Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 131,765 εγγεγραμμένα μέλη και 713,778 μηνύματα σε 22,533 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 505 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πολύ περίεργο!

Μπουμπού (EΦΗ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μπουμπού (EΦΗ)
H Μπουμπού (EΦΗ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Μπουμπού (EΦΗ) έγραψε στις 14:26, 08-12-10:

Έβαλα καθαρή αμμο στην γάτα μου πήγε κοντά την μύρισε,αρχισε να σκάβει αλλά τελικά δεν έκανε τίποτα.Πέρασαν 5 λεπτά και την έβγαλα έξω στο μπαλκόνι αφου δεν εχουμε κήπο και βρήκε μια αδεια γλάστρα και τα έκανε κανονικά!Υπάρχει κίνδυνος που πήγε εκεί???Πως μπορώ να αποτρέψω αυτην την συμπεριφορά?

*Οταν λεω άδεια εννοώ χωρίς φυτό μόνο με χώμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 08-12-10 στις 14:28. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,613 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 14:26, 08-12-10:

Εχει μαθει να χρησιμοποιει την αμμο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,815 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:32, 08-12-10:

Καλησπερα.Πιστευω πως ηταν λαθος να την βγαλεις στο μπαλκονι.Επρεπε να την αφησεις..και μετα απο καποια ωρα..να την ξαναβαλεις στην αμμο.Απο οσο ξερω..δεν υπαρχει γατα που να μην μπορει να μαθει να πηγαινει στην αμμο της.Στην αρχη θελει λιγη επιμονη.
Το να πηγαινει στην γλαστρα,δεν ειναι και οτι καλυτερο..αλλα κυριως ειναι πολυ επικινδυνο να βγαινει ετσι στο μπαλκονι,χωριςε περιφραξη.
Μηπως η αμμολεκανη ειναι κλειστη;; αν ναι...βγαλε για καποιες μερες το καπακι.Οπως και να εχει,εσυ να την βαζεις καποιες φορες την ημερα στην αμμο,και να σκαβεις με τα ποπδαρακια της...θα το πιασει το νοημα.Και η δικια μου οταν την πρωτοεβαλα μεσα,στην αρχη τα εκανε σε χαλακια,γωνιες κλπ...την 2η,3η μερα...εμαθε να πηγαινει στην αμμολεκανη.

Παράθεση

Μπουμπού (EΦΗ)

Νεοφερμένος

H Μπουμπού (EΦΗ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Μπουμπού (EΦΗ) έγραψε στις 14:32, 08-12-10:

Έτσι νομίζω!Όταν την βρήκα δεν είχε άμμο και έτσι τα έκανε πρώτη φορά στην γλάστρα στο μπαλκόνιμε το που της πήρα αμμο τα έκανε και εκεί κανονικά..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,815 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:34, 08-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μπουμπού (EΦΗ)
Έτσι νομίζω!Όταν την βρήκα δεν είχε άμμο και έτσι τα έκανε πρώτη φορά στην γλάστρα στο μπαλκόνιμε το που της πήρα αμμο τα έκανε και εκεί κανονικά..
Να επιμεινεις για την αμμολεκανη..και να μην την ξαναβαλεις στη γλαστρα...σου εχω γραψει και παραπανω..

Παράθεση

Μπουμπού (EΦΗ)

Νεοφερμένος

H Μπουμπού (EΦΗ) έγραψε στις 14:36, 08-12-10:

Μα δεν θέλω να την περιορίζω μόνο στο σπίτι.Την έβγαλα στο μπαλκόνι αλλά ήμουν διαρκώς κοντά της...Όταν πήγε στη γλάστρα νόμιζα οτι πήγε απλά για να πάιξει..αλλά τα έκανε
Εντάξει ευχαριστώ

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 14:37, 08-12-10:

Αχ μου θυμίζει ένα γατουλάκο Σιαμέζο που είχα τον Ιβάν. Είχα φυτέψει φράουλες μέσα σε ζαρντινιέρα στο μπαλκόνι και τις είχε ξεράνει με τα τσίσα του! Όποτε έβγαινε στο μπαλκόνι εκεί τα έκανε! Η μαμά μου τότε το είχε πάρει απόφαση Δεν ξέρω γιατί το κάνουν κάποια γατούνια!

Παράθεση

Μπουμπού (EΦΗ)

Νεοφερμένος

H Μπουμπού (EΦΗ) έγραψε στις 14:46, 08-12-10:

Ναι είναι παράξενο!Και όχι μονο αυτό της έχω καθαρό μπολ με φαγητό whiscas για τριχόμπαλες και δν το τρώει από το μπολ μόνο ψάχνει κομματάκια που πέφτουν κάτω,το ίδιο κάνει και με το νερό!

Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,019 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 14:52, 08-12-10:

Τώρα που το αναφέρεις πιάνομαι και ρωτάω: ο δικός μου δεν βγάζει τριχόμπαλες. Γιατί? Πλένεται μόνος του κανονικότατα και είναι και φουντωτούλης αλλά και εγώ τον χτενίζω τακτικά (οποτε τον καλοπιάσω δηλαδη χιχιχιχι)

Παράθεση

Μπουμπού (EΦΗ)

Νεοφερμένος

H Μπουμπού (EΦΗ) έγραψε στις 14:57, 08-12-10:

Ουτε το δικό μου βγάζει..η τουλάχιστον όχι ακόμα..του δίνω την τροφή προληπτικά πιο πολύ..το διάβασα στην συσκευασια.

Παράθεση

thania

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thania
H thania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H thania έγραψε στις 16:00, 10-12-10:

Απο τι ηλικία ξεκινά να βγάζει τριχόμπαλες?
Η δική μου είναι μικράκι ακόμα, 2,5 μηνών... αλλά πολύ φουντωτούλα!!

Παράθεση

κατανιδου ιωαννα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη κατανιδου ιωαννα
H κατανιδου ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H κατανιδου ιωαννα έγραψε στις 15:22, 15-12-10:

εμενα ειναι φουντωτος 10 μηνων και πλενεται σιχνα μονος του ....αλλα ποτε δεν εβγαλε τριχομπαλα...ισως επειδη του δινω προληπτικα μια παστουλα .

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περίεργο νιαούρισμα! - Από tsitsini1
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-12-08 στις 01:07.
    • H Καλυψώ κάνει ένα πολύ περίεργο ήχο - Από Thea
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-05-08 στις 19:38.
    • Κάτι περίεργο... - Από Elly
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-02-08 στις 00:17.
    • Περίεργο γατί... - Από RedCat
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-12-06 στις 17:18.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους