Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 92,904 εγγεγραμμένα μέλη και 719,959 μηνύματα σε 22,903 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 377 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τρια γατάκια στο Καλαμάκι, επείγον

Sla

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sla
H Sla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Sla έγραψε στις 14:41, 27-04-17:

Καλησπέρα σας! Χθες το μεσημέρι βρήκα 3 περίπου τριών βδομάδων γατάκια παρατημένα σε μια σακούλα στη στάση του λεωφορείου στο Καλαμάκι όπου μένουμε. Ήταν αδύναμα και φοβισμένα Αρχικά τα είχα μεταφέρει σε ένα πιο σκιερό και ασφαλές σημείο κοντά στην πολυκατοικία μας . Το απόγευμα πέρασα να δω μήπως τα βρήκε κάποιος αλλά ακόμα ήταν εκεί. Όταν ο σύζυγός μου επέστρεψε από τη δουλειά, συμφωνήσαμε να τα φυλάξουμε στο μπαλκόνι μας προσωρινά για να μην τα φάνε άλλα ζώα. Καταφέραμε να τους δώσουμε λίγο γάλα με σύριγγα και τους πλύναμε τα ματάκια με ορό, που ήτανε γεμάτα πύον και τσίμπλες ( κατά πάσα πιθανότητα χρειάζονται και κτηνίατρο).Έχουμε δεκαεπτάμηνο κοριτσάκι, εγώ είμαι μόνη μαζί της από το πρωί μέχρι το βράδυ, είναι αρκετά ζωηρή οπότε δεν έχουμε δυνατότητα για την περαιτέρω φιλοξενία και φροντίδα τους. Μόνο δύο φορές την ημέρα πιστεύω πως δεν αρκεί για τόσο μικρά γατάκια και εγώ δεν διαθέτω παραπάνω χρόνο ούτε κατάλληλο χώρο. Αν μπορεί κάποιος να τα αναλάβει άμεσα ή να μας φέρει σε επαφή με κάποιον που ενδιαφέρετε θα είμαστε πολύ χαρούμενοι και ευγνώμων. Σε περίπτωση κάποιος να έχει τη λύση, επικοινωνήστε μαζί μας μέσω facebook στο https://www.facebook.com/slavica.spasojevic.940 Πραγματικά θα θέλαμε να γίνουν καλά και φοβάμαι ότι μαζί μας αυτό δεν είναι δυνατόν. Ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 21:21, 27-04-17:

Κάντε και μία δημόσια ανάρτηση στο facebook, σε γκρουπ για γάτες κτλ ώστε να προωθηθεί γρήγορα και από πολύ κόσμο! Εύχομαι τα καλύτερα ειλικρινά, καλή τύχη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους