Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 103,196 εγγεγραμμένα μέλη και 711,945 μηνύματα σε 22,320 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 418 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Φιλοξενία! SOS!

Frency

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Frency
. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O Frency έγραψε στις 09:22, 17-05-08:

Καλησπερα σας. Μπορει καποιος απο εσας εδω στο φορουμ να με βοηθησει με την φιλοξενεια απο 2 γατακια? Τα εχω τωρα στο μπαλκονι μεσα σε ενα κλουβι και παραμενουν εκει..καπου καπου τα αφηνω να βγουνε οταν εχω χρονο! Που δεν εχω χρονο εινι επειδη και δουλευω μεχρι τις 3 και εχω και παιδι που ξυπναει νωρις και θελει πολυ σημασια...εαν καποιος μπορει και θελει να βοηθησει ας με παρει στο νουμερο 6972029780. Καποια στιγμη τα γατακια θα μεγαλωσουν και θα πρεπει να τα αφησω ελευτερα γιατι δεν θα χωραν στο κλουβακι...αμαρτια ειναι και τα δυο να χαθουν..ελπιζω επιτελους καποιος να βοηθησει..

Φρενσυ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Elena_p

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elena_p
. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

O Elena_p έγραψε στις 09:58, 17-05-08:

Τι ηλικίας είναι τα γατάκια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 09:57, 19-05-08:

Πιστεύω να είναι 7 εβδομάδων τώρα;; Τόσο πιστεύων... Τρώνε μόνα τους, τα έμαθα να κάνουνε τα κακά τους και τα τσίσα τους σε χώμα γατών, δηλαδή όλα αυτά είναι μια χαρά, αλλά τα λυπάμαι μέσα στο κλουβί... Αλλά πάντα καλύτερα φυσικά από την κούτα που τα βρήκα στο δρόμο πάνω... Έτσι πιστεύω... Αυτά πρέπει να εμβολιαστούν κάποια στιγμή;; Αλλά πότε;; Πόσο κάνει;; Τι να πω, αν ξέρεις κάποιον που να μπορεί να τα φιλοξενήσει...

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 10:28, 19-05-08:

Να ρωτήσω κατι η Ξανθιά....
Γιατί μωρε τα εχεις σε κλουβί???
Και αν τελικά ΔΕΝ βρείς Λύση θα τα έχεις εκεί μέχρι να μεγαλώσουν και να "σκάσουν"....?? Δεν τα βγάζεις καθόλου εξω να ξεπιαστούν???

Αν είναι περιφραγμένο το μπαλκόνι μπορείς να τα έχεις ελεύθερα υπο την επίβλεψή σου....
Η αλλιώς γιατί δεν τα βάζεις μέσα. ???

Τα γατάκια και ειδικά τα μικρά είναι απαραίτητο να έχουν χώρο, να κινούνται και να αναπτυχθούν σωστά και υγιεινά!!!

Οταν γίνουν 2 μηνών μπορείς άνετα να τα εμβολιάσεις μην σου πω και τώρα οτι είναι ΟΚ. Απλά θα πρέπει να τα δει γιατρός, μπορεί να μην είναι ανεπτυγμένα σωστά από τον περιορισμό και την ακινησία. Το κόστος είναι περίπου 20-30ε το εμβόλιο, εξαρτάται από τον Κτηνίατρο.

Σε 3-4 εβδομάδες θα χρειαστεί να κάνεις το επαναληπτικό εμβόλιο.

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 10:35, 19-05-08:

εχει δικιο η Τζούλια... ειναι κριμα να μενουν σε ενα κλουβακι, ασε που μπορει να τους δημιουργησει προβληματα στην υγεια τους ο περιορισμος και η ακινησια... δεν τα εχει δει ποτε γιατρος???????
εν παση περιπτωση καλυτερα αν δεν τα κρατησεις να βαλεις αγγελιες με φωτογραφιες στο αντιστοιχο τοπικ.... καλη επιτυχια

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 10:36, 19-05-08:

Όπως είπε η julia, όπου να 'ναι, θα χρειαστούν και το πρώτο τους εμβόλιο.
Θα μπορούσες να βάλεις αγγελίες για να βρουν σπίτι. Είναι μικρά και θα υιοθετηθούν εύκολα.
Εδώ θα βρεις μια λίστα με σάιτ που δέχονται αγγελίες.Επίσης βάλε πολλές αφισούλες στα πετ σοπ της περιοχής σου.

Τέλος, να σε παρακαλέσω να μη γράφεις με greeklish, γιατί απαγορεύνται από τους κανόνες του φόρουμ και είναι δυσανάγνωστα. Σε παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμά σου.

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 12:11, 20-05-08:

Πρωτα απ'ολα επειδη δεν με γνωριζεις πως μιλας ετσι???? Το μπαλκονι δεν ειναι περιφραγμνενο και τα οικονομικα μου δεν το επιτρεπουνε αυτο. Τα οικονομικα μου ουτε δεν επιτρεπουνε να τα κανω καν εμβολια!!!!! Τα βρηκα σε ενα κουτι πεταγμενα εδω στην ΤΕΛΙΑ χωρα σας που ειναι ολα τοσο καλα οργανωμενα με ασυλα κτλπ!!!!! Και ΝΑΙ τα αφηνω ελευτερα ξανθουλα μου οταν ο μπεμπης μου κοιματε και εχω χρονο γιατι δουλευω και βραδυ. Οταν δεν γνωριζεις της καταστασεις απο καποιον ΔΕΝ μιλας εσεις με τους πολους φιλοσοφους σας εδω στην αχρηστη χωρα σας με τους πολους φιλοζωους και τις φολες σας!!!! Και μεσα δεν γινετε να τα εχω γιατι θα εχω προβλημα με τον αντρα μου!!! COMPRENDRE???? Αν εχεις καμμια καλη λυση την ακουω!! Γιατι μεχρι τωρα ολοι φιλοσοφουνε αλλα κανεις δεν εχει μια λυση!! Και κοπελλα μου ξανθια ειμαι και εγκυος και δεν επιτρεπετε καν να μαζευω τα κακα τους γιατι μπορει να παθω τοξοπλασμα εαν τα ξερεις αυτα σαν ξανθια που εισαι!!!! Αιντε γιατι ολοι σας εισαστε φιλοσοφοι και λιγα κανετε!!!!

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 12:14, 20-05-08:

πως αλλαζετε το μηνυμα??? Αιντε γιατι τα εχω παρει με μερικα ατομα εδω ξανθα! Αν ειναι τα αφηνω και ελευτερα τα γατακια εξω εκει που τα βρηκα πριν εναν μηνα...δεν υπαρχει προβλημα εφοσον υπαρχουν και αλλα ζωα εξω πεταγμενα απο ελληνες...εεε ευρωπαιοι συγνωμη!!

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,150 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 12:15, 20-05-08:

τί επαθες καλε??δεν σου ειπε τιποτα κακο,μια λογικη ερωτηση σου εκανε.πως κανεις ετσι??θα μπορουσες να τα εξηγησεις ολα αυτα ηρεμα,δεν σε ειπαμε και καμπουρα,ουτε κακη διαθεση ειχε κανεις και μην νομιζεις οτι και εμεις δεν εχουμε βρει πεταμενα γατακια και σκυλακια και εισαι η μονη και αφηνιαζεις!

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:17, 20-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Frency
Πρωτα απ'ολα επειδη δεν με γνωριζεις πως μιλας ετσι???? Το μπαλκονι δεν ειναι περιφραγμνενο και τα οικονομικα μου δεν το επιτρεπουνε αυτο. Τα οικονομικα μου ουτε δεν επιτρεπουνε να τα κανω καν εμβολια!!!!! Τα βρηκα σε ενα κουτι πεταγμενα εδω στην ΤΕΛΙΑ χωρα σας που ειναι ολα τοσο καλα οργανωμενα με ασυλα κτλπ!!!!! Και ΝΑΙ τα αφηνω ελευτερα ξανθουλα μου οταν ο μπεμπης μου κοιματε και εχω χρονο γιατι δουλευω και βραδυ. Οταν δεν γνωριζεις της καταστασεις απο καποιον ΔΕΝ μιλας εσεις με τους πολους φιλοσοφους σας εδω στην αχρηστη χωρα σας με τους πολους φιλοζωους και τις φολες σας!!!! Και μεσα δεν γινετε να τα εχω γιατι θα εχω προβλημα με τον αντρα μου!!! COMPRENDRE???? Αν εχεις καμμια καλη λυση την ακουω!! Γιατι μεχρι τωρα ολοι φιλοσοφουνε αλλα κανεις δεν εχει μια λυση!! Και κοπελλα μου ξανθια ειμαι και εγκυος και δεν επιτρεπετε καν να μαζευω τα κακα τους γιατι μπορει να παθω τοξοπλασμα εαν τα ξερεις αυτα σαν ξανθια που εισαι!!!! Αιντε γιατι ολοι σας εισαστε φιλοσοφοι και λιγα κανετε!!!!
Μπορεις σε παρακαλώ αν έχεις την ευγενή καλοσύνη να πείς σε ποιόν αναφέρεσαι??

Μαλλον ΣΕ ΜΕΝΑ τα λες γιατι ειπα οτι ειμαι Ξανθία σαν σχήμα λόγου και χαριτολογώντας....

Δεν θα το σχολιάσω καθόλου... γιατι ουτε και ΕΣΥ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ΅!!!!!!!!!! - ουτε αν είμαι Ελληνιδα ή οτι άλλο, ούτε τι έχω κάνει, ούτε τίποτα......

Συχωρεμένη.... και καλή καρδιά.

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 12:19, 20-05-08:

Frency, δεν υπάρχει λόγος να εκνευρίζεσαι. Κανείς δεν είχε την πρόθεση να σε προσβάλλει. Τα κορίτσια απλώς διατύπωσαν κάποιες εύλογες απορίες για τα γατάκια, για να μπορέσουμε όλοι να βρούμε μια λύση.

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 12:19, 20-05-08:

Πιστευω να ειναι 7 εβδομαδες τωρα??? Τοσο πιστευω. Τρωνε μονα τους κανουνε και κακα σε αμμο αλλα τα λυπαμαι μεσα στο κλουβι επειδη δεν εχω αλου να τα βαλω!!!!!! Λογο παιδιου αντρα και εγκυμοσυνης!!!!!! Αλλα παντα καλυτερα αποτο κουτι που τα βρηκα πεταγμενα εξω στα χωραφια!!!! Εαν ξερει κανενας καποιον να τα φιλοξενησει για να ειναι πιο καλα εκει ευχαριστως εγω ΔΕΝ μπορω να τα κανω ουτε εμβολια ουτε να τα δωσω την σημασια και φροντιδα που πρεπει..αλλιως δεν παραμενει παρα να τα αφησω ελευτερα να βρουν μονα τους την τυχη τους!!!!.....Εαν καποιος υπαρχει ακουω!!

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,150 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 12:20, 20-05-08:

βρε παιδια ας μην αρχισουμε τα μαλωματα παλι...

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 12:22, 20-05-08:

εχεις βαλει αγγελιες αλλου?
www.interpet.gr
www.zoofilia.gr
www.xe.gr
www.pets.gr
www.petland.gr

Sia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sia
. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Sia έγραψε στις 12:24, 20-05-08:

Frency?
έχεις βάλει αγγελίες?? βάλε και μια φώτο ίσως υπάρχει ενδιαφερόμενος

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 12:26, 20-05-08:

Εαν ξερει κανενας καποιον να τα φιλοξενησει για να ειναι πιο καλα εκει ευχαριστως εγω ΔΕΝ μπορω να τα κανω ουτε εμβολια ουτε να τα δωσω την σημασια και φροντιδα που πρεπει..
Όπως ανέφερα και στο προηγούμενο μήνυμά μου το καλύτερο αυτή τη στιγμή είναι να βάλεις αγγελίες για να υιοθετηθούν. Αφού είναι τόσο μικρά θα φύγουν εύκολα. Αν μπορείς, βάλε και καμιά φωτογραφία, γιατί βοηθάει πολύ.

πως αλλαζετε το μηνυμα???
Αλλάζεις το μήνυμα πατώντας το κουμπί της επεξεργασίας κάτω δεξιά. Αυτό το δικαίωμα το έχεις μόνο 24 ώρες μετά την ώρα καταχώρησης του μηνύματός σου. Αν αναφέρεσαι στα greeklish, δεν πειράζει, έχει περάσει άλλωστε αυτό το διάστημα.

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 12:34, 20-05-08:

συγνωμη αλλα δεν καταλαβαίνω τον επιθετικό σου τόνο. Μπαίνεις εδω 5 φορές ολες και όλες και λες να σε βοηθήσουμε. Γνωρίζουμε αν πραγματι ισχύουν τα όσα λες; Μπραβο σου που φροντίζεις τα γατακια όσο και όπως μπορείς αλλα νομίζω οτι οι ερωτήσεις που εκανε η Τζουλια ειναι λογικές.
Τωρα να εχουμε κανει ή όχι πράγματα δεν νομιζω ότι είσαι σε θεση να το κρίνεις καθώς δεν έχεις κλείσει ουτε μήνα που έχεις γραφτεί στο φορουμ.
Το να λεει καποιος έχω 3 γατακια βοηθηστε με ειναι ένα θεμα όπως καταλαβαίνεις..ψαξε να δεις ποσοι το κανουν αυτό σε καθημερινή βάση..επισης δεν είμαστε σύλλογος, ουτε σωματείο, αν πιστευες οτι αυτοματως θα λυνοταν το θεμα σου με το που θα το ελεγες τι να πω... οτι γινεται γίνεται απο καλή διάθεση εδω μέσα και απο οτι βλεπω απο την μερια σου δεν υπάρχει..
Τα σχολια για την χωρα μας ίσως περιτεύουν

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 12:36, 20-05-08:

Λοιπον δεν εχω και πολυ χρονο για ανοησιες. Αγγελιες ναι βαλανε 2 ατομα παντου μαπαντου..εδω και 3 εβδομαδες..δηλαδη μην στεναχωριωσαστε για αυτο...και τζουλια και εσενα σε συγχωρω που μιλας σε καποια που ουτε καν δεν ξερεις με επιθετικο τροπο....Εαν καποιος θελει να φιλοξενησει 2 γατακια πιο καλα απο οτι το κανω εγω τοτε ακουω...Εγω δεν μπορω να κανω κατι παραπανω και σε 5-6 μηνες μολις γεννησω παω πισω στην χωρα μου με τα 2 σκυλια μου..ναι εχω και σκυλια που ναι αυτα τα εχω εμβολιασει και στειρωσει..αλλα δυστηχως δεν μπορω να βοηθησω ολα τα ζωα εφοσον οι ιδιοι ανθρωποι ειναι ΖΩΑ εδω στην ελλαδα..πραγματικα ειναι για κλαμματα ο πολιτισμος εδω..και ας ειμαι μιση ελληνιδα..δεν ειμαι και πολυ περιφανη!!!!!! Καλυτερα να ειμουνα τουρκαλα που λεει ο λογος!!!!! Παω να κανω δουλιες γιατι σε 6 ωρες παλι δουλευω...

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,315 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 12:45, 20-05-08:

εύχομαι τα καλύτερα. Καλό Ταξίδι

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 12:49, 20-05-08:

εγω παντως δεν ειδα κανεναν μα κανεναν επιθετικο τονο της julia,ισα-ισα ο δικος σου ηταν απαραδεκτος.και οπως ξαναειπαμε δεν εισαι η μονη που βοηθαει ζωακια πεταμενα,και 1 και 2 και 35 εχω βρει,τί παει να πει αυτο?ολοι βοηθαμε οπως μπορουμε και ακομη παραπανω απο τις δυναμης μας και εγω εχω παιδι και εγω ημουν εγκυος και εγω δουλευω,οχι ομως να γινεσαι επιθετικη!καλη τυχη!

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:51, 20-05-08:

Καλό ταξίδι και με το καλό το μωράκι!

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 13:10, 20-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Να ρωτήσω κατι η Ξανθιά....
Γιατί μωρε τα εχεις σε κλουβί???
Και αν τελικά ΔΕΝ βρείς Λύση θα τα έχεις εκεί μέχρι να μεγαλώσουν και να "σκάσουν"....?? Δεν τα βγάζεις καθόλου εξω να ξεπιαστούν???

Αν είναι περιφραγμένο το μπαλκόνι μπορείς να τα έχεις ελεύθερα υπο την επίβλεψή σου....
Η αλλιώς γιατί δεν τα βάζεις μέσα. ???

Τα γατάκια και ειδικά τα μικρά είναι απαραίτητο να έχουν χώρο, να κινούνται και να αναπτυχθούν σωστά και υγιεινά!!!

Οταν γίνουν 2 μηνών μπορείς άνετα να τα εμβολιάσεις μην σου πω και τώρα οτι είναι ΟΚ. Απλά θα πρέπει να τα δει γιατρός, μπορεί να μην είναι ανεπτυγμένα σωστά από τον περιορισμό και την ακινησία. Το κόστος είναι περίπου 20-30ε το εμβόλιο, εξαρτάται από τον Κτηνίατρο.

Σε 3-4 εβδομάδες θα χρειαστεί να κάνεις το επαναληπτικό εμβόλιο.

πως αλλαζετε το μηνυμα??? Αιντε γιατι τα εχω παρει με μερικα ατομα εδω ξανθα! Αν ειναι τα αφηνω και ελευτερα τα γατακια εξω εκει που τα βρηκα πριν εναν μηνα...δεν υπαρχει προβλημα εφοσον υπαρχουν και αλλα ζωα εξω πεταγμενα απο ελληνες...εεε ευρωπαιοι συγνωμη!!
Λοιπον δεν εχω και πολυ χρονο για ανοησιες. Αγγελιες ναι βαλανε 2 ατομα παντου μαπαντου..εδω και 3 εβδομαδες..δηλαδη μην στεναχωριωσαστε για αυτο...και τζουλια και εσενα σε συγχωρω που μιλας σε καποια που ουτε καν δεν ξερεις με επιθετικο τροπο....Εαν καποιος θελει να φιλοξενησει 2 γατακια πιο καλα απο οτι το κανω εγω τοτε ακουω...Εγω δεν μπορω να κανω κατι παραπανω και σε 5-6 μηνες μολις γεννησω παω πισω στην χωρα μου με τα 2 σκυλια μου..ναι εχω και σκυλια που ναι αυτα τα εχω εμβολιασει και στειρωσει..αλλα δυστηχως δεν μπορω να βοηθησω ολα τα ζωα εφοσον οι ιδιοι ανθρωποι ειναι ΖΩΑ εδω στην ελλαδα..πραγματικα ειναι για κλαμματα ο πολιτισμος εδω..και ας ειμαι μιση ελληνιδα..δεν ειμαι και πολυ περιφανη!!!!!! Καλυτερα να ειμουνα τουρκαλα που λεει ο λογος!!!!! Παω να κανω δουλιες γιατι σε 6 ωρες παλι δουλευω...

και απορώ ΠΟΙΟΣ είναι εδώ ο επιθετικός
Τεσπα...καλά να περνάς εκεί που θα πας στα ξένα...με την οικογένεια και τα 2 σκυλάκια σου....αυτό που έχω να πω μόνο είναι ότι ο πολιτισμός ο άχρηστος, όπως τον αποκαλείς, και η νοοτροπία η άχρηστη των Ελλήνων, πάλι κατά σε, φαίνεται να υπάρχει και στο δικό σου DNA μιας και είσαι μισή Ελληνίδα, όπως μας λες. Αλλιώς δεν εξηγούνται τα άχρηστα μηνύματά σου!!!!!

Σου εύχομαι να βρεις λύση στα προβλήματά σου!

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:51, 20-05-08:

Ειδες Rasia????
Ούτε για μαϊμού Ξανθιά δεν κάνω!!!!!!!!!!!!!! :up::up:

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 13:56, 20-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Ειδες Rasia????
Ούτε για μαϊμού Ξανθιά δεν κάνω!!!!!!!!!!!!!! :up::up:
Δεν πειράζει καλή μου....και οι μελαχρινές καλές είναι!

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 14:05, 20-05-08:

Οχι μιλαει η 'κυρια' τζουλια λες και ξερει εαν εχω χρονο η οινκονομικια ανεση...Γιατι μωρε τα εχεις σε κλουβακι??? Αυτο με πηραξε τζουλια!!!!! Το μωρε και το μωρη αλου..Και κατι αλλο..διαβασα απο ενα απο τα moderator οτι μπορει να λεω ψεμματα???? Εαν θελετε ελατε να δειτε!!!! Και συγνμη δουλευω βραδυ μεχρι 2 και ξυπναω 2-3 φορες την νυχτα..δεν ειναι πρωινη δουλεια για να υπαρχει χρονος!!! Το ενα παιδι ειναι ακομη μηνων και ερχετε και το δευτερο so πιο δυσολα απο οτι αλλες που εχουν και μανα και πεθερικα κτλπ και πρωινη δουλεια! Anyway! βλεπω οτι τελικα κανενασ δεν θελει να βοηθησει και με αποκαλουνε και ΨΕΥΤΡΑ... Eαν ειναι ελατε για καφε να σας δειξω και στο χωραφι το κουτι που βρηκα τα γατακια...η ψευτρα η Φρενσυ...αντε ciao!

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,216 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 14:07, 20-05-08:

μαλλον δεν ειναι ουτε πολυ σος αλλα ουτε πολυ επειγον η κατασταση, εχεις αναλαβει κατι γατια και βαζεις αλλους να σου βαζουν αγγλιες,μπαινεις σε ενα φορουμ και ζητας βοηθεια ενω ουσιαστικα μας προσβαλλεις ολους μαζι...
βαλε φωτογραφιες λοιπον...
και εδω αλλα και στο www.adespotologio.blogspot.com
και εμεις ευχαριστως να βοηθησουμε προωθοντας τα ζωακια.
επσιης μπορουμε να σε βοηθησουμε να στειρωθουν με χαμηλες τιμες....
αυτα.

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 14:12, 20-05-08:

Οχι μιλαει η 'κυρια' τζουλια λες και ξερει εαν εχω χρονο η οινκονομικια ανεση...Γιατι μωρε τα εχεις σε κλουβακι??? Αυτο με πηραξε τζουλια!!!!! Το μωρε και το μωρη αλου..Και κατι αλλο..διαβασα απο ενα απο τα moderator οτι μπορει να λεω ψεμματα???? Εαν θελετε ελατε να δειτε!!!! Και συγνμη δουλευω βραδυ μεχρι 2 και ξυπναω 2-3 φορες την νυχτα..δεν ειναι πρωινη δουλεια για να υπαρχει χρονος!!! Το ενα παιδι ειναι ακομη μηνων και ερχετε και το δευτερο so πιο δυσολα απο οτι αλλες που εχουν και μανα και πεθερικα κτλπ και πρωινη δουλεια! Anyway! βλεπω οτι τελικα κανενασ δεν θελει να βοηθησει και με αποκαλουνε και ΨΕΥΤΡΑ... Eαν ειναι ελατε για καφε να σας δειξω και στο χωραφι το κουτι που βρηκα τα γατακια...η ψευτρα η Φρενσυ...αντε ciao!
"Asta" La vista Κυρια Frency.... ....

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:14, 20-05-08:

Με συγχωρείς,αλλά κατηγορείς τους άλλους για έλλειψη παιδείας που στερείσαι η ίδια.Δεν έχω να πω τίποτε άλλο.Όλες δουλεύουμε,και δε μπορείς να ξέρεις αν είσαι μόνο εσύ η "ηρωίδα" που έχεις μωρό και δουλευεις.Κατηγορείς ότι σε κρίνουν χωρίς να σε ξέρουν,κι εσύ το κάνεις πρώτη πρώτη. Από την αρχή προσπάθησαν να βοηθήσουν τα κορίτσια,και δεν είδα καμιά να σε προσβάλλει και να σου μιλά άσχημα,αντιθέτως εσύ...Τι να σου πω,ηρέμησε λίγο,δεν πάει "εγώ είμαι και καμιά άλλη".Κι αν είσαι τόσο άξια και όλες οι υπόλοιπες από εμας χαζές,γιατί ζήτησες βοήθεια από τις χαζές;
Καλή λευτεριά,κι ελπίζω να γίνεις λίγο πιο χαρούμενος και ευγενής άνθρωπος.Θα κάνει καλό και σε σένα και στους γύρω σου.

Raisa

Επιφανές Μέλος

H Raisa έγραψε στις 14:14, 20-05-08:

Νομίζω ότι όλοι θέλουν να βοηθήσουν αλλά εσύ δεν τους αφήνεις με τον τρόπο σου....σκέψου το λίγο!

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 14:16, 20-05-08:

Κι επειδή ακριβώς δεν είναι δυνατόν να γνωρίζουμε την οικογενειακή σου κατάσταση, Frency, και κληρονομικό χάρισμα δεν διαθέτουμε για να τη μαντέψουμε, δεν υπάρχει λόγος να αρπάζεσαι.

Σου έγιναν ήδη κάποιες προτάσεις για βοήθεια, αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι δυνατόν να έρθει κάποιος και να σου πάρει τα γατάκια τώρα.

Τέλος, θα ζητήσω να σταματήσει αυτή η αντιπαράθεση ΕΔΩ. Δεν εξυπηρετεί κανέναν.

Ευχαριστώ

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,216 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 14:16, 20-05-08:

μαλλον πρεπει να λειτουργησει και ομαδα ψυχοθεραπειςας μεσα στο φορουμ...
δεν παμε καλα

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 14:33, 20-05-08:

Frenchy εαν εισαι γαλλιδα μιση επειδή εχω ζήσει εκει τα πραγματα δεν ειναι οπως ακριβως τα λές. Οι εξιδανικευσεις και οι ολικές απορίψεις δεβ σε ωφελουν ουτε κανέναν αλλο και ιδίως οταν προκειται για γατάκια.

Εδω στο φόρουμ κι εκτός απο εμένα που ανήκω σε φιλοζωικές ολα τα κοριτσια εχουν τρελλαθει αν σωζουν μικρα κα τα σπιτια ολονών μας ειναι τιγκα απο παιδια, γατια , σκυλια , μερικες εχουν κι αλλα ζώα και το συγκεκριμένο φόρουμ ειναι η εξαιρεση της ελλαδας και εχουμε φτύσει αιμα δυο χρόνια τωρα για ναγίνει αυτο. Επειδη ολα αυτα δεν τα γνωρίζεις λοιπον σου τα λέω να τα μαθεις για να ξερεις τι ειδους ανθρωποι σου μιλουν.

Η κατασταση στην ελλαδα ειανι οντως χαλια αλλα εχει σημειωθει μεγαλη προοδος τα τελευταια δυο χρονια για τις γατες ειδικά και εχουν γινει πολλα σε διαφορες πολεις που ξεκινησαν απο αυτο το φόρουμ.

Πρακτικά τωρα για τα γατάκια σου: Εχουμε ξεκινήσει ενα πόστ εθελοντών και θα βρείς εδώ https://forum.mycat.gr/showpost.php...47&postcount=2 μια κοπέλα που μένει αθήνα και προσφέρεται για φιλοξενεία.
Ομως
Επειδή ομως η πραξη του να σωσει κανεις ενα ζώο ειναι καθαρα μια προσωπική του επιλογη ( il'en est responsable pleinement) και δεν ειναι δυνατόν να νομίζει οτι μετα θα το ¨φορτώσει¨σε αλλον αν δεν μπορει ( θα μου επιτρεψεις τον ορο), θα σε παρακαλούσα αν συμφωνείσετε να δώσεις στην κοπέλα αυτη οτι μπορεις κι εσύ για να τη διευκολύνεις απο τροφες για γατακια και αμμο γιατι πιθανότατα ειναι φοιτήτρια και μπορει μεν αν φιλοξενήσει αλλα δεν εχει κι αυτη την οικονομική δυνατότητα να κανει πολλα , θα βοηθήσει ομως στο να βρεθει σπιτακι αν καταλαβα καλα απο οσο λεει, και θα τα φιλοξενήσει οσο χρειαζεται. Επικοινωνειστε και βρειτε τα.

Εαν δεν μπορει απευθύνσου με τους ιδιους όρους στο ΚΑΖ https://www.kazshelter.org/

Οσο για το τοξόπλασμα επειδη εχω επικοινωνήσει προσωπικά με τον κο Χαραλαμπίδη, ειδικό παρασιτολόγο και με την drusilia απο εδώ φτιαξαμε το φυλλαδιο για το τοξόπλασμα, διαβασε το και θα δεις οτι δεν κινδυνευεις οσ νομίζεις. Ειναι φτιαγμένο ειδικά για τις εγγύους. Το κατεβάζεις εδώ ειναι τα πρώτα δύο νομίζω.

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 15:49, 20-05-08:

επισης στην εγκυμοσυνη πολλες εγκυες εχουν απιστευτα και αδικαιολογητα νευρα,μαλλον εισαι μια απο αυτες.και αυτο ειναι αληθεια ,δεν το εχω βγαλει απο το κεφαλη μου.καλη λευτερια και προπαντων μην συγχιζεσαι ,δεν κανει καλο στο μωρο.

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:04, 20-05-08:

Νομίζω ότι όλες ευχόμαστε να πάνε καλά όλα με την εγκυμοσύνη σου αλλά κοπέλα μου πρέπει να κοιτάξεις λίγο τα νεύρα σου και τους τρόπους σου.
Κι αν κατηγορείς αυτή την χώρα κάλλιστα θα μπορούσες να γεννήσεις στην "πατρίδα" σου τι κάθεσαι εδώ. Τα καλά τα θέλουμε και το Γιάννη δεν τον θέλουμε? Τέλος πάντων χαλάρωσε λίγο και όλα θα πάνε καλά και με τα γατάκια και την εγκυμοσύνη σου. Όλα λύνονται με σωστό τρόπο όχι με επιθετικότητα και αλλαζονεία.

ruko

Επιφανές Μέλος

H ruko έγραψε στις 16:09, 20-05-08:

Παιδιά, όπως είπα και πιο πάνω, οι αντιπαραθέσεις δεν βοηθούν κανέναν, πολύ λιγότερο τα γατάκια.

Ας προσπαθήσουμε να μείνουμε εντός θέματος.

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 16:12, 20-05-08:

Δεν εχω νευρα απλα ο τροπος που μου μιλισε η τζουλια δεν μου αρεσε...και δεν ειδα κανενας να μου δινει μια συμβουλη η βοηθεια που δεν εγινε ηδη??? Και ναι μπορω να βαλω αγγελιες στα sites αλλα οχι σε περιοδικα...πολυ απλα ετσι ειναι γιατι ξανα ειχα βαλει παλια αγγελιες για κουταβακια και γατακια...βοηθεια δηλαδη πια ειναι απο εσας??? ε?

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 16:15, 20-05-08:

κοπελα μου, εχω 6 σκυλια και 6 γατια ολα απο το δρομο ,ποσα να παρω ακομη??στο τελος θα με πεταξει ο αντρας μου εξω απο το σπιτι και θα ζω στα σπιτακια των σκυλων!α, ξεχασα και το χαμστερ!θελεις λυση και την θελεις τωρα,βαζε αγγελιες ολο και καποιος θα ενδιαφερθει!

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 5,834 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:15, 20-05-08:

Δεν εχω νευρα απλα ο τροπος που μου μιλισε η τζουλια δεν μου αρεσε...και δεν ειδα κανενας να μου δινει μια συμβουλη η βοηθεια που δεν εγινε ηδη??? Και ναι μπορω να βαλω αγγελιες στα sites αλλα οχι σε περιοδικα...πολυ απλα ετσι ειναι γιατι ξανα ειχα βαλει παλια αγγελιες για κουταβακια και γατακια...βοηθεια δηλαδη πια ειναι απο εσας??? ε?
Βρε συ αν είσαι ήρεμη θα βρεθεί λύση. Απλά είπε η julia μια κουβέντα και πιάστηκες και άρχισες να βρίζεις Ελλάδα Έλληνες ε κάπου προσβάλει αυτό. Με το καλό όλα ταχτοποιούνται και τα κορίτσια πίστεψε με έχουν καλή διάθεση το έχουν αποδείξει πολλές φορές. Προωθούν αγγελίες και στα δικά τους blog

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 16:21, 20-05-08:

επισης φωτο ακομη να βαλεις!δυστυχως οι περισσοτεροιπου μπαινουν και ψαχνουν γατακι θελουν να δουν και φωτο.βαλε φωτο και ανοιξε καινουργιο αγγελια γιατι αυτο παει...

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 16:28, 20-05-08:

Εγω έχω 20 γάτες στο χωριό, και εδώ ένα τέρας ζωντανό που 2 φορές δοκίμασα να του φέρω παρέα ή κάτι μωρά που βρήκα (κλασσικά) και με ξέσκισε...

Ζω με τον άνδρα μου σε 60τμ. Δουλεύω απο το πρωί μέχρι το βράδυ αργά.... και Σάββατα.....
Τρέχω με αδέσποτα, υιοθεσίες.. εθελοντική εργασία ... και τα κλασσικά, ότι κάνει μια γυναίκα στο σπίτι. Δεν έχω παιδιά (ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω/προλάβω να κάνω..)...ούτε γιαγιάδες ή οικιακή βοηθό.

Και εγω μισοΕλληνίδα είμαι, ναι κάποια πράγματα ΔΕΝ μου αρέσουν στην Ελλάδα άλλα παλεύω για το καλύτερο... και όχι από τον υπολογιστή μου... πίστεψέ με!

Οσο για τον τόνο μου ή το μήνυμα μου με κάλυψαν οι προηγούμενες, και αν κάνεις τον κόπο να ψάξεις λίγο στο φόρουμ, θα μας γνωρίσεις καλύτερα και θα καταλάβεις πολλά.....

Αν πάλι επιμένεις στην θέση σου ΟΚ δημοκρατία έχουμε!!!

Σου εύχομαι ότι καλύτερο..

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 17:07, 20-05-08:

τι βοηθεια ζητας? δεν εχω καταλαβει
καποιον να παρει σπιτι του τα γατακια που μαζεψες απο το δρομο?

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 17:14, 20-05-08:

επισης η yasmin,σου προτεινε κατι,γιατι δεν το ψαχνεις και αυτο?

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 01:17, 21-05-08:

Πιστευω εαν το κρατος δεν κανει κατι για τα αδεσποτα εδω στην ελλαδα γατες και σκυλια ποτε δεν θα λυθει το προβλημα εδω στην ελλαδα. Εγω ειμαι πολυ τσαντισμενη με την ελλαδα και τα παντα τις γιατι ολοι τους (που λεει ο λογος δηλαδη) ζουν στον κοσμο τους. Κοιτα εαν ζουσα σε χωριο με κηπο θα ειχα τα γατακια εξω στον κηπο..το μιολισα και με τον αντρα μου αυτο οτι εαν δεν βρεθει καποιος συντομα 8α πρεπει τα γατακια να τα παω πισω στον καλυπτο και εκει 8α τα κανω μια φωλιτσα και θα τα ταιζω και ας ελπισω πως δεν θα φυγουν. Τα αγαπω τα ζωα αλλα εω δεν ξερεις απο που να πρωτο αρχησεις να βοηθας! Να φανταστεις οτι οταν ηρθα εδω στο Ιλιον υπηρχανε πανω απο 8 σκυλια στην γειτωνια...Ολα τα δηλητηριασανε και οταν εγινε αυτο πηρα την τελευταια που εμεινε μεσα για να μην την σκωτωσουν και αυτην...δεν καταλαβαινω γιατι οι ανθρωποι εχουν τοσο μεγαλο μισος η και αδιαφορια για τα ζωντανα τριγυρω τους αλλα καπου καπου ναι τους καταλαβαινω..εφοσον ολα πανε χαλια σε αυτην την χωρα απο δουλιες οικονομια απεργιες ανεργιες κτλπ πως μπορουν να δειξουν το ενδοιαφερον τους για κατι αλλο?? Δηλαδη με λιγα λογια: το κρατος φταιει...και πολυ μαλιστα..Α οι γονεις μου εχουν 10 γατες και 3 σκυλια ολα στην πατριδα μου (Ολλανδια) Ολα τα μαζεψανε απο τον δρομο..τραυματισμενα νεογεννητα αρρωστα ολα τα μαζεψανε και τα φροντιζουνε..αλλα ειναι συνταξιουχοι και ετσι μπορουνε...να μπορουσα και εγω να ειχα πολλα λεφτα να εκανα κατι καλο μα πολυ καλο θα το εκανα..Τελος παντον. Σορι αλλα εχω φρικιασει εδω και σορι εαν δεν ειμοθν σωστη. Καλη σου νυχτα και φωτογραφιες θα βαλω απο αυριο σε sites για να μπορουν τα γατακια να ειναι πιο καλα καπου.

Φρενσυ.

Frency

Νεοφερμένος

O Frency έγραψε στις 01:29, 21-05-08:

αγγελικη τωρα το ειδα θα το κοιταξω αυριο. Καλη σας νυχτα.

Άννα Κ.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άννα Κ.
H Άννα Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 820 μηνύματα.

H Άννα Κ. έγραψε στις 03:04, 21-05-08:

Πιστευω εαν το κρατος δεν κανει κατι για τα αδεσποτα εδω στην ελλαδα γατες και σκυλια ποτε δεν θα λυθει το προβλημα εδω στην ελλαδα. Εγω ειμαι πολυ τσαντισμενη με την ελλαδα και τα παντα τις γιατι ολοι τους (που λεει ο λογος δηλαδη) ζουν στον κοσμο τους. Κοιτα εαν ζουσα σε χωριο με κηπο θα ειχα τα γατακια εξω στον κηπο..το μιολισα και με τον αντρα μου αυτο οτι εαν δεν βρεθει καποιος συντομα 8α πρεπει τα γατακια να τα παω πισω στον καλυπτο και εκει 8α τα κανω μια φωλιτσα και θα τα ταιζω και ας ελπισω πως δεν θα φυγουν. Τα αγαπω τα ζωα αλλα εω δεν ξερεις απο που να πρωτο αρχησεις να βοηθας! Να φανταστεις οτι οταν ηρθα εδω στο Ιλιον υπηρχανε πανω απο 8 σκυλια στην γειτωνια...Ολα τα δηλητηριασανε και οταν εγινε αυτο πηρα την τελευταια που εμεινε μεσα για να μην την σκωτωσουν και αυτην...δεν καταλαβαινω γιατι οι ανθρωποι εχουν τοσο μεγαλο μισος η και αδιαφορια για τα ζωντανα τριγυρω τους αλλα καπου καπου ναι τους καταλαβαινω..εφοσον ολα πανε χαλια σε αυτην την χωρα απο δουλιες οικονομια απεργιες ανεργιες κτλπ πως μπορουν να δειξουν το ενδοιαφερον τους για κατι αλλο?? Δηλαδη με λιγα λογια: το κρατος φταιει...και πολυ μαλιστα..Α οι γονεις μου εχουν 10 γατες και 3 σκυλια ολα στην πατριδα μου (Ολλανδια) Ολα τα μαζεψανε απο τον δρομο..τραυματισμενα νεογεννητα αρρωστα ολα τα μαζεψανε και τα φροντιζουνε..αλλα ειναι συνταξιουχοι και ετσι μπορουνε...να μπορουσα και εγω να ειχα πολλα λεφτα να εκανα κατι καλο μα πολυ καλο θα το εκανα..Τελος παντον. Σορι αλλα εχω φρικιασει εδω και σορι εαν δεν ειμοθν σωστη. Καλη σου νυχτα και φωτογραφιες θα βαλω απο αυριο σε sites για να μπορουν τα γατακια να ειναι πιο καλα καπου.

Φρενσυ.
Και εμας που είναι χώρα μας η Ελλάδα πολλές φορές μας πληγώνουν αυτα που βλέπουμε αλλά δεν είναι όλοι το ίδιο...Οι περισσότεροι εδώ όπως προαναφέρθηκε προσπαθούν πολύ σκληρά και με προσωπική θυσία να αποκαταστήσουν αυτη την ελλειψη παιδείας που οδηγει στην κακή συμπεριφορά απέναντι στα ζώα...Ισως στη πατριδα σου να είναι αλλιώς μακάρι να ήταν και εδω καλύτερα τα πραγματα σε μερικους τομεις, και αν δεν είναι, ειμαστε πρόθυμοι να τα αλλάξουμε...Το κράτος...Μεγαλη κουβέντα ειπες τώρα, εδώ δεν τους νοιάζει για τους άστεγους και τους "αδέσποτους" ανθρώπους, λες να νοιαστούν για τα ζωάκια?? Αυτο δεν μας ρίχνει όμως εμεις αγαπάμε,νοιαζόμαστε και φροντίζουμε όσα περισσότερα ζώα μπορούμε...Αλλοιμονο αν αφήναμε την κάθε άσχημη κατάσταση να επηρρεάζει την ζωή μας...Εμένα ασ πούμε προσωπικά με απασχολούν και οι απεργίες και η ανεργία και η πολιτική αλλα δεν τα συζητάω με τις γάτες μου...Όταν αγαπάς τα ζώα και μόνο που τα αντικριζεις τα ξεχνάς αυτα τα επουσιώδη...Πραγματικά δεν ήθελα με τίποτα από τα παραπάνω να σε προσβάλλω, ελπίζω να είναι καλοδεχούμενες και οι άλλες απόψεις...

Με το καλό το μωρό σου, σου εύχομαι να είστε γεροι και οι δύο

Με το καλό να δώσεις και τα μωρά γατάκια...

ΥΣ: Επειδή έχω και εγώ γατάκια περίπου σε αυτη την ηλικία και ξέρω πόσο ενεργητικά είναι, μήπως θα ήταν καλύτερα να τα αφήνεις που και που να παίζουν στην βεράντα ή στην αυλή αν έχεις??Αλλωστε σε αυτη την ηλικία είναι λίγο δειλά και δεν απομακρύνονται πολύ...

NiaR

Περιβόητο Μέλος

H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 06:43, 21-05-08:

απο την αρχη εδειξες ποσο βιαζεσαι να ξεφορτωθεις τα γατακια και οταν σε ζορισαμε προβαλες ενα σωρο δικαιολογιες....
Αφου η ουσια ειναι πως να τα δωσεις, μπες βαλε μια αγγελια και μιλα λιγο καλυτερα.Κανεις δεν σου μιλησε κακοτροπα και αποτομα, εσυ εκανες την αρχη.
Καλη σου τυχη... θα την χρειαστεις!

geo_ttc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη geo_ttc
Ο geo_ttc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (Μία. 'Ηταν Σιάμ, αρσενική και τον ειχα απο τριών χρονών. Πεθανε απο κατι σαν λευχαιμία πριν τέσσερις μήνες. Μου λειπει. έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O geo_ttc έγραψε στις 07:02, 21-05-08:

Παντως οποιος εχει τη μυγα, μυγιαζεται!!

NiaR

Περιβόητο Μέλος

H NiaR έγραψε στις 07:04, 21-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από geo_ttc
Παντως οποιος εχει τη μυγα, μυγιαζεται!!

ε και οποιος εχει την σφιγγα... σφιγγεται...

geo_ttc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη geo_ttc
Ο geo_ttc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (Μία. 'Ηταν Σιάμ, αρσενική και τον ειχα απο τριών χρονών. Πεθανε απο κατι σαν λευχαιμία πριν τέσσερις μήνες. Μου λειπει. έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O geo_ttc έγραψε στις 07:09, 21-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από NiaR
ε και οποιος εχει την σφιγγα... σφιγγεται...
Καλο..

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 09:03, 21-05-08:

Κοίτα να δεις και οι πολιτισμένοι Ευρωπαίοι συλλέγουν τα ζώα και τα θανατώνουν αν δεν υιοθετηθούν μην μολύνουν την πεντακάθαρη χώρα τους. Σε κάποιες χώρες τρώνε τα γερασμένα άλογα και να μην συνεχίσω και άλλα που αφορούν εμπόριο ζώων για πειραματόζωα κλπ. Γενικά ο κόσμος έχει βρωμίσει παντού απλά μερικοί είναι πιο πρωτόγονοι και κάποιοι κάνουν τα εγκλήματα πιο πολιτισμένα. Όλα είναι θέμα ψυχής και παιδείας.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • SOS φιλοξενία - Από aneleb
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-05-14 στις 12:26.
    • Φιλοξενία - Από selefa
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-06-13 στις 10:09.
    • Επείγουσα φιλοξενία! - Από ΛΙΖΑ
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-05-13 στις 14:49.
    • Η φιλοξενία - Από Anima
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-04-08 στις 21:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους