Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 90,612 εγγεγραμμένα μέλη και 719,468 μηνύματα σε 22,828 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 536 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ο Ματάκης και οι κατσαρίδες

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 21:53, 23-05-07:

μμμμμ καμία κατσαριδούλα μήπως;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 21:55, 23-05-07:

Μη παίζεις με τον πόνο μου!!!...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 22:16, 23-05-07:

Το ξανάκανε!!! Τι στο καλό? Παράκρουση τον έχει πιάσει? Τώρα μου έφερε μια πεταλουδίτσα απ'αυτές που λέμε ψυχές αν ξέρερε ποιές λέω. Ευτυχώς κουνιόταν ακόμα και την πήρα και την έβγαλα έξω! Ελπίζω να μη μου φέρει καμιά δεκαοκτούρα στο κρεβάτι!!!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 22:17, 23-05-07:

Πουλόγατο ο Χιόνης! (κατά το πουλόσκυλο..)

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 22:18, 23-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από aspasiapef
Το ξανάκανε!!! Τι στο καλό? Παράκρουση τον έχει πιάσει? Τώρα μου έφερε μια πεταλουδίτσα απ'αυτές που λέμε ψυχές αν ξέρερε ποιές λέω. Ευτυχώς κουνιόταν ακόμα και την πήρα και την έβγαλα έξω! Ελπίζω να μη μου φέρει καμιά δεκαοκτούρα στο κρεβάτι!!!
βλέπω έχει ποικιλία το μενού σήμερα Ασπασία!!!

Παράθεση

evelynaRoidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynaRoidou
H evelynaRoidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H evelynaRoidou έγραψε στις 22:20, 23-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από aspasiapef

:up: :up: :up: :up:

Παράθεση

evelynaRoidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynaRoidou
H evelynaRoidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H evelynaRoidou έγραψε στις 22:21, 23-05-07:

Τουλάχιστον το γατί σου δε τεμπελιάζει .Είναι εργατικό!!!!:up:

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

H aspasiapef έγραψε στις 22:23, 23-05-07:

Ναι, αλλά η κοιλίτσα κοιλίτσα! Δεν πέφτει....

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 09:13, 24-05-07:

Α ρε Χιόνη! Η Μίτσυ μας ήταν κυνηγός στα νιάτα της, τώρα που γέρασε όχι και τόσο. Μια φορά στο χωριό κυνηγούσε ένα πολύ μικρό ποντικάκι και όταν αυτό της χώθηκε σε μια τρύπα καθόταν επι ώρες από πάνω και θρηνούσε. Και εννοείται ότι όλα της τα θηράματα ήθελε να τα φέρνει μέσα στο σπίτι. Τον Σάκη πάλι είναι πιο πιθανό να μου τον φέρει καμμιά δεκαοχτούρα στο κρεββάτι επειδή τον έπιασε παρά το ανάποδο!

Παράθεση

marigo173

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη marigo173
H marigo173 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H marigo173 έγραψε στις 19:54, 25-05-07:

Το τέρας μου μού κουβάλησε πριν καμμιά ώρα ένα πανέμορφο ροζ ποντικάκι με μακριά αυτιά στην αυλή και το βασάνισε μέχρι θανάτου. Εντωμεταξύ την ώρα που παίζαν κυνηγητό στην αυλή ήρθε και μια άλλη αδέσποτη γάτα, που είδε το θήραμα από μακρία και έγινε και καβγάς. Εγώ να φωνάζω της Λουκρητίας να πιάσει το ποντίκι που έτρεχε πέρα δώθε της αυλής κι αυτή να κυνηγάει την άλλη γάτα που τόλμησε να διεκδικήσει το θήραμα. Τώρα κάθεται και παίζει εκστασιασμένη με το κακόμοιρο το ποντικάκι.

Παράθεση

γιοβαννα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη γιοβαννα
. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O γιοβαννα έγραψε στις 14:47, 07-05-08:

τι μου θυμισατε τωρα με τις κατσαριδες... πριν δυο χρονια ειχα δυο γατους τον πιπη και τον πουκη! ο πιπης ηταν χρονιαρης( δυστυχως μου τον σκοτωσε ενας γειτονας) και ο πουκης ηταν ενα μικρο ορφανο που μαζεψα απο το δρομο ( περιπου 2μηνων γατι)
εκεινο τον καιρο καποιοι γειτονες καθαριζαν τα φρεατια τους στις αυλες τους και φαινεται ειχαν απελευθερωθει πολλλες κατσαριδες.
καθε βραδυ αργα ο πιπης μου πηγαινε στους γειτονες και εφερνε του πουκη μερικες κατσαριδουλες ζωντανες να παιζει.
κι ο πιπης καθοταν και καμαρωνε τον μικρο πουκη που επαιζε
εκεινο το καλοκαιρι ηταν εφιαλτικο για μενα καθοτι η κατσαριδα ειναι το μονο εντομο που δεν ανεχομαι ουτε να το κοιταζω.
ποσες φορες τον μαλωσα ποσες φορες τις σκοτωνα και τις πετουσα μπροστα του στα σκουπιδια... τιποτα αυτος παλι τα ιδια ... το βραδυ εστηνε καραουλι για κατσαριδες..και ο μικρος ο πουκη εκανε ολο χαρες σαν τα μικρα παιδακια που τους φερνει ο θειος τους παιχνιδια .
τελικα ησυχασαμε οταν τα φρεατια τα βουλοσαν και τα απολυμαναν αυτοι οι ερημοι οι γειτονες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ohimso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ohimso
H ohimso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 270 μηνύματα.

H ohimso έγραψε στις 17:48, 08-05-08:

Εμένα δεν μου φέρνουν τίποτα άλλο εκτός από κάτι τεράστιες ουρές ποντικών σαν σκουλήκια (τα απομεινάρια του γεύματός τους, δηλαδή!!).

Και μια φορά ο τίγρης μου με έσωσε από μια κατσαρίδα (ή τζιτζίκι) που πετούσε κατά πάνω μου μέσα στη νύχτα. Την τσάκωσε στον αέρα πριν με αγγίξει !!!

Α και παλιά ο Γατής είχε πιάσει ένα μικρό ποντικάκι μπροστά μου κι εγώ του φώναζα και τον κυνηγούσα να το σώσω αλλά αυτός το έσκασε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άννα Κ.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άννα Κ.
H Άννα Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 820 μηνύματα.

H Άννα Κ. έγραψε στις 22:41, 08-05-08:

Βρε τι κάνουν τα γατιά....Να ξέρετε οτι αυτά είναι δώρα προς τα αφεντικά τους δηλαδη εσάς.Και εγώ ήμουν από τις τυχερές που η γατούλα μου η Shakira μου έφερνε διάφορα καλούδια..Μια φορά μάλιστα ήταν καλοκαίρι και το δωμάτιο μύριζε σαν καμένο ντουί, ξέρετε το πλαστικό που περιβάλλει τις λάμπες...μύριζε τόσο έντονα που δεν μπορούσα να μπώ στο δωμάτιο μου, ωσπου ήρθε μέρα φασίνας και το καμμένο ντουί ήταν ένα πουλάκι κάτω από το κρεβάτι μου...Ε δεν κοιτάω κάθε μέρα κάτω από εκεί..Μαζί με το πουλί ήταν και δύο ποντικάκια και δυο-τρεις κατσαρίδες και σας το ορκίζομαι δεν είμαι βρωμιάρα...απλά το παντζούρι ήταν μόνιμα ανοιχτο γιατί η κυρία Shakira το βράδυ αλώνιζε...Και άλλη μια φορά οι αδέσποτούλες μου όταν ήμουν φοιτήτρια στη Ρόδο μου έφεραν ένα αρουραίο στο μέγεθος γάτας....Περιττό να πω οτι παρακολούθησα όλα τα στάδια από την σήψη ώς την αποσύνθεση χωρίς να τολμήσω να βγώ έξω για ένα μήνα από εκείνη τη μεριά...

Παράθεση

Catia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Catia
H Catia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Catia έγραψε στις 23:43, 08-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Άννα Κ.
Μαζί με το πουλί ήταν και δύο ποντικάκια και δυο-τρεις κατσαρίδες ...οι αδέσποτούλες μου όταν ήμουν φοιτήτρια στη Ρόδο μου έφεραν ένα αρουραίο στο μέγεθος γάτας....Περιττό να πω οτι παρακολούθησα όλα τα στάδια από την σήψη ώς την αποσύνθεση χωρίς να τολμήσω να βγώ έξω για ένα μήνα από εκείνη τη μεριά...
ΘΕΕ ΜΟΥ!!!
ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ!!!
Πως άντεξες???
Και μένα κυνηγάνε καμμιά κατσαριδούλα και μάλιστα φωνάζουν όλο καμάρι γιατί τους λέω μπράβο, τι κυνηγός είσαι εσύ και άλλα τέτοια αλλά προς Θεού, ποτέ στο κρεββάτι που κοιμόμαστε, στο μπάνιο, άντε και στο χωλ....
Και πάλι ΘΕΕ ΜΟΥ(πάει, έμεινα εγώ!!!)

Παράθεση

Άννα Κ.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άννα Κ.
H Άννα Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 820 μηνύματα.

H Άννα Κ. έγραψε στις 00:00, 09-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Catia
ΘΕΕ ΜΟΥ!!!
ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ!!!
Πως άντεξες???
Και μένα κυνηγάνε καμμιά κατσαριδούλα και μάλιστα φωνάζουν όλο καμάρι γιατί τους λέω μπράβο, τι κυνηγός είσαι εσύ και άλλα τέτοια αλλά προς Θεού, ποτέ στο κρεββάτι που κοιμόμαστε, στο μπάνιο, άντε και στο χωλ....
Και πάλι ΘΕΕ ΜΟΥ(πάει, έμεινα εγώ!!!)
Νεκρά ήταν όλα...Η μεγάλη ντροπή ήταν οτι το δωμάτιο δεν το καθάρισα εγώ εκείνη τη μέρα, είχε έρθει η κυρία που καθαρίζει το σπίτι ενίοτε....Είχε φρικάρει η καημένη....Και όλη την επόμενη μέρα μου έλεγε οτι σιχαινόταν τις γάτες...Ε δεν είχε και άδικο,ένας άνθρωπος που δεν είναι εξοικειωμένος στα ζώα για φαντάσου σοκ...Και ξαναλέω ήταν κάτω από το κρεβάτι...Ευτυχώς οι γάτες μου ποτέ δεν τα τρώνε αυτά που κυνηγάνε είναι πολύ ανθυγιεινό γιατί μπορεί τα ζωάκια να έχουν αρρώστιες...

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,010 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 22:29, 09-06-08:

Τι κάνουμε τελικά από την τρομάρα μας μπροστά σε έντομα, ποντίκια και λοιπά΄τέρατα της φύσης Εγώ, πριν από 4-5 χρόνια, στο εξοχικό στο νησί. Είχε γίνει επέλαση ποντικών και φιδιών, γιατί κάποιος ανεγκέφαλος υπάνθρωπος έριξε φόλες και δεν γλύτωσαν παρά ελάχιστες σπιτικές και αδέσποτες γάτες. Μια αδέσποτη γατοοικογένεια ταΐζαμε και εμείς (γάτα με τρία γατάκια). Ένα βράδυ, λοιπόν, -τα γατιά στην αυλή τρώγανε- πηγαίνοντας προς το μπάνιο βλέπω έναν ποντίκαρο να μπαίνει (πώς χώρεσε Παναγία μου) από την κλειστή πίσω πόρτα. Στην τσιρίδα μου ,πάει και χώνεται στο μπάνιο. Κλείνω την πόρτα του μπάνιου, τρέχω στους άλλους στη βεράντα (πέντε στον αριθμό), φωνάζω "ποντίκι, ποντίκι" Με κοιτάζαν και οι πέντε . Ακούνητοι (τρεις μεγάλοι, δύο παιδιά). Τότε και εγώ, κατεβαίνω τα σκαλάκια, αρπάζω τη γάτα , που τα έχασε, φυσικά ,και την πετάω στο μπάνιο να φάει το ποντίκι!!! Φυσικά ,η γάτα έγινε Λούης, καθότι αδέσποτη. Μας έκανε τη χάρη να την ταΐζουμε και να κάθεται να την χαϊδεύουμε, αλλά, να μας πιάνει και τα ποντίκια μας; Ακόμα γελάμε, μόλις θυμόμαστε αυτήν την αντίδρασή μου. Το ίδιο καλοκαίρι, εκεί που καθόμαστε στη βεράντα, βλέπουμε την (ίδια) γάτα να πετάγεται και να σκαρφαλώνει στο δέντρο μπροστά από τη βεράντα. Ένα τεράστιο φίδι ,άκακο και χωρίς δηλητήριο (λαφιάτης λέγεται) περί τα δύο μέτρα σερνόταν πάνω στα κλαδιά. Μπορεί και να το έπιανε, αλλά ο άντρας μου την έδιωξε (με τα χίλια ζόρια, σπρώχνοντάς την με ξύλο και κουνώντας τα κλαδια), γιατί, λέει, αυτό το φίδι είναι ωφέλιμο και η γάτα "να πάει κυνηγήσει κανένα ποντίκι, που έφυγε η άτιμη ,όταν την πέταξες στο μπάνιο να πιάσει τον πόντικα ΧΑ, ΧΑ, ΧΑ" Μάλιστα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CHRISTINA2008

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη CHRISTINA2008
H CHRISTINA2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H CHRISTINA2008 έγραψε στις 19:04, 22-06-08:

Εμας (εμενα κ της μαμας μου)οι γατες μας (ειναι κ τρεις !!!:up καθε μερα ,που τις αφηνουμε να βγαινουν εξω,οταν γυριζουν αρχιζουν να νιαουριζουν για να τις βαλουμε μεσα.ανοιγουμε την πορτα κ αυτες τρεχουν μεσα κρατωντας κατσαριδες!!!.τις παιζουν οσο ειναι ζωντανες κ μολις πεθανουν τις τρωνε μπροστα στα ματια μας!!!!μπλιαχ!!!προχθες μας εφεραν μια καμπια που την λυπηθηκαμε κ τους την πηραμε κ την αφησαμε πανω σε ενα κλαδακι
καμαρωστε τα γατουλια μας στην παρακατω διευθυνση :

https://forum.mycat.gr/gallery/showimage.php?i=5129

Δεν ειναι γλυκουλια????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-02-14 στις 15:14. Αιτία: Κεφαλαια
Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 19:34, 22-06-08:

CHRISTINA, καλωσήρθες. Πολύ όμορφοι οι γάτοι σας!
Σε παρακαλώ να μη γράφεις με κεφαλαία, είναι δυσανάγνωστα, δηλώνουν υψηλό τόνο και δεν επιτρέπονται από τους κανόνες του φόρουμ.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:33, 22-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από CHRISTINA2008
Εμας (εμενα κ της μαμας μου)οι γατες μας (ειναι κ τρεις !!!:up καθε μερα ,που τις αφηνουμε να βγαινουν εξω,οταν γυριζουν αρχιζουν να νιαουριζουν για να τις βαλουμε μεσα.ανοιγουμε την πορτα κ αυτες τρεχουν μεσα κρατωντας κατσαριδες!!!.τις παιζουν οσο ειναι ζωντανες κ μολις πεθανουν τις τρωνε μπροστα στα ματια μας!!!!μπλιαχ!!!προχθες μας εφεραν μια καμπια που την λυπηθηκαμε κ τους την πηραμε κ την αφησαμε πανω σε ενα κλαδακι
καμαρωστε τα γατουλια μας στην παρακατω διευθυνση :

Δεν ειναι γλυκουλια????
Έχεις πολύ όμορφες γάτες!Είναι κάποιας ράτσας οι γκρίζες;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 19-02-14 στις 15:15. Αιτία: Επεξεργασια παραθεσης
Παράθεση

CHRISTINA2008

Νεοφερμένος

H CHRISTINA2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H CHRISTINA2008 έγραψε στις 10:28, 23-06-08:

οχι.η δικια σου;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:05, 23-06-08:

Φαίνονται να είναι πάντως!
Εμένα ο Σείριος είναι όχι ράτσας,αλλά ταράτσας,και η Μόιρα που θα μας έρθει τον Αυγουστο είναι Σιαμ.Να σου ζήσουν!

Παράθεση

CHRISTINA2008

Νεοφερμένος

H CHRISTINA2008 έγραψε στις 13:32, 23-06-08:

επισης,να σου ζησουν κ εσενα

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 15:25, 23-06-08:

ότι περνάει από το κάγκελο του μπαλκονιού προς τα μέσα πεθαίνει, μια φορά τον τσίμπησε και μια μέλισσα αλλά μυαλό δεν έβαλε, έπαθε και μια δηλητηριάση άγνωστο από τι αλλά πάλι τα ίδια, από τότε που του πήραμε το σαμιαμίδι από το στόμα τα χλαπακιάζει όλα αμέσως μη τυχόν και δεν προλάβει

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 8,010 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 22:57, 03-07-08:

Το γατί μου, τριών μηνών, έχει πιάσει όλη κι όλη μια μύγα. Βέβαια, δεν υπάρχουν και θηράματα, δεν έχουμε κατσαρίδες, ποντίκια και σαμαμίδια, ούτε πεταλούδες, τα πουλιά βλέπουν γάτα και εξαφανίζονται, τι να κυνηγήσει κι αυτή η καϋμένη.

Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 23:18, 03-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από mespairos
ότι περνάει από το κάγκελο του μπαλκονιού προς τα μέσα πεθαίνει, μια φορά τον τσίμπησε και μια μέλισσα αλλά μυαλό δεν έβαλε, έπαθε και μια δηλητηριάση άγνωστο από τι αλλά πάλι τα ίδια, από τότε που του πήραμε το σαμιαμίδι από το στόμα τα χλαπακιάζει όλα αμέσως μη τυχόν και δεν προλάβει
:up::up::up:Εμεις εκτος απο τις μυγες τρωμε και αυτα τα συχαμερα που ζουνε κατο απο τις πετρες και γινονται μπαλακι...

Παράθεση

kyka

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη kyka
H kyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (έχω χάσει τον λογαριασμό! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H kyka έγραψε στις 11:09, 21-07-08:

Εγώ χαίρομαι πολύ πάντως που δε χρειάζεται πια να κυνυγάς μόνη μου τις κατσαρίδες μέσα στο σπίτι..

Τις βρίσκει η Κύκα, απασχολείται κιόλας για κάμποση ώρα, και μετά αναλαμβάνω εγώ με το φαράσι και τη σκούπα.

Το οικολογικότερο κατσαριδοκτόνο!

Κι εμένα με αγχώνει λιγάκι αυτό με τα δηλητήρια που μπορεί να κουβαλάνε οι κατσαρίδες,αλλά τις ξετρυπώνει από τα πιο απίθανα σημεία και δεν προλαβαίνω σχεδόν ποτέ να αντιδράσω..

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 11:36, 21-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από CHRISTINA2008
ΕΜΑΣ (ΕΜΕΝΑ Κ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ)ΟΙ ΓΑΤΕΣ ΜΑΣ (ΕΙΝΑΙ Κ ΤΡΕΙΣ !!!:up ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ,ΠΟΥ ΤΙΣ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΞΩ,ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΝΙΑΟΥΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΕΣΑ.ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ Κ ΑΥΤΕΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!!.ΤΙΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΕΣ Κ ΜΟΛΙΣ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΤΡΩΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ!!!!ΜΠΛΙΑΧ!!!ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΜΙΑ ΚΑΜΠΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΛΥΠΗΘΗΚΑΜΕ Κ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΜΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΑΔΑΚΙ
ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΑ ΓΑΤΟΥΛΙΑ ΜΑΣ ΣΤHN ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ :

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΟΥΛΙΑ????

Οχι απλά γλυκούλια! Πανέμορφα. Έχουν καταπληκτικό ζεστό χρωματάκι. Κι αυτός ο ασπροπατουσάκος είναι πανέμορφος. Μου θυμίζουν τον Σείριο ο οποίος τώρα μόλις διάβασα πως δεν είναι ράτσας. Θυμίζει κι αυτός και τα δικά σου μπλε ρώσσικη στο χρώμα. Είναι πανέμορφα όλα να τα χαίρεστε κι εσύ κι η moukelis

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:56, 21-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από staman2
Οχι απλά γλυκούλια! Πανέμορφα. Έχουν καταπληκτικό ζεστό χρωματάκι. Κι αυτός ο ασπροπατουσάκος είναι πανέμορφος. Μου θυμίζουν τον Σείριο ο οποίος τώρα μόλις διάβασα πως δεν είναι ράτσας. Θυμίζει κι αυτός και τα δικά σου μπλε ρώσσικη στο χρώμα. Είναι πανέμορφα όλα να τα χαίρεστε κι εσύ κι η moukelis
Εμάς μας ρωτάνε όλοι τι ράτσας είναι(το ότι είναι ράτσας το θεωρούν δεδομένο) και όταν τους λέω ότι είναι κεραμιδόγατος μένουν άναυδοι!Μάλιστα μια κυρία στη γιατρό επέμενε ότι "κεραμιδόγατα είναι αυτά τα ασρόμαυρα,ή τα πορτοκαλί και τιγρέ,αυτό αποκλείεται".Λες και άμα είναι ντε και καλά ράτσας έχει κάτι παραπάνω...Ρωσική δεν θα ήταν,γιατί έχει πορτοκαλί μάτια.Μπλε βρετανική όμως,αν γίνει σωματώδης,θα μπορούσε να είναι.Πάντως είναι ζωντανή απόδειξη ότι και τα ημίαιμα μπορεί να είναι πανέμορφα!:up:

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:57, 21-07-08:

Εσύ έχεις μια περσούλα και κεραμιδόγατα αν θυμάμαι καλά;Βάλε μας κανένα θεματάκι με φωτό τους να κάνουμε οφθαλμόλουτρο!:up:

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 09:19, 22-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Εσύ έχεις μια περσούλα και κεραμιδόγατα αν θυμάμαι καλά;Βάλε μας κανένα θεματάκι με φωτό τους να κάνουμε οφθαλμόλουτρο!:up:
Δεν ξέρω βρε παιδιά πώς να βάζω θεματάκι κατ'ευθείαν στο μήνυμα που ανεβάζω! Μόνον να ανεβάζω εικόνες στο gallery ξέρω κ εκεί έχω βάλει κάποιες...
Αν μπορείτε πέστε μου...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:04, 22-07-08:

Θα πας στη στήλη "Οι γάτες μου",κι από τα εργαλεία φόρουμ θα διαλέξεις νέο θέμα.Έτσι θα έχουν τη δική τους στήλη για να μαθαίνουμε νέα τους.Αφού έχεις ανεβάσει φωτογραφίες τους στο gallery,μπορεις να κάνεις αντιγραφή-επικόλληση στο ποστ που θέλεις τον κωδικό που σου δίνει από κάτω "προσθέστε την σε ποστ" για κάθε φωτογραφία που θες να μας δείξεις.

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H staman2 έγραψε στις 16:55, 22-07-08:

Τελικά τα κατάφερα με την βοήθεια του γιου μου. Αν θες πήγαινε να δεις το θέμα μου...
Ευχαριστώ για την βοήθειά σου!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:06, 22-07-08:

Τελικά τα κατάφερα με την βοήθεια του γιου μου. Αν θες πήγαινε να δεις το θέμα μου...
Ευχαριστώ για την βοήθειά σου!
Σου άφησα ήδη και σχόλιο!
Η πέρσα σου είναι ΚΟΥΚΛΑ!Είναι ασημί τσιντσιλα;Με τους χρωματισμούς των περσικών δεν τα πάω πολύ καλά,συγνώμη αν κάνω λάθος...

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H staman2 έγραψε στις 23:16, 22-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Σου άφησα ήδη και σχόλιο!
Η πέρσα σου είναι ΚΟΥΚΛΑ!Είναι ασημί τσιντσιλα;Με τους χρωματισμούς των περσικών δεν τα πάω πολύ καλά,συγνώμη αν κάνω λάθος...

Σ'ευχαριτώ πολύ για την βοήθεια και για τα καλά σου λόγια. Ναί είναι ασημί τσιντσιλά. Την στείρωσα την γλυκειά μου πριν 2 εβδομάδες ακριβώς, είναι μια χαρά. δηλ. ήταν καλά από την 4η μέρα.
Καλά. μπήκα στις φωτό της Άννας και είδα την κουκλάρα τη Μόιρα. Πραγματικά αν δεν είχα 3 γάτες ήδη (ενίοτε και 4ο που φιλοξενώ), κ 1 σκύλο θα έπαιρνα από την Άννα ένα υπεροχο γατάκι. τα καμάρωνα στις φωτογραφίες.Να τα χαίρεσαι τα μικρά σου και περιμένουμε φωτο.
Φιλικά, Αναστασία

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 20-02-14 στις 17:41. Αιτία: Διόρθωση Παράθεσης
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 23:50, 22-07-08:

Σ'ευχαριτώ πολύ για την βοήθεια και για τα καλά σου λόγια. Ναί είναι ασημί τσιντσιλά. Την στείρωσα την γλυκειά μου πριν 2 εβδομάδες ακριβώς, είναι μια χαρά. δηλ. ήταν καλά από την 4η μέρα.
Καλά. μπήκα στις φωτό της Άννας και είδα την κουκλάρα τη Μόιρα. Πραγματικά αν δεν είχα 3 γάτες ήδη (ενίοτε και 4ο που φιλοξενώ), κ 1 σκύλο θα έπαιρνα από την Άννα ένα υπεροχο γατάκι. τα καμάρωνα στις φωτογραφίες.Να τα χαίρεσαι τα μικρά σου και περιμένουμε φωτο.
Φιλικά, Αναστασία
Σ'ευχαριστώ πολύ Αναστασία μου...Ναι κι εγώ τη θεωρώ κούκλα,αλλά εγώ είμαι μαμά της και δεν κρίνω αντικειμενικά...Πάντως νομίζω ότι της έχει μείνει ένα γατουλάκι,με κανονική ουρά,όχι κοντή σαν της Μόιρας,αν το ξανασκεφτείς εδώ είμαστε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 20-02-14 στις 17:42. Αιτία: Διόρθωση Παράθεσης
Παράθεση

georgetam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgetam
Ο georgetam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O georgetam έγραψε στις 04:58, 19-02-14:

Καλησπέρα σε όλους!

Μιας και ο χειμώνας φεύγει σιγά σιγά και σε πολλά σπίτια η κατσαρίδες θα εμφανιστούν ξανά θα ήθελα μια βοήθεια!
εδώ και δύο χρόνια που μένω σε αυτή την πολυκατοικία, κάθε καλοκαίρι οι κατσαρίδες κάνουν παρέλαση, εγώ γενικά με την καθαριότητα έχω μια μανία, και μόνο στην σκέψη ότι υπάρχουν κατσαρίδες είμαι ικανώς να καθαρίζω όλη μέρα!

έχω προσπαθήσει τα πάντα, από φάρμακα μέχρι δάφνες, παγίδες, βραδινές εφόδους στην κουζίνα με επιθέσεις αεροζόλ, κτλπ.... σκοτώνοντας εκατοντάδες αλλά η πολυκατοικία είναι τόσο παλιά που δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα, έπλενα τα πιάτα και έβλεπα απο το παράθυρο να περπατάνε 3-4ης σε μέγεθος δάκτυλου....
Τώρα όμως που έχω τον γατούλι και δεν θα μπορώ να χρησιμοποιώ φάρμακα δεν ξέρω τι να κάνω, και το χειρότερο είναι πως αν δω το γάτο να παίζει με την κατσαρίδα είναι πιθανόν να έρχεται μετά κοντά μου και να εξαφανίζομαι σιχαίνομαι απίστευτα.
και τώρα το τρίτο και χειρότερο, η πολυκατοικία κάνει καθαρισμό - απολύμανση κάθε χρόνο για τις κατσαρίδες, και δεν ξέρω τι φάρμακα χρησιμοποιούν, είναι πολύ πιθανόν αυτές οι κατσαρίδες μετά για να σωθούν όπως είχε γίνει και στα προηγούμενα χρόνια να μπουν στο διαμέρισμα. (από πόρτες, παράθυρα,σωλήνες ,αποχέτευση κτλπ) τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

(* Οι άνθρωποι τις πολυκατοικίας δεν είναι και τόσο φιλόζωοι ώστε να κάτσω να συζητήσω το θέμα μαζί τους, το πολύ πολύ να μου πουν, άλλαξε διαμέρισμα.)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgetam : 19-02-14 στις 05:02.
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 11:05, 19-02-14:

Καλημέρα! Ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις σε τέτοια περίπτωση! Αν ούτε με απεντόμωση από ειδικό συνεργείο όπως λες εξολοθρεύονται, ίσως τότε πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτές.. (ή πράγματι να αλλάξεις σπίτι!) Συνήθως σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις φταίνε οι αποχετεύσεις, ή πχ κάποια κατεδάφιση σε διπλανό κτίριο που απελευθέρωσε τις κατσαρίδες του δικού του δικτύου και ήλθαν στο δικό σας... Νομίζω πως πρέπει να συζητήσεις εκτενέστερα με το συνεργείο απεντόμωσης για να σου πουν κι αυτοί τι προτείνουν κι αν υπάρχει οριστική λύση, ή έστω στα επίπεδα του ανεκτού. Πάρε γνώμες και από άλλα συνεργεία αν δε σε καλύψει η απάντησή τους για να δεις τι παίζει. Εκείνοι θα ξέρουν να σου πουν κι αν τα φάρμακα που χρησιμοποιούν είναι επιβλαβή ή όχι για κατοικίδια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,756 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:27, 19-02-14:

Καλησπερα.Λοιπον καταρχην βαλε διχτακια σε ολες τις αποχετευσεις.Εννοω εκει που βγαινει το νερο.Τα σιφωνια.Και στις κουζινας εχουν δει να βγαινουν τεραστιες κατσαριδες απο εκει.Επισης με σελοφαν κλεισε το σιφονι που ειναι στο πατωμα της τουαλετας.Παραθυρα σε φωταγωγο ΔΕΝ τα ανηγουμε αν δενε χει σιτα.Στην εξωπορτα σου βαλε αεροστοπ,ξερεις αυτο το αυτοκολλητο που μπαινει κατω χαμηλα για να μην περναει ο αερας.Εκτος και αν δενε χει καθολου κενο,οποτε και δεν πιστευεις οτι μπορει να μπει κατσαριδα απο εκει.

Οσον αφορα το φαρμακο,υπαρχει αυτο,Γη διατομων λεγεται,που ειναι οικολογικο και ακινδυνο για κατοικιδια.Λενε οτι ειναι πολυ αποτελεσματικι,δεν το εχω δοκιμασει δενε χω κατσαριδες.Δες εδω .

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgetam

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgetam
Ο georgetam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O georgetam έγραψε στις 16:21, 19-02-14:

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις, αυτό που με ανησυχεί ποιο πολύ είναι αν καταφέρει πχ μια κατσαρίδα να μπει στο διαμέρισμα όταν έχει γίνει στην πολυκατοικία πάλι απεντόμωση , άμα φάει ο γάτος αυτή την κατσαρίδα?

Παράθεση

ΕλένηΘεσ.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕλένηΘεσ.
H ΕλένηΘεσ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H ΕλένηΘεσ. έγραψε στις 10:26, 15-04-14:

Εμενα παλι,δεν τις κυνηγαει αν δεν με δει να της κανω νοημα..αν την ενθαρρυνω (πχ της πω:πιαστην πιαστην)τοτε τρεχει και παιζει με την κατσαριδα...και μετα την τρωει.......μπλιαχχχχ......τωρα αν ψεκαζω το κανω σε πολυ ψηλα σημεια ωστε να ψοφουν οι κατσαριδες εκει και να μην πεφτουν σε μερη που τα φτανει η γατα..ουφ...σε μπελαδες μπηκαμε.....

Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 10:54, 15-04-14:

Ευτυχως εμεις δεν εχουμε κατσαριδες στο σπιτι και ετσι αυτον το μεζε δεν τον ξερει.....αλλα κανενα μυγακι αν μπει το ξεπαστρευει στο λεπτο...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους