Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 122,826 εγγεγραμμένα μέλη και 713,631 μηνύματα σε 22,521 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 544 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτα στη θάλασσα

deni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη deni
. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O deni έγραψε στις 17:05, 16-05-07:

καλησπερα.προχτες εκανα κατι που δεν ξερω αν το εχει κανει καποιος απο σασ.το ελπιζω δηλαδη γιατι σε οποιον γνωστο μου τι ειπα με κοροιδευε.εδω και μια βδομαδα εχει φτιαξει ο καιρος και αρχισαμε και τα μπανια στη θαλασσα.ετσι και γω προχτες που αποφασισα να παω για μπανιο , πηρα και τη γατουλα μου μαζι.πηγα σε μια παραλια που δεν ειχε πολυ κοσμο , δηλ δεκα ατομα ολα και ολα μαζι με μενα και την πηρα μαζι μου.της πηρα και την κουβερτουλα της για μην καθεται πανω στην ξαπλωστρα και μου πει κανεις τιποτε- βασικα και τη δικη της υγιεινη περισσοτερο το εκανα-και ξεκινησαμε.τελικα ολη την ωρα ηταν ξαπλωμενη στη δικη μου πετσετα στην ακρη και γενικα φανηκε να το απολαμβανει στον ηλιο.πολλες φορες μεχρι τωρα ειχα δει να παιρνουν μαζι τους τους σκυλους τους στη θαλλασα.εγω δηλ γιατι να μην το παρω το καημενο μαζι μου και να το εχω μονο στο σπιτι?ακουγεται πολυ χαζομαμαδιστικο ε?αλλα εγω δεν το μετανιωσα και θα την ξαναπαρω.απλα το μονο που με ανησυχει ειναι μηπως κολλησει τπτ απο την αμμο που περπαταει καμια φορα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 17:10, 16-05-07:

μου κάνει εντύπωση πως η γατούλα σου κάθησε τόσο ήσυχα σε ένα μέρος όπως η παραλία!!! δεν φοβήθηκε??
είναι γενικα τόσο ήρεμη???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia-odysseas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia-odysseas
H georgia-odysseas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H georgia-odysseas έγραψε στις 17:34, 16-05-07:

και εμενα μου κανει εντυπωση μακαρι να μπορουσα να τον παιρνω και εγω μαζι μου τον οδυσσεα μια φορα προσπαθησα του εβαλα λουρακι εχετε δει πως γυριζει ο κροκοδειλος γυρω-γυρω ....ετσι

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,150 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 20:22, 16-05-07:

ειναι αρκετα επικινδυνο αυτο που εκανες για την γατουλα σου,αν φοβηθει απο καποιον ξαφνικο θορυβο ή εμφανιστουν σκυλια και τρομαξει,ή οτιδηποτε αλλο,θα φυγει και μετα αντε να την βρεις.κριμα να την χασεις και κριμα να παθει κατι η γατουλα.

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 22:53, 16-05-07:

Ειναι πολυ επικινδυνο γιατι αν τρομαξε θα εξαφανιστει αμεσως....
Επισης μπορει να την πειραξει καποιος και παλι να φυγει!

Μπορει να ειναι ωραιο να πηγαινετε παρεα στην θαλασσα, αλλα σκεψου ποσο τρομακτικο μπορει να γινει!

Παράθεση

kostasss

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kostasss
. Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O kostasss έγραψε στις 23:40, 16-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από sardela
Ειναι πολυ επικινδυνο γιατι αν τρομαξε θα εξαφανιστει αμεσως....
Επισης μπορει να την πειραξει καποιος και παλι να φυγει!

Μπορει να ειναι ωραιο να πηγαινετε παρεα στην θαλασσα, αλλα σκεψου ποσο τρομακτικο μπορει να γινει!
+1

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:45, 16-05-07:

συμφωνω με τα κοριτσια κ τα αγορια ειναι επικινδυνο που μπορει το γατι να χαθει κ να μεινει μονο του σε ενα αγνωστο κοσμο

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 00:05, 17-05-07:

Συμφωνώ με τα κορίτσια, μπορεί να γίνει επικίνδυνο αν κάτι την τρομάξει.
Από την άλλη, αν η γατούλα σου το απολαμβάνει, ίσως είναι δυνατόν να της βάλεις ένα σαμαράκι με λουρί και να το δέσεις σε ένα σταθερό σημείο πχ. κανένα δέντρο (δεν ξέρω πώς είναι η παραλία σας, αλλά κάτι μπορεί να βρεις).
Τι λέτε γι' αυτό;
Α, και να φροντίζεις να έχει πρόσβαση σε σκιά, γιατί μπορεί να πάθει ηλίαση.

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 12:47, 17-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Αυτό σίγουρα! Εμείς που παίρνουμε τον μικρό μας Ραμσή μαζί τον έχουμε πάντα στη σκιά και με πολύ κρύο νεράκι κοντά του.:cool: Αν και αυτός όποτε ζεσταθεί πολύ πάει και κολυμπάει!!!...

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 16:01, 17-05-07:

Παιδια εγω αν επαιρνα τα δικα μου στη θάλασσα θα έπεφταν να πνιγούνε!!!!! Κι ας μη τα τρόμαζε κανεις.... Θα πάθαιναν φρικη με την έξοδο. Τωρα αν το απολαμβανει κάποιο γατακι, τι να πω. Αρκει κανεις να παιρνει μετρα για να μη το χάσει.....!!!!!

Παράθεση

deni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη deni
. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O deni έγραψε στις 22:31, 21-05-07:

α;χ ναι συγγνωμη που ξεχασα να αναφερω το βασικοτερο.τις εχω ενα λουρακι που περναει στο λαιμο και στο σωμα και το ειχα δεμενο στιν χαπλοστρα για παν ενδεχομενο.αυτο που φοβαμαι εγω ειναι αν κινδυνευει να κολλησει κατι απο την αμμο

Παράθεση

Vana Balafa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vana Balafa
Έχει 3 γάτες (τουλάχιστον 15 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 612 μηνύματα.

O Vana Balafa έγραψε στις 12:46, 22-05-07:

Αχ, τι καλή ιδέα.....να σας πώ την αλήθεια πρώτη φορά και εγώ το ακούω.....ωραία όμως μου φαίνεται σαν ιδέα και εικόνα!!!!!
εγώ χάπλα....ο ρούπι άρχοντας δίπλα μου, και τα παρατρεχάμενα γύρω-γύρω!!!!!!

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 13:07, 22-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Συμφωνώ με τα κορίτσια, μπορεί να γίνει επικίνδυνο αν κάτι την τρομάξει.
Από την άλλη, αν η γατούλα σου το απολαμβάνει, ίσως είναι δυνατόν να της βάλεις ένα σαμαράκι με λουρί και να το δέσεις σε ένα σταθερό σημείο πχ. κανένα δέντρο (δεν ξέρω πώς είναι η παραλία σας, αλλά κάτι μπορεί να βρεις).
Τι λέτε γι' αυτό;
Αρχική Δημοσίευση από deni
α;χ ναι συγγνωμη που ξεχασα να αναφερω το βασικοτερο.τις εχω ενα λουρακι που περναει στο λαιμο και στο σωμα και το ειχα δεμενο στιν χαπλοστρα για παν ενδεχομενο.αυτο που φοβαμαι εγω ειναι αν κινδυνευει να κολλησει κατι απο την αμμο
Ναι ώστε αν τρομάξει και θελήσει να φύγει να κρυφτεί να μην μπορέσει και να πεθάνει από το φόβο της επί τόπου, έτσι δεν πρόκειται να χαθεί.

Παράθεση

nefeli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nefeli
H nefeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H nefeli έγραψε στις 13:44, 22-05-07:

το καθε ζωο εχει το χαρακτηρα του.η λιζα που ειναι σκυλος δεν τρελενεται για θαλασσα και το μονο που κανει ειναι να σκαβει κατω απο την ξαπλωστρα και να φωλιαζει εκει στα δροσερα.οταν πηγαινουμε στο χωριο και ειναι η ωρα να παμε για μπανιο το πρωι κρυβεται για να μην ερθει μαζι.(αυτο γιατι απεχθανεται τη ζεστη.της αρεσουν οι βολτες αλλα απογευμα)απο την αλλη πλευρα ειχα οταν ημουν 11 χρονων ενα γατουλη τον ερρικο που μια φορα τον πηραμε στη παραλια και ξετρελαθηκε.ετρεχε μεχρι εκει που σκαει το κυμα και βουταγε τα πατουσακια του,μυριζε τα παντα με περιεργεια και εκανε κοινωνικες σχεσεις με το κοσμο μεχρι που κουραστηκε και κοιμηθηκε κατω απο την ομπρελα αφασια ο γατουλης

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 13:55, 22-05-07:

Αν δεν υπάρχει κάτι να του προκαλεί πρόβλημα σίγουρα είναι καλά να βγαίνει βόλτα το ζωάκι. Το πρόβλημα δεν είναι ούτε η παραλία ούτε η εξοχή, οι άνθρωποι και η κακοήθεια τους είναι το πρόβλημα.

Παράθεση

nefeli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nefeli
H nefeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H nefeli έγραψε στις 14:01, 22-05-07:

συμφωνω θαναση.και επισης να προσθεσω οτι δεν πρεπει να αναγκαζουμε τα ζωα μας να κανουν πραγματα που μπορει να ειναι ευχαριστα για μας αλλα να τα ταλαιπωρουν.αν του αρεσει η παραλια και δεν υπαρχει πολυς κοσμος να το φοβησει παρτο αν ειναι σπιτογατο αστο στη δροσια του

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 14:45, 22-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από nefeli
και επισης να προσθεσω οτι δεν πρεπει να αναγκαζουμε τα ζωα μας να κανουν πραγματα που μπορει να ειναι ευχαριστα για μας αλλα να τα ταλαιπωρουν.αν του αρεσει η παραλια και δεν υπαρχει πολυς κοσμος να το φοβησει παρτο αν ειναι σπιτογατο αστο στη δροσια του
Συμφωνώ, ακριβώς έτσι. τα ζώα δεν είναι παιχνίδια

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους