Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 89,216 εγγεγραμμένα μέλη και 719,308 μηνύματα σε 22,796 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 346 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χαρίζεται κουνελάκι

ΕΙΡΗΝΗ11729

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΙΡΗΝΗ11729
H ΕΙΡΗΝΗ11729 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (32 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ΕΙΡΗΝΗ11729 έγραψε στις 09:31, 01-12-08:

Εδώ και περιπου 3 μήνες φιλοξενώ στο σπίτι μου ένα κουνελάκι μιας γνωστής μου, η οποία χθές μου ανακοίνωσε οτι δεν είναι σε θέση να το κρατήσει πια.. Είναι κούκλος ασπρόμαυρος πολύ καλούλης (εγώ τον παίρνω συνέχεια αγκαλιά και μου γλείφει το χέρι) αλλά μου είναι δύσκολο να τον κρατήσω.. Με 2 γάτες κ ένα σκύλο στο σπίτι... Είναι 1,5 χρονών περίπου και ΔΕΝ είναι μικρού μεγέθους!! Αν κάποιος ενδιαφέρεται και ξέρει απο κουνελάκια μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μουμέσω του site ή στο eirhnhmath@gmail.com. Το απόγευμα θα ανεβάσω φωτογραφίες!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 20:21, 02-12-08:

καλη τυχη στο ζουζουνακι!!! ειχα και γω αλλα εφυγε δυστυχως το καλοκαιρι ηταν 5,5 χρονων!! μακαρι να μπορουσα να το παρω!! αλλα δυστυχως ειμαι σε δυσκολη περιοδο!! ελπιζω να βρεθει κατι συντομα!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 21:17, 02-12-08:

Aγαπητή μου, είχα κουνελάκι θηλυκό νάνο, που το έδωσα 7 μηνών και κάτι σε κάποιον που είχε κτήμα και ένα αρσενικό. Και αυτό γιατί είχε αρχίσει να γίνεται επιθετικό και δεν μπουρούσε μέσα στο διαμέρισμα. Το είχα σε ένα τεράστιο κλουβί και όταν ήμουν σπίτι αμολυμένο. Δεν έκανε ποτέ την ανάγκη του πουθενά στο σπίτι, ήταν γλυκύτατο, αλλά είναι κρίμα να τα κλείνουμε στο διαμέρισμα.
Παρ΄όλο που του είχα γλάστρα με χώμα και έσκαβε, σίγουρα ήταν καλύτερα στην εξοχή.
Πόνεσα πολύ όταν το έδωσα, έπαιρνα κάθε 2 ώρες να δω αν έφαγε και ήπιε νερό...
Τα γράφω όλα αυτά για να καταλάβει όποιος το πάρει ότι πρέπει να έχει χώρο και παρέα στο κουνελάκι, γιατί είναι κρίμα να τιρανιέται...

Παράθεση

ΕΙΡΗΝΗ11729

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΙΡΗΝΗ11729
H ΕΙΡΗΝΗ11729 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (32 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ΕΙΡΗΝΗ11729 έγραψε στις 09:35, 03-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από zoo
Aγαπητή μου, είχα κουνελάκι θηλυκό νάνο, που το έδωσα 7 μηνών και κάτι σε κάποιον που είχε κτήμα και ένα αρσενικό. Και αυτό γιατί είχε αρχίσει να γίνεται επιθετικό και δεν μπουρούσε μέσα στο διαμέρισμα. Το είχα σε ένα τεράστιο κλουβί και όταν ήμουν σπίτι αμολυμένο. Δεν έκανε ποτέ την ανάγκη του πουθενά στο σπίτι, ήταν γλυκύτατο, αλλά είναι κρίμα να τα κλείνουμε στο διαμέρισμα.
Παρ΄όλο που του είχα γλάστρα με χώμα και έσκαβε, σίγουρα ήταν καλύτερα στην εξοχή.
Πόνεσα πολύ όταν το έδωσα, έπαιρνα κάθε 2 ώρες να δω αν έφαγε και ήπιε νερό...
Τα γράφω όλα αυτά για να καταλάβει όποιος το πάρει ότι πρέπει να έχει χώρο και παρέα στο κουνελάκι, γιατί είναι κρίμα να τιρανιέται...
Έχεις πολυ δίκιο σε αυτά που λες, κι εμένα σίγουρα δε θα ήταν η επιλογή μου να πάρω κουνέλι στο σπίτι.. γι αυτό και ψάχνω να το δώσω... ΑΛΛΑ καλύτερα σε διαμέρισμα παρά στιφάδο!!(γιατί με αυτό την απειλούσε η μάνα της κοπέλας και μου το άφησε!!) Επίσης μην ξεχνάς οτι το δικό σου ήταν νάνος.. ΔΕΝ ήταν εύκολος στόχος!! Εγώ διευκρίνησα οτι το κουνέλι ΔΕΝ είναι νάνος είναι ένα κανονικό κουνέλι (της το είχαν πουλήσει για νάνο) το οποίο είναι εύκολος στόχος και δεν εμπιστεύομαι καθέναν που θα έχει ένα κτήμα!! Τα κουνελάκι νάνοι είναι καθαρά για συντροφιά.. Ο μπέμπης μου θα μπορούσε άνετα να γίνει στιφάδο απο κάποιον *******!! Είναι 2 κιλά περίπου!

Παράθεση

Kristen (Χριστίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kristen
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,202 μηνύματα.

H Kristen έγραψε στις 16:00, 05-12-08:

Το συγκεκριμένο κουνέλι της Ειρήνης το έχω δει και είναι πανέμορφο σα λούτρινος είναι. Όσο αφορά το χαρακτήρα του λόγω της ηλικίας του είναι 15ετών έχει δώσει τα διαπιστευτήρια του:up: είναι ήρεμος, φιλικός και χαδιάρης, και καθόλου επιθετικός παρόλο που ζει (αναγκαστικά) περιορισμένος. Είναι ότι πρέπει για οικογένεια με παιδάκια.
Είχα για χρόνια κουνέλια και τα γνωρίζω καλά, επιθετικό ήταν μόνο ένα γνήσιο mini νανάκι lionhead που είχα. Η συγχωρεμένη η Μίλη μου, μεγαλο κουνέλι ήταν εξαιρετικού χαρακτήρα, ήρεμη και φιλικότατη.
Καλή τύχη στον λούτρινο Ειρήνη και βάλε φωτο να τον θαυμάσουμε :up:

Παράθεση

Kristen (Χριστίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kristen
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,202 μηνύματα.

H Kristen έγραψε στις 16:02, 05-12-08:

Διόρθωση: 1,5 ετών είναι όχι 15 (μα τι λέω??θα ήταν θαύμα της φύσης)

Παράθεση

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 09:26, 06-12-08:

παιδια συγνωμη που θα σας το πω τα νανακια δεν υπαρχουν υπαρχουν μονο καποιες ρατσες μινι που αναπτυσσονται αργα!ολα μεγαλωνουν απλα οχι με γρηγορο ρυθμο !!! και μενα νανος ηταν και εφτασε τα 2,5 κιλα!!!! ηταν 5,5 χρονων !!!! νανος λεγεται επειδη εχει κοντα αυτακια και δεν εχει τεραστια αναπτυξη οπως τα κανονικα!! και τα 2 ανετα γινονται ''στιφαδο'' δεν θα μπορουσα να φαω κατι με το οποιο ειχα μεγαλωσει μαζι!!!!! και μενα ετσι ελεγε η μαμα μου αλλα σε πληροφορω κρυφα πηγαινε και το χαιδευε!!!!! κριμα παντως γιατι ειναι πολυ γλυκα ζωα!!!! οσο για το σπιτι εμενα ποτε δεν μου αγριεψε ηταν ονειρο 2 βδομαδες εκλαιγα και ακομη νομιζω οτι δεν το εχω ξεπερασει!!:cry::cry: καλη τυχη στο μικρο!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Βρέθηκε κουνελάκι - Από Zap
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-12 στις 18:51.
    • Χαρίζεται αρσενικό κουνελάκι - Από ΚΙΚΗ.Κ
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-02-11 στις 13:39.
    • Θέλω κουνελάκι - Από magi
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-05-09 στις 14:47.
    • Αχ κουνελάκι... - Από lightpath
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-03-08 στις 12:41.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους