Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 106,638 εγγεγραμμένα μέλη και 712,517 μηνύματα σε 22,389 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 346 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Καινούργιος απροσάρμοστος γατούλης

gatonio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gatonio
H gatonio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H gatonio έγραψε στις 16:43, 04-09-09:

εχτες το απογευμα πηρα απο μια κυρια το γατακι μου το οποίο είναι 2,5 μηνών και ζούσε σε μια μεγάλη αυλή με άλλεσ γάτες κ με τα αδερφάκια του. Απο εχτές όμως το έχω στο μπάνιο και αυτό κρίβεται πίσω απο το πλυντήριο. έφαγε όλο του το φαγητό και απο οτι παρατήρισα είπιε και νεράκι. Όμως, έκανε κακάκια του στη κουβερτούλα του κ οχι στην άμμο.Δεν ξέρω ακριβώς πως να το εκπαιδεύσω κάθώς τα άλλα μου γατάκια έμαθαν απο μόνα τους. ακόμα και το μωρό που το μεγάλωσα με μπιμπερό μοναχούλι του έμαθε...αν μπορεί καποιος ας με βοηθίσει!!ευχαριστώ εκ τον προταιρων.

Υ.Γ.συγγνώμη για τα ορθογραφικά μου λάθη, αλλα απο ορθογραφία είμαι...ζούδι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

angela

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη angela
H angela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H angela έγραψε στις 23:44, 04-09-09:

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αλλά μέχρι να βρεθεί κάποιος με περισσότερες γνώσεις, κάνε τα εξής:
Πλύνε κι άλλαξε ότι είναι λερωμένο να μην υπάρχει η παραμικρή οσμή.
Σιγουρέψου ότι το δοχείο είναι προσβάσιμο, και δεν είναι σε σημείο που πηγαινοέρχεστε.

Πιθανότατα η συμπεριφορά να οφείλεται σε στρεσάρισμα, οπότε μην τον μαλώσεις, δώσε του λίγο χρόνο να συνηθίσει το νέο σπίτι.

Καλή προσαρμογή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

menia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη menia
H menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 432 μηνύματα.

H menia έγραψε στις 05:44, 05-09-09:

Συμφωνώ με τα παραπάνω, όταν τελειώνει το φαγητό του βάλτο στο χώμα του, σκάλισέ το κιόλας για να καταλάβει τι γίνεται. Πλύνε καλά την κουβέρτα, ψέκασε με άρωμα για να φύγουν οι μυρωδιές και οπωσδήποτε δώστου χρόνο!

Παράθεση

gatonio

Νεοφερμένος

H gatonio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H gatonio έγραψε στις 18:27, 05-09-09:

σε ευχαριστώ πολύ για τισ συμβουλές σου. δεν θα το μαλώσω το καημένο απλά στεναχωριέμαι που είναι έτσι περίεργο...

Παράθεση

gatonio

Νεοφερμένος

H gatonio έγραψε στις 18:29, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gatonio
σε ευχαριστώ πολύ για τισ συμβουλές σου. δεν θα το μαλώσω το καημένο απλά στεναχωριέμαι που είναι έτσι περίεργο...
επίσης το γατάκι έχει κρυφτεί μέσα στο διαμέρισμα κ δεν εμφανίζετε παρα μόνο όταν φεύγω που πάει κ τρώει..φοβάμαι πως δεν θα γίνουμε ποτέ φίλοι και πως θα κρυβετε για πάντα...

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 18:38, 05-09-09:

Είναι πολύ νωρίς ακόμα... Εσύ να φέρεσαι φυσιολογικά, μην το πιέζεις και μην προσπαθείς να το πιάσεις ή κάτι άλλο. Άστο να έρθει αυτό σε σένα, πρέπει πρώτα να σε εμπιστευθεί. Έχει καταλάβει ότι δεν θέλεις το κακό του, βρίσκει τροφή και στέγη, και σιγά σιγά θα έρθει και η εμπιστοσύνη.

Μπράβο που το μάζεψες !!!:up:

Παράθεση

gatonio

Νεοφερμένος

H gatonio έγραψε στις 16:30, 08-09-09:

υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. είναι πάρα πολύ άγριο έχει κρυφτεί μέσα στην κολόνα που στηρίζει τον νιπτήρα και μόλις βλέπει τα χέρι μου κάνει χχχχχχ και με γρατζουνάει μ όλη του τη δύναμη και κάνει και ουουουου σαν να τραγουδάει..δεν ξέρω πως να το βγάλω απο εκει μέσα γιατί ειναι εκεί καμιά εβδομάδα βγαίνει μόνο για να φάει και να κάνει κακά του( έμαθε μόνο του στην άμμο ). εγώ θα μετακομίσω σε 1-2 εβδομάδες και το φοβάμαι πως το τρελογατάκι μου δεν θα βγεί ποτέ απο εκει μέσα. σας παρακαλώ βοηθίστε με γιατί κοντεύω να τρελαθώ δεν μου έχει τύχει ποιο τρελό γατάκι

Παράθεση

menia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη menia
H menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 432 μηνύματα.

H menia έγραψε στις 16:36, 08-09-09:

Είναι το γατάκι στο άβαταρ? Κουκλί!! Προσπάθησε να το πιάσεις και άρχισέ το στα χάδια, επιβραβεύοντάς το με καμιά λιχουδιά. Πρέπει να σε εμπιστευτεί αλλά το κάθε ζώο θέλει τον χρόνο του... Προσπαθησε να το πλησιάσεις εσύ αφού δεν έρχεται αυτό! Σιγά σιγά με απαλές κινήσεις δώστου χαδάκια. Ε πού θα πάει βρε συ, θα εξημερωθεί!

Παράθεση

gatonio

Νεοφερμένος

H gatonio έγραψε στις 19:17, 08-09-09:

σε ευχαριστώ πολυ για τισ συμβουλές σου...στο avatar είναι ένα βρωμογατάκι που κατέβασα απο το internet!!όταν κάποτε ποιάσω και εγώ το δικό μου θα το βγάλω μια φωτο...το δικό μου ειναι τιγρέ γκρι σαν αυτά έξω απο τη συσκεωασία τον whiskas!! άντε να δούμε αν θα με αγαπήσει ποτέ το τερατάκι μου!!!ευχαριστώ και πάλι με καθησιχασες!!!

Παράθεση

fenaki12

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fenaki12
H fenaki12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 367 μηνύματα.

H fenaki12 έγραψε στις 19:38, 08-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από gatonio
σε ευχαριστώ πολυ για τισ συμβουλές σου...στο avatar είναι ένα βρωμογατάκι που κατέβασα απο το internet!!όταν κάποτε ποιάσω και εγώ το δικό μου θα το βγάλω μια φωτο...το δικό μου ειναι τιγρέ γκρι σαν αυτά έξω απο τη συσκεωασία τον whiskas!! άντε να δούμε αν θα με αγαπήσει ποτέ το τερατάκι μου!!!ευχαριστώ και πάλι με καθησιχασες!!!
Βρωμο και γατάκι δεν πανε ποτε μαζί!!Αυτό ειναι νόμος

Παράθεση

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 797 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 19:47, 08-09-09:

αν του βαλεις ισως το φαγητο εξω απο το χωρο που κρυβεται και κρυφτεις για να μη σε βλεπει,ισως και να εμφανιστει.Μηπως εχει γινει καποια προοδος;

Παράθεση

Νεκταρια (Φουντου Νεκταρια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νεκταρια
H Φουντου Νεκταρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,076 μηνύματα.

H Νεκταρια έγραψε στις 20:08, 08-09-09:

Αυτο που χρειαζεται ειναι να ασχοληθεις λιγο μαζι του.Προσπαθησε να το βγαλεις απο την κρυψωνα του και κλεισε την τρυπα να μη ξαναμπει.Βαλτο σε ενα δωματιο που να μην εχει πολλα επιπλα - κρυψωνες.Παρε και ενα παιχνιδι να του το κουνας για να το ενθαρρυνεις να παιξει.Με λιγα λογια κανε babysittingΟλα τα ζωα εξημερωνονται αρκει να το θελουμε

Παράθεση

gatonio

Νεοφερμένος

H gatonio έγραψε στις 04:30, 18-09-09:

λοιπόν καταρχάς σασ ευχαριστώ όλους για τισ πολύτιμες συμβουλές σας. Πραγματικά σας ευχαριστώ. διστυχώς ( ή ευτυχώς ) το γατάκι έφυγε απο το σπίτι. Το έσκασε. Στην αρχή στεναχωρήθικα πάρα πολύ αλλά αργότερα σκέφτηκα πως μπορεί να προτιμούσε την ελευθερία του το γλυκούλη μου. Τέλοσ πάντων σας ξαναευχαριστώ όλους θερμά!

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 06:31, 18-09-09:

Γι αυτο εμεις τα βαζουμε στη τουαλεττα ολα στην αρχη τα εκπαιδευουμε εκει και μετα τα φηνουμε εξω οταν ξεφοβηθουν. Αν μπορεις βαλε ολα τα πραγματα του στο μπανιο και οταν παει εκει να φαει κλειστο εκει μεσα. Ετσι θα μπορεσεις να το κανεις να μη φοβαται και να το εκπαιδευσεις. Βαλε μαλακα χαλακια κατω κα παιχνιδια και κονσερβα με νερο κει με κροκετα ( επιλογες) . Εκει θα το επισκεπτεσαι θα του μιλας γλυκα και καποια στιγμη θα το στριμωξεις καπου και θα το πιασεις απο το σβερκακι του που εχει λιπος κα τα μπορστιινα ποδαρακια και θα το παρεις αγγαλια σε μια πετσετα. Αν το χαιδεψεις αρκετα θα σπασει ο παγος.

Τωρα διαβασα οτι εφυγε. Ηταν πολύ φοβισμενο γι αυτο προφανως.Στο επομενο λοιπον

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,989 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 08:07, 20-09-09:

Κρίμα!!Εδώ θα διαβάσεις ιστορίες γατιών που ήταν δύσκολα στην αρχή και με προσπάθεια έγιναν τα πιο τρυφερά γατάκια. Εμείς το πιο τρυφερό και ζυμαρένιο γατάκι που είχαμε ποτέ, ήταν ένα άγριο μαύρο , που νόμιζες ότι θα σε ξεσκίσει.Το εξημερώσαμε και ήταν το ατελείωτο μωρό μας

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους