Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,797 εγγεγραμμένα μέλη και 719,939 μηνύματα σε 22,900 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 300 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Διάρροια

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,099 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 13:22, 07-04-20:

Πανέμορφος ο Μαξούλης! Γι αυτό και, σαν θεότητα, μας κοιτάζει.. "αφ'υψηλού".
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mariamas2111

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mariamas2111
H Mariamas2111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Mariamas2111 έγραψε στις 12:29, 26-04-20:

Καλησπέρα, πρίν απο 4 μέρες βρήκα 2 νεογέννητα γατάκια στην αυλή μου. Τους δινώ καθε 3-4 ώρες υποκατάστατο μητρικού γάλακτος καθώς η μητέρα τους δεν έχει ξαναέρθει. Ενώ πίνουν κανονικά το ένα εδώ και μια μέρα εμφανίζει διάρροια ενώ το άλλο έχει ενεργηθεί μόνο 2 φορές. Αν αραιώσω και άλλο το γάλα θα βοηθήσει; Διάβασα οτι μπορεί να οφείλεται και σε παράσιτα. Αν είναι αυτή η περίπτωση τι μπορώ να κάνω καθώς είναι δύσκολο να πάω σε κτηνίατρο λόγω του ιού;
**Επίσης η γατούλα λερώθηκε στα πόδια και την ουρά της. Μπορώ να τη πλύνω;(Δεν φεύγει με βρεγμένο χαρτί)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,904 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:57, 26-04-20:

Καλησπερα φιλη μου. Οι κτηνιατροι δεχονται πελατες απλα με ραντεβου, η δικια μου κανονικοτατα κανει τα παντα ,απλα με ραντεβου για να μην πεφτει μαζεμενος πολυ κοσμος.Οπως και να εχει ειναι πολυ ευκολο να παρεις ενα τηλεφωνο τον κτηνιατρο σου η εναν οποιονδηπτε κτηνιατρο της περιοχης σου και να του εκθεσεις τα γεγονοτα να δεις τι θα σου πει.Και εινα σημαντικος ο κτηνιατρος ειδικα σε τοσο μικρα που κινδυνευουν αμεσα.Η διαρροια ειναι πολυ επικινδυνοιμ ειδικα για τα μικρα γατια.

Τη γατα καλυτερα μην την πλυνεις ολοκληρη, προσπαθησε με βρεγμενο πανι αλλα ουτως η αλλως θα καθαριστει μονη της αυτη, δεν προκειτα να μεινει ετσι.Βεβαια δεν καταλαβα για ποια γατα λες,πριν ειπες οτι η μητερα τους δεν ξαναηρθε.

Τα γατακια μετα το ταισμα πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τους τριβεις μαλακα την κοιλιτσα χαμηλα και το πωπουδακι τους με ενα μαλακο πανακι η μαλακο χαρτομαντηλο. ετσι ωστε να ενεργοποιηθει το εντερακι τους και να κανουν κακακια.Ειναι απολυτα σημαντικο αυτο.
Παντως το πιο σημαντικο ειναι να επικοινωνησεις με εναν κτηνιατρο αρχικα τηλεφωνικα και αυτος θα σε καθοδηγησει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Antigoni98

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Antigoni98
H Antigoni98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Antigoni98 έγραψε στις 08:52, 29-04-20:

Καλήσπερα σε όλους πριν 3 μέρες η γατούλα μου ηταν υποτονική δεν είχε όρεξη και ξεκίνησε να κανει διάρροια την πηγα στον κτηνίατρο και την κράτησε μεσα για ορο καθως ειχε αφυδατωθει της εκανε μια σειρά απο εξετάσεις αιματολογικες και βρηκε ότι εχει ίκτερο. Της εκανε και εναν υπέρηχο για να δει το ηπαρ και βρήκε κατι παχυνσεις στο λεπτό εντερο μου ειπε οτι μπορεί να έχει λέμφωμα και η αληθεια ειναι οτι μου εξήγησε ολα τα ενδεχόμενα του καρκίνου σε εκείνο το σημειο. Παρολα αυτά μου την έδωσε σπιτι με σκοπο να την παω μετα απο μια βδομάδα για αλλον ενα υπέρηχο να δουμε αν θα συνεχίσουν να υπάρχουν μήπως ηταν λόγω διάρροιας. Η γατουλα μου τωρα στο σπιτι εχει συνέλθει σχεδόν εντελώς τρώει και στην αμμο της που πηγαίνει κανει φυσιολογικά κόπρανα. Υπάρχει περίπτωση να ηταν απλα απο την διάρροια?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,904 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:29, 29-04-20:

Καλημερα φιλη μου.
Εφοσον ο ιδιος ο γιατρος σου ειπε να μεινει ετσι μια βδομαδα και μετα να την ξαναπας μπας και ηταν απο την διαρροια αυτο,σαφως και παιζει αλλιως δεν θα στο ελεγε.Προσωπικα εγω δεν το γνωριζω.
Ελπιζω και ευχομαι να μην ειναι κατι σοβαρο και να ειναι περαστικο,καταλαβαινω απολυτα παντως το άγχος σου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Επίμονη διάρροια! - Από daifuku
      Το θέμα έχει λάβει 171 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-01-20 στις 12:22.
    • Διάρροια με αίμα - Από xaroula
      Το θέμα έχει λάβει 101 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-10-18 στις 13:43.
    • Εμετός και διάρροια! - Από chr1st1na1
      Το θέμα έχει λάβει 84 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-18 στις 20:19.
    • Διατροφή για τη διάρροια - Από aretha
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-10 στις 07:18.
    • Σχετικά με τη διάρροια - Από souza
      Το θέμα έχει λάβει 234 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-11-08 στις 01:36.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους