Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 106,714 εγγεγραμμένα μέλη και 712,519 μηνύματα σε 22,389 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 260 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δερμάτινος καναπές...

patsi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη patsi
. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O patsi έγραψε στις 15:26, 31-05-08:

Καλησπέρα σε όλες και όλους... Μιάς και ο patsi ξέκανε όόόόόόόόόόόόλους σχεδόν τους καναπέδες, έχει έρθει ο καιρός για μία αλλαγή. Σκεφτόμαστε να αγοράσουμε δερμάτινο καναπέ αλλα δεν ξέρω πως θα αντιδράσει ο κύριος. Γι' αυτό τον λόγο θα ήθελα τα φώτα σας σε αυτό το φλέγον και "ακονίζον" θέμα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:56, 31-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από patsi
Καλησπέρα σε όλες και όλους... Μιάς και ο patsi ξέκανε όόόόόόόόόόόόλους σχεδόν τους καναπέδες, έχει έρθει ο καιρός για μία αλλαγή. Σκεφτόμαστε να αγοράσουμε δερμάτινο καναπέ αλλα δεν ξέρω πως θα αντιδράσει ο κύριος. Γι' αυτό τον λόγο θα ήθελα τα φώτα σας σε αυτό το φλέγον και "ακονίζον" θέμα...
Δεν θες να ξέρεις. Στο ξενοδοχείο που δουλεύω στο δωμάτιο΄μου έχει δερμάτινες πολυθρόνες. Ένα μόνο σου λέω έχω βάλει παντού καλύματα διότι ο δικός μου επέδειξε μια ιδιαίτερη συμπάθεια. Ξανασκέψου το

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 15:59, 31-05-08:

Χμμμ... αφού το ψιψίνι έχει αδυναμία στους καναπέδες, εγώ προσωπικά δεν το βρίσκω καλή ιδέα να πάρεις δερμάτινο, εκτός κι αν καταφέρεις να αλλάξεις συνήθειες στο ψιψίνι.
Με τα ίδια χρήματα θα μπορούσες να πάρεις (ή και να παραγγείλεις ακόμα!) έναν καναπέ με γερή κατασκευή και καλά αφρολέξ και κάθε τόσο, ανάλογα με τη φθορά, απλώς να του αλλάζεις ταπετσαρία.
Εγώ στο σπίτι μου αυτό το σύστημα εφαρμόζω. Και να σκεφτείς ότι τα δικά μου δεν δείχνουν τόοοοση πια προτίμηση στους καναπέδες.

Παράθεση

patsi

Νεοφερμένος

O patsi έγραψε στις 16:07, 31-05-08:

Προτείνεται κάτι για να χρησιμοποιεί περισσότερο το ονυχοδρόμειο?? Κάπου διάβασα για ένα προιόν (ακίνδυνο) που το ψεκάζεις επάνω του και πηγαίνει εκεί... Επίσης δέν έχω χρησιμοποιήσει αυτό το σπρέι που ψεκάζεις τον π.χ. καναπέ και δέν πηγαίνει εκεί... Get off ή κάπως έτσι...Bέβαια όλα αυτά με την προυπόθεση ό,τι είναι τελείως αβλαβή για τα γατούλάκια μας...

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,729 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 16:14, 31-05-08:

Προτείνεται κάτι για να χρησιμοποιεί περισσότερο το ονυχοδρόμειο?? Κάπου διάβασα για ένα προιόν (ακίνδυνο) που το ψεκάζεις επάνω του και πηγαίνει εκεί... Επίσης δέν έχω χρησιμοποιήσει αυτό το σπρέι που ψεκάζεις τον π.χ. καναπέ και δέν πηγαίνει εκεί... Get off ή κάπως έτσι...Bέβαια όλα αυτά με την προυπόθεση ό,τι είναι τελείως αβλαβή για τα γατούλάκια μας...
Να σου πω, αυτό το Get Off (ή κάτι παρόμοιο!) το είχα δοκιμάσει πριν από αρκετά χρόνια και δεν ξαναβάζω τέτοιο πράγμα σπίτι μου γιατί βρωμοκοπούσε και στην ανθρώπινη μύτη, όχι μόνο στη γατίσια!
Ίσως τώρα να κυκλοφορούν καλύτερα προϊόντα. Όμως πριν κάνεις το βήμα, βεβαιώσου ότι η μυρωδιά του είναι ανεκτή για τους ανθρώπους.
Πάντως προσωπικά, θα προτιμούσα μια πιο μακροπρόθεσμη λύση, όπως αυτή που εφαρμόζω ήδη (βλ. στο προηγούμενο ποστ). Είναι λίγο κάπως να έχεις τον δερμάτινο καναπέ και να τρέχεις να τον ψεκάζεις κάθε μέρα. Στην ουσία δεν τον χαίρεσαι. Και δεν ξέρω μήπως αυτά τα σπρέι βλάπτουν το δέρμα (του καναπέ).

Παράθεση

patsi

Νεοφερμένος

O patsi έγραψε στις 16:37, 31-05-08:

Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστική αλλα μήπως τα δέρματα (συγκεκριμένα είδη) είναι πιο αντοχής?? Το λέω γιατί προσπαθόντας να μαζέψω πληροφορίες απο το site είδα ένα ποστ για ειδικούς δερμάτινους καναπέδες απο τα Bo για σκυλάκια και γατάκια... Αλλα δυστυχώς περισσότερες πληροφορίες δεν υπήρχαν....

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:39, 31-05-08:

Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστική αλλα μήπως τα δέρματα (συγκεκριμένα είδη) είναι πιο αντοχής?? Το λέω γιατί προσπαθόντας να μαζέψω πληροφορίες απο το site είδα ένα ποστ για ειδικούς δερμάτινους καναπέδες απο τα Bo για σκυλάκια και γατάκια... Αλλα δυστυχώς περισσότερες πληροφορίες δεν υπήρχαν....
τσέκαρέ το και πες μας Ξεκίνησε με ένα πουφ για δοκιμή

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 16:41, 31-05-08:

Σωστό κι αυτό που λέει η Ουρανία!

Παράθεση

Ελενη f

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελενη f
H Ελενη f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Ελενη f έγραψε στις 16:49, 31-05-08:

η λυση ειναι μια να αλλαξεις καναπε αλλα να εχει και η γατα σου τον δικο της!!!αν χωρανε 2 καναπεδες μεσα στο σπιτι δοκιμασε το ασε τον παλιο καναπε σε ενα χωρο που δεν θα εμποδιζει και αν ειναι αναγκη κρατα και μια εφημεριδα και οποτε παει να ανεβει στον καινουργιο χτυπα την εφημεριδα η κατι που να κανει θορυβο μπροστα της τα γατια σιχαινονται τον εντονο θορυβο ειναι χειροτερο και απο να τα δειρεις!!!!!

Παράθεση

patsi

Νεοφερμένος

O patsi έγραψε στις 17:03, 31-05-08:

Χμμμ και οι δύο λύσεις είναι πολύ ενδιαφέρουσες ... Θα δοκιμάσω και με το πούφ (αν και άλλη πρόκληση για τον patsi ένα οιλόκληρο σετ απο σαλόνι) αλλα θα πρέπει να ταιράξω το παλιό με το νέο... Δεν ταιριάζει μάλλον αλλά χαλάλι του :cool:. Πάντως αν κάποιος σκεφτεί και κάτι άλλο εδώ είμαι!!! Σάς ευχαριστώ πολύ για την άμμεση ανταπόκριση:up::up:

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 17:42, 31-05-08:

Έχοντας δει με τα μάτια μου τι συμβαίνει όταν βάζεις μια γάτα και ένα δερμάτινο καναπέ στο ίδιο δωμάτιο, θα σου πρότεινα να τον αποφύγεις! Αυτά τα ανθεκτικά δέρματα που λες, μάλλον σαν διαφημιστικό τρυκ μου φαίνονται...Μπορεί να είναι πιο γερά, αλλά δεν νομίζω να αντέξουν, αν έχουν μια γάτα να τα ξύνει για δέκα χρόνια.

Για να χρησιμοποιεί περισσότερο το ονυχοδρόμιό του, μπορείς να ρίξεις επάνω του λίγο catnip. Υπάρχει σε σπρέι στα πετ σοπ, αλλά δεν κάνει καλή δουλειά σ' αυτή τη μορφή. Εναλλακτικά, μπορείς να το παραγγείλεις αποξηραμένο απ' το ίντερνετ ή να το ζητήσεις σε καταστήματα με μπαχαρικά με την ονομασία 'νεπέτα'.

Τα σπρέι τύπου get off είναι απόλυτα αβλαβή. Όμως αφού ο γατούλης σου έχει μάθει να πηγαίνει στον καναπέ, δύσκολα θα αλλάξει συνήθειες.

Παράθεση

patsi

Νεοφερμένος

O patsi έγραψε στις 00:16, 01-06-08:

Μάλλον θα αρχίσω ταχύρρυθμα μαθήματα και ο θεός βοηθός... Τώρα αν δεν πιάσει δεν θα πεθάνω και όλας. Ο πατσούλης να είναι καλά, που αναρρώνει περεπιπτόντως και απο στείρωση ο καυμενούλης...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 02:40, 01-06-08:

Περαστικά του τότε!Κι εγώ δε θα τον διάλεγα τον δερμάτινο πάντως,έχω ακούσει διάφορα,νομιζω οτι τον προτιμούν πιο πολύ κι απο τους υπολοιπους καναπέδες και υφάσματα...

Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 06:07, 01-06-08:

kαι εγω το εχω δει στην πραξη...ευτυχως το δερματινο το χαλι το μαζεψα τωρα αλλα βλεποντας τον Μαρκο να τρεχει συνεχεια εκει αντι στο ονιχοδρομιο δεν θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη λυση να παρεις δερματινο καναπε!!

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 09:06, 02-06-08:

ο δικος μου παει στο ονυχοδρομιο απο πολυ μικρος .Μολις εβγαζε νυχια και ετρεχε στον καναπε του λεγα απλα οοοοχι τον επερνα σιγα σιγα κ τον εβαζα στο ονυχοδρομιο, μια δυο το πιασε το υπονοουμενο... τωρα μολις μπω σπιτι τρεχει στο ονυχοδρομιο και με κοιταει νιαουριζοντας με στυλ " μαμαααα το μαθαααα" οποτε του λεω μπραβο , τον χαιδευω κ του δινω μια λιχουδια.Καμια φορα βεβαια οταν αραζουμε στον καναπε κανει τα νυχια του οταν τεντωνεται, αλλα εχω βαλει καλλυματα απο πανω κ αφου δνε το κανει συχνα δεν εχουμε προβλημα!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους