Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 113,053 εγγεγραμμένα μέλη και 713,221 μηνύματα σε 22,450 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 325 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ζητώ να μου χαρίσουν γατάκι Αγκύρας (χμ... υπάρχει λόγος)

kennymeow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kennymeow
H kennymeow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H kennymeow έγραψε στις 01:10, 27-02-15:

Γειά σας!

Διαβαζω καιρο τις συζητησεις σας, αλλα τωρα για πρωτη φορα εγινα μελος και... καλως σας βρηκα!

Όπως λεει και το θεμα, ψαχνω να υιοθετησω ενα γατακι αγκυρας, δηλαδη με ριζες αγκυρας.

Σκεφτηκα οτι τωρα που οι γατουλες ετοιμαζουν τα νεα γατουλινια, καποιος γατογονιος πιθανον θα ψαχνει σε λιγο καιρο σπιτι για τα γατονια. Λεω λοιπον να πιασω σειρα.

Ο λογος που ζηταω ειδικα αγκυρας ειναι οτι προσφατα εχασα ξαφνικα (απο καρδια) την γατουλα μου που ηταν αγκυρας, μαλλον ημιαιμη. Την ειχαμε βρει με τον φιλο μου στην γειτονια μας οταν ηταν 2-3 χρονων και την πηραμε σπιτι. Μαλλον ειχε μεγαλωσει σε σπιτι (και την εγκατελειψαν για ανεξηγητο λογο) γιατι περαν του οτι ειχε το χαρακτηρα κοντεσσας, με τρομερη αγαπη στα μαξιλαρια και τις μαλακες κουβερτες, ηταν πραγματικα μια χοντρομπαλαρινα που μας ακολουθουσε στο σπιτι σαν κουταβι και μας μιλουσε. Εν ολιγοις εχουμε λατρεψει την προσωπικοτητα της και μας λειπει.

Γι αυτο θα θελαμε ενα γατακι ιδιας καταγωγης γιατι μας αρεσουν πολυ τα χαρακτηριστικα και ο χαρακτηρας της και μικρουλη, για να μεγαλωσει και μαζι μας (παροτι ηταν επισης πολυ ωραια εμπειρια η συγκατοικιση με την ενηλικη γατουλας μας και την ευγνωμοσυνη και την αγαπη που εδειχνε στο σπιτι και σε εμας.

Αυτά λοιπον και αν υπαρχει καποιος που προσφέρεται να μας χαρίσει ένα, περιμενουμε με χαρα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 28-02-15 στις 08:03. Αιτία: προσθήκη
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,762 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 08:11, 28-02-15:

Καλή σου μέρα kenny και καλωσήρθες στη γατο-παρέα μας

Καταλαβαίνω, λυπάμαι για την πρόσφατη απώλεια της αγαπημένης σας γατούλας κι εύχομαι ο ερχομός μιας καινούργιας να απαλύνει τον πόνο σας.
Εύχομαι σύντομα να βρείτε το γατάκι που επιθυμείτε και που θα είναι το ίδιο χαδιάρικο και "χουζουριάρκο", ισάξια/ος διάδοχος στην καρδιά σας για κρατήσετε στην αγκαλιά σας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 28-02-15 στις 08:53. Αιτία: ορθογραφικό
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AnnieGr
H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 11:32, 28-02-15:

Καλημέρα Kenny κι από μένα, και καλώς ήρθες βεβαίως βεβαίως

Να τολμήσω μια ερώτηση που μου γεννιέται; Η γατούλα σου (λυπάμαι που την χάσατε..) ήταν τύπου αγκύρας.. Εξπέρ στις ράτσες γάτας δεν είμαι σε καμία περίπτωση και το εννοώ, δεν έχω ιδέα, και τώρα μόλις διάβασα κάποια πράγματα για τη φυλή. Αυτό που θέλεις είναι η εμφάνιση της αγκύρας, ο χαρακτήρας ή ο συνδυασμός τους; Ρωτάω γιατί μόνο στις αγγελίες του φόρουμ, έχω εντοπίσει μάνι μάνι 2 φουντωτά κουκλιά, και φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλα αν ψάξεις παραπάνω.
Οπότε, το αγκύρας σημαίνει εμφάνιση αγκύρας ή μια γάτα που (απ'όσο διάβασα στην περιγραφή τους, δεν έχω ιδέα, και το μεταφέρω όπως το έλεγε) "μοιάζει με σκύλο"; Το οποίο δεύτερο βέβαια μπορεί να βρεθεί και σε άλλες "μορφές" (η μία η δικιά μου έτσι είναι για να καταλάβεις, αλλά από φάτσα..πάνθηρας, καμία σχέση)
Ρίξε μια ματιά στις αγγελίες, μπορείς να ρωτήσεις για τον χαρακτήρα τους και σε συνδυασμό με την εμφάνισή τους να σε μαγέψουν οι τριχόμπαλες αυτές

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jiannak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jiannak
H jiannak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H jiannak έγραψε στις 08:04, 06-03-15:

https://www.facebook.com/media/set/?...e=3&uploaded=4
κουκλα μου εδω εχουν αδεσποτουλα αγκυρας 1,5 ετους αν ενδιαφερεσαι ακομα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους