Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 90,728 εγγεγραμμένα μέλη και 719,495 μηνύματα σε 22,835 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 227 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τροφή αδέσποτων

avrilio

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη avrilio
H avrilio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H avrilio έγραψε στις 23:44, 29-01-08:

στη γειτονια μου (κυψελη συνορα με γαλατσι-αθηνα)εδω και 2 χρονια εχω αποκτησει μια παρεα γατονιων που συνεχεια αυξανεται!!!Ειναι αδεσποτακια που προσπαθω να ταισω κ δε μ αφηνει η γειτονια!!!τι εχω τραβηξει!!!τους βαζω τροφη σε ησυχα μερη (παλια κλειστα σπιτια, παρκακι απομερο κλπ)παντα αργα τα βραδια, ομως το πρωι συνεχεια εξαφανιζονται τα μπολακια!!!εχω επιστρατευσει καθε τροπο και μεσο για να τους βαζω τροφη, εχω αφησει σημειωματα για να δειξουν συμπονια στα πεινασμενα αδεποτα που σκαλιζουν τα σκουπιδια....τιποτα!!!!μεχρι που βρηκα και τις τροφες μς σκονη λευκη!!!!ποντικοφαρμακο???φολα????Εχω εξαγριωθει μα δεν το βαζω κατω ομως ως πότε?????τα γατακια με περιμενουν υπομονετικα τα βραδια...ο γραβατακιας, ο γαμπρος, ο βραχνος, η χα που εκανε παιδακια....ο φουντωτος, ο πορτοκαλος και ποσα αλλα!!!σε οσα μπορεσα, φορεσα λουρακια αποπαρασιτωσης.....αλλξα πολλες φορες τα μερη που τους πηγαινω φαγητο, αλλά μάταια!!!!ηδη εχω 4 γατια στο διαμερισμα μου, ηδη εχω περιπετειες με την εγκυο μαυρηλια που θα σας πω αλλη φορα αν θελετε....Πειτε καμμια ιδεα...πως να τα βγαλω περα μ αυτη τη γειτονια???και το χειροτερο ειναι οτι, το μισοπαραλυτο γατακι που με κοπο μεγαλωσα, το βρηκα προχθες σκοτωμενο....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 23:52, 29-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από avrilio
στη γειτονια μου (κυψελη συνορα με γαλατσι-αθηνα)εδω και 2 χρονια εχω αποκτησει μια παρεα γατονιων που συνεχεια αυξανεται!!!Ειναι αδεσποτακια που προσπαθω να ταισω κ δε μ αφηνει η γειτονια!!!τι εχω τραβηξει!!!τους βαζω τροφη σε ησυχα μερη (παλια κλειστα σπιτια, παρκακι απομερο κλπ)παντα αργα τα βραδια, ομως το πρωι συνεχεια εξαφανιζονται τα μπολακια!!!εχω επιστρατευσει καθε τροπο και μεσο για να τους βαζω τροφη, εχω αφησει σημειωματα για να δειξουν συμπονια στα πεινασμενα αδεποτα που σκαλιζουν τα σκουπιδια....τιποτα!!!!μεχρι που βρηκα και τις τροφες μς σκονη λευκη!!!!ποντικοφαρμακο???φολα????Εχω εξαγριωθει μα δεν το βαζω κατω ομως ως πότε?????τα γατακια με περιμενουν υπομονετικα τα βραδια...ο γραβατακιας, ο γαμπρος, ο βραχνος, η χα που εκανε παιδακια....ο φουντωτος, ο πορτοκαλος και ποσα αλλα!!!σε οσα μπορεσα, φορεσα λουρακια αποπαρασιτωσης.....αλλξα πολλες φορες τα μερη που τους πηγαινω φαγητο, αλλά μάταια!!!!ηδη εχω 4 γατια στο διαμερισμα μου, ηδη εχω περιπετειες με την εγκυο μαυρηλια που θα σας πω αλλη φορα αν θελετε....Πειτε καμμια ιδεα...πως να τα βγαλω περα μ αυτη τη γειτονια???και το χειροτερο ειναι οτι, το μισοπαραλυτο γατακι που με κοπο μεγαλωσα, το βρηκα προχθες σκοτωμενο....
ιδεες δεν εχω πανω σαυτο γιατι θολωνω με κατιτετοιους ανρωπους και δεν μπορω να σκεφτω καθαρα...μπορω να βοηθησω αν θες να τα στειρωσουμε για να μην πολλαπλασιαστουν οι δυστιχισμένες ψυχουλες στο δρομο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 23:53, 29-01-08:

Γειά σου avrilio. Αυτό που γίνεται είναι πραγματικά εξωφρενικό!!!! Μήπως αν έμενες εκεί μέχρι να φάνε τα γατούλια και μετά έφευγες; Δεν ξέρω τι άλλο να πω...

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πανω απο 30! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H avrilio έγραψε στις 23:58, 29-01-08:

σκεψου καθαρα και μη θολωνεις!!!πανω απο 2 χρονια παιδευομαι!!!εχω και 8 γατακια στο χαλανδρι που παω για μαθημα και τα ταιζω 2 φορες την εβδομαδα!!!αλλα με τα κυψελιωτακια μου...παιδευομαι!!!!

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:01, 30-01-08:

τοχω κανει αυτο!!!φυσικα και καθομαι μες τη μαυρη νυχτα!!!!ομως η εξευρεση τροπων να τα ταισω και να τα ποτισω καθως και το να βρισκω συνεχεια μερη με εχει τσακισει!!!τι αλλο να κανω που δεν το εχω σκεφτει????α!ειμαι και θασσαλονικια που μενει στην Αθηνα!!!

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 00:06, 30-01-08:

που μένεις Κυψελη-Γαλάτσι?? εγω μενω κοντά στο λόφο της Ελικώνος και ευτυχώς ταιζω μέσα στην πυλωτή μου, εκει δεν τολμαει κανενας να μπει. Μήπως να τους έβαζες σε κάποιο πιο απόμερο σημείο? ή μήπως να μοίραζες λίγο τα μέρη που τους βάζεις κατά τη γνώμη μου από τη στιγμή που βρήκες μάλλον δηλητήριο στο φαγητό τους θα πρέπει σίγουρα να αλλάξεις μέρος που ταιζεις και παντα βραδυ. Εδω κοντά πάντως (να μην το ματιάσω βλεπω συνέχεια στο δρόμο φαγητό και μπωλακια για τις γατούλες)

Υ.Γ. πολλοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα τοποθετουν φαγητό κάτω από εγκαταλελειμένα αυτοκίνητα συνήθως...το έχω δει αρκετές φορές αυτό..

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 00:06, 30-01-08:

συμφωνώ αν μπορείς να στειρώσεις κάποια γιατί από ότι καταλάβαινω έχουν μαζευτεί αρκετά.

Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 00:07, 30-01-08:

τοχω κανει αυτο!!!φυσικα και καθομαι μες τη μαυρη νυχτα!!!!ομως η εξευρεση τροπων να τα ταισω και να τα ποτισω καθως και το να βρισκω συνεχεια μερη με εχει τσακισει!!!τι αλλο να κανω που δεν το εχω σκεφτει????α!ειμαι και θασσαλονικια που μενει στην Αθηνα!!!
Γειά σου βρε πατρίδα!!!!! :up::up::up:Κάνε υπομονή, είμαι σίγουρη ότι όλο και κάποια θα βρει τη λύση. Θα σκεφτώ και γω και αν κάτι κατεβάσει η κούτρα μου θα το γράψω!!!

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:09, 30-01-08:

ελα νοτα μου!!!στο λοφο ελικωνος μενω και τα μπολακια που βρισκεις πρεπει να ειναι τα δικα μου!!!!τι να ματιασεις???ματιασμενο ειναι!!!στην αναφης μενω....εχω δοκιμασει και αστυπάλαιας και μεγιστης κι οτι φανταζεσαι!!!δεν εχω πυλωτη!!να σε γνωρισψ γειτονισσα????

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat έγραψε στις 00:13, 30-01-08:

εγώ είμαι από τη μεριά της Αρμονίας και Κοκερέλ. από την άλλη μεριά δηλαδή. φυσικά να γνωριστούμε. Αν μπορείς (και πιάνονται) να στειρώσουμε κάποιες από τις γατούλες. Το κτηνιατρικό κέντρο γάτας κάνει πολυ καλές τιμές για αδέσποτα και είναι 2 βήματα Ανάφης και Νάξου. Δυστυχως και πυλωτή να είχες αν νοικιάζεις και πάλι θα είχες πρόβλημα. Δοκίμασε προς κάποιο παρκάκι, κοντά σε κάποιο κάδο (να μην πολυφαίνονται και "προκαλείς") τι λέμε αν είναι δυνατόν...

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:14, 30-01-08:

νασαι καλα ρε καρντασι!!!ντεμεκ δεν το βαζω κατω!!!βρηκα μαλλον γειτονισσα εδω στη περιοχη μου απο τη σελιδα μας κι ισως μαζι να τα καταφερουμε!!!!φιλια στη πετριδα!!!θα ερθω αρχες του αλλου μηνα!!!!

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:20, 30-01-08:

το ξερω το κεντρο που λες!!!εμαθα πως οι φιλοι της γατας στο παγκρατι κανουν δωρεαν στειρωσεις σε αδεσποτα!!!αβρηλιος ειναι ο γατος μου,εμενα ολγα με λενε κι αν θελεις να σ δωσω το κινητο να επικοινωνησουμε να κανουμε μαζι την...επιχειρηση....Φυσικα και τα βαζω οπως ειπες σε αθεατα μερη....τα εχω ολα εξαντλησει!!!και στην αρμονιας εχω βάλει, εχω πετυχει εναν στριμενο απο συνεργειο πολυκατοικιας που ολα τα πεταει με λυσσα...τι λες????

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:22, 30-01-08:

Εμένα μου πετούσαν τα μπωλάκια με το νεράκι και το φαϊ από την πυλωτή. Συνέχεια. Εγώ τώρα την διασκορπίζω χύμα κάτω από το αυτοκίνητό μου. Φυσικά μιλάω για ξηρή τροφή. Για κονσέρβα όταν έχω την βάζω σε πιατάκι κάτω από το αυτοκίνητο μου. Ας σκουπίσουν το δρόμο να την πιάσουν αν μπορούν. Γενικά κρύβε την μην την βάζεισ σε εμφανή σημεία και τους προκαλείς

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat έγραψε στις 00:30, 30-01-08:

σου έστειλα ΠΜ (2). Συστήνω ψυχραιμία και διπλωματικότητα...θα βρουμε την άκρη, έχει πολλες καβατζες για φαγακι εδω γυρω..προτίμησε όντως την ξηρά τροφή..

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 00:37, 30-01-08:

μηπως αν γράψεις πανω στα μπωλάκια "πανεπηστιακο πειραμα ο γλαυκος?"????
η "την καταρα μου να εχετε παλιογεροι"???

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat έγραψε στις 00:38, 30-01-08:

ή "το μπωλάκι αυτό παρακολουθείται" βρε λες?

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 08:33, 30-01-08:

το ξερω το κεντρο που λες!!!εμαθα πως οι φιλοι της γατας στο παγκρατι κανουν δωρεαν στειρωσεις σε αδεσποτα!!!αβρηλιος ειναι ο γατος μου,εμενα ολγα με λενε κι αν θελεις να σ δωσω το κινητο να επικοινωνησουμε να κανουμε μαζι την...επιχειρηση....Φυσικα και τα βαζω οπως ειπες σε αθεατα μερη....τα εχω ολα εξαντλησει!!!και στην αρμονιας εχω βάλει, εχω πετυχει εναν στριμενο απο συνεργειο πολυκατοικιας που ολα τα πεταει με λυσσα...τι λες????
Νομίζω οτι ο στειρώσεις είναι ένα καλό βήμα να αρχίσουμε, εγώ μέσα να βοηθήσω, οπότε δες που μπορείς να πάρεις καλή τιμή και το διοργανώνουμε. Στο Κτηνιατρικό Κέντρο κάνουν μισή τιμή στα αδέσποτα, 40 τα αγοράκια και 30 τα κοριτσάκια, και αυτο ειναι η καλύτερη τιμή που ξέρω. Αλλά διερεύνησε το δωρεάν που λές και μας λες.

Μπορούμε να κάνουμε και μια συνολική επιχείριση, Νότα, τι λες; Πιτσίλω, πες αλεύρι!

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 09:41, 30-01-08:

Κορίτσια καλημέρα !

Συγχαρητήρια για όλη την προσπάθεια που κάνετε.

Τι να πω ρε παιδιά για αυτούς που δηλητηριάζουν τα αδέσποτα.
Γιατί να θεωρούνται άνθρωποι, μου λέτε ? Τι να πω ότι τους αξίζει η χειρότερη τιμωρία ?
Πάντως θα σας διηγηθώ ένα περιστατικό στην γειτονιά μου . Μια γειτόνισσα απέναντι αντιπαθούσε γενικά τα ζώα (κουτσομπόλα και μονόχνωτη) και όλο μας έλεγε, στην μαμά μου κυρίως, γιατί σε μένα δεν την έπαιρνε και πολύ, τι θέλετε και ταίζετε τόσα γατιά..
Το αποτέλεσμα ήταν, ότι το σπίτι της γέμισε ποντίκια και όταν λέμε γέμισε εννοούμε μέχρι μέσα στις ντουλάπες..
Για να πώ την αμαρτία μου, το καταευχαριστήθηκα.

Γιατί στο σπίτι μας, τα γατόνια μας παρότι χοντρουλά χοντρουλα, δεν αφήνουν να ξεφύγει τίποτα.

Νομίζω ότι όλοι οι γατόφιλοι εδώ συμφωνούν να βοηθήσουμε στην στείρωση, σε όσα γατιά γίνεται στην γειτονιά των κοριτσιών.
Μια τελευταία ερώτηση, στην ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ρώτησες για την στείρωση ?

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 10:08, 30-01-08:

avrilio, κι εγώ μέσα για να βοηθήσω όπως μπορώ (κι εγώ σχετικά κοντά μένω, επομένως μπορώ να βοηθήσω και στη "σύλληψη" και μεταφορά του γατοπληθυσμού, αν χρειάζεται).
Καλά κουράγια με τους γείτονες! (Πολύ γέλασα με τις προτάσεις σήμανσης των μπολ!! Να προτείνω κι εγώ το: "Προσοχή! Το μπολ έχει παγιδευτεί με εκρηκτικά, ουδεμία ευθύνη φέρουμε για τυχόν σωματικές βλάβες σε περίπτωση μετακίνησής του"; )

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 11:33, 30-01-08:

..... να μην πω τίποτα πρωί-πρωί...
Και εγώ μεσα αν θελήσετε τίποτα σφυρίχτε!!! :up:

(εχω και κάτι "φιλαράκια" καλά που θα θελήσουν να "ξεμουδιάσουν" αν αγριέψουν τα πράγματα και αντι για τα μπολάκια να βρήσκονται στα σκουπίδια, να βρεθούν κάποιοι άλλοι!!! :cool::cool::cool

Τώρα για τις φολες υπάρχει μια αφίσα.. που προειδοποιει και λέει ότι ειναι επικύνδυνο για σκυλιά και μωρα..... ϊσως κάποιοι ουδέτεροι να φοβηθούν και να αρχίσει μια μουρμούρα για τις φολες, και "κολώσουν".....

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat έγραψε στις 11:37, 30-01-08:

οπως βλεπεις Avrilio υπαρχει βοήθεια, πεσμας νεότερα και ξαναμιλάμε για την επιχείρηση..

Υ.Γ. Πιτσίλω; ου ου πιτσίλω..που είσαι βρε..

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 11:44, 30-01-08:

αντε παιδια, γιατι θα έχουμε γεννητούρια σε λίγο και ποιος μας πιάνει...
Δεν ειναι τίποτα, θα κάνουμε έναν έρανο μεταξύ μας και θα βγουν τα λεφτά για πλάκα! Εδώ τον Αλέξανδρο θα στείλουμε στο Βερολίνο, με τις στειρώσεις θα κολήσουμε;

Αντε Νοτα, γιατι να σε δω μετά τι θα κάνεις οταν βγουν τα πιτσιλάκια!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 12:18, 30-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Νομίζω οτι ο στειρώσεις είναι ένα καλό βήμα να αρχίσουμε, εγώ μέσα να βοηθήσω, οπότε δες που μπορείς να πάρεις καλή τιμή και το διοργανώνουμε. Στο Κτηνιατρικό Κέντρο κάνουν μισή τιμή στα αδέσποτα, 40 τα αγοράκια και 30 τα κοριτσάκια, και αυτο ειναι η καλύτερη τιμή που ξέρω. Αλλά διερεύνησε το δωρεάν που λές και μας λες.

Μπορούμε να κάνουμε και μια συνολική επιχείριση, Νότα, τι λες; Πιτσίλω, πες αλεύρι!
κ γω μαζι σας για τισ στειρωσεισ!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Mariannioum

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariannioum
H Mariannioum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H Mariannioum έγραψε στις 13:33, 30-01-08:

Εγώ και η μαμά μου αντιμετωπίζουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Κάτω στην πυλωτή της πολυκατοικίας έχουν μαζευτεί πάρα πολλές γάτες(στην πίσω πλευρά) και εμείς τις ταϊζουμε. Έχουμε μια γειτόνισσα που μησεί τις γάτες και τις ρίχνει φόλα!!!! Μας λέει συνεχώς "μην ταϊζετε τα γατιά, κάνουν βρωμιές" (τέλος πάντων μην μιλήσω για την καθαριότητα της πίσω πυλωτής, έχει να την καθαρίσει από το 1800) (είναι και διαχειρίστρια τρομάρα της!) Τέλος πάντων, η μαμά μου έχει μια φίλη κτηνίατρο που κάνει δωρεάν στειρώσεις και παρέχει ιατρεική φροντίδα σε αδέσποτα, έτσι λοιπόν είναι όλες στειρωμένες και όποτε χρειαστεί έχουν την κατάληλη φροντίδα. Το πρόβλημα είναι η διεστραμένη διαχειρήστρια! Φοβόμαστε μην ρίξει καμιά φόλα Τα καημένα είναι τόσο γλυκά!

Παράθεση

patousaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη patousaki
H patousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 295 μηνύματα.

H patousaki έγραψε στις 14:16, 30-01-08:

avrilio και γω μέσα να βοηθήσω στις στειρώσεις.κυψέλη μένω αλλά κοντά στα δικαστήρια.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 14:27, 30-01-08:

patousaki, κοντογειτόνισσες είμαστε!

Παράθεση

patousaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη patousaki
H patousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 295 μηνύματα.

H patousaki έγραψε στις 14:33, 30-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
patousaki, κοντογειτόνισσες είμαστε!
αι στο καλό .λές να χουμε βρεθεί στο βασιλόπουλο στην ουρά του ταμείου?

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

H aretha έγραψε στις 14:36, 30-01-08:

Πιθανότατα!!

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

H RedCat έγραψε στις 15:37, 30-01-08:

μήπως πρέπει να δημιουργηθεί μια Γατομαδά Κυψέλης (με επίτιμα μέλη από αλλες περιοχές)

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 15:43, 30-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nota
μήπως πρέπει να δημιουργηθεί μια Γατομαδά Κυψέλης (με επίτιμα μέλη από αλλες περιοχές)
"Ευπιθώς αναφέρω Επίτημο Μέλος Νο1 "!!!!!
Διατάξτε!!!!!

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:19, 01-02-08:

ουρανιτσα μου!!!κι οταν βρεχει που τα βαζεις????δεν ειναι κ τοσο καλο μα σ ευχαριστω για την ιδεα!!!

να σου πω που ειναι η γατοοικογενεια στο χαλανδρι να τα δεις να παθεις πλακα!!!!κοντα στα εκπαιδευτηρια δουκα σε ενα στενο, ουτε που το ξερω!!!

βουλα μου!!!ειναι τοσο ωραιο να υπαρχουν ανθρωποι σαν κι εμας!!!παλια πηγαινα φιλοζωικη, τωρα δεν τους πολυεμπιστευομαι για πολλους λογους ...αν θες μπορουμε να τα πουμε εστω τηλ.να στο αναλυσω!!!σ ευχαριστω!!!

αρετα σε θελουμε στην ομαδα!!!δες τη προταση!!!σε περιμενω!!!φιλια!!!!

τζουλια!!!σου σφυριζω!!!ελα να κανουμε ομαδα!!!!τι πατησια τι κυψελη!!!ολοι μαζι ειναι καλυτερα!!!!

καρντασινα!!!αχ που ειμαστε μακρια!!!εισαι υπεροχη!!!συνεχισε!!!

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 00:32, 01-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Mariannioum
Εγώ και η μαμά μου αντιμετωπίζουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Κάτω στην πυλωτή της πολυκατοικίας έχουν μαζευτεί πάρα πολλές γάτες(στην πίσω πλευρά) και εμείς τις ταϊζουμε. Έχουμε μια γειτόνισσα που μησεί τις γάτες και τις ρίχνει φόλα!!!! Μας λέει συνεχώς "μην ταϊζετε τα γατιά, κάνουν βρωμιές" (τέλος πάντων μην μιλήσω για την καθαριότητα της πίσω πυλωτής, έχει να την καθαρίσει από το 1800) (είναι και διαχειρίστρια τρομάρα της!) Τέλος πάντων, η μαμά μου έχει μια φίλη κτηνίατρο που κάνει δωρεάν στειρώσεις και παρέχει ιατρεική φροντίδα σε αδέσποτα, έτσι λοιπόν είναι όλες στειρωμένες και όποτε χρειαστεί έχουν την κατάληλη φροντίδα. Το πρόβλημα είναι η διεστραμένη διαχειρήστρια! Φοβόμαστε μην ρίξει καμιά φόλα Τα καημένα είναι τόσο γλυκά!
Είσαι γλύκα εσύ Mariannioum! Mε συγκινεί που ένα τόσο κοριτσάκι ασχολείται τόσο σοβαρά με τα ζωάκια μαζί με τη μαμά του!
Όσο για την avrilio που είναι και συμπατριώτισσα αν χρειαστεί να μαζέψετε λεφτά για στειρώσεις να το πείτε να συμβάλλω κι εγώ.

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:35, 01-02-08:

νοτα!!!οπψς βλεπεις εκμεταλλευτηκα την ιδεα σου...ενθουσιαστηκα απο το κοσμο που βρεθηκε και προχωρησα στο....δια ταυτα!!!εκανα επισημα την προταση για συμμετοχες στη γατοομαδα???σωματειο///πεστο οπψς θες!!!!μου κοιμηθηκες νωρις και δε σε βρηκα να τα πουμε!!!δε χανομαστε!!!φιλακια!!!!

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 00:38, 01-02-08:

ανιμα!!!εισαι τελλα καρντασινα!!!!φυσικα και καθε συμμετοχη ευπροσδεκτη και φυσικα και θα προχωρησουμε και θα οργανωθουμε!!!!περιμενω συμμετοχες για το γατοσυλλογο κυωελης!!!θα εισαι επιτιμο μακρινο μελος!!!!φιλια στη πατριδα!!!

Παράθεση

ΒΑΛΙΑ13385

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΒΑΛΙΑ13385
H ΒΑΛΙΑ13385 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H ΒΑΛΙΑ13385 έγραψε στις 15:33, 02-02-08:

μπορεις να περιμενεις να φανε και μετα να κρυβεις τα μπολακια εκει κοντα

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 03:23, 06-02-08:

τα γατονια της περιοχης μου στην κυψελη μετα τις ιδεες κ συμβουλες σας.....τρωνε καλυτερα.....οσα ειπατε τα δοκιμασα....ολα....ακομα κ την ιδεα της μικρης βαλια .....κατι εγινε....κατι γινεται.....ειναι εντυπωσιακο ποσο τους ενοχλει η ιδεα "μπολακι" κ το εξαφανιζουν........συνεχιζω ακαθεκτη κι ας με λεν οι φιλες μου....φραγκισκα της αναφης η επι το γαλλικοτερο....φρανσουαζ......ας με λενε και νισουαζ!!!!!!μετα και την αναχωρηση του αυρηλιου.....ειναι σα μνημοσυνο στη ψυχουλα του αυτη η προσπαθεια......σιγουρα θα χρειαστω βοηθεια για να στειρωσουμε κανεναν γοη η καμμια τσουγδα αλλλα.....πως πιανονται????μονο βραδυ που τα ταιζω εμφανιζονται κ σε μενα ακομα που με ξερουν χρονι.....απο μακρια κ δισταχτικα.....οποτε????τι επιχειρηση να οργανωσουμε??????

Παράθεση

IRMACAT

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IRMACAT
H IRMACAT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H IRMACAT έγραψε στις 22:15, 18-02-08:

Γεια σας! Έχω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα. Ταίζω και εγώ
κάποιες αδέσποτες γατούλες στη γειτονιά . Τους βάζω το απόγευμα
φαγητό και την άλλη μέρα τα πιάτα εξαφανίζονται . Άκομα , πολύ συχνά
εξαφανίζονται γάτες .

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 22:48, 18-02-08:

ιρμα...διαβασε ολο το θεμα....αλλαξε συνηθειες...ασε τα μπολακια...τα κοριτσια μ προτειναν λυσεις που "επιασαν" μπολακι εχω μονο εξω απο την πορτα της πολυκατοικιας μου..γιατι με τον τροπο μου...το επεβαλα...στα αλλα μερη που βαζω τροφη...ακομη κ χωρις τιποτα...σημασια εχει να βρουν φαγακι...το ζορι ειναι με τα υγρα(νερο η γαλα)..εκει...τους δινεις, πινουν..κ το παιρνεις πισω...εγω...ειδα προκοπη...Που μενεις????παντου εξαφανιζονται ζωα...μακαρι να μην ειναι απο φολες...τι εχεις καταλαβει???

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:56, 19-02-08:

Τα μηνύματα εκτός θέματος μεταφέρθηκαν.

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 14:23, 19-02-08:

ποια θεψρουνται εκτος θεματος???

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 19:25, 19-02-08:

Επειδή κάποια μηνύματα δεν σχετίζονταν άμεσα με το θέμα της συζήτησης (πού μπορούμε να ταΐζουμε τα αδέσποτα χωρίς να υπάρχει κίνδυνος για φόλες), μεταφέρθηκαν. Όμως επειδή μπορεί κάποιοι να θέλουν να συνεχίσουν τη συζήτηση για τα αδέσποτα που φροντίζουν, τα μηνύματα τελικά συγχωνεύτηκαν με το θέμα Αδέσποτος αλλά και πάλι όχι.

Ο σύνδεσμος που έδωσα στο προηγούμενο μήνυμά μου δεν ισχύει πια.

Παράθεση

avrilio

Δραστήριο Μέλος

H avrilio έγραψε στις 20:51, 19-02-08:

εχεις δικιο ρουκο μας...πραγματι τα αδεσποτακια μας προς το παρον περνανε ωραια κα δεν κινδυνευουν απο τις καταραμενες φολες!!!σοφα επιοιησες!!!ευχαριστουμε!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Φροντίδα αδέσποτων - Από Ceres Victoria
      Το θέμα έχει λάβει 337 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-03-20 στις 20:36.
    • Επίθεση αδέσποτων στα γατιά μου - Από yuuki21
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-11-12 στις 00:29.
    • Κ.Α.Ζ (Καταφύγιο Αδέσποτων Ζώων) - Από BerZerK
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-07-08 στις 13:15.
    • Στειρώσεις αδέσποτων - Από sofiagal
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-03-07 στις 12:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους