Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 102,969 εγγεγραμμένα μέλη και 711,926 μηνύματα σε 22,320 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 273 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πού κοιμάται η γάτα σας;

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 18:25, 30-10-11:

Η Αγάπη κοιμάται στη...φρουτιέρα (Όταν είναι άδεια...)!!!
Αλλά και άδεια να μην είναι, την αδειάζει αυτή

"Μα καλά, ποιος έβαλε πορτοκάλια στο κρεβάτι μου?"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Simba+me (Vassilis)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simba+me
Ο Vassilis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Simba+me έγραψε στις 19:50, 30-10-11:

οριστε λοιπον τι σας ελεγα...χαχαχαχα....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

endorama (Φωτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη endorama
H Φωτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H endorama έγραψε στις 21:33, 30-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Kalliastar
Δεν θυμάμαι τί είχα απαντήσει την προηγούμενη φορα. Τώρα θα απαντήσω με τρεις λέξεις:
ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΜΟΥ
γιατί πού νομίζεις πως κοιμάται η Σταχτοπούτα μου? στη μούρη μου έχω το κεφάλι της, και χώνει το υπόλοιπο σώμα της στο λαιμό, στον ώμο και στο στήθος μου (κάτω από τα σκεπάσματα εννοείται) Ο Σιλβέστρος ως πιο μεγαλόσωμος πιάνει δικό του μαξιλάρι δίπλα στο δικό μου, ενίοτε ανεμίζει τη φουντωτή του ουρά μέσα στη μούρη μου, όσο για τη Μουντζουρίτσα, προτιμάει να ξαπλώνει πάνω στα πόδια μου! ΝΑΙ! Αντε να χεις πάει δουλειά, να χεις κάνει και 2-3 ώρες προπόνηση, να θες να ξεκουράσεις τα ποδαράκια σου και να ρχεται η δικιά σου να στρώνεται πάνω σαν κυρία! 'μωρή τράβα πιο κει ολάκερο διπλό κρεβάτι έχεις" της λέω, τίποτα αυτή, το χαβά της! Κ δεν τολμάω να κουνηθώ αν της χαλάσω την αναπαυτικούρα θα μου ρίξει καμιά χαϊδευτική δαγκωνιά. όχι παίζουμε

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Spais

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Spais
Ο Spais αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Spais έγραψε στις 22:25, 30-10-11:

Κάποιες φορές έτσι...

Κάποιες έτσι...

Αλλά σχεδόν πάντα...στο κεφάλι της όμορφης μανούλας της...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

endorama (Φωτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη endorama
H Φωτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H endorama έγραψε στις 23:04, 30-10-11:

πω πω...ΤΕΛΕΙΟ !!!
να κι ο δικός μου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη endorama : 30-10-11 στις 23:41.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Simba+me (Vassilis)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simba+me
Ο Vassilis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O Simba+me έγραψε στις 00:49, 31-10-11:

οπως σας το ειπα!στον δισκο! χαχα

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  simba (598x800).jpg
Εμφανίσεις:  87
Μέγεθος:  221,0 KB  
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,020 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 01:20, 06-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από endorama
γιατί πού νομίζεις πως κοιμάται η Σταχτοπούτα μου? στη μούρη μου έχω το κεφάλι της, και χώνει το υπόλοιπο σώμα της στο λαιμό, στον ώμο και στο στήθος μου (κάτω από τα σκεπάσματα εννοείται) Ο Σιλβέστρος ως πιο μεγαλόσωμος πιάνει δικό του μαξιλάρι δίπλα στο δικό μου, ενίοτε ανεμίζει τη φουντωτή του ουρά μέσα στη μούρη μου, όσο για τη Μουντζουρίτσα, προτιμάει να ξαπλώνει πάνω στα πόδια μου! ΝΑΙ! Αντε να χεις πάει δουλειά, να χεις κάνει και 2-3 ώρες προπόνηση, να θες να ξεκουράσεις τα ποδαράκια σου και να ρχεται η δικιά σου να στρώνεται πάνω σαν κυρία! 'μωρή τράβα πιο κει ολάκερο διπλό κρεβάτι έχεις" της λέω, τίποτα αυτή, το χαβά της! Κ δεν τολμάω να κουνηθώ αν της χαλάσω την αναπαυτικούρα θα μου ρίξει καμιά χαϊδευτική δαγκωνιά. όχι παίζουμε
Έχουμε απίστευτα πολλά κοινά!!!

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 20:35, 07-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από mpoulaalekoula
Η Αγάπη κοιμάται στη...φρουτιέρα (Όταν είναι άδεια...)!!!
Αλλά και άδεια να μην είναι, την αδειάζει αυτή

"Μα καλά, ποιος έβαλε πορτοκάλια στο κρεβάτι μου?"
πλάκα κάνεις??χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από endorama
πω πω...ΤΕΛΕΙΟ !!!
να κι ο δικός μου
Κοίτα τον elvis μου σαν μικρό αδερφάκι είναι!!αυτη και αν είναι ομοιότητα!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 07-11-11 στις 20:39. Αιτία: Merge
Παράθεση

Γάτα πηλού

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Γάτα πηλού
H Γάτα πηλού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Γάτα πηλού έγραψε στις 20:37, 07-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Gianduia7
πλάκα κάνεις??χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!
χιχιχι όχι καθόλου πλάκα δεν κάνω
Εάν κάποια στιγμή την αποθανατίσω εν ώρα δράσης, θα ανεβάσω φώτο

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 20:38, 07-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Simba+me
οπως σας το ειπα!στον δισκο! χαχα
έπρεπε να δω μια τέτοια φωτο για να το πιστέψω!!!

Αρχική Δημοσίευση από Γάτα πηλού
χιχιχι όχι καθόλου πλάκα δεν κάνω
Εάν κάποια στιγμή την αποθανατίσω εν ώρα δράσης, θα ανεβάσω φώτο
γουστάρω!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 07-11-11 στις 20:43. Αιτία: Merge
Παράθεση

naysa89 (Γεωργία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη naysa89
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H naysa89 έγραψε στις 15:33, 19-01-12:

Η Ναυσα κοιμαται στο μαξιλαρι , μερικες φορες ολοκληρη , μερικες σαν ανθρωπος , το κεφαλι στο μαξιλαρι το σωμα κατω απ'τα σκεπασματα ! Αλλες φορες κατω στα ποδια μας αλλες μεσα στη μουρη μου αλλες στην κοιλια μ .. Αναλογα!!
Μερικες φορες ροχαλιζει κιολας ! Η γλυκια μου , ποσο ευτυχισμενη νιωθω οταν ακουω την καρδουλα και την ανασα της.. Οσο για την καινουρια θα δειξει .. Προς το παρον στο κουτο-σπιτακι της ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

miou..miar (Mιαούρι =Ρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη miou..miar
H Mιαούρι =Ρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (1.000 και βάλε [χώρια τα αδέσποτάκια =Ρ] έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H miou..miar αγκαλιά με τον Socksino πάντα έγραψε στις 16:34, 19-01-12:

Αγκάλια κάτω από τις κουβέρτες το βράδυ,και το πρωί [πριν αρχίσει να με βασανίζει με δαγκωνιές ] στη μούρη μου

A ναι: από τις 17.00 μέχρι τις 23.30 το χειμώνα μπροστά στο τζάκι απλώνεται ένα μακρινάρι Αθήνα - Λαμία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kar_xenia (Ξένια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kar_xenia
H Ξένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H kar_xenia έγραψε στις 22:32, 25-02-12:

Η δικιά μου δίπλα στο μαξιλάρι ή πάνω μου, ανάλογα τα κέφια...
Πριν λίγες μέρες όμως άλλαξα την διαρρύθμιση του δωματίου και συνεπώς την θέση του κρεβατιού... Και από τότε δεν...
Χαλάστηκε με την αλλαγή και με παράτησε προτιμώντας την φλοκάτη
Να δούμε για πόσο

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 22:39, 25-02-12:

Εμ, είχε δικαιώματα κι εκείνη να την ρωτήσεις αν της αρέσει πριν κάνεις τις αλλαγές . Τώρα θα σε τιμωρήσει για μερικές μέρες μόνο. Υπομονή και θα επιστρέψει με δυνατότερα γουργουρίσματα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kar_xenia (Ξένια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kar_xenia
H Ξένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H kar_xenia έγραψε στις 22:49, 25-02-12:

Χαχαχα σωστό κι αυτό !!

Παράθεση

αχλαμπουχλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη αχλαμπουχλα
H αχλαμπουχλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H αχλαμπουχλα έγραψε στις 08:26, 26-02-12:

Η δικια μου χωνεται μεσα στα λουτρινα!Εχω πολλα διπλα απο το κρεβατι,μια στιβα, και αυτη βουταει μεσα και χανεται...!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 10:20, 26-02-12:

Εμένα κοιμάται επάνω στον θερμοσυσσωρευτή το απόγευμα - βραδάκι.
Της βάζω και μια πετσέτα ώστε να μην καεί αλλά να είναι ζεστή και λιώνει κυριολεκτικά.

Παράθεση

eirinaki84

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη eirinaki84
H eirinaki84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 552 μηνύματα.

H eirinaki84 λογοκρισια 2012 έγραψε στις 12:40, 26-02-12:

εμένα πάνω μου!!!! χαχαχαχα (κάτω από τις κουβέρτες)

Παράθεση

Debbie4ever (Δέσποινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Debbie4ever
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Ένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Debbie4ever Kanellos is my love! έγραψε στις 17:35, 28-06-12:

Παντού! Όπου βολεύεται! Κρεβάτι, κουζίνα, καναπές, πάτωμα, φαράσι, ντουζιέρα, με μαξιλάρι τα μπωλ του, πάνω μου!

Παράθεση

niamania

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη niamania
H niamania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H niamania amumu o glykoulhs siameos gatoulhs mou! έγραψε στις 21:18, 28-06-12:

κι εμας μια απο τα ιδια!!! κοιμαται ποτε στον ενα καναπε ποτε στον αλλο ποτε στο δωματιο με την αδερφη μου ποτε σε ενα μερος ψηλα που του χω φτιαξει παρεα με ενα αρκουδι ποτε αναμεσα σε μενα και τον φιλο μου, ποτε εναλλαξ διπλα στον ενα η τον αλλο, στα ποδια μας στο κατω μερος του κρεβατιου, οταν κοιμαμαι μονη μου διπλα μου ουφ! στις καρεκλες κατω απο το τραπεζι, στην καρεκλα στο μπαλκονι, σπανια στο κρεβατακι του και τελευταια μεσα σε κουτια απο παπουτσια και μια κουτα που μας ξεμεινε απο ενα δεμα! και που ειμαστε ακομα!!!

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 12:48, 26-07-12:

Πριν απο λίγο πάνω μου, μετά στη διπλανή καρέκλα , τώρα στο χαλάκι δίπλα στα πόδια μου, μετά ποιός ξέρει...

Παράθεση

Vampi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (ασ'το καλύτερα =p έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 19:15, 27-07-12:

Στο γραφείο, στις βιβλιοθήκες, στον καναπέ, στο πάσο, στις γλάστρες και γενικά παντού. Μία συγκεκριμένη μου έρχεται χειμώνα καλοκαίρι και εκεί που κοιμάμαι με σπρώχνει για να μπει κάτω από το χέρι μου για να κοιμηθεί αγκαλιά. Και καλά, το χειμώνα είναι ότι πρέπει, τώρα δεν την αντέχω όμως.

Παράθεση

Νηρηίς

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 21:13, 06-08-12:

Συνήθως στην βεράντα ή στον εξωτερικό χώρο του σπιτιού

Παράθεση

elina1985

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elina1985
H elina1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H elina1985 έγραψε στις 12:52, 24-08-12:

σαν φωτοστεφανο στο μαξιλαρι μου κοιλιτσα το κεφαλι μου και χερακια - ποδαρακια στα αυτια μου να μου ζυμωνει ολη νυχτα το μαγουλο... και γενικα οπου ειμαι εγω. βεβαια η πιο εκνευριστικη θεση ειναι πανω στο πληκτρολογιο, ειδικα οταν κανω δουλεια στον υπολογιστη....

βεβαια η προηγουμενη γατουλα η σερενατα που ειχα, ειχε τρελη αδυναμια στην μητερα μου και επρεπε να κοιμαται διπλα της, με το κεφαλι στο μαξιλαρι και να εχουν αναμεσα τους ενα λουτρινο αρκουδο μεσσαιου μεγεθους (διπλασιο απο την σερενατα) για να τον θυλαζει στον υνπο της η νατα!!! η μανα μου περασε στιγμες απειρου καλους, ειδικα με κατι καυσωνες που δεν ανεχοσουν ουτε το πετσι σου να εχεις αγκαλια ΚΑΙ τη γατα σου ΚΑΙ τον αρκουδο της !!!!!

Παράθεση

anna_s

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anna_s
H anna_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H anna_s αγαπώ τα ζώα αγαπώ τη φύση!!!!!!!!!!!!!! έγραψε στις 16:09, 24-08-12:

η μικρή μου κοιμάται είτε στο κρεβάτι μαζί μας και πηγαίνει στα πόδια σαν σκυλάκι ή πάνω σε οτιδήποτε αρκεί αυτό το οτιδήποτε να είναι δικό μου μια μπλόύζα ένα παντελόνι οτιδήποτε!!! πριν απο λίγο καιρό είχε χωθεί και κοιμόταν μέσα σε μια τσάντα μου αρκετά μικρή τόσο που χωρούσε ίσα ίσα απίστευτο!!!!

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 16:12, 02-12-12:

μπα..εμενα συνηθησε στο κρεβατακι που της εφτιαξα,με ολα τα κομφορ και αραζει εκει...
ε καμια φορα την αφηνουμε ν ανεβει και λιγο στο κρεβατι..συνηθως χαμηλα στα ποδια κοιμαται σαν πετρα ασηκωτη...

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 16:29, 02-12-12:

Όνομα:  Φωτογραφία0509 - Αντίγραφο.jpg
Εμφανίσεις:  127
Μέγεθος:  675,4 KB

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 16:31, 02-12-12:

Απολαμβάνει όντως το νιπτήρα!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 16:31, 02-12-12:

θεά η γάτα!

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 16:35, 02-12-12:

κατι τετοιες στιγμες μπαινω στον πειρασμο να στριψω λιγο τη βρυση!

Παράθεση

john_b (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη john_b
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες (πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

O john_b έγραψε στις 16:39, 02-12-12:

Βάσια τι ωραίο κουτσούνι είναι αυτό;

Παράθεση

Merkelina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Merkelina
Ο Merkelina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Merkelina έγραψε στις 17:31, 02-12-12:

Απλή κατασκευή για ζεστή γάτα που κοιμάται σε εξωτερικό χώρο.
Βρείτε ένα χαρτοκιβώτιο με διαστάσεις 30cm Χ 40cm Χ 30cm περίπου.
Ανοίξτε το και τοποθετήστε εσωτερικά λεπτά φύλλα από φελιζόλ εκτός από την βάση.
Κλείστε το κιβώτιο με χοντρό σελοτέιπ και ανοίξτε μία μεγάλη οπή για την είσοδο της γάτας.
Στην βάση του κιβωτίου θα αγοράσετε ένα μαξιλαράκι παθήσεων (διαστάσεις 30cm Χ 40cm)
θερμαινόμενο με ροοστάτη.Μέγιστη κατανάλωση ρεύματος 100 Watt - Όσο μια λάμπα -
και από μία μικρή οπή στο πίσω μέρος του κιβωτίου θα περάσει το καλώδιο που θα πηγαίνει
στην μπρίζα όσο πιό κρυφά γίνετε.
Βάλτε την κατασκευή σε μέρος όπου δεν θα κινδυνεύει από νερό και βροχή.
Το ζωάκι σας θα κοιμάται χουρχουρίζοντας από ευχαρίστηση και δεν θα θέλει να
βγεί από 'κει.
Σε πολύ κρύες χειμωνιάτικες νύχτες εκεί μέσα μέτρησα 22-24 βαθμούς
Η δικιά μου γάτα πηγαίνει μόνη της έξω για να την πέσει γιατί και δεν την
ενδιαφέρει το κρεβάτι μου.

Παράθεση

ελενα.v (Έλενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενα.v
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H ελενα.v έγραψε στις 17:38, 02-12-12:

Τα βράδια κοιμάται πάντα πάνω στο κρεββάτι!! έρχεται, τρίβεται στη μύτη μου και ξανακοιμάται και μετά από λίγο ξάνα τα ίδια και μετά ξανά... όλη την ώρα αυτο γίνεται!!! η αγάπη μου!!!!!!

κατά τη διάρκεια της ημέρας κοιμάται παντού αλλά πάντα μα πάντα στον χώρο που είμαστε και εμείς!!!

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

H catlin έγραψε στις 18:32, 02-12-12:

ναι το μικρο μου!!!

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 18:45, 02-12-12:

Τώρα πιά σπίτι του

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:31, 02-12-12:

Εμενα λοιπον τα περισσοτερα γατια μου κοιμουνταν και κοιμουνται σε νορμαλ μερη, στο κρεββατι μας, σε κρεββατια αλλων, στα κρεββατακια τους, σε καποια πολυθρονα, η καναπε... Ολα εκτος απο τον Κοναν, ο οποιος τη βρισκει να κοιμαται πανω στο τραπεζι της κουζινας, οση ωρα ειμαι στην κουζινα και κανω δουλεια, μετα φευγει και παει στα νορμαλ κι αυτος.
Α ναι, ξεχασα τη Ζουζου μου που κοιμοταν μεσα σε ενα ραφι της βιβλιοθηκης, το οποιο τελικα εγινε το ραφι της και της το διαμορφωσαμε καταλληλα, για να ειναι ανετα...

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

O Ηλίας-77 έγραψε στις 22:25, 02-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bessy1962
.. Ολα εκτος απο τον Κοναν, ο οποιος τη βρισκει να κοιμαται πανω στο τραπεζι της κουζινας, οση ωρα ειμαι στην κουζινα και κανω δουλεια, μετα φευγει και παει στα νορμαλ κι αυτος.

Όποτε ανεβαίνει στο τραπέζι ο δικός μου τον διώχνω κακήν κακώς. Άλλες φορές τον πιάνω μέσα στο νεροχύτη..
Μπορώ να τον αφήσω να κοιμηθεί στα μαξιλάρια μας, πάνω μας, δίπλα μας, αλλά αυτό δε μπορώ να το συνηθίσω.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:52, 02-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας-77
Όποτε ανεβαίνει στο τραπέζι ο δικός μου τον διώχνω κακήν κακώς. Άλλες φορές τον πιάνω μέσα στο νεροχύτη..
Μπορώ να τον αφήσω να κοιμηθεί στα μαξιλάρια μας, πάνω μας, δίπλα μας, αλλά αυτό δε μπορώ να το συνηθίσω.
Α εμας δεν μας νοιαζει γιατι δεν τρωμε ποτε εκει. Η κουζινα ειναι σε φωταγωγο και ψυχοπλακωνομαστε, ετσι εχει το ελευθερο να ανεβαινει και να κοιμαται....

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 14:31, 03-12-12:

Οπου βρεθει κι οπου νυσταξει....Μονο το μεσημερι κοιμομαστε παρεα στο κρεβατι μου ,σκεπασμενος με κουβερτα.!!!!

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  Picture 016.jpg
Εμφανίσεις:  77
Μέγεθος:  45,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Picture 043.jpg
Εμφανίσεις:  73
Μέγεθος:  51,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Picture 028.jpg
Εμφανίσεις:  79
Μέγεθος:  42,9 KB  

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

StellaChalk

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη StellaChalk
H StellaChalk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αμέτρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H StellaChalk έγραψε στις 15:04, 03-12-12:

Συνήθως κοιμάται στο κρεβάτι μου, στον καναπέ και στην πολυθρόνα του, όταν καλοκαιριάζει όμως κοιμάται στον νιπτήρα του μπάνιου...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 (Κατερίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 έγραψε στις 16:57, 03-12-12:

Τώρα που χειμώνιασε & είναι ο πρώτος μας χειμώνας μαζί, κοιμάται είτε κάτω από το πάπλωμα στο κρεβάτι μας, & όταν ζεσταθεί πολύ πηγαίνει σε ένα γούνινο μαξιλάρι που το έχω αγοράσει & ευτυχώς του αρέσει πολύ, είτε σε μία φωλίτσα που πάλι του έχω αγοράσει & που σε αυτήν άργησε να καθήσει, πήδαγε από πάνω της θυμάμαι, αλλά τώρα την προτιμάει κι αυτήν.Επίσης η πιο αγαπημένη του θέση είναι κάτω από τον νεροχύτη, του έχω βάλει και μία πετσέτα μεγάλη για να είναι στα μαλακά, την οποία την χρησιμοποιεί και σαν κρυψώνα μόλις ακούσει κανέναν περίεργο θόρυβο, δηλ. καθημερινά, επειδή όταν τον βρήκαμε μικρούλη ήταν δίπλα σε κεντρικό δρόμο, και πιστεύω πως του έχει μείνει από τότε με τους θορύβους..

Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 19:42, 03-12-12:

Εμας κοιμαται μαζι μας στο κρεβατι το βραδυ. Παει και στριμωχνεται αναμεσα μας ολο το βραδυ(οσο και να την ζουλαμε(καταλαθος)δεν φευγει) και οταν ξημερωσει παει στα ποδια μας και καμια φορα κατω απο το παπλωμα. Κατα τη διαρκεια της ημερας κοιμαται παντου,στον καναπε,στις καρεκλες,κατω απο το δεντρο(τωρα που πλησιαζουν χριστουγεννα) αρκει να ειμαστε στον ιδιο χωρο κι εμεις.

Παράθεση

Greg House (Μανόλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greg House
Ο Μανόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O Greg House έγραψε στις 02:35, 04-12-12:

Ο "δοκτωρ" παντως κοιμαται μαζι μου στο κρεβατι ,παροτι δεν θελει να μπαινει απο κατω απο το παπλωμα,ουτε να ερχεται πολυ ψηλα ,ποτε πιο πανω απο την μεση μου. παρολαυτα του αρεσουν και αλλα σημεια οπως η δερματινη πολυθρονα του υπολογιστη ,το δικο του πολυθρονακι που του εφτιαξε η μαμα του ,η κοπελα μου ,φυσικα τα ποδια μου ,οταν καθομαι στον υπολογιστη ,αφου μου κανει λιγα πατουσακια (ξερει οτι μου αρεσει και θα εισπραξει πολλα χαδια για ανταμοιβη) και το κορυφαιο... η μοναδα του υπολογιστη οταν δουλεψει αρκετη ωρα και ζεσταθει! Ειναι μεγαλη και αραζει πανω της σαν βασιλιας. Ειναι προβλημα οσον αφορα την καθαριοτητα ,αλλα χαλαλι του ,θα το καθαριζω πιο συχνα

Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 17:21, 14-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Greg House
Ο "δοκτωρ" παντως κοιμαται μαζι μου στο κρεβατι ,παροτι δεν θελει να μπαινει απο κατω απο το παπλωμα,ουτε να ερχεται πολυ ψηλα ,ποτε πιο πανω απο την μεση μου. παρολαυτα του αρεσουν και αλλα σημεια οπως η δερματινη πολυθρονα του υπολογιστη ,το δικο του πολυθρονακι που του εφτιαξε η μαμα του ,η κοπελα μου ,φυσικα τα ποδια μου ,οταν καθομαι στον υπολογιστη ,αφου μου κανει λιγα πατουσακια (ξερει οτι μου αρεσει και θα εισπραξει πολλα χαδια για ανταμοιβη) και το κορυφαιο... η μοναδα του υπολογιστη οταν δουλεψει αρκετη ωρα και ζεσταθει! Ειναι μεγαλη και αραζει πανω της σαν βασιλιας. Ειναι προβλημα οσον αφορα την καθαριοτητα ,αλλα χαλαλι του ,θα το καθαριζω πιο συχνα

Έτσι κι εμένα.. Μην πάρουν χαμπάρι ότι είναι ανοιχτό το λάπτοπ! Ορμάνε και στρογγυλοκάθονται!
Πατάνε και όλα τα πλήκτρα F, χαμός!...
Κατά τ`άλλα τα γνωστά. Κρεβάτι (όσο πιο κοντά στη μούρη μας τόσο το καλύτερο..), το καθένα στη θέση του στο σαλόνι, καρέκλα γραφείου (κλασσικά), καλάθι με άπλυτα και αν έχει μείνει ντουλάπα ανοιχτή, εννοείται πάνω στα μάλλινα!!

Παράθεση

Theodora

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Theodora
H Theodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Theodora έγραψε στις 14:02, 20-12-12:

Ο Αδάμ είναι καινούργιος στο σπίτι. Τον υιοθετήσαμε πριν από 2 εβδομάδες, οπότε προσπαθεί να γίνει... αόρατος!
Συνήθως κοιμάται κάτω από την παπουτσοθήκη μας... απορώ... δεν πιάνεται; Είναι αρκετά στενά εκεί κάτω!

Παράθεση

Βαγγέλης34 (Βαγγέλης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Βαγγέλης34
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Βαγγέλης34 γάτες...απλά λατρεία. έγραψε στις 16:40, 21-12-12:

εμένα πάλι αν και τους έχω κάθε είδους κρεβατάκια παντού -μιας και τους ανήκει όλο το σπίτι- πάνω μου έρχονται... ειδικά τα βράδια. όχι πως δεν μ'αρέσει...

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 18:47, 21-12-12:

κι εμείς έχουμε απαρτία στο κρεββάτι!!!
Ο οθέλλο πάντα δίπλα στο μαξιλάρι μου..ο Λιου πάνω στο μαξιλάρι μου κολημένος στο κεφάλι μου η στο πρόσωπο μου...
η Μπριγκίτα στα πλευρά μου ,η Λούνα στα πόδια μου κι εγώ η μισή εκτός κρεββατιού!
ένα δείγμα απο οθέλλο και λιου!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ban (Σωτηρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ban
Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O ban Persian... έγραψε στις 19:42, 21-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από tia
Ο οθέλλο πάντα δίπλα στο μαξιλάρι μου..ο Λιου πάνω στο μαξιλάρι μου κολημένος στο κεφάλι μου η στο πρόσωπο μου...
η Μπριγκίτα στα πλευρά μου ,η Λούνα στα πόδια μου κι εγώ η μισή εκτός κρεββατιού!
Πωωωωωω tia ειναι υπεροχα !!!

Εμενα γενικα κοιμαται ΠΑΝΤΟΥ, στον καναπε, στην πολυθρονα, στο πατωμα, στο ποδι μου, σε ενα καλαθι στο μπανιο, παντου....
Το βραδυ εννοειται ερχεται στο κρεβατι και μου σπρωχνει το χερι, σηκωνω το παπλωμα και μπαινει απο κατω, οταν ζεστενεται βγαινει και συνεχιζει διπλα μου.

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 20:03, 21-12-12:

ευχαριστώ!
η σκατουλίτσα σου είναι μια φούντα οποτε λογικο να μην κάθετε πολύ κάτω απο τα παπλωματα!
ουτε τα δικά μου κάθονται!!!
ο οθέλλο όταν ήταν μικρός κοιμόταν και μέσα στο μπιντέ στο μπάνιο!
πολύ γέλιο!!
βρίσκουν κάτι μέροι τα ζουζουνια...!!

Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 12:58, 22-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από tia
Πωπω!!!
Τι αρκούδια είναι αυτά!
Αμφιβάλλω αν χρειάζεσαι και πάπλωμα!

Τρελές αγκαλιές μυρίζομαι!...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους