Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 102,650 εγγεγραμμένα μέλη και 711,903 μηνύματα σε 22,318 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 220 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πού κοιμάται η γάτα σας;

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Thea
H Thea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Thea έγραψε στις 11:41, 16-12-09:

ναι ναι.... Εμένα το βράδυ κοιμήθηκε πάνω μου και είχε τοποθετήει το κεφάλι της κάτω απο το πιγούνι μου και όποτε γυρνούσα το κεφάλι άλλαζε στάση και προσπαθούσε να έχει το κεφάλι της εκεί ή πάνω στο στόμα μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 02:04, 28-04-10:

οταν κοιμαμαι στο κρεβατι μου, θα ερθει και αυτη στο κρεβατι. Αγαπημενα μερη, κοντα στο προσωπο μου ωστε να χρησιμοποιει το χερι μου ως μαξιλαρι. Μερικες φορες απαιτει να μπει και κατω απο τα σκεπασματα.

Οταν δεν ειμαι σπιτι, επειδη τη παρακολουθω μεσω μιας ip camera, στο γατοδεντρο της. Σχεδον παντα κοιμαται εκει. Εκτος απο ελαχιστες φορες που θα προτιμησει καποιο καναπε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 07:39, 28-04-10:

Καζουμομπαμπα τωρα που μας ανοιξες την ορεξη και μας εκανες να σκεφτομαστε Καζουμοκόριτσο κοιμώμενο,θα μας κανεις τη χαρη να μας βαλεις μερικες φωτογραφιες της;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Meyo (Άννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Meyo
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Meyo έγραψε στις 15:12, 06-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Thea
Εγώ έτσι και την κατεβάσω πλέον απο το κρεβάτι είναι ικανή να μου κρατήσει μουτρα. Το πέρνει πολυ προσωπικά. Πολλές φορές που με βλεπει να σβήνω τα φώτα του σπιτιού τρέχει και ανεβαίνει στο κρεβάτι, θρονιάζεται και με περιμένει. Αλλά μου έχει γίνει συνηθεια πιά οπότε εάν ξυπνήσω και δεν τη βρω δίπλα μου, μου κακοφένεται.

Πω πω!!! Ακριβώς αυτό συμβαίνει! Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ που το κάνουν κι άλλοι αυτό γιατί με κοροϊδεύουν οι φίλοι μου!!

Παράθεση

fnou

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη fnou
H fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (απειρα ψιψινια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 638 μηνύματα.

H fnou έγραψε στις 02:12, 07-07-10:

εμεις κοιμομαστε ως εξης...
ο Σπιρτουλης παντα στα ποδια μου
ο Χορσακης με την μαμα η και καμια φορα μονος του μαζι με τα υπολοιπα...
η Φνουψη πανω στο τραπεζακι του σαλονιου...και ο Ρικο οπου βρει,οταν ειμαστε στο μπαμπα παει πανω στην κοιλια του και κοιμουνται παρεουλα
φυσικα δεν το συζηταω για τα υπολοιπα ψιψινια...ο καναπες ειναι γεματος με τα μικρα και τις μανες και στα υπολοιπα μερη του σπιτιου,οπως πολυθρονες,πουφ,χαλακια και εκτυπωτες σκορπιζονται τα μεγαλυτερα της οικογενειας

Παράθεση

Franky

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Franky
H Franky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H Franky έγραψε στις 10:43, 07-07-10:

Από όταν έβαλα τον ανεμιστήρα οροφής, η Λύκα κοιμάται πάνω στη βιβλιοθήκη, στο πιο ψηλό σημείο, που είναι πολύ δροσερά! Η αλήθεια είναι πως ο ανεμιστήρας οροφής, μας γλύτωσε από πολλές ώρες aircondition. Το σπίτι μένει ανοιχτό, παίρνουμε τον αέρα μας και είμαστε δροσερά. Μόνο στις μεγάλες ζέστες με άπνοια και υγρασία (όπως σήμερα), τους ρυθμίζω το κλιματιστικό να ανάψει. Κατά τα άλλα, η Μπουμπού κλασικά κοιμάται όσο πιο κοντά στο πρόσωπό μου γίνεται (και πάνω στο κεφάλι μου!), η Λύκα δίπλα μου και ο Κανέλλος στα πόδια μου, εκτός αν με πετύχει χωρίς τι τσούπρες, οπότε κάνει το χέρι μου μαξιλάρι και κοιμόμαστε σαν ζευγαράκι...

Παράθεση

din@ (Κων/να)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη din@
H Κων/να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H din@ έγραψε στις 23:58, 11-07-10:

ο φοιβος κοιμαται στο κρεβατακι του τον χειμωνα και τωρα το καλοκαιρι στο πατωμα για να δροσιζεται.επισης στον καναπε και στο κρεβατι μου,καμια φορα χωνει την κεφαλα του στο προσωπο μου κιολας...
η λουιζα και αυτη στο πατωμα τετοια εποχη κυριως κρυμμενη πισω απ τις κουρτινες.επισης προτιμαει το κρεβατι μου και αν με βρει να κοιμαμαι ανασκελα την κοιλια μου...

Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη DRIFTER
Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 910 μηνύματα.

O DRIFTER έγραψε στις 00:05, 12-07-10:

Να πω κι εγώ?
Συνήθως κοιμούνται αγκαλιασμένα στο καλαθάκι τους (βλ. υπογραφή μου).
Αν όχι, ο Ζορό στο κάτω αριστερό μέρος του κρεβατιού ή πάτωμα, ο Γατούλης στα διπλανά μαξιλάρια ή γενικά όσο κοντά μου μπορεί. Τον χειμώνα ήμασταν μάγουλο με μάγουλο.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 09:19, 12-07-10:

ο ναρουτο τωρα με την ζεστη ανακαλυψε την μπανιερα, οποτε πολλες φορες τον βρισκω να κοιμαται εκει

Παράθεση

fnou

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη fnou
H fnou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (απειρα ψιψινια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 638 μηνύματα.

H fnou έγραψε στις 11:15, 14-07-10:

αχαχαχα...και μενα το κανουν αυτοοοο
τους ανοιγω και ελαχιστα το νερο και βρεχονται τα πατουχιακα τους και τους αρεσει πολυυυυ

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 14:20, 14-07-10:

Εγώ πάλι κοιμάμαι μαζί τους τα μεσημέρια. Ο Χουχουδίτος πάντα δίπλα στο κεφάλι μου αππλωμένος ανάσκελα σαν ...άντρας, η Ελινούλα πίσω αό την πλάτη μου στη γωνία που κάνουν τα γόνατά μου και ο Ήλιος στον πύργο. Όταν πιάνει θέση στο κρεβάτι ο Ήλιος τότε η Ελίνα πάει στο καλαθάκι.
Τώρα 'ομως που βάφω τις πόρτες του διαμερίσματος τα έχω τα καϋμενούλια στης μαμάς μου σ' ένα δωμάτιο και η Ελίνα κλαίει και θέλει να γυρίσει σπίτι της. Αλλά πρέπει να περιμένει να τελειώσουν όλα και να φύγει η άσχημη μηρωδιά.

Παράθεση

lina&lara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lina&lara
H lina&lara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H lina&lara μυαλά και αλεξίπτωτα καλύτερα ανοιχτά... έγραψε στις 17:20, 25-07-10:

Η Λάρα κοιμάται στο καλάθι της στο μπάνιο. Επειδή σίγουρα θα αναρωτιέστε, θα εξηγηθώ! Το σπίτι μου είναι ένα διαμέρισμα χωρίς εσωτερικές πόρτες, παρεκτός από την πόρτα του μπάνιου. Όταν πρωτοέφερα λοιπόν τη Λάρα στο σπίτι, σιχαινόμουν να την αφήνω να κοιμάται στο κρεβάτι μου γιατί είχε σκουλήκια στον πωπό της (που τα σκόρπαγε όπου καθόταν) και ψώρα στα αφτιά της. Το πρώτο βράδυ βάλαμε το καλαθάκι της στο πάτωμα κοντά στο κρεβάτι, αλλά φυσικά η κυρία ήθελε ανθρώπινη ζεστασιά και μόλις σβήσανε τα φώτα, ΤΣΟΥΠ! πάνω στο κρεβάτι! Ε, αφού την πήγα στο καλαθάκι της 3-4 φορές, κατάλαβα ότι δε θα βγάζαμε άκρη μαζί της, κι έτσι πήρα καλαθάκι και γάτα και τα έκλεισα στο μπάνιο. Και εκεί είναι το υπνοδωμάτιό της μέχρι σήμερα.

Ένα βράδυ πριν 2 βδομάδες αποφάσισα να κάνω την αλλαγή και να την αφήσω ελεύθερη στο σπίτι ενώ θα κοιμόμουν. Φυσικά πήδηξε στο κρεβάτι και το σκασμένο έπαιζε όλο το βράδυ πηδώντας στην πλάτη μου, κάνοντας επίθεση στο πρόσωπό μου, χώνοντας ποδαράκια στα μαλλιά μου, δαγκώνοντας τα χέρια μου και περπατώντας σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του σώματός μου! Κοιμήθηκα τόσο σκ@τ@ εκείνη τη νύχτα που η Λάρα δεν ξαναβγήκε από το μπάνιο κανένα βράδυ έκτοτε!

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 21:53, 25-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Anima
Εγώ πάλι κοιμάμαι μαζί τους τα μεσημέρια. Ο Χουχουδίτος πάντα δίπλα στο κεφάλι μου αππλωμένος ανάσκελα σαν ...άντρας, η Ελινούλα πίσω αό την πλάτη μου στη γωνία που κάνουν τα γόνατά μου και ο Ήλιος στον πύργο. Όταν πιάνει θέση στο κρεβάτι ο Ήλιος τότε η Ελίνα πάει στο καλαθάκι.
Τώρα 'ομως που βάφω τις πόρτες του διαμερίσματος τα έχω τα καϋμενούλια στης μαμάς μου σ' ένα δωμάτιο και η Ελίνα κλαίει και θέλει να γυρίσει σπίτι της. Αλλά πρέπει να περιμένει να τελειώσουν όλα και να φύγει η άσχημη μηρωδιά.
Tελειώσαμε τις πόρτες. Τόσο καιρό που ήμουνα χωρίς πόρτες τα γλυκά μου τα αγγελάκια δεν μπαίναν στο υπνοδωμάτιο επειδή ξέρουν ότι δεν το θέλω αυτό. Μόνο στις 5 το πρωϊ έρχονταν να με ξυπνήσουν με νιαουρισματάκια και χαδάκια και δαγκωματάκια στα πέδιλα μου. Τους έβαζα λοιπόν φρέσκο φαγάκι τους άνοιγα την πόρτα του μπαλκονιού και αυτό ήταν - με άφηναν να κοιμηθώ ως τις 7 περιμένοντάς με έξω από το δωμάτιο ξαπλωμένα (η πόρτα ανοιχτή). Ξέρουν πια πως το δωμάτιό τους είναι το δωμάτιο εργασίας μου, αλλά πάνε και καμιά φορά στην πολυκατοικία που είναι στο δωμάτιο βεστιάριο ιδιαίτερα όταν σιδερώνουμε εκεί. Στο δωμάτιό τους λοιπόν άνοιξα ένα κρεβάτι-καναπέ (πτυσσόμενο) και το έστρωσα γι αυτά. Λατρεύουν να ξαπλώνουν εκεί φαρδιά πλατιά ανάσκελα! Είναι τα πιο γλυκά πλασματάκια του κόσμου.

Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 910 μηνύματα.

O DRIFTER έγραψε στις 22:18, 25-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από lina&lara
Η Λάρα κοιμάται στο καλάθι της στο μπάνιο. Επειδή σίγουρα θα αναρωτιέστε, θα εξηγηθώ! Το σπίτι μου είναι ένα διαμέρισμα χωρίς εσωτερικές πόρτες, παρεκτός από την πόρτα του μπάνιου. Όταν πρωτοέφερα λοιπόν τη Λάρα στο σπίτι, σιχαινόμουν να την αφήνω να κοιμάται στο κρεβάτι μου γιατί είχε σκουλήκια στον πωπό της (που τα σκόρπαγε όπου καθόταν) και ψώρα στα αφτιά της. Το πρώτο βράδυ βάλαμε το καλαθάκι της στο πάτωμα κοντά στο κρεβάτι, αλλά φυσικά η κυρία ήθελε ανθρώπινη ζεστασιά και μόλις σβήσανε τα φώτα, ΤΣΟΥΠ! πάνω στο κρεβάτι! Ε, αφού την πήγα στο καλαθάκι της 3-4 φορές, κατάλαβα ότι δε θα βγάζαμε άκρη μαζί της, κι έτσι πήρα καλαθάκι και γάτα και τα έκλεισα στο μπάνιο. Και εκεί είναι το υπνοδωμάτιό της μέχρι σήμερα.

Ένα βράδυ πριν 2 βδομάδες αποφάσισα να κάνω την αλλαγή και να την αφήσω ελεύθερη στο σπίτι ενώ θα κοιμόμουν. Φυσικά πήδηξε στο κρεβάτι και το σκασμένο έπαιζε όλο το βράδυ πηδώντας στην πλάτη μου, κάνοντας επίθεση στο πρόσωπό μου, χώνοντας ποδαράκια στα μαλλιά μου, δαγκώνοντας τα χέρια μου και περπατώντας σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του σώματός μου! Κοιμήθηκα τόσο σκ@τ@ εκείνη τη νύχτα που η Λάρα δεν ξαναβγήκε από το μπάνιο κανένα βράδυ έκτοτε!
Το θέμα τότε δεν ήταν μόνο τα σκουλικάκια και η ψώρα, αλλά και ότι δεν την θες πάνω στο κρεβάτι γενικότερα.

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima έγραψε στις 10:58, 26-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Anima
Tελειώσαμε τις πόρτες. Τόσο καιρό που ήμουνα χωρίς πόρτες τα γλυκά μου τα αγγελάκια δεν μπαίναν στο υπνοδωμάτιο επειδή ξέρουν ότι δεν το θέλω αυτό. Μόνο στις 5 το πρωϊ έρχονταν να με ξυπνήσουν με νιαουρισματάκια και χαδάκια και δαγκωματάκια στα πέδιλα μου. Τους έβαζα λοιπόν φρέσκο φαγάκι τους άνοιγα την πόρτα του μπαλκονιού και αυτό ήταν - με άφηναν να κοιμηθώ ως τις 7 περιμένοντάς με έξω από το δωμάτιο ξαπλωμένα (η πόρτα ανοιχτή). Ξέρουν πια πως το δωμάτιό τους είναι το δωμάτιο εργασίας μου, αλλά πάνε και καμιά φορά στην πολυκατοικία που είναι στο δωμάτιο βεστιάριο ιδιαίτερα όταν σιδερώνουμε εκεί. Στο δωμάτιό τους λοιπόν άνοιξα ένα κρεβάτι-καναπέ (πτυσσόμενο) και το έστρωσα γι αυτά. Λατρεύουν να ξαπλώνουν εκεί φαρδιά πλατιά ανάσκελα! Είναι τα πιο γλυκά πλασματάκια του κόσμου.
Πολύ μου αρέσει να ξαπλώνω μαζί τους τα μεσημέρια στον καναπέ-κρεβάτι. Όμως στο κανονικό μου κρεβάτι θέλω να είμαι μόνη μου (και εννοείται με τον άνδρα μου) γιατί με τον ελαφρό ύπνο που έχω και τα στομαχικά προβλήματα όλα με ενοχλούν. Έτσι είμαι πολύ ευχαριστημένη που τα γατουλίνια σέβονται τον ιδιαίτερο χώρο μου όπου έχω και εκείνα από τα ρούχα που δε θέλω να έχουν τρίχες. Με τα δυο κρεββάτια στα δυο δωμάτια και, εναλλακτικά, τους καλαμένιους πύργους και τα μαξιλαροκρεβατάκια είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Βέβαια το καλοκαίρι ... οι μεγάλες γλάστρες έρχονται πρώτες στην προτίμηση, ιδίως όταν είναι το χώμα υγρό από το πότισμα...
Πολλά φιλάκια στα μουστακάκια ....

Παράθεση

zoi-podilato

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zoi-podilato
H zoi-podilato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H zoi-podilato έγραψε στις 12:35, 26-07-10:

Όταν ήταν πιο μικρούλης ο Τέσλα κοιμόταν στην αγκαλιά μου το πρωί που λαγοκοιμόταν. Τώρα που μεγάλωσε, δεν κάθεται καθόλου. Θέλει να δαγκώνει και να παίζει. Φταίει κι η ζέστη μάλλον...
Τα βράδια θέλει οπωσδήποτε να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας, αλλά συνέχεια τον διώχνω. Τον πηγαίνω στο κρεβατάκι του, δίπλα στο φαγητό, νερό, άμμο, παιχνίδια, όλα τα έχει. Αλλά εκεί αυτός, να κοιμάται και να με κοιτάζει μέχρι που κλείνει τα μάτια του και κοιμάται. Ελπίζω να μην κοιμάται όλη τη νύχτα στο χαλί...
Με αναγνωρίζει και πάντα πηγαίνει από τη δικιά μου πλευρά. Με μυρίζει, έτσι δεν είναι;
Γιατί να μην κοιμάται στο δωμάτιό του; Κάποτε κλείναμε την πόρτα του δωματίου, τώρα όχι.

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima έγραψε στις 14:42, 26-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από zoi-podilato
Όταν ήταν πιο μικρούλης ο Τέσλα κοιμόταν στην αγκαλιά μου το πρωί που λαγοκοιμόταν. Τώρα που μεγάλωσε, δεν κάθεται καθόλου. Θέλει να δαγκώνει και να παίζει. Φταίει κι η ζέστη μάλλον...
Τα βράδια θέλει οπωσδήποτε να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας, αλλά συνέχεια τον διώχνω. Τον πηγαίνω στο κρεβατάκι του, δίπλα στο φαγητό, νερό, άμμο, παιχνίδια, όλα τα έχει. Αλλά εκεί αυτός, να κοιμάται και να με κοιτάζει μέχρι που κλείνει τα μάτια του και κοιμάται. Ελπίζω να μην κοιμάται όλη τη νύχτα στο χαλί...
Με αναγνωρίζει και πάντα πηγαίνει από τη δικιά μου πλευρά. Με μυρίζει, έτσι δεν είναι;
Γιατί να μην κοιμάται στο δωμάτιό του; Κάποτε κλείναμε την πόρτα του δωματίου, τώρα όχι.
Για να το πετύχεις, αν πραγματικά το θέλεις, χρειάζεται με σταθερή και αποφασισμένη φωνή να του λες "όχι εκεί" και με σταθερό χέρι να τον βγάζεις απαλά έξω. Σιγά σιγά θα το καταλάβει και θα γίνει σαν τα δικά μου.

Παράθεση

zoi-podilato

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zoi-podilato
H zoi-podilato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H zoi-podilato έγραψε στις 11:08, 27-07-10:

Ευχαριστώ! Του το έχω πει άπειρες φορές και βλέπω πως πιάνει σιγά-σιγά. Θέλει χρόνο ακόμη, αλλά όταν μου νιαουρίζει τον ανεβάζω στο κρεβάτι...δεν θέλω, αλλά δε μπορώ να κρατηθώ! Όχι όμως στο μαξιλάρι, μήπως τον κακομαθαίνω;;
Τέλος πάντων, από χθες φέραμε το κρεβατάκι του στο δωμάτιό μας, τουλάχιστον να κοιμάται εκεί.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,343 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 11:19, 27-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από zoi-podilato
Ευχαριστώ! Του το έχω πει άπειρες φορές και βλέπω πως πιάνει σιγά-σιγά. Θέλει χρόνο ακόμη, αλλά όταν μου νιαουρίζει τον ανεβάζω στο κρεβάτι...δεν θέλω, αλλά δε μπορώ να κρατηθώ! Όχι όμως στο μαξιλάρι, μήπως τον κακομαθαίνω;;
Τέλος πάντων, από χθες φέραμε το κρεβατάκι του στο δωμάτιό μας, τουλάχιστον να κοιμάται εκεί.
Να τον κακομαθαινεις με το να τον ανεβαζεις στο κρεβατι σου??

Δεν ξερω παιδια..αλλα για μενα ειναι ευτυχια να ερχεται ο γατος μου στο κρεβατι μου..
Και οταν θελει και ερχεται για μενα σημαινει οτι θελει να ειναι κοντα μου, να με νιωθει και οχι οτι ειναι κακομαθημενος!
Πολυ απλα θελει οτι θα ηθελε και ενα παιδακι..να ειναι συνεχεια μαζι σου!

Παράθεση

ligeri (Λυγερή)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ligeri
H Λυγερή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H ligeri έγραψε στις 11:38, 27-07-10:

Κ εγω παιδια δεν μπορω αν το βραδυ δεν τον βρω να κοιμαται διπλα μου θα νομιζω οτι κατι εχει!
Απο την πρωτη μερα ηθελα να ειναι "κακομαθημενος" να σκεφτεις πλεον κοιμαται μονο αν κανει μαξιλαρι το χερι μου!!
Καθε πρωι με ξυπναει με φιλακι στο μαγουλο!!!!!! (παλιοτερα με τραβηγμα μαλλιων! ευτυχως το ξεπερασαμε)
Ποτε δεν τον εχω βρει να κοιμαται αλλου ή να παιζει οσο κοιμαται καθεται κ αυτος κ γουργουριζει!!!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,250 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:33, 27-07-10:

το θεμα ειναι οτι τα γατακια μας..δεν μπορουν να καταλαβουν οτι καποιοι δεν θελουν τις τριχες..και οτι τους εχουμε καναπε..τεραστιο για να κοιμουνται εκει...αυτα,απλα θελουν να ειναι μαζι μας...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:58, 27-07-10:

εγω τον αφηνω να πηγαινει οπου θελει, παρολο που εχω αλλεργια στις γατες! Πολλες φορες τον επιβραβευω οταν κοιμαται στο κρεββατι μου! Με ενοχλει καποιες φορες αλλα τι να κανουμε; Μεσα στο προγραμμα ειναι και αυτο. Και αμμο θα φερει στο κρεββατι μου και τροφη θα φερει (τα πιατα του τα εχω στο δωματιο μου γιατι με φασαρια δεν μπορει να φαει) και τριχες θα αφησει. Απο τη στιγμη που αποφασισα να παρω γατα πρεπει να μαθω να ζω με τα υπερ και τα κατα αυτης της συμβιωσης! Εγω προσωπικα το διασκεδαζω και καθε φορα που τον βλεπω να κοιμαται σε καινουριο σημειο χαιρομαι ακομα περισσοτερο.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 23:13, 27-07-10:

το kazumoγατο μου το χειμωνα κοιμοταν στο κρεβατι και συγκεκριμενα κατω απο τα σκεπασματα ακριβως διπλα μου χρησιμοποιώντας το χερι μου για μαξιλαρι.
Τωρα πια κοιμαται οταν κοιμομαστε και εμεις, ειτε στο κρεβατι μας, στα ποδια μας (οπου αμα εχει ορεξεις τα δαγκωνει επειδη εκστασιαζεται να βλεπει κατι να κινείται κατω απο τα σεντονια) ειτε σε μια καρεκλα διπλα απο το κρεβατι μας.
Οταν μενει μονη της ή ειμαστε στο σαλονι, κοιμαται παντα στο γατοδεντρο της

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 23:46, 27-07-10:

εμενα τα δικα μου δεν εχουν συγκεκριμενο μερος που κοιμουντε..προτιμουν τα κρεβατια μας και το τραπεζι της τραπεζαριας..τωρα που εχουμε τα μωρα ομως οποτε κανω ή εγω ή η μαμα μου το λαθος να κοιμηθουμε με ανοιχτες τις πορτες απλα ολο το βραδυ δεν κοιμομαστε γιατι και τα 4 παιζουν πανω απο τα κεφαλια μας..οποτε το μονο κρεβατι που μενουν να κοιμηθουν ειναι της αδερφης μου που δεν καταλαβαινει τιποτα το βραδυ..οσες φορες αφησα την πορτα ανοιχτη για να ερθουν στο δωματιο μου απλα σε καποια φαση σηκωθηκα και την εκλεισα για να κοιμηθωπαντως μαρεσει να κοιμουντε στο κρεβατι μου και ας το κανουν σπανια(προτιμουν της μαμας)

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,108 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 15:24, 28-07-10:

Εμείς κοιμόμαστε όπου θέλουμε! Ξυπνάμε τους πάντες απλώς γιατί μπορούμε, και εκστασιαζόμαστε σαν την Kazumi όταν βλέπουμε κάτι να κουνιέται κάτω από το σεντόνι. Φυσικά Κάθε πρωί στις 5-6 έχει εγερτήριο κι αν του μιλήσεις να του πεις "μη" διαμαρτύρεται και φεύγει τρέχοντας για να πάει να ενοχλήσει κάποιον άλλο Στο παρελθόν είχα αναγκαστεί κι εγώ να τον κλείσω 2 φορές έξω από το δωμάτιο, γιατί με είχε τρελάνει! Αλλά κυρίως κοιμόμαστε αγκαλιά και το απολαμβάνω πάρα πολύ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 29-07-10 στις 02:10.
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:50, 29-07-10:

ο δικος μου τωρα τελευταια κοιμαται πανω σε γραφεια, στο πατωμα και στο δεντρο του. Θελω πολυ να κοιμαται διπλα στο μαξιλαρι μου οπως παλια, αλλα δεν ερχεται, προτιμαει την γωνια του κρεβατιου διπλα στα ποδια μου Παλια κοιμοταν και πανω σε καρεκλες, αλλα πλεον δεν το κανει γιατι δεν χωραει. Οταν κοιμαται στο κρεβατι μου (διπλο), καταλαμβανει πανω απο το μισο χωρο. Συνηθως κοιμαται τεντωμενος παρα κουλουριασμενος λογω ζεστης και επομενως ψαχνει και αρκετο χωρο ωστε να χωραει να απλωθει.

Παράθεση

μαριτινα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη μαριτινα
H μαριτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (η σαρα και η σοραγια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 449 μηνύματα.

H μαριτινα έγραψε στις 19:14, 29-07-10:

Η δικια μου το πρωτο βραδυ που την πηρα σπιτι ηταν πολυ στρεσσαρισμενη κ της ηταν δυσκολο να κοιμηθει μονη, κατεβηκα να κοιμηθω μαζι της στο σαλονι αλλα επαιζε με τα μαλλια μου κ με τα σεντονια , γυρω στις 6 το πρωι αναγκαστηκα και πηγα στο δωματιο μου να κοιμηθω. μεχρι να μαθει περασαν μερικες μερες που κοιμομασταν χωριστα, μετα εγω αρχισα να αφηνω την πορτα του δωματιου ανοιχτη κ ερχοταν τα ξημερωματα με διαθεση για παιχνιδι, ομως με τον καιρο εμαθε να πεφτουμε μαζι για υπνο και να κουλουριαζεται στο μαξιλαρι μου η να ερχεται εκεινη αργοτερα χωρις να με ξυπνησει με αποτελεσμα να κινδυνευει να την πατησω επειδη δεν εχω καταλαβει την παρουσια της στο κρεβατι! κοιμομαστε μαζι καθε βραδυ και δεν με ενοχλει καθολου , δεν εχω αναγκαστει ουτε μια φορα να την βγαλω εκτος δωματιου αυτο που θελω να πω ειναι πως αν εχεις υπομονη η γατα θα μαθει διπλα σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cecille

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cecille
H cecille αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H cecille έγραψε στις 20:05, 01-08-10:

Εμένα ο Τζερούκος μου έρχεται δίπλα μου όταν ξαπλώνω στον καναπέ, κάνει το μπανάκι του, και μετά γλείφει και το μπράτσο μου και το κάνει μαξιλάρι και κοιμάται! Κοιμάται πάντα πάνω στη πράσινη πετσετούλα του!

Παράθεση

lina&lara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lina&lara
H lina&lara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H lina&lara μυαλά και αλεξίπτωτα καλύτερα ανοιχτά... έγραψε στις 21:00, 04-08-10:

Ο Άλεξ αποδείχθηκε πάρα πολύ ήσυχος γάτος και ακριβώς γι' αυτό κέρδισε το δικαίωμα να κοιμάται στο κρεβάτι μου. Βέβαια, το ότι είναι υγιέστατος παίζει σημαντικό ρόλο. Το καλάθι του είναι κοντά στο κρεβάτι, αλλά τις περισσότερες φορές πάει στο δικό μας κρεβάτι αντί για το δικό του. Του αρέσει να ακουμπάει την πλάτη του πάνω μας - μπούτι, πλευρό, πλάτη, ό,τι βρει - και να ξαπλώνει ήσυχα ήσυχα. Τουλάχιστον μ' αυτό το γατί σταυρώνεις λίγο ύπνο όταν το έχεις μαζί σου... Η Λάρα εξακολουθεί να κοιμάται στο μπάνιο, διότι ακόμη σαν το διάβολο της Ταζμανίας κάνει τις νύχτες, αν και τελευταίως φροντίζω να την κουράζω με παιχνίδι και τρέξιμο τα βράδια για να εκτονώνεται και να είναι πιο ήρεμη.

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,613 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 13:58, 01-11-10:

Εμας η μικρουλα μας κοιμαται στα ποδια μας...Αν δει οτι δεν βολευεται ή την ενοχλουμε οπως κουνιομαστε το βραδυ, πηγαινει σε αλλο σημειο του κρεβατιου ή στο δικο της μαξιλαρακι-κρεβατακι!! Ειναι πολυ ησυχη εκτος απο τη στιγμη που αρχιζει να χτυπαει το ξυπνητηρι!!! Εκει αρχιζει τραβηγμα μαλλιων και δαγκωμα χεριων !!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pennylane
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 14:07, 01-11-10:

χαχαχαχαχα! εμενα ο νταμπινος μου κοιμαται ακριβως διπλα μου κατω απο τα παπλωματα ο κυριος! Πολυτεεεελειες!!! Και αν του γυρισω πλατη θυμωνει μαλλον...η τουλαχιστον ετσι καταλαβαινω απο τις σφαλιαρες που μου χωνει μεσα στην νυχτα ...και αν γυρισω κανονικα παλι κοιμαται ησυχος..εγω το λεω αυτο το γατονι δεν παει καλα!

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,613 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 14:14, 01-11-10:

Καλα εχθες επαθα πλακα. Καθομασταν στο δωματιο της που εχουμε και το γραφειο , οπως καθομουν στο καναπε ερχεται και κουλουριαζεται στην αγκαλια μου για να κοιμηθει!!!
Οταν πηγαμε για υπνο λιγο αργοτερα ηρθε πρωτη φορα και χωθηκε κατω απο τα σκεπασματα αλλα φοβηθηκαμε μην τη χτυπησουμε στον υπνο και την βαλαμε πανω απο τις κουβερτες οπου και κοιμηθηκε μεχρι το πρωι!!!!!

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

H Pennylane έγραψε στις 14:23, 01-11-10:

αχου το...γλυκο μου!
Και εγω στην αρχη φοβομουν μηπως το πλακωσω η το χτυπησω αλλα μετα θυμηθηκα οτι δεν πολυκουνιεμαι στον υπνο μου οποτε λεω οκ!

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 14:24, 01-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από Pennylane
αχου το...γλυκο μου!
Και εγω στην αρχη φοβομουν μηπως το πλακωσω η το χτυπησω αλλα μετα θυμηθηκα οτι δεν πολυκουνιεμαι στον υπνο μου οποτε λεω οκ!
Θυμηθηκες??

Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

H Pennylane έγραψε στις 14:32, 01-11-10:

χαχαχα ναι! ειμαι ακομα 18 και εχω ηδη κενα μνημης! Αυτα ειναι!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,737 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 14:51, 01-11-10:

...εμένα ο μικρός κοιμάται ή στο μαξιλάρι μου,πάνω απ'την κεφάλα μου,όπου επιδιώκει να έχει τραβήξει τα μαλλιά μου ,ώστε να ξαπλώνει πάνω τους.... ή πάνω στο χέρι μου,ή χωμένος στο λαιμό μου....γενικώς επιδιώκει να έχει σωματική επαφή μαζί μου.......ναι...όλα αυτά τα γράφω ,για να μου ξαναεπιβεβαιώσω το ήδη επιβεβαιωμένο......ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΑΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΨΟΥΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ!!!!
Και όταν αλλάζω πλευρό,έρχεται από την πλευρά που κοιτάω,και ξαναλλάζω πλευρό,και ξαναέρχεται απ'την άλλη...και αυτό το πήγαινέλα όόόλη νύχτα....
Η κυρία μελίνα ανεξάρτητη...κοιμόταν μέχρι πρότινος στην πλάτη του καναπέ,είναι το all time,all season ρεζερβέ της...τώρα τελευταία,που μου έχει ξεμουτρώσει που έφερα σπίτι (της) τον μικρό,έρχεται και στα ποδια μας...κοιμόμαστε σαν σίγμα τελικό για να μην την ενοχλούμε-γιατί το έχουμε για μεγάλη μας τιμή να έρχεται η αξιότιμη lady μελίνα στο κρεβάτι μας...-...όμως,προφανώς,όταν ξεραινόμαστε για τα καλά,ξεχνιόμαστε και τρώει υποθέτω η κακομοίρα τα κλοτσίδια της,και αποχωρεί......

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pennylane (Σταυρούλα)

Τιμώμενο Μέλος

H Pennylane έγραψε στις 15:10, 01-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
[/COLOR]
Και όταν αλλάζω πλευρό,έρχεται από την πλευρά που κοιτάω,και ξαναλλάζω πλευρό,και ξαναέρχεται απ'την άλλη...και αυτό το πήγαινέλα όόόλη νύχτα....
hahahahaha ακριβως το ιδιο κανει κ ο Νταμπο μου! Αν και δν αλλαζω πολλες φορες πλευρο

Παράθεση

evi27

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi27
H evi27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

H evi27 έγραψε στις 23:19, 01-11-10:

Ο Λεόν κοιμάται μονίμως πάνω μου...Όποτε βρει ευκαιρία χώνεται με το ζόρι και κοιμάται Το βράδυ έχει εξελιχθεί ως εξής: αρχικά κοιμόταν στα πόδια μου και όσο περνάει ο καιρός ανεβαίνει οπότε έχει φτάσει να κοιμάται στην μούρη μου και ΠΟΤΕ κάτω απ'τα σκεπάσματα. Τον βάζω με το ζόρι να μην κρυώνει και δεν θέλει. Μια φορά τον είχα κάτσει κιόλας στον ύπνο μου και δεν νιαούριζε ο βλαξ, κοιμόταν, απορώ πώς δεν τον έπνιξα. Το πρωί αν δεν ξυπνήσω με φιλάκια αρχίζει και μασουλάει μαλλιά

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 11:09, 02-11-10:

Η Τσουτσουκα μονο στα ποδια μας κοιμαται ακομα...εχθες εκανε ενα βημα προς τα πανω και εκατσε κοντα στα προσωπα μας σχετικα, αλλα το πρωι βρισκοταν και παλι στα ποδια μας (θα την πρηξαμε προφανως με το γυρνα απο δω και απο κει)!!!

Παράθεση

tsirene (ειρηνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsirene
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H tsirene έγραψε στις 17:51, 06-11-10:

εμενα συνηθως κοιμοταν εξω στο μπαλκονι στο κρεβατακι της αλλα εδω και λιγες μερες την πηρε ο υπνος πανω στο κρεβατι μας και τη λυπηθηκαμε να τη ξυπνησουμε και απο κει και μετα κοιματι μαζι μας,μπαινει κατω απο το παπλωμα και κοιμαται στα ποδια μου,μαλλον θα της αρεσει επειδη ειναι ζεστα!Βεβαια δεν μπορω να απλωθω ουτε να γυρισω γιατι τη παταω ξυπναει και με δαγκωνει η χαζηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αε που ξυπναει απο τις 6 και θελει παιχνιδια!

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 18:11, 06-11-10:

Οπου τα βρει ο υπνος κοιμουνται.....Συνηθως η Μπριζιτ ,σε τραπεζι ,καρεκλα σε καποιο επιπλο τελοσπαντων,σε αντιθεση με τον Ρικυ που θελει παπλωμα...και μαλιστα τρυπωνει μεσα στα σκεπασματα μας...
Μονο το καλοκαιρι που κανει ζεστη κοιμαται πανω στα ντουλαπια της κουζινας..

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Picture 069.jpg
Εμφανίσεις:  118
Μέγεθος:  43,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Picture 138.jpg
Εμφανίσεις:  116
Μέγεθος:  26,7 KB  
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,020 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 12:11, 03-12-10:

Ο Πάρης έχει προσαρμοστεί εντελώς στο ωράριό μου.
Κάθε βράδυ κοιμόμαστε γύρω στις 22:00 με 22:30 (είμαι αθλήτρια αλλά εργάζομαι παράλληλα). Πάντα μαζί μου έρχεται στο κρεβάτι, μου κάνει ζυμαράκια και χουρχουρίτσες στο λαιμό και βυζαίνει τη μπιζάμα μου σε σημείο να μουσκεύει από τα σαλάκια του Κοιμάται εκστασιασμένος! Όταν γυρίζω πλευρό, έρχεται και αυτός εκεί που κοιτάζω! Κάποιες φορές χώνεται μέσα μέσα στα σκεπάσματα εκεί που κάνουν γωνία τα γόνατά μου. Συνήθως όμως βρίσκειται πάνω στο μαξιλάρι μου ή χωμένος στην αγκαλιά μου!
Ξυπνάω στις 6:15 κάθε πρωί και ο γουνιδιαράκος μου αρχίζει από τις 6:00 τα ζυμαράκια, το βύζαιμα και τα χουρχουρητά στο λαιμό μου. Έτσι την καταβρίσκει που έχει χρονο να το ευχαριστηθεί πριν σηκωθώ από το κρεβάτι.
Κατά τη διάρκεια της ημέρας κοιμάται όπου βρει αλλά πάντα σε μαλακά σημεία. Στο καλάθακι του έχω βάλει ένα πολύ αφρατο γουνιδένιο μαξιλαρι που του αρέσει πολύ, αλλά και στην αγκαλιά μου ερχεται και κοιμάται ή και στο κρεβατι μου ακόμα και αν εγω δεν είμαι εκει!

Υ.Γ. ξέχασα να γράψω ότι μαζί μου κοιμάται και ο Πέτρος το αρκουδάκι μου που το έχω από μικρή και ο Παρης όταν λείπω εγώ από το κρεβάτι παίρνει αγκαλιά τον Πετρο και κοιμούται

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 12:57, 03-12-10:

Η Χιονάτη όταν είμαι στο κομπιούτερ κοιμάται μπροστά στην οθόνη
Αν λείπω από το σπίτι χώνεται από κάτω.
Το βράδυ έρχεται κοντά μου αλλά το πρωί την βρίσκω στο σπιτάκι της.

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  IMG_0018.jpg
Εμφανίσεις:  138
Μέγεθος:  347,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Εικόνα 012.jpg
Εμφανίσεις:  145
Μέγεθος:  375,6 KB  
Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 14:37, 03-12-10:

Ζηλεύω! Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να κοιμηθώ με την γάτα μου γιατί το βράδυ την πιάνει η τρέλα και θέλει να παίξει. Έρχεται πάνω στο κεφάλι μου, μου τραβάει τα μαλλιά, γρατζουνάει και δαγκώνει. Καμιά φορά αν νυστάζει κοιμάται καμια ώρα αλλά μετά ξυπνάει ενώ εγώ είμαι έτοιμη να κοιμηθώ και αρχίζει τα δικά της! Οπότε την αφήνω στο σαλόνι και χοροηδάει και παίζει μόνη της. Αναρωτιέμαι αν θα προσαρμοστεί ποτέ στον βραδινό μου ύπνο. Πάντως το πρωί που ξυπνάω την βρίσκω στον καναπέ ή στην πολυθρόνα.

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ANNA KATΣΑΡΟΥ
H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 17:48, 03-12-10:

Κι εγώ ζηλεύω...τα μεσημέρια όσες φορές έχω δοκιμάσει,η Μπετίνα μόλις με δεί να ξαπλώνω,ανεβαίνει πανω μου και με ζυμώνει ασταμάτητα γουργουρίζοντας..οπότε παει ο ύπνος μου..παλιά που έμενα μόνη μου ο γατούλης που είχα τότε κοιμόταν πάνω στο κρεβάτι,ανάμεσα στα πόδια μου όλη την νύχτα ήσυχος.

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,416 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 13:54, 06-12-10:

Εγω δεν εχω γατα αλλα θα πω που κοιματε για τις γατες μιας κυριας που μενει διπλα μας!

Η μια απο τις 2 γατουλες που εχει, της αρεσει να πηγαινει να κοιματε μεσα στην ντουλαπα. Ανοιγει την πορτα και αρχιζει και πεταει τα πραγματα κατω. Επισης τους αρεσει να κοιμουντε αναμεσα στους καναπεδες και στα παραθυρα. Την νυχτα οταν παει να κοιμηθει (η κυρια) πηγαινουν και οι γατουλες κατω απο τα σκεπασματα. Στις 6 το πρωι πηγαινει η μια απο τις 2 γατουλες, πηγαινει και την ξυπναει και αμα δεν ξυπνησει πηγαινει και τραβαει τα σκεπασματα Εχουν πολυ φαση αυτες οι 2 γατουλες

Παράθεση

Frida_sp (Σπυ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Frida_sp
H Σπυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Frida_sp roses are red,violets are blue... έγραψε στις 00:06, 05-01-11:

Εμενα παλι η γατουλα μου αραζει στη γωνια του καναπε ή στο χαλακι της κουζινας.Ποτε δεν κοιματε στο υπνοδωματιο μαζι μου.

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 10:23, 05-01-11:

Συνημμένο Αρχείο 35653Όπως όλα τα γατιά του φόρουμ
έτσι και τα δικά μου κοιμούνται
ΠΑΝΤΟΥ
μέσα στα ντουλάπια
πάνω στα ντουλάπια
μέσα στα σκεπάσματα
πάνω στα σκεπάσματα
ανάμεσα στα πόδια μου
πάνω στο κεφάλι μου
σε καναπέδες, πολυθρόνες και καρέκλες
γιατί απλά είναι...
ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  Εικόνα0034.jpg
Εμφανίσεις:  112
Μέγεθος:  127,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  8ea anaskela.JPG
Εμφανίσεις:  99
Μέγεθος:  113,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Billaki 1.jpg
Εμφανίσεις:  277
Μέγεθος:  474,8 KB  

Παράθεση

DRIFTER

Περιβόητο Μέλος

O DRIFTER έγραψε στις 10:29, 05-01-11:

DOGS HAVE MASTERS
CATS HAVE STAFF

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 10:33, 05-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από DRIFTER
DOGS HAVE MASTERS
CATS HAVE STAFF
ξέρεις φαντάζομαι το κλασικο
Σκύλος: Με ταίζει με φροντίζει ...είναι θεός!!
Γάτα: Με ταίζει με φροντίζει...είμαι ΘΕΑ!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους