Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 111,528 εγγεγραμμένα μέλη και 713,133 μηνύματα σε 22,441 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 296 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ξαφνικά φοβάται και τον ίσκιο της!

Ξένια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ξένια
H Ξένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H Ξένια έγραψε στις 20:38, 19-03-09:

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι. Η γατούλα μου η Άντζυ έντεκα μηνών σήμερα παρουσιάζει από χτες μια αλλόκοτη συμπεριφορά. Ενώ δε συνέβη κάποιο περιστατικό που να την τρόμαξε (δεν μάλωσε με άλλη γατούλα, ούτε την μάλωσε κανείς στο σπίτι)φοβάται και τη σκιά της. Μας κοιτάζει σαν να μη μας γνωρίζει και συγκεκριμένα το μεσημέρι ενώ κοιμόταν μαζί με τη μαμά μου στο κρεβάτι της, τρεις φορές σηκώθηκε και κρύφτηκε κάτω από το κρεβάτι χωρίς ν' ακούσει κάποιο θόρυβο. Είναι νευρική, δεν παίζει μαζί μου, κοιτάζει συνέχεια την εξώπορτα φοβισμένη, νιαουρίζει και με τον παραμικρό ήχο π.χ μια πόρτα που κλείνει κρύβεται. Τι της συμβαίνει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,363 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 22:32, 19-03-09:

Θα πρότεινα να τη δει ο γιατρός της, μπορεί να έχει χτυπήσει κάπου και να πονάει, ή να συντρέχει τελοσπάντων κάποιος οργανικός λόγος...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 22:41, 19-03-09:

Μπορεις να περιγραψεις με λεπτομερειες τις δυο προηγουμενες μερες και να πεις εαν ειναι στειρωμενη η εμβολιασμενη?

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 09:18, 20-03-09:

υπάρχει περίπτωση να αντιλαμβάνεται σεισμικές δονήσεις από μακρυά; πράγματα που εμέις δεν αντιλαμβανόμαστε οι γάτες τα πιάνουν. τρείς μέρες πρίν το σεισμό του 99 στην αθήνα η γάτα μου (κεραμιδόγατα) είχε φρικάρει. μπορεί να νιώθει μικρες δονήσεις αναιπέσθητες σε σένα;

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 15:23, 21-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από prince
υπάρχει περίπτωση να αντιλαμβάνεται σεισμικές δονήσεις από μακρυά; πράγματα που εμέις δεν αντιλαμβανόμαστε οι γάτες τα πιάνουν. τρείς μέρες πρίν το σεισμό του 99 στην αθήνα η γάτα μου (κεραμιδόγατα) είχε φρικάρει. μπορεί να νιώθει μικρες δονήσεις αναιπέσθητες σε σένα;
Και εγώ θα σου έλεγα κάτι τέτοιο... ή μηπως πήρε ο γείτονας γάτα ή σκύλο?
Το κάνει και σήμερα? Γιατί εμένα χτές, μια φρίκαρε και μετά ξέσπασε καταιγίδα τρομερή... είναι πολλά.

Φυσικά εαν αποκλείσεις κάποιο ιατρικό ή παθολογικό λόγο...

Παράθεση

Julian

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Julian
H Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (11 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H Julian in dubio pro reo έγραψε στις 16:33, 21-03-09:

Έχετε αγοράσει κάποια καινούργια ηλεκτρική συσκευή στο σπίτι; Πολλές φορές γάτες και σκύλοι αντιδρούν έτσι, γιατί ενοχλούνται από συγκεκριμένες συχνότητες, τις οποίες πολλές φορές δεν πιάνει το δικό μας αυτί.

Παράθεση

Ξένια

Νεοφερμένος

H Ξένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H Ξένια έγραψε στις 20:26, 22-03-09:

Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση αλλά λόγω κακοκαιρίας δεν είχα internet. Είναι εμβολιασμένη και στειρωμένη δεν έχει παθολογικο πρόβλημα αλλά μάλλον φταίει ο καιρός τελικά. Φυσάει πολύ και βρέχει τις τελευταίες μέρες. Διαφορετικά δεν το εξηγώ γιατί ήταν πολύ ήρεμη μέσα στο σπίτι έπαιζε κοιμόταν όλα καλά.

Παράθεση

Ξένια

Νεοφερμένος

H Ξένια έγραψε στις 20:27, 22-03-09:

Αυτό είναι η κακοκαιρία τελικά. Σήμερα που ο καιρός είναι ήπιος ηρέμησε. Ευχαριστώ.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φοβάται τη βροχή - Από Rafaella95
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-10-15 στις 20:38.
    • Φοβάται τις άλλες γάτες! - Από Ξένια
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-12-11 στις 13:48.
    • Η γάτα μου φοβάται να φάει !!! - Από ΜΑΪΜΟΥ
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-03-09 στις 09:46.
    • O γάτος μου φοβάται - Από STEVEBLDR1
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-07 στις 16:45.
    • Ο φίλος μου φοβάται τις γάτες... - Από Kakerlak
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-08-07 στις 10:04.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους