Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,761 εγγεγραμμένα μέλη και 719,930 μηνύματα σε 22,900 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 257 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γατάκια στην αυλή μου

Avalyn06

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Avalyn06
H Avalyn06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Avalyn06 έγραψε στις 13:21, 24-09-10:

Πρόσφατα ανακάλυψα ότι στην αυλή του σπιτιού μου, σε ένα μικρό υπόστεγο που βάζουμε τα ξύλα του τζακιού, μια γάτα έχει γεννήσει 5 πανέμορφα γατάκια. Την έβλεπα που έκοβε βόλτες στην αυλή μας τον τελευταίο μήνα, αλλά επειδή εκεί που βρίσκονται τα ξύλα δεν πλησιάζουμε συχνά, δεν είχα καταλάβει κάτι. Πριν λίγες μέρες τα είδα να περπατάνε πάνω στα ξύλα και μέρα με τη μέρα ξεθαρρεύουν όλο και περισσότερο. Η μαμά τους πάντως είναι από κοντά. Πρέπει να είναι 4-6 εβδομάδων, γιατί έβαλα ξηρή τροφή να φάει η μαμά που τα θηλάζει, αλλά αυτά έπεσαν με τα μούτρα και έφαγαν αρκετά. Δεν είμαι σχετική με κατοικίδια, μέχρι πρόσφατα έμενα σε διαμέρισμα στο κέντρο και δεν ξέρω τι ειδική φροντίδα μπορεί να χρειάζονται. Κάθε μέρα βάζω γατοτροφή - όχι όμως ειδική για γατάκια και νερό από δίπλα. Είναι υγιέστατα, τρέχουν, πηδούν (από μικρές αποστάσεις), παίζουν, προσπαθούν να σκαρφαλώσουν στο διπλανό δεντράκι. Απλά επειδή θα έρθει και χειμώνας, δεν ξέρω αν θα πρέπει να επέμβω και να τους βάλω κάποιο καλάθι με κουβέρτα ή αν χρειάζονται κάτι άλλο ή απλά να τα αφήσω στην ησυχία τους; Επειδή βέβαια η μαμά δεν τα έχει αφήσει καθόλου μόνα και φαίνεται ότι έχει κάνει δουλειά, ίσως τελικά να είναι αυτόνομα. Επίσης, πώς θα μπορούσα να τα κάνω να συνηθίσουν την παρουσία μου; Μόλις με αντιληφθούν, κοκκαλώνουν ή κρύβονται στη φωλιά τους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,901 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:47, 27-09-10:

Καλό θα είναι να τους φτιάξεις μια φωλίτσα για τον χειμώνα Το να σε συνηθίσουνε είναι κάτι που θα γίνει με τον χρόνο και εξαρτάται και απο τον χαρακτήρα τους αλλά απο το πόσο θα ασχολήσαι μαζί τους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους