαλονίκης?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ruko : 05-04-10 στις 21:11. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

gelly01

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gelly01
H gelly01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H gelly01 έγραψε στις 00:46, 05-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από mathewbeuys
[στις 19-3-2010 κατεθεσα νεα μηνυση κατα του ιδιου ατομου στο ατ τουμπας παρουσια της δικηγορου μου.αν και στις 18-3-2010 ημουν αυτοπτης της δηλητιριασης του γατου,οταν καλεσα την αμεσο δραση δεν ηρθε ποτε.στο ατ τουμπας που πηγα την ιδια μερα για να υποβαλλω μηνυση απαξιωσαν και την δηλητιριαση του γατου.μαλιστα εκανα παραπονα στον διοικητη του τμηματος για την αμφιλεγομενη συμπεριφορα των αστυνομων.στο υπουργειο προστασιας του πολιτη εκανα αναφορα της αντιμετωπισης απεναντι μου και επιφυλαχθηκα του δικαιωματος μου να δημοσιοποιησω στα μεσα μαζικης ενημερωσης το περιεχομενο της μηνυσης μου.χτες ατομο απο την πολυκατοικια του δηλιτιριαστη με απειλησε.απο το ατ τουμπας ανησυχω οτι δεν θα μου προσφερθει καμια βοηθεια,λογω των παραπανω που σας περιεγραψα.πως γινεται οι κακοι να συσπειρωνονται και κανενας φιλοζωος,εκτος απο καποιους γειτονες που με γνωριζουν προσωπικα και την προσφορα μου στις αδεσποτες γατες της γειτονιας,αλλα και στην κοινοτητα της γειτονιας,να υποστηριζουν τον αγωνα μου?]σημερα το απογευμα βρηκα δηλητιριασμενο με φολλα αυτον τον γατο στην πρασια που φροντιζω και στειρωνω αδεσποτες γατες στην περιοχη της υφανετ στη θεσσαλονικη.καλεσα την αμεσο δραση αλλα μου ειπαν οτι φοβουνται τους αναρχικους της καταληψης υφανετ και δεν ηρθαν καθολου.
δεν θα αποσυρω καμια μηνυση εναντιον αυτου του επικινδυνου ατομου,ανησυχω και για τις υπολοιπες γατες.τηλ επικοινωνιας 6945285570
[/quote]

Αγαπητη Mathewbuys Καταρχην αν θεωρεις οτι το αστυνομικο τμημα απαξιωσε το γεγονος της δηλητηριασης του ζωου εχεις δικαιωμα και υποχρεωση να κανεις αναφορα των συγκεκριμενων αστυνομικων οχι μονο στον διοικητη του συγκεκριμενου τμηματος αλλα και στον διευθυντη αστυνομιας της πολης. Θα πρεπει παντα να ζητας τον αριθμο του πρωτοκολλου οταν καταθετεις τις αναφορες και να ζητησεις απο τον δικηγορο σου να παρακολουθει την εξελιξη.
Επισης για να καταθεση ο οποιοσδηποτε αλλος μηνυση για το περιστατικο θα πρεπει να ειναι γνωστης της περιοχης και του συμβαντος. Δεν μπορει να ασκηθει μηνυση απο τον οποιοδηποτε απλως και μονο επειδη εχει ακουσει η διαβασει για ενα συμβαν.
Η δημοσιοποιηση βεβαια του θεματος ΝΑΙ θα βοηθησει. Ζητα ομως και την καλυψη απο τα Φιλοζωικα σωματεια της πολης.

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 12:29, 05-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από gelly01
Αγαπητη Mathewbuys Καταρχην αν θεωρεις οτι το αστυνομικο τμημα απαξιωσε το γεγονος της δηλητηριασης του ζωου εχεις δικαιωμα και υποχρεωση να κανεις αναφορα των συγκεκριμενων αστυνομικων οχι μονο στον διοικητη του συγκεκριμενου τμηματος αλλα και στον διευθυντη αστυνομιας της πολης. Θα πρεπει παντα να ζητας τον αριθμο του πρωτοκολλου οταν καταθετεις τις αναφορες και να ζητησεις απο τον δικηγορο σου να παρακολουθει την εξελιξη.
Επισης για να καταθεση ο οποιοσδηποτε αλλος μηνυση για το περιστατικο θα πρεπει να ειναι γνωστης της περιοχης και του συμβαντος. Δεν μπορει να ασκηθει μηνυση απο τον οποιοδηποτε απλως και μονο επειδη εχει ακουσει η διαβασει για ενα συμβαν.
Η δημοσιοποιηση βεβαια του θεματος ΝΑΙ θα βοηθησει. Ζητα ομως και την καλυψη απο τα Φιλοζωικα σωματεια της πολης.
[εχω κανει οσα μου προτεινεις.κατανοω οτι ειναι δυσκολο για καποιον να καταθεσει μηνυση,ομως μαζι εχουμε τη δυναμη να σταματησουμε τις φολλες και την κακοποιηση.αυτην την τεταρτη θα παω στο τα τουμπας τριανδριας να κανω παραπονα στον αστυνομο της γειτονιας για την επιθετικη συμπεριφορα απεναντι μου απο ομαδα γειτονων.οποιος η οποια θελει να ερθει μαζι μου θα την ενημερωσω και το τηλ.επικοινωνιας ειναι 6945285570.σκεφτομαι μαλιστα να οργανωσω μια πικετοφορια,δηλαδη μια ειρηνικη διαμαρτυρια,οπου συγχρονως θα μοιραστει στους γειτονες μου ενημερωτικο υλικο για τις φολλες και την κακοποιηση.ειναι ευπροσδεκτοι ολοι να συμμετεχουν.]

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC04393.jpg
Εμφανίσεις:  47
Μέγεθος:  228,3 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ruko : 05-04-10 στις 21:13. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,269 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 15:25, 06-04-10:

Μακαρι να σε βοηθησουνε και απο εδω το μαικατ.

Παράθεση

mathewbeuys

Δραστήριο Μέλος

H mathewbeuys υιοθετηστε αδεσποτα,μην αγοραζετε ζωα έγραψε στις 20:30, 06-04-10:

[αρχισα να σκεφτομαι οτι ισως μπορω εγω να βοηθησω οσους εχουν αναλογα προβληματα.εχω αποκτησει μεγαλη πειρα στο θεμα φολλες.οποιος θελει ας μου τηλεφωνησει,αλλα μονο για θεσσαλονικη στο 6945285570.
βλεπω οτι η αντισταση στην ισοπεδωση και την τρομοκρατια της κακοποιησης εχει μακροπροθεμα αποτελεσματα.αλλα ποτε δεν ενιωσα οτι περιοριζεται η ελευθερη μετακινηση μου στη γειτονια οπως τωρα.μετα τη δυση του ηλιου κυκλοφορω πια μονο με το σκυλι μου.ουτε τις γατες δεν μπορω να τσεκαρω στην πρασια στο σκοταδι μονη μου.]Μακαρι να σε βοηθησουνε και απο εδω το μαικατ.[/quote]

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους