Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,774 εγγεγραμμένα μέλη και 719,932 μηνύματα σε 22,900 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 360 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βρήκαν τη χαμένη γάτα τους μετά απο 5 χρόνια!

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,901 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:13, 17-09-11:

Πριν από πέντε χρόνια η γάτα με το όνομα Γουίλοου, εξαφανίστηκε από το σπίτι της κοντά στα Ρόκι Μάουντενς, όταν κάποιοι εργάτες που έκαναν εργασίες ανακαίνισης, άφησαν την πόρτα ανοιχτή. Οι ιδιοκτήτες της έψαξαν να τη βρουν, κόλλησαν και τις σχετικές αφίσες, αλλά με τα τόσα κογιότ που βρίσκονται στην περιοχή, έχασαν κάθε ελπίδα να τη βρουν ζωντανή.

Πριν από μερικές μέρες όμως, η οικογένεια Squires δέχθηκε ένα τηλεφώνημα από ένα κέντρο περίθαλψης ζώων, στο Μανχάταν της Νέας Υόρκης (σχεδόν 3.000 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι τους στο Μπούντερ του Κολοράντο), με το οποίο τους ενημέρωναν ότι είχαν βρει τη Γουίλοου.

Τη γάτα εντόπισε ένας άνδρας στο Μανχάταν και τη μετέφερε στο κέντρο περίθαλψης, όπου ανακάλυψαν ότι έφερε μικροτσίπ που περιείχε όλα τα στοιχεία της οικογένειας που την είχε χάσει.

Παραμένει άγνωστο το πως κατάφερε να φτάσει στη Νέα Υόρκη. Πάντως, σύμφωνα με τους ανθρώπους του κέντρου περίθαλψης, η γάτα δεν ήταν ταλαιπωρημένη, άρα πιθανότατα δε ζούσε στους δρόμους όλο αυτό το διάστημα.

Σημειώνεται ότι η οικογένεια έχει τρία παιδιά, εκ των οποίων το ένα δεν είχε γεννηθεί όταν έφυγε η Γουίλοου. Επίσης έχουν δύο σκυλιά.

Η κα. Squires τόνισε στο Associated Press ότι όλα τα ζώα τους φέρουν μικροτσίπ και (χαριτολογώντας) σημείωσε ότι αν μπορούσε θα τοποθετούσε μικροτσίπ και στα παιδιά της!

Είπε ακόμα ότι περιμένουν πως και πως την άφιξη της Γουίλοου και σημείωσε ότι παρόλο που πίστευαν ότι δε θα την ξαναβρούν, δεν την είχαν ξεχάσει.

πηγή

Απίστευτο!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

γεωργια33 (Ελένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη γεωργια33
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (4 πολακια και πολλα χελωνακια! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

H γεωργια33 έγραψε στις 10:52, 17-09-11:

μμμμμ... δεν μου αρεσε η σημειωση της αλλα κατα τα αλλα πολυ συγκηνιτικη ιστορια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 11:13, 17-09-11:

συμφωνω με τη γεωργια,πολυ ωραια ιστορια,αλλα η φαση με τα μικροτσιπ κατι,καπως δεν μου κολαει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 18:21, 17-09-11:

Γιατι βρε παιδια?
Το να εχεις τσιπαρισμενο το ζωο σου βοηθαει παρα πολυ σε περιπτωση που χαθει,
ειναι και υποχρεωτικο πλεον βαση νομου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:20, 18-09-11:

σ αυτο το σημειο,προτιμω να παω κοντρα με τον νομο,εφοσον προσβαλει τους δικους μου νομους.καθενας κανει το καλλυτερο για το γατακι του,εγω εφοσον δεν θα εκανα ποτε κατι τετοιο στον εαυτο μου,η στα παιδια μου δεν θα το εκανα και σε κανενα απ τα ζωακια μου.για πααααρα πολλους λογους ,που δεν ταιριαζει στο φορουμ να τους αναλυσω.προτιμω να ειμαι εγω,τα παιδια και τα κατοικιδια μου ξεΤΣΙΠΩΤΕΣ .

Παράθεση

Johnnaousa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 00:45, 21-09-11:

αυτο με το μικροτσιπ δεν μου αρεσε :S αλλα σιγουρα το να βρεις την γατα μετα απο 5 χρονια ειναι φοβερη ειδηση

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 12:10, 21-09-11:

εντάξει βρε παιδιά το μικροτσίπ δεν είναι κάτι τραγικό...
δεν έχει επιπτώσεις στην υγεία την συμπεριφορά η την ψυχολογία του ζώου
και πέρα απο αυτό βοηθάει πολύ σε τέτοιες περιπτώσεις...
χίλιες φορές να έχει η γάτα μου μικροτσίπ και (μακριά απο μας )σε τέτοιες περιπτώσεις να έχω περισσότερες πιθανότητες να την βρώ..απο το να μην έχει και να χάσω κάθε ελπίδα...

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 19:42, 21-09-11:

αααααααααααπίστευτο!

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:17, 21-09-11:

Φαντάζομαι την χαρά της οικογένειας που βρέθηκε ο αγαπημένος τους μετά από τοόσα χρόνια!! Τρελόγατες, λέω εγώ

Παράθεση

Δαφνη300 (Λωρη!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Δαφνη300
H Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Δαφνη300 Το γέλιο είναι πηγή ζωής! έγραψε στις 14:35, 19-08-12:

Πολυ συγκινητικό!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

SolBallads (Νικος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SolBallads
Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O SolBallads έγραψε στις 15:05, 19-08-12:

Ενταξει.. Δε με χαλασε τοσο πολυ το μικροτσιπ που εχει στα κατοικιδια, το καταλαβαινω και υπαρχει και σχετικη νομοθεσια, αλλα μικροτσιπ στα παιδια της??? Εστω και με χιουμοριστικη διαθεση να ειπωθηκε ακουγεται καπως..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ζετακι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ζετακι
H Ζετακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Ζετακι Λατρευω τα γατακια...!!! έγραψε στις 15:30, 19-08-12:

Μετα απο 5 χρονια ..!!! μεγαλο διαστημα!!

Παράθεση

Popix (Σοφία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Popix
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H Popix έγραψε στις 15:47, 19-08-12:

Με φρίκαρε και εμένα αυτή η υπόγεια προώθηση τους τσιπ για χρήση στους ανθρώπους...Έτσι τα βάζουν στο κεφάλι του κόσμου
Πάντως είναι σίγουρα συγκλονιστικό που τη βρήκαν μετά από τόσα χρόνια!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    tamikapy18

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους